35
Lietuva – Meksika (nuotr. FIBA)

Lietuvos rinktinė užsitikrino bilietą į kitą pasaulio krepšinio čempionato etapą, kai užtikrintai D grupės susitikime Maniloje 96:66 (32:17, 21:17, 23:17, 20:15) sutriuškino Meksiką (0/2).

35

Su dviem pergalėmis lietuviai dėl pirmosios vietos grupėje ir dar dėl vienos labai svarbios pergalės antradienį kovos su Juodkalnija. Mačą tiesiogiai nuo 15.30  val. transliuos TV3 kanalas ir portalas tv3.lt.

Su Meksika, kaip ir su Egiptu, lietuviai buvo įjungę ekonominį režimą. Žaisti gavo visi, rungtynėse nepasižymėjo tik vienintelis Margiris Normantas.

Rokas Jokubaitis per pirmą kėlinį pelnė 10 taškų, o lietuviai pirmavo 32:17. Prieš pat pertrauką lietuviai kiek sustojo, bet po dviejų kėlinių pirmavo 53:34.

Tai buvo pirmas kartas nuo 2006 m. pasaulio čempionato, kai lietuviai per pirmą mačo pusę įmeta daugiau nei 50 taškų.

Vėliau skirtumas tik augo 76:51, o uraganinį puolimą demonstravę nurūko taip, kad varžovai nieko padaryti nesugebėjo. Ketvirtasis kėlinys jau buvo likęs tik formalumas.

„Tiesą sakant taip, – paklaustas, ar tikėjosi tokio skirtumo sakė komentatorius Rytis Vyšniauskas. – Negalvoju, kad Meksika ir bus labai pavojingas varžovas. Nekeičiu nuomonės, kad jie talentingesnė komanda nei Egiptas, bet gintis jie neatrodė labai pajėgūs. Bandė rizikuoti ir gintis zonine gynyba ir leisti mesti mums iš toli, bet lietuviai gerai pataikė tritaškius, pradedant nuo R. Jokubaičio geros pradžios, M. Kuzminsko taiklūs trys tritaškiai, o tada ir kiti prisijungė“.

„Pirmame kėlinyje JV ir I. Brazdeikis dominavo, komanda atsiplėšia, o tada prasideda uždavinių sprendimas, visi gauna minučių ir pabaigoje skirtumas dar didesnis nei prieš Egiptą“, – pridūrė jis.

Lietuviai naudojasi varžovų pagrindiniu ginklu tritaškius ir juos mače svaidė 43 proc. taiklumu (10/23). Meksikiečiai tritaškius metė 29 proc. taiklumu (7/24).

K. Maksvyčio auklėtiniai neturėjo jokių problemų puolime ir labai užtikrintai dalinosi kamuoliu. Dar prieš rungtynes K. Maksvytis išskyrė du varžovų lyderius P. Cruzą ir P. Stollą. Jei P. Cruzas dar pelnė 10 taškų, tai P. Stollas surinko apskritą nulį.

Pasak R. Vyšniausko, lietuviai užtikrintai dirbo gynyboje, visgi prie to prisidėjo gana silpnas varžovų atsarginių krepšininkų suolas.

„Manau, kad taip. Tai komanda, turinti kelis aukštesnio lygio žaidėjus, o visi kiti labai vidutinio lygio. Tad yra lengviau gintis, o ir jų treneris beveik nenaudojo atsarginių žaidėjų. P. Cruzas pavargsta, paskui buvo ir jo trumpų metimų, kur net lanko neliečia.

M. Normantas ir T. Dimša gerai dirbo asmeninėje gynyboje, lietuviai gerai atakavo jų centrus, nes jie lėtesni. Tad namų darbų trenerių štabas padarė, o ir žaidėjai planą įgyvendino gerai. Smulkių detalių gal ir buvo, bet ir K. Maksvytis leisdavo žinoti krepšininkams, kada jam kažkas nepatinka, buvo ir pertraukėlių, kai jų reikėjo. Kiek yra tų stipresnių varžovų, tai jie mače buvo pristabdyti. Tik gal netikėtai jų kapitonas iššovė, pataikęs pirmame kėlinyje tris tritaškius, bet čia, matyt, labiau atsitiktinumas“, – užtikrintą pergalę analizavo R. Vyšniauskas.

Visgi jis įspėjo, kad per daug girti vienas kitų nereikia, nes tik dabar prasideda rimti varžovai.

„Apskritai viską sunku vertinti, kai nežaidžiame su savo lygio varžovais. Patys sau dabar galime atrodyti geri ir gražūs, gerai juda kamuolys, R. Jokubaičio ir JV solidus du prieš du žaidimas, V. Kariniauskas gerai įeina į aikštę, D. Motiejūno metimai dešine ranka, bet vis dėlto žaidėme su Egiptu ir Meksika.

Jų gynyba ne to lygio, kartais užtenka ir vienos užtvaros ir tu susikuri gerą metimą. Prieš R. Jokubaitį dažnai atsidurdavo žemesnis P. Stollas ir lietuvis lysdavo pro apačią po užtvaros. Tad prie tokio žaidimo jis jei norėtų galėtų ir 40 tokių metimų išsimesti rungtynėse.

Tad viskas paprasta. Manau, kad vis vien mūsų gynyboje yra silpnų vietų, kurias aukštesnio lygio varžovai išnaudos, o daugiau atsakymų gausime su Juodkalnija, kur bus labai svarbus mačas. Mes esame kitame etape, turime ten bilietą, bet, jei galvojame apie kelionę čempionate dar toliau, reikia įveikti Juodkalniją“, – tikino jis.

Būtent antradienį lietuviai grumsis su Juodkalnija, turinčią pakankamai ginklų. Ryškiausiai jų gretose žiba su J. Valančiūnų ne kartą ant NBA parketo asmeninėse akistatose susitikęs Nikola Vučevičius ir vijurkas Kendrickas Perry.

Juodkalnija mačuose su Meksika ir Egiptu irgi per daug vargo neturėjo.

Taip, jie turi du lyderius ryškius, bet aplink yra ir Bojanas Dubljevičus, Marko Simonovičius, Nikola Ivanovičius ir dar keli neblogi žadėjai rotacijoje. Tad varžovai turi gerą 7-8 žaidėjų rotaciją su aiškiais išreikštais lyderiais. Žinome, kaip gali būti neparanku mūsiškiams aukštaūgiams žaisti prieš gerai metančius varžovų aukštus žmones.

N. Vučevičius daug meta nuo atšokimo, daug žaidimo du prieš du. JV gali būti sunku, nors kai jie vienas prieš kitą žaidžia NBA lietuvis dažnai puolime varžovą apstumdo baudos aikštelėje. Bus labai nelengvas mačas.

Minėtas B. Dubljevičius rimtas ginklas, nes žaidžia ir ketvirtoje, ir penktoje pozicijoje, meta iš toli.

Juodkalnija kaip ir mes Meksika bei Egiptą įveikė be rimtesnių bėdų, padalino minutes žaidėjams, gal mažiau jų buvo, bet tai nėra labai svarbu. Mes esame rungtynių favoritai, bet Juodkalnija solidus varžovas. Ten jau negalime sakyti, kad skirstysime visiems minutes, reikės sužaisti labai aukšto lygio mačą“, – būsimuosius antradienio varžovus nagrinėjo R .Vyšniauskas.

Kitas pasaulio čempionato rungtynes lietuviai žais antradienį, kai 15.30 val. susitiks su Juodkalnija. Mačą tiesiogiai transliuos TV3 kanalas ir portalas tv3.lt

Na puiku, pergalė! Kaip vakar kažkuris komentatorius pasakę, kaip atrodytų fulios rungtynės tarp šių šalių. Va per tą prizmę ir žiūrėkime, kaip mes bejegiai fulioje, taip buvo užmėtyti meksikonai. Jie gi net nežinojo ką daryti. Fulios PČ tokių lygio skirtumu nebūna, na gal tik Brazilija vs Vokietija 1:7!Suspardėm lygio netraukiančius ir jau matuojamės karūną. Sutikite, su Bendžium, Dimša, Motiejūnu, Kariniausku,Normantu, didelės sėkmės nelaukime, ypač"snaiperiu" Bendžium!