REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį, balandžio 17 d. viename sostinėje prekybos centrų vykusio lenktynių simuliatoriaus metu surengtame turnyre jaunasis šalies ralio talentas Dominykas Butvilas nepaliko šansų savo konkurentams. Vienintelis žmogus galėjęs mesti jam iššūkį, žiedinėse lenktynėse važiuojantis Robertas Kupčikas nesulaukęs savo eilės renginį paliko kiek anksčiau taigi mini varžybų nugalėtoju ir naujo „Logitech G25“ žaidimų vairo savininku tapo Dominykas.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt lenktynininkas pasakojo su kompiuterinius simuliatoriais susidūręs ne kartą, savo jėgas išbandęs ir ralio varžybų sąlygas imituojančia įranga. Anot jo, norint treniruotis ir pasiekti kažkokių rezultatų su simuliatoriumi būtina turėti metodiką. Pats užsiėmimas turi tapti daugiau nei žaidimu.

REKLAMA

„Patys simuliatoriai pastaraisiais metais labai patobulėjo. Ypač daug priklauso nuo programų, taip vadinamų „žaidimų“, − pasakojo Dominykas.

Kaip pasakojo profesionalus lenktynininkas, ralio simuliatorius šalyje kol kas tik vienas, tačiau žiedinėms lenktynėms skirtos kompiuterizuotos įrangos netrūksta. Anot pašnekovo, lenktynininkai, kurie treniruojasi su simuliatoriais varžybose gali parodyti geresnius rezultatus negu be jo.

REKLAMA
REKLAMA

Dominykas mums priminė vieną charakteringiausių produktyvaus simuliatorių panaudojimo pavyzdžių, kuomet „Nissan GT“ serijos virtualiose lenktynėse žmonės galėjo dalyvauti naudodamiesi savo „Playstation“ konsolėmis. Iš jų laimėtojų sudarytai komandai vėliau buvo suteikta galimybės dalyvauti realiose lenktynėse.

„Anglijoje jie įveikė visą „GT Series“ sezoną ir tie lenktynininkai, kurie iki tol vairuodavo tik simuliatoriaus vairą laimėjo visas tas varžybas, o kitais metais jiems net nebuvo leista jose dalyvauti“, − komentavo Dominykas. Anot jo, tokie pavyzdžiai įrodo, kad simuliatoriai taip pat gali užauginti lenktynininkus.

Kalbėdamas apie prekybos tinklo pristatytą simuliatorių Dominykas pažymėjo, kad tiksliai atkartoti lenktyninio automobilio fiziką labai sudėtinga. Anot lenktynininko, kartais geriau pačiam atkurti ją galvoje, kuomet niekas aplinkui nejuda. Užtenka ir vaizduotės.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų