REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Klaipėdos universitetinę ligoninę koronavirusu užsikrėtusi pusamžė moteris buvo atvežta ketvirtadienio vakarą greitosios pagalbos automobiliu. Apie 50 metų moteris gyveno Tenerifėje ir pirmadienį parskrido į Palangos oro uostą. Penktadienį pranešta, kad jai nustatytas koronavirusas.

Į Klaipėdos universitetinę ligoninę koronavirusu užsikrėtusi pusamžė moteris buvo atvežta ketvirtadienio vakarą greitosios pagalbos automobiliu. Apie 50 metų moteris gyveno Tenerifėje ir pirmadienį parskrido į Palangos oro uostą. Penktadienį pranešta, kad jai nustatytas koronavirusas.

REKLAMA

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausias gydytojas Vinsas Janušonis spaudos konferencijoje teigė, jog moteris iš Tenerifės grįžo kovo 9 dieną kartu su vyru.

Moteris grįžo iš Tenerifės per Barseloną į Palangos oro uostą. Pasak gydytojo, moteris teigė neturėjusi didelio kontakto su kitais asmenimis ir laikėsi rekomendacijų. Pasak gydytojo, jų žiniomis moteris pildė sveikatos apsaugos dokumentus ir Tenerifėje.

„Iš karto pasijautė silpna. Galvojo, kad kažkas šiaip sau. Bet vėliau prasidėjo kiti simptomai. Kovo 12 dieną su greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo atvežta į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo atvežta patenkinamos būklės – sloguojanti, truputį karščiuojanti. Buvo apimti tyrimai ir neseniai gautas atsakymas, kad ji serganti“, – sakė gydytojas.

REKLAMA

Pasak gydytojo, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje jaučiamas labai didelis sujudimas ir greitosios dabar veža labai daug žmonių. Tačiau personalas, gydytojo teigimu, yra pasiruošęs – gydytojai, slaugytojai ir kiti žmonės dirba ramiai.

Klaipėdos regiono gyventojų mėginiai yra kol kas tiriami Vilniuje, tačiau ateityje planuojama juos atlikti ir Klaipėdoje, todėl visas procesas vyktų greičiau. Pasak V. Janušonio, dabar laukiama 13 mėginių tyrimo rezultatų.

Vilniuje susirgo jauna pacientė

VUL Santaros klinikos patikslino, kad Vilniuje koronavirusas nustatytas jaunai pacientei, kovo 9 d. atvykusiai iš Ispanijos ir kitą dieną pajutusiai ligos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA

Ji 12 d. naktį kreipėsi į Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių.

Įvertinus pacientės būklę ir epidemiologinius kriterijus, paimtas mėginys dėl COVID-19. Kovo 13 d. 12 val. gautas teigiamas atsakymas.

Šiuo metu pacientės būklė nesunki, ji yra izoliuota ir stebima Santaros klinikų Infekcinių ligų centre.

Slidininkas iš Kauno galimai jau užkrėtė seserį

Kaip trumpoje spaudos konferencijoje informavo Kauno klinikinės ligoninės vadovas, paskutiniais duomenimis, naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis nėra sunkus.

„Praėjusi para ligoninei buvo nelengva, daug ligonių kreipėsi patys arba buvo atvežti GMP automobiliu į Priėmimo skyrių – iš viso apie 40 pacientų. 20 iš jų – su įtariama COVID-19 infekcija. Maždaug tiek pacientų ir stacionarizuota, vienas iš jų patvirtintas koronavirusinė infekcija. Pacientas yra izoliuotas bokse, tai jaunas, 27-eių metų amžiaus, žmogus, grįžęs po slidinėjimo iš Šiaurės Italijos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis grįžo lėktuvu vasario 29 d., save izoliavo, bet gyveno kartu su seserimi. Ji taip pat jau karščiuoja ir, mano žiniomis, taip pat tikrinsis dėl COVID-19 infekcijos. Kartu su juo skrido dar 6 žmonės, jie yra save izoliavę. Kiek pacientas leido informuoti, jo būklė yra nebloga. Vakar jis karščiavo ir skaudėjo gerklę, šiandien temperatūra yra normali, savijauta yra normali“, – sakė prof. Albinas Naudžiūnas.

Ligoninės vadovo teigimu, užsikrėtusysis teigė, kad maistą užsisakė naudodamasis „Barboros“ paslaugomis ir tą laiką gyveno save izoliavęs, vykdė rekomendacijas.  

Jo teigimu, šie šeši atvejai – tik ledkalnio viršūnė: „Greičiausiai pas mus užsikrėtę gerokai daugiau žmonių ir po savaitės dviejų sulauksime daug sunkesnių pacientų.“ 

REKLAMA

Lietuvoje nustatyti šeši koronaviruso atvejai

Lietuvoje patvirtini dar trys užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Apie tai penktadienį po pietų pranešė Vyriausybė. Šiuo metu Lietuvoje nustatyti šeši koronaviruso atvejai. 

„Viena naujienų – turime nustatytus tris naujus atvejus, tai yra įvežtiniai atvejai, tai gera žinia, kad nepereinama į kitą fazę, viruso perdavimą šalies viduje. Viena yra Ispanijos pilietė iš Madrido, atvejis nustatytas Vilniuje, kita moteris – klaipėdietė, kuriai diagnozuota liga, grįžo iš Tenerifės, dar vienas asmuo – kaunietis, grįžęs slidinėjęs Šiaurės Italijoje“, – kalbėjo ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Jo teigimu, nė vienas iš šių atvejų nėra sunkus, tai nėra rizikos grupės žmonės: „Daugiau informacijos kol kas suteikti negaliu, nes dar atliekamas epidemiologinis rizikų nustatymas, dar patys ne viską žinome."

Pirmas pranešė Klaipėdos meras

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas savo feisbuko paskyroje penktadienį parašė:

Koronavirusas – deja, bet jau ir Klaipėdoje. Tik ką gautas patvirtinimas, kad vidutinio amžiaus klaipėdietei, vakar GMP automobiliu pristatytai į KUL, diagnozuotas „COVID-19" virusas. Tad Klaipėdoje taip pat jau pilna apimtimi aktyvuotas ir veikia šios grėsmės suvaldymo planas, identifikavus užsikrėtimo atvejus. Kadangi tokiai situacijai ruoštasi buvo rimtai ir iš anksto, todėl niekam panikuoti nereikia, kviečiu ir raginu visus elgtis ramiai, santūriai ir žinoma labai atsakingai, bet suvokti, kad šis grėsmingasis virusas jau ir uostamiestyje, – BŪTINA. Būkite dėmesingi, būkite atsargūs ir VISI rūpinkimės vieni kitų saugumu.Daugiau informacijos – kiek vėliau."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Italijos grįžusiai 39-erių šiaulietei. Apie du naujus atvejus pranešta vėlų antradienio vakarą. Susirgusieji – kauniečių šeima, 35–40 metų amžiaus žmonės, kurie grįžo iš Šiaurės Italijos automobiliu, slidinėję vasario 29–kovo 6 dienomis.

Iš viso dėl įtariamo koronaviruso yra atlikti 366 tyrimai. Prevenciškai grįžusių iš rizikos regionų yra stebima virš 9 tūkst. asmenų.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius siekia arti 130 tūkst., mirusių – per penkis tūkstančius.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė ketvirtadienį pritarė Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms sustabdyti visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veiklą, uždrausti keliones į Italiją.

REKLAMA

Dėl koronaviruso Užsienio reikalų ministerija (URM) antradienį atnaujino kelionių rekomendacijas – siūloma atsisakyti kelionių į Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją bei visą Italiją.

Iki šiol buvo siūloma nevykti į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą.

Buvo paskelbtos ir naujos rekomendacijos darbdaviams, siūlant veiklą organizuoti nuotoliniu būdu. Taip pat atšaukiama dalis skrydžių, griežtinama sausumos keleivių kontrolė. 

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.

REKLAMA

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat informuojama, kad atnaujinta, kokioms sąlygoms esant žmogus bus tiriamas dėl koronaviruso infekcijos. Papildomos sąlyga, jog galimai sergančiu žmogus laikomas ir tada, kai jam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (staiga prasideda karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam reikalinga hospitalizacija, tačiau nenustatoma šių simptomų priežastis. Paprastai tariant, atmetamos visos kitos galimos diagnozės, visi kiti galimi susirgimai.

Tie, kurie lankėsi nurodytose šalyse, prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų, nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

REKLAMA

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje.

Taip pat patariama stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų