REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš keletą dienų buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja Deimantė Šmitė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalijo žinia, kad serga Laimo liga. Moteris norėjo įspėti visus pro akis nepraleisti klastingos ligos simptomų ir skubėti pasitikrinti, kol dar ne vėlu. Tačiau po šios į viešumą išėjusios žinios ji sulaukė įžeidinėjimų ir komentarų, kurie ją nuliūdino ir privertė susimąstyti.

Prieš keletą dienų buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja Deimantė Šmitė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalijo žinia, kad serga Laimo liga. Moteris norėjo įspėti visus pro akis nepraleisti klastingos ligos simptomų ir skubėti pasitikrinti, kol dar ne vėlu. Tačiau po šios į viešumą išėjusios žinios ji sulaukė įžeidinėjimų ir komentarų, kurie ją nuliūdino ir privertė susimąstyti.

REKLAMA

Deimantė sako į komentarų skiltį užėjusi vedama smalsumo. Tačiau išvydusi, ką apie ją rašo nepažįstami žmonės, ji susimąstė, kodėl tautiečiams kyla noras šaipytis ir užgaulioti kitus.

„Man visos draugės rašė ir klausė, kodėl aš dariau tokią klaidą ir skaičiau tuos komentarus? Tačiau aš buvau tam nusiteikusi. Tikriausiai į komentarų skiltį niekas neateina parašyti ko nors gero.

REKLAMA
REKLAMA

Yra toks paradoksas, kad visi po straipsniais parašo ką nors blogo. Man buvo žmogiškai smalsu pasižiūrėti, ar ir po straipsniu apie mane taip įvyks“, – teigia buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja.

REKLAMA

Internautams užkliuvo pavardė

Moteris sako pastebėjusi, kad daugiausiai komentarų buvo rašoma apie jos pavardę. Ji atskleidžia ir anksčiau sulaukdavusi piktų klausimų, kodėl pasirinko būti Šmitė.  

„Tie komentarai apie pavardę man kelia juoką, nes tai yra visiškai niekam jokios įtakos neturintis dalykas. Tai mano pasirinkimas. Bet dėl savo pavardės aš neretai gaunu komentarų. Net prieš kelis metus, tarpšventiniu laikotarpiu, gavau žinutę iš man visiškai nepažįstamos, brandaus amžiaus moters.

Tiesiog iš niekur, be jokių „laba diena“, ji man parašė, kad aš esu, cituoju, „durnė“, nes mano pavardės pabaiga -ė, o ne -ienė. Tai suprantu, kad žmonėms mano sprendimas, kaip save vadinti, yra dirgiklis“, – pasakoja D. Šmitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi tokių komentarų ji yra gavusi ir anksčiau, moters teigimu, tai jos pernelyg nenustebino. Tačiau, anot Deimantės, ši situacija tik dar kartą įrodo, kad žmonės sugalvoja įvairių priežasčių, dėl kurių galėtų įžeisti kitus.

„Tai suprantu, kad žmonėms mano sprendimas, kaip save vadinti, yra dirgiklis. Šitie komentarai manęs nenustebino, nes suprantu, kad kai nori pasakyti kažką blogo, bet nesugalvoji, ką, tai sakai jau bet ką. Tada ir užkliūva pavardė“, – įsitikinusi moteris.  

Moterį kaltino dėmesio troškimu

Pašnekovė teigia, kad savo istorija pasidalijo norėdama įspėti kitus žmones saugotis klastingos erkių sukeliamos Laimo ligos. Tačiau net ir ligos akivaizdoje Deimantė sulaukė pasipiktinimų, kad tokiu būdu tik siekia dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu būčiau tą istoriją išgirdusi iš kitos žmogaus, man net nebūtų kilę klausimų, ar man pačiai reikia pasitikrinti. Todėl ir norėjau tuo pasidalinti daugiau altruistiniais sumetimais. 

Ir tai vis tiek sugebėjo iššaukti blogas žmonių reakcijas ir tokias kvailystes, neva aš pati kalta, kad man įkando ir kodėl čia reikalauju dėmesio“, – stebisi buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja.  

Moters teigimu, paskaičius komentarus, jai pasidarė liūdna, kad mūsų šalyje yra tiek daug žmonių, nepatenkintų savo gyvenimu ir liejančių tulžį ant kitų. 

„Manau, kad yra labai daug nelaimingų žmonių. Aš pati savo gyvenime, tai tikriausiai dabar suerzins kitus žmones, esu labai laiminga ir man tokia mintis net nekyla. Normalu, kad mes mylim ir mėgstam ne visus žmones, apie kuriuos kažkas rašoma spaudoje.

REKLAMA

Bet jeigu mane erzina kažkoks žmogus, tai aš išvis apie jį neskaitau ir nesidomiu. Jeigu žmogus man yra įdomus ir aš apie jį pasiskaitau, tai net, jeigu man ta istorija kažkokias blogas emocijas sukeltų, nors nežinau, kokia tai turėtų būti istorija, aš pati niekada gyvenime neturėčiau minčių eiti ir rašyti komentarus“, – tvirtina D. Šmitė.  

Išsakė nuomonę apie komentarų žalą 

Pašnekovė įsitikinusi, kad piktus žodžius rašo žmonės, kurie neturi kur išlieti gyvenimo kartėlio. Todėl komentarai jiems tampa galimybe paleisti susikaupusias blogas emocijas.

„Komentarų skiltis yra tarsi vieta, kurioje gali, pasislėpęs po „ilgas“, „trumpas“ ar „dama“ slapyvardžiu lieti tulžį, kad tavo gyvenimas yra nelaimingas. Gal tavo šeimyninis gyvenimas nesusiklostė, gal savęs kažkaip nerealizavai ir savo blogos emocijos neturi, kur padėti“, – teigia D. Šmitė.  

REKLAMA

Moteris sako, kad sulaukusi tokios aplinkinių pagiežos ji susimąstė apie pramogų pasaulio žmones, kurie tokių komentarų sulaukia kone kasdien. Deimantė įsitikinusi, kad tokie įžeidinėjimai gali stipriai paveikti psichologinę būklę.

„Kadangi aš savęs kažkokia žvaigžde ar žinomu žmogumi nelaikau, suprantu, kad tų komentarų pas mane yra nedaug. Bet pasižiūrėjau pastarąsias naujienas apie besilaukiančias žinomas moteris ir pamačiau, kiek ten yra siaubingų komentarų.

Tikrai mes žinom garsių moterų, kurios yra susirgusios depresija ir aš net neabejoju, kad toks nuolatinis visuomenės puolimas tikrai prie to prisideda. Komentarų skilties dar gali neskaityti, bet kas, jeigu tokius įžeidžiančius pasisakymus gauni į asmenines žinutes, į kurias turi sureaguoti, nes nežinai, ar tau nerašo darbiniais reikalais?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tu nuo to pabėgti negali. Ir jeigu tu kiekvieną dieną gauni po tokią žinutę ar komentarą, po mėnesio gali tikrai susirgti.“, – teigia D. Šmitė.

Moters teigimu, užgaulūs komentarai ir nuolatiniai įžeidinėjimai gali padaryti daug žalos jauniems žmonėms, o ypač tiems, kurie savo gyvenimu dalijasi socialiniuose tinkluose ir yra žinomi pramogų pasaulyje.

„Dabar socialiniai tinklai leidžia tapti žinomais daug jaunesniems žmonėms, neturintiems „storos odos“ ir gyvenimo patirties. Ir tai gali siaubingai sužlugdyti. Tai gali sudaryti įspūdį, kad visi apie tave taip galvoja ar tyčiojasi.

Manau, kad jauni žmonės gali susirgti depresija ir kitomis labai liūdnas pasekmes turinčiomis ligomis vien dėl to, kad tas žmogus, kuris rašo komentarą, tikrai nemąsto, kad tai gali paveikti ir sužlugdyti kito žmogaus psichologinę būklę“, – savo nuomonę išsako D. Šmitė.

REKLAMA

Mano, kad pyktis slepia psichologines problemas

Anot pašnekovės, tokios situacijos taip pat kelia klausimą apie kai kurių tautiečių psichologinę savijautą. Moteris įsitikinusi, kad už pykčio ir keiksmažodžių slepiasi daug gilesnės problemos.

„Manau, kad didelė bėda yra žmonių psichologinė būklė. Jie turi būti siaubingai nelaimingi ir neturėti, kur pasidėti blogos emocijos.

Tikrai ne visi išdrįsta ieškoti psichologų pagalbos ar apskritai keisti savo gyvenimą. Ir, kai tu esi nelaimingas, tai komentarai turbūt yra vienintelė erdvė, kur gali išlieti savo tulžį. 

Aš galvoju, kad netgi gerai, kad jie tai padaro komentarų skiltyje, o ne ant savo vaiko ar antros pusės, nes tai gali tikrai stipriai įskaudinti“, – teigia pašnekovė.  

REKLAMA

Paauglystėje patyrė patyčias

Moteris atvirauja, kad su įvairiais užgauliojimais ji yra susidūrusi ir paauglystėje. Patirtos patyčios jai padėjo sustiprėti ir išmokti atsainiau reaguoti į piktus komentarus. 

„Tokie komentarai yra ne kas kita kaip patyčios. Tai nėra nuomonės išreiškimas, jeigu mane išvadina spuoguota, šlykščia „boba“. Aš pati su patyčiomis susidūriau būdama labai jauna, buvo tikrai labai sudėtinga. Tačiau tai man užaugino „storą odą“ ir todėl dabar nuo to sugebu atsiriboti.

Patyčias vertinu kaip ir šiuos komentarus. Kai kiti nori išlieti savo pyktį, jiems nelabai svarbu, ar tas žmogus to nusipelnė. Nors nemanau, kad koks nors žmogus išvis nusipelnė būti įžeidinėjamas“, – sako pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Šmitė neslepia, kad paauglystėje patyčių susilaukdavo dėl aprangos, kūno sudėjimo ar savo odos. Bendraamžiai kiekvieną dieną sugalvodavo, kaip ją įžeisti. 

„Aš susilaukdavau patyčių dėl pigmentinių dėmių, kurių turiu ant kaklo nuo gimimo. Iš manęs šaipydavosi dėl mano lieknumo. Paauglystėje esu skendusi ir vos nepaskendau, tai sulaukdavau komentarų, kodėl nenuskendau.

Priežasčių šaipytis ir ieškoti nereikėdavo. Būdavo taip, kad ateinu į mokyklą ir nežinau, kuo šiandien užkliūsiu, kas manyje nepatiks“, – apie paauglystės laikus kalba moteris.  

Moters teigimu, įtakos tam, kad patyčios vis dar egzistuoja, gali turėti netinkamas auklėjimas. Taip pat, jos nuomone, kai kurie asmenys kitus užgaulioja bijodami atsidurti kitoje barikadų pusėje.

REKLAMA

„Su draugėmis diskutavome, kad mes tikriausiai gyvenome tokiais laukiniais 90-aisiais, kai pavyzdys aplinkoje buvo tikrai nekoks. Tokioje aplinkoje susiformavo ir mūsų bendraamžių asmenybės.

Tuomet tikrai plačiai spaudoje ir televizijoje buvo pasakojama apie gaujų karus, kur yra „skriaudikai“ ir „nuskriaustieji“. Tai, tikriausiai, ir mes augome su tokiu suvokimu, kad arba tu skriaudi, arba tave nuskriaus.

Todėl būdavo tokie, kaip aš sakau, „džiunglių įstatymai“. Nes tas, kuris pirmas puola, turi mažiau šansų būti užpultas“, – mintimis dalijasi D. Šmitė.  

Ir nors šias akimirkas prisiminti Deimantei nėra lengva, ji sako, kad būtent tokios patirtys jai padeda išlikti tvirtai ir asmeniškai nepriimti piktų komentarų. 

REKLAMA

„Tuose pačiuose komentaruose buvo rašoma, kad iš manęs sklinda arogancija. Tačiau aš tiesiog išmokau save taip pristatyti: tvirtą, griežtą ir truputėlį gal net piktą. Todėl, kad, jeigu atrodai toks, kurį sunku užpulti, galbūt ir nebūsi užpultas.

Džiaugiuosi, kad aš iš paauglystės išsinešiau pamokas ir tvirtybę. Tačiau ne visiems tai pavyksta. Esu girdėjusi ir baisesnių istorijų, kurios baigiasi liūdnai – ne tik depresija, bet ir baisesnėmis pasekmėmis“, – sako pašnekovė. 

Turi, ką pasakyti internautams

Pasak moters, visi piktus komentarus rašantys asmenys turėtų susimąstyti, kokią žalą jų elgesys gali padaryti kitiems. Suprasdama, ką reiškia sulaukti neigiamų reakcijų ir tapti patyčių objektu, D. Šmitė sako internautams norinti palinkėti vieno dalyko. 

REKLAMA
REKLAMA

„Noriu palinkėti, visų pirma, patiems pagalvoti apie savo gyvenimą. Jį keisti niekada nėra vėlu. Jeigu jie savo gyvenime, santykiuose ar šeimoje yra nelaimingi, tai tiesiog reikėtų paieškoti būdų tapti laimingais.

Aš esu įsitikinusi, kad laimingi žmonės tokių komentarų nerašo. Reikia ieškoti laimės ne svetimų žmonių gyvenimuose ir pavydėti, kad kiti yra laimingi, o pabandyti laimę susikurti patiems.

Ir tada nesinorės nei piktintis kitais, nei šaipytis ir tiesiog nebus laiko rašyti komentarų, nes būsi užsiėmęs savo gražiu gyvenimu“, – teigia pašnekovė.  

Pranešė serganti Laimo liga

Primename, kad anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė apie tai, kad buvusi „TV“ pagalbos gelbėtoja Deimantė Šmitė savo socialiniuose tinkluose pranešė serganti Laimo liga. Moteris ilgą laiką jautėsi puikiai ir net neįtarė, kad ją galėjo užklupti ši erkių platinama klastinga liga. Todėl dabar ji ragina kitus nieko nelaukti ir skubėti pasitikrinti.

Deimantė savo pilve įsisegusią erkę rado prieš tris savaites. Ilgą laiką moteris jautėsi gerai ir buvo įsitikinusi, kad laiku pastebėta erkė nepadarė jai jokios žalos. Tačiau šeimos paskatina, ji nusprendė pasidaryti tyrimą. Praėjusią savaitę gautas atsakymas ją kaip reikiant išmušė iš vėžių.

REKLAMA

„Nusprendžiau, kad bus ramiau, jeigu pasitikrinsiu. Iki to laiko, kol man neatėjo atsakymas, aš buvau šventai įsitikinusi, kad tikrai man nieko nėra. Tyrimo rezultatus gavau į elektroninį paštą dar be gydytojos komentaro.

Todėl pamačiusi, kad ligą man patvirtino, dar bandžiau save įtikinti, kad, tikriausiai, tai kokia nors lengva forma ir negali būti, kad aš čia sergu. Tačiau kitą dieną paskambinusi gydytoja man patvirtino, kad tai yra ūmi Laimo liga. Buvo lengvas šokas“, – savo patirtimi dalijasi D. Šmitė.  

Nesuprato, kad įkando erkė

Moteris pasakoja, kad labai retai vaikšto miškuose ir niekada iki šiol nesusidūrė su erkėmis. Todėl ir šį kartą ji nėra tvirtai įsitikinusi, kokioje vietoje erkė galėjo jai įkąsti. Tačiau, pasak jos, tai tikriausiai įvyko šeimai pietaujant laukuose įrengtoje kavinės terasoje.  

„Aš visą laiką buvau terasoje, nebuvau net nuėjusi ant žolės, o prieš tai dieną buvau namuose, kur tikrai negalėjau pasigauti erkės. Tai vienintelis momentas, kada aš ją galėjau pagauti, buvo kavinėje. Bet aš juokiuosi, kad pasigavau ją ne kavinėje, o miegamojo lovoje, nes aš radau ją ryte įsisegusią į pilvą.

Tikėtina, kad ji nuo drabužių atropojo į lovą, nors čia, aišku, dabar jau tik spėlionės. Ji buvo visiškai mažytė, toks jausmas, kad net nebuvo spėjusi prisiurbti kraujo. Tai, tikriausiai, ji įsisiurbė paryčiais“,  – sako pašnekovė.

REKLAMA

Deimantė pasakoja, kad iš pradžių ant pilvo pamačiusi juodą taškelį net nepagalvojo, kad tai galėtų būti erkė: „Aš pajutau tik odos niežulį ir man pasirodė, kad tai yra kažkoks šašiukas ant odos. Aš ją tiesiog nukrapščiau, net nesuvokiau, kad ten erkė ir net nesidomėjau, kaip ją reikėtų tinkamai ištraukti.

Ir tik ją nukrapščiusi, telefono pagalba, pasididinau ir pamačiau, kad ten yra erkė: ji buvo be galvos, bet matėsi kojos. Tada ir supratau, kad galva liko mano pilve.“

Visą straipsnį galite perskaityti čia.

Žmonės tiesiog išsako savo nuomonę.Deimantė labai šauni moteris ir buvo puiki gelbėtoja.Ir žinoma,pasveiks.
. Su pagarba iš palangos
. Su pagarba iš palangos
Deimantė labai graži moteris , tai kodėl nesifotografuoti
Graži šeima sėkmės
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų