• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos prezidentas Nicholas Sarkozy primygtinai reikalauja, kad Maskva kuo greičiau išvestų savo karinius dalinius iš vakarinės Gruzijos.

REKLAMA
REKLAMA

Taip jis pareiškė šeštadienį vėlai vakare kalbėdamasis telefonu su Rusijos prezidentu Dimitrijumi Medvedevu, praneša internetinis dienraštis BBC.

REKLAMA

Rusija penktadienį tvirtino pabaigusi išvesti savo karinius dalinius iš Gruzijos, tačiau likę 2500 šios valstybės kariai „buferinėje zonoje“ tarp Pietų Osetijos ir Abchazijos neramina Vakarus.

Tokiam Rusijos elgesiui nepritaria nei Jungtinės Amerikos Valstijos, nei Prancūzija, nei Didžioji Britanija.

Šeštadienį kalbėdamasis telefonu su D. Medvedevu, N. Sarkozy stipriai sukritikavo Rusiją, tvirtindamas, jog rusų kariai nedelsiant turi palikti Počio ir Senakio miestus.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos generolas Anatolijaus Nogovitsinas tokį Rusijos žingsnį nesitraukti iš Počio uosto teisina tuo, jog ten likę kovotojai yra ne rusų kariai, o taikdariai. Dėl to per šeštadienį Maskvoje vykusią spaudos konferenciją A. Nogovitsinas pareiškė, kad Rusijos kariniai daliniai iš Počio nesitrauks ir imsis šio uosto kontrolės.

Nors penktadienį ir šeštadienį Gruzijos ginkluotosios pajėgos perėmė pagrindinės –  rytų-vakarų magistralės kontrolę, o Gorio gyventojai sugrįžo į savo namus, Gruzija toliau kaltina Maskvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį apie tūkstantis neapsikentusių gruzinų netoli Počio surengė demonstraciją, nukreiptą prieš Rusiją. A. Nogovitsinas sako, kad Rusija toli gražu nėra Sovietų Sąjunga ar kokia nors kita „Blogio Imperija“, ir kaltina Gruziją, esą ši Pietų Osetijoje rengia sabotažą ir ruošiasi „tolimesniems veiksmams“. Jis taip pat perspėjo, kad jei Jungtinės Valstijos imsis performuoti Gruzijos karines pajėgas, Rusijai gali tekti papildyti „taikdarių“ gretas.

REKLAMA

Pagal susitarimą, parengtą tarpininkaujant N. Sarkozy, Rusija privalo išvesti savo karines pajėgas už linijos, kurią ji peržengė įsiverždama į Gruziją rugpjūčio 7-8 dienomis. Kaip pastebi „guardian.co.uk“, miglotas sutarties tekstas leidžia Rusijai imtis „pagalbinių saugumo priemonių“.

Pasak BBC žurnalisto Jonathano Marcuso, Vakarų diplomatai nerimauja dėl to, kad Maskva sutartį interpretuoja taip, kaip jai patinka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų