zelenskis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „zelenskis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „zelenskis“.

Rusijai smogus daugiabučiui Charkive, žuvo trys žmonės

Karo veiksmus intensyvinanti Rusija šeštadienį Ukrainos šiaurės rytuose esančiame Charkivo mieste subombardavo gyvenamąjį namą – naujausiais duomenimis, žuvo trys žmonės, o beveik 30 buvo sužeisti. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje matyti nuplėštas daugiabučio namo fasadas ir krateris lauke.
2024-06-22

Zelenskis sureagavo į Charkivo apšaudymą: „Reikia drąsių sprendimų, kad būtų sustabdytas Rusijos teroras“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusijos terorą naudojant valdomas aviacines bombas galima sustabdyti, jei partneriai priims ryžtingus sprendimus. Naujausiais duomenimis, rusų smūgiai Charkivo mieste Ukrainos šiaurės rytuose šeštadienį pražudė tris žmones ir sužeidė apie 30. Savo „Facebook“ paskyroje V. Zelenskis rašė, kad Rusijos teroristai vėl smogė Charkivui valdomomis aviacinėmis bombomis. Deja, nukentėjo gyvenamasis namas. Nuolaužos yra valomos.
2024-06-22

Ukrainos prezidentūros atstovas: Kyjivas pasirengęs sudaryti saugumo sutartis su Lietuva

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovo pavaduotojas Ihoris Žovkva nurodė, kad Kyjivas pasirengęs pasirašyti dvišalius saugumo garantijų susitarimus su Lietuva ir Estija.  Jį cituoja ukrainiečių naujienų agentūra „Interfax Ukraine“.  I. Žovkva pažymėjo, kad artimiausiu metu bus pradėtos derybos su Airija.  „Manau, kad artimiausiu metu pradėsime derybas su Airija dėl saugumo garantijų, ir taip pat bus sudarytas atitinkamas susitarimas“, – pridūrė jis.

Zelenskis ragina Ukrainos ligoninėse ir mokyklose įrengti saulės baterijas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad visose šalies ligoninėse ir mokyklose po pražūtingų Rusijos smūgių Ukrainos elektrinėms jų administracijos turėtų įrengti saulės baterijas.
2024-06-20

Putino kalbos apie taiką: Zelenskis – tai ultimatumas, o JAV nemano, kad Rusija pajėgi kažką nurodinėti

Rusijos prezidentas Ukrainos taikos konferencijos išvakarėse pateikė savo „taikos siūlymą, kurio negalima atsisakyti“: Ukrainai atiduoti Rusijos jau okupuotas ar dar tik norimas okupuoti teritorijas, atsisakyti stojimo į NATO ir atšaukti visas Vakarų sankcijas Rusijai. Vakarų politikai pareiškė, kad toks siūlymas niekuo nesiskiria nuo ankstesnių Kremliaus reikalavimų, o V. Zelenskis tai pavadino ultimatumu.
94 2024-06-14

Ukrainiečių pasitikėjimas Zelenskiu žemiausias nuo Rusijos invazijos pradžios

Ukrainiečių pasitikėjimas prezidentu Volodymyru Zelenskiu pirmą kartą po Rusijos invazijos pradžios 2022 metais nukrito žemiau 60 proc. rodo penktadienį paskelbti visuomenės apklausos rezultatai.  Pernai Ukrainos prezidentas susidūrė su daugybe iššūkių, įskaitant nesėkmingą kontrpuolimą, nesutarimus keliančius debatus dėl mobilizacijos ir garsiai nuskambėjusius korupcijos skandalus.
2024-06-07

Joe Bidenas atsiprašė Zelenskio: „Aš nuo jūsų nenusigręšiu“

JAV prezidentas Joe Bidenas atsiprašė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio už tai, kad Vašingtonas ilgai delsė patvirtinti naują didelės apimties karinės pagalbos paketą jo šaliai. J. Bidenas Paryžiuje įvykusiame susitikime su V. Zelenskiu pareiškė norintis atsiprašyti dėl kelis mėnesius vėlavusio 61 mlrd. dolerių pagalbos paketo, kurį Kongresas galiausiai priėmė balandžio pabaigoje. JAV prezidentas dėl to kaltino „kai kuriuos labai konservatyvius“ Kongreso narius.
2024-06-07

Zelenskis Ukrainos kovą su Rusija palygino su sąjungininkų kova prieš nacius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo kalboje Prancūzijos parlamente Paryžiuje Ukrainos gynybinę kovą su rusų okupantais palygino su sąjungininkų kova prieš nacius Antrajame pasauliniame kare. „Ši kova dėl Ukrainos dabar taip pat turi egzistencinę reikšmę Europai“, – sakė jis. V. Zelenskis padėkojo Prancūzijai už pažadą perduoti jo šaliai „Mirage“ naikintuvų.
2024-06-07

Ukrainos prezidentas Paryžiuje surengs dvišales derybas su Bidenu

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ir jo kolega iš Ukrainos Volodymyras Zelenskis penktadienį Prancūzijos sostinėje turi surengti dvišales derybas. JAV yra bene didžiausios Kyjivo rėmėjos, daugiau nei dvejus metus tęsiantis Rusijos plataus masto karui. Šiuo metu Ukraina bando atremti intensyvų Rusijos puolimą Charkivo ir Donecko pasienio srityse, tačiau pareigūnai baiminasi, kad šis puolimas gali išsiplėsti, Maskvai bandant įgyti pranašumą mūšio lauke.
2024-06-07

Zelenskis Paryžiuje: Europa nebėra taikos žemynas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė Prancūzijos parlamentui, kad Europa yra kariaujantis žemynas, o Rusijos agresija nesustos prie jo šalies sienų. „Gyvename laikais, kai Europa, deja, nebėra taikos žemynas“, – penktadienio rytą kreipdamasis į Prancūzijos įstatymų leidėjus sakė V. Zelenskis. „Ir vėl naikinami Europos miestai, deginami kaimai“, – teigė jis, kalbėdamas apie Rusijos vykdomą Ukrainos bombardavimą.
2024-06-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų