Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Gruodžio 2 dieną vyko antroji NATO užsienio reikalų ministrų nuotolinio susitikimo sesija, kurioje ministrai kartu su NATO šalimis partnerėmis aptarė saugumo situaciją Juodosios jūros regione ir Kinijos keliamus iššūkius.

REKLAMA

Laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius, kalbėdamas Lietuvos, Čekijos, Latvijos ir Slovakijos vardu, atkreipė sąjungininkų dėmesį į būtinybę glaudžiau bendradarbiauti su partneriais Juodosios jūros regione – Ukraina ir Sakartvelu. Ministras pristatė Lietuvos iniciatyva parengtą 13-os bendraminčių šalių laišką, kuriame kviečiama išlaikyti deramą dėmesį NATO atvirų durų politikai.

„Esame tvirtai įsipareigoję padėti Ukrainai ir Sakartvelui integracijos į euroatlantinę bendriją kelyje.  Norime paskatinti ieškoti sprendimų, kurie sustiprintų ne tik mūsų partnerių, bet ir mūsų pačių saugumą“, – sakė L. Linkevičius. Diskusijoje dėl saugumo situacijos Juodosios jūros regione dalyvavo Ukrainos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrai.

Aptarti Kinijos keliamus iššūkius buvo pakviesti NATO partneriai Azijos-Ramiojo vandenyno regione, Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos Vyriausiasis įgaliotinis Josepas Borrellis.

Dėl Covid-19 pandemijos NATO užsienio reikalų ministrų susitikimas jau antrą kartą šiais metais organizuojamas nuotoliniu būdu.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI