Į Lietuvą vieninteliam pasirodymui atvyksta pasaulio šokių muzikos žvaigždė Johnas Digweedas iš D. Britanijos. Įtakingiausiu visame pasaulyje laikomas diskžokėjus ir prodiuseris pasirodys renginyje „Sobieski Uogos™: John Digweed“, įvyksiančiame balandžio 14 dieną Kauno klube „Exit“.

 „Kaip „Puzzle“ dėlionėje bandoma iš dalių sudėti visą piešinį, taip klubas „Exit“ savo scenoje siekė surinkti geriausius pasaulio diskžokėjus. Johnas Digweedas šioje misijoje – didžiausia piešinio dalis. Šiandien beveik nebeliko šokių muzikos superžvaigždžių, kurių Lietuvoje dar neturėjome progos išgirsti. Taigi Johno Digweedo pasirodymas yra ryškus ir ilgai lauktas įrašas šalies klubinėje istorijoje.“, - sakė Ignas i.v. Anot jo, šis renginys nebūtų įvykęs be „Sobieski Uogos™“, jau ne vienerius metus Lietuvos klubuose pristatančios ryškiausias pasaulio šokių muzikos žvaigždes, pagalbos.

Laukia aktyviausi klubų lankytojai

 Johno Digweedo atvykimas Lietuvoje sukėlė didelį susidomėjimą. Svečio pasirodymo nekantriai laukia ir aktyviausi klubų lankytojai, kuriems jau teko dalyvauti žvaigždės rengiamuose šou. „Tai – ikona“, - sako radijo laidos „Nokia Trends“ vedėjas Marius Šmitas. Jam stipriausią įspūdį paliko Johno Digweedo pasirodymas Amsterdame vykusioje šokių muzikos festivalyje „Dance Valley“.

REKLAMA

 „Dienos vidurys pagrindinėje festivalio scenoje. Šviečia kaitri saulė, stoviu po kolonėlėmis pačiame 60 tūkst. žmonių minios priekyje. Scenoje – Johnas Digweedas su Sasha. Johnas Digweedas „įkala“ Felix Da Housecat hitą „Waching Cars Go By“ ir staiga ore pasirodo du sraigtasparniai. Jie suka ratus labai žemai, pakimba virš ošiančios minios savo sraigtais keldami gaivaus vėjo šuorus... Ir iš jų ima byrėti maži popieriniai drugeliai – festivalio simbolis. Pagal muziką tūkstančiai vėjo blaškomų drugelių šoka ore kaip gyvi... Tai nepamirštamas jausmas – gryna euforija“, - prisiminimais dalijosi M. Šmitas. 

Žurnalo „Pravda“ naktinio gyvenimo redaktorė Daina Dubauskaitė vertina galimybę stadioninių renginių žvaigždę išvysti klube. „Tokį grandą žymiai įdomiau pamatyti klube negu didžiulėse erdvėse, kur negali įžiūrėti, kas groja – robotas ar žmogus. O kad Lietuvos publikai reikia Johno Digweedo, yra aišku nuo „Deep Dish“ vizito. Faktą, kad mūsų šokių aikštelės kokybiškos, o šokėjai nuoširdesni nei Vakaruose, gali patvirtinti bet kuris „Exit“ grojęs diskžokėjus“, - sakė D. Dubauskaitė.

 Įtakojo pasaulinę šokių kultūrą

 Į Lietuvą atvykstančio svečio įtaka pasaulio klubinei kultūrai milžiniška. „Bene pats sėkmingiausias diskžokėjų Johno Digweedo ir Sasha duetas visame pasaulyje pradėjo progressive šokių muzikos bangą, kuri nenuslūgsta jau daugelį metų. Johnas Digweedas visuose žemynuose iškėlė į aukštumas preciziškai sumiksuotus albumus – „keliones“, kuriose svarbiausia muzika. Nereikia pamiršti, kad Johno Digweedo dėka sužinojome ir apie daug talentų. Būtent jis ieško nežinomų atlikėjų kūrybos, deda ją į savo miksus ir „kepa“ pasaulinius hitus“, - sakė M. Šmitas.

Anot M. Šmito, klubo „Exit“ svečias padarė neabejotinai didelę įtaką ir Lietuvos klubinei scenai. „Ne paslaptis, kad Johno Digweedo radijo laidų įrašų klausė, etalonu laikė ir bandė lygiuotis visa karta Lietuvos diskžokėjų“, - pasakojo M. Šmitas.

Johnas Digweedas ir Sasha savo pasaulines karjeras ir progressive muzikos revoliuciją pradėjo 1994 metais, kai įrašė pirmą šiandien įprastą diskžokėjų miksą „The Mix Collection Vol. 1“. Kompanijos „Renaissance“ išleista plokštelė buvo parduota 200 tūkst. tiražu. Visų laikų karščiausia šokių muzikos kompiliacija vadinamo originalaus šio leidinio kaina šiuo metu interneto aukcione „eBay“ gali kainuoti iki 5 tūkst. litų.

REKLAMA

Šiandien Johno Digweedo  vardas visų pirma siejamas su kokybe ir didžiule fanų auditorija. Johno Digweedo kassavaitinė laida „Transitions“ radijo stotyje „Kiss 100“ turi daugiau nei 2 mln. klausytojų visame pasaulyje. Be šio diskžokėjo neįsivaizduojami visuose žemynuose populiarūs „Global Underground“, „Renaissance“, „Northern Exposure“ ar „Communicate“ leidiniai ir turai.

1999 metais Johnas Digweedas įkūrė savo įrašų kompaniją „Bedrock“, kuri sėkmingai leidžia plokšteles ir populiarina naujų diskžokėjų vardus. 2001 metais Johnas Digweedas užėmė aukščiausią poziciją pasaulio diskžokėjų šimtuke „DJ Top 100“, kurį kasmet skelbia įtakingiausias šokių muzikos žurnalas „Dj Mag“.

 Bilietai į renginį „Sobieski Uogos™: John Digweed“ klube „Exit“ balandžio 14 d. pateikus „Atari“ SMS, klubo mėnesio skrajutę ar skrajutę kainuos 50 litų, kitiems – 80 litų.


Rašyti komentarą...
h
hmm
2007-04-05 11:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar tilpsim visi? :)
Atsakyti
0

m
manthas
2007-04-06 14:32:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
po paraliais uz si pasirodyma sumokeciau kad ir 200 jai netilpsiu liksiu labai nusivyles nes atvaziuosi is klaipedos ka veikt jai netilpsim???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų