• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naftos gavybos kartelis OPEC nepakeitė gavybos apimčių, nepaisant importuojančių šalių prašymų padidinti naftos tiekimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kovo 6 dieną naftą eksportuojančių šalių naftos reikalų ministrai susitiko Vienoje. OPEC kartelį 1960 metais įkūrė Iranas, Irakas, Kuveitas, Saudo Arabija ir Venesuela. Vėliau prisijungė Alžyras, Angola, Indonezija, Libija, Nigerija, Kataras, Jungtiniai Arabų Emyratai. OPEC šalys kontroliuoja 77,6 proc. pasaulio naftos išteklių.

REKLAMA

JAV prezidentas Georgas W. Bushas sakė, kad aukštos naftos kainos žeidžia JAV ekonomiką ir gali skatinti augimo lėtėjimą. „Prašau suprasti didelių energetinių išteklių kainų pasekmes. Manau, versti lėtėti didžiausių klientų ekonomikas dėl aukštų kainų yra klaida.“ – sakė G. Bushas, prisijungęs prie kitų suinteresuotų šalių atstovų choro.

REKLAMA
REKLAMA

Naftos ministrai pareiškė, kad didėles kainos neatsirado dėl nepakankamo tiekimo, o dėl padidėjusios paklausos, kuri ateityje gali sumažėti.

OPEC prezidentas Chakibas Khelilas sakė: „Rinkoms ir toliau užtikrinamas pakankamas naftos žaliavos tiekiamas. Paskutiniais mėnesiais matyti, kad naftos rinka pereina į naują fazę. Tai atspindi pasaulio ekonomikos raidą. Po precedento neturinčio 6 metus trukusio spartaus augimo prasidėjo lėtėjimas“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kataro naftos ministras Abdullah Al-Attiyah į JAV išreikštą poziciją atsakė: „OPEC negali paveikti nei geo-politinės situacijos, nei spekuliantų, iškėlusių naftos kainą, veiksmų. Tikiu, kad prezidentas Bushas žino, kad mes šių abiejų dalykų nekontroliuojame.“

OPEC nenustato naftos kainų. Ši organizacija kvotomis reguliuoja gavybos kiekius. 

Analitikai sako, kad lėtėjant ekonomikai, mažės ir naftos paklausa. Tačiau JAV ir Europos ekonomikos lėtėjimą kompensuos stiprus Azijos augimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų