Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Iš lėto leidžiantis saulei, po dienos darbų būrelis banglenčių entuziastų Klaipėdos paplūdimyje apšyla dar vienai pamokai. Jas veda patyręs banglentininkas Averjanas Asočakovas. Pirmiausia, anot vyro, visko reikia išmokti sausumoje, o tik tada leistis į vandenį. Jūra rūsti – klaidų neatleidžia.
Smėlyje atsigulę ant banglenčių treniruojasi tie, kurių šios yra skirtos pamokoms. Turintys nuosavas, brangias banglentes jas saugo – vienas netikslus judesys ir ši sausumoje gali sulūžti. Vidutinio lygio banglenčių kaina prasideda nuo 300 eurų, o profesionalų – nuo 1000 eurų.

Dar keletas patarimų ir visi patraukia į jūrą. Banglentę reikia vilkti smėliu tam tikru kampu, antraip vėjo gūsis ją panaudos tarsi burę.
Pirmoji kliūtis jūroje – reikia įveikti prie pat kranto lūžtančias bangas. Pavykus, jau galima mėginti bangas ir pažaboti. Tiesa, ne visiems tai pavyksta iš pirmo karto. Be to, net apie pačias bangas reikia išmanyti.
„Teorija mums duoda žinias suprasti ir skaityti bangas. Nes bangos turi savo dalis, bangos turi savo mechaniką, kaip jos lūžta, į kurią pusę reikia plaukti, kurias bangas gaudyti, kurių negaudyti“, – aiškino A. Asočakovas.
Banglentininku gali tapti kiekvienas
Anot trenerio, banglentininku gali tapti kiekvienas norintis – pažaboti jūrą ar vandenyną išmokstama. Svarbiausia nebijoti 100 kartų užlipus ant lentos nugriūti, mat šimtas pirmą kartą jau pavyks ja čiuožti.
„Labai geras būdas ugdyti įgūdį nepasiduoti. Bandai iš naujo, bandai iš naujo. Tai gyvenime labai praverčia. Bangos visiškai to moko“, – sakė banglentininkė Marina.
Banglentininkė Edita prieš porą metų visiškai nemokėjo plaukti, tačiau jūra ją traukė visą gyvenimą. Tad moteris nusprendė – kada, jei ne dabar?
„Aš vadinu „surfą“ savo psichoterapeutu. Aš niekada neturėjau tokio hobio gyvenime. Man 41 metai už 5 dienų ir čia yra mano vienintelis gyvenime atrastas toks hobis, aistra. Ir mano vyras sako – jei tave taip daro šitas dalykas laimingą, eik dažniau, eik, mes tave palaikom, nes aš matau, kokia laiminga tu grįžti“, – tikino Edita.
Nors kartais iš šono atrodo, kad tai tiesiog pramoga, valdyti banglentę yra vienas iš sudėtingiausių sportų, reikalaujantis ir daug fizinės jėgos bei ištvermės. Banglentininkas privalo išvystyti stiprią viršutinę kūno dalį ir ištvermę plaukiojimui bei mokėti laikyti pusiausvyrą, mat ritasi banga, ant jos čiuožia banglentė, o ant šios dar juda ir pats banglentininkas.
Visi banglentininkai sutinka – gyvenimas prie jūros nuostabus. Tik čia vieną šalia kito gali pamatyti banglentininkus, vandens aitvarų entuziastus ir gintaro ieškotojus. O stabtelėjus minutėlei atsipūsti, galbūt pavyks pamojuoti išvykstančiam milžiniškam kruiziniam laivui.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:







































































































































































































































































