viduriavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „viduriavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „viduriavimas“.

Įspėja visus Lietuvos gyventojus: dabar nevalgykite šių produktų

Vasaros sezonas daug kam gali asocijuotis su nerūpestingu laiko leidimu, įvairaus maisto degustavimu. Visgi su vasaros malonumais padaugėja ir  įvairių virškinimo sutrikimų atvejų, kurių pagrindinės priežastys – persivalgymas, higienos nepaisymas bei sugedusių produktų vartojimas. Apie vasarą padažnėjusių virškinimo ligų atvejus bei kaip jų išvengti komentuoja budinčios „Benu“ vaistinės vedėja vaistininkė Inga Norkienė ir „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė.
2024-06-07

Šios dienos – itin pavojingos: medikai perspėja – šie negalavimai vaikus guldo vieną po kito

Lietuvą gegužę aplankius vasariškiems orams, kai pavasarinė saulė itin pavojinga, vis daugiau gyventojų negaluoja. Viskas prasideda nuo galvos svaigimo, vėliau ima pykinti, kai kuriais atvejais baigiasi alpimu. Tai pavojingiausia – vaikams. Gydytojos įspėja, kas gali privesti prie mirties, ir pataria, kaip apsaugoti vaikus bei apsisaugoti patiems.

Per Velykas apsinuodijote maistu? Štai, kas jums padės

Per šventes daugelis su artimaisiais susėdome prie velykinio stalo ir valgome daugiau nei įprastai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad po švenčių padaugėja apsinuodijimų maistu. Kartais pilnai atsigauti prireikia ir keleto dienų, todėl vaistininkė pataria, kaip po apsinuodijimo ateinančiomis dienomis reikėtų rūpintis savo sveikata.
2024-04-02

Žarnyno sutrikusią veiklą išduoda šie ženklai: neignoruokite jų

Žarnyno sutrikimai gali turėti įvairių pasekmių kasdieniam gyvenimui. Šie sutrikimai gali sukelti diskomfortą ir trukdyti įprastam funkcionavimui.   Dietistė Laura Pušinskienė sako, kad vienas akivaizdžiausių sutrikusios žarnyno veiklos požymių – nuolatinės virškinimo problemos.    „Tai apima tokius simptomus, kaip pilvo pūtimas, dujos, pilvo spazmai, vidurių užkietėjimas ir (arba) viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, nesuvirškintas maistas išmatose.
2024-04-01

Ragina šį gėrimą vartoti dažniau: sveikata padėkos

Ar kada nors girdėjote apie bergenijos arbatą? Ne? Visai nesistebime – Lietuvoje ji nėra labai populiari. Tačiau pasaulyje bergenijos arbata žinoma ne vieną šimtą metų: savo gimtinėje – Centrinės Azijos regionuose – ji laikoma tradicine arbata.  Bergenijos arbata skirtingose šalyse žinoma įvairiais vardais: Chaga / Chigir arbata, Mongolijos / Sibiro arbata, Badan, Baikalo / Altajaus arbata ir kt.
2024-03-29

Žolininkė Karaliūnaitė įspėja dėl 1 augalo: jis – itin nuodingas

Vasario 20-ą dieną žolininkė Adelė Karaliūnaitė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino, jog jos kieme pražydo nuodingas augalas – Žalčialunkis Daphne mezereum.  Naujienų portalui tv3.lt A. Karaliūnaitė sutiko papasakoti, kuo šis augalas ypatingas ir ar jis pavojingas žmogaus sveikatai.  Žolininkė neslepia, kad kuo paslaptingesnis augalas, tuo žmonėms smalsiau apie jį kuo daugiau sužinoti.
2024-02-29

Moteris mirė užsikrėtusi reta paukščių gripo atmaina

Po apsilankymo gyvų naminių paukščių turguje Sičuane, Honkonge, užsikrėtusi retos formos paukščių gripu, mirė moteris. Moters mirtis nuo retos paukščių gripo formos sukėlė nuogąstavimų, kad virusas mutuoja ir gali sukelti žmonių pandemiją.  Pirmieji simptomai 33 metų moteriai pasireiškė spalio 22 dieną, ji greitai buvo nuvežta į ligoninę, tačiau lapkričio 14 d. mirė. Valdžios institucijos tik dabar pranešė apie jos mirtį, rašo mirror.co.uk.
2024-01-01
REKLAMA
Apsinuodijote maistu? „Eurovaistinės“ farmacininkė pataria, kokių klaidų geriau nedaryti (nuotr. Shutterstock.com) Apsinuodijote maistu? „Eurovaistinės“ farmacininkė pataria, kokių klaidų geriau nedaryti (nuotr. Shutterstock.com)

Apsinuodijote maistu? „Eurovaistinės“ farmacininkė pataria, kokių klaidų geriau nedaryti

Apsinuodijimo maistu simptomai gali būti atpažįstami daugumai – tai vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmai, kartais ir karščiavimas. „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad reikėtų ne vien pasirūpinti simptomus malšinančiais vaistais, bet ir, svarbiausia, vengti dažniausių klaidų gydant apsinuodijimus.
2023-12-26

Sutrikusią kasos veiklą išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku

Kasos vėžio išgyvenamumo rodikliai yra vieni mažiausių – dėl to jis vadinamas tyliuoju žudiku. Tačiau yra mažai žinomų matomų ligos požymių, kuriuos labai svarbu pastebėti. Žmonės įspėjami apie du ankstyvuosius kasos vėžio požymius, kuriuos būtina pastebėti laiku.  Kasos vėžys vėl atsidūrė dėmesio centre, kai nuo šios ligos mirė vos prieš kelis mėnesius diagnozę išgirdęs TV laidų vedėjas Džeris Sprindžeris.
2023-10-15

Užklupus viduriavimui neskubėkite griebtis vaistų: gydytojas pasakė, kas padės

Užklupęs viduriavimas priverčia nemaloniai pasijusti ir vaikus, ir suaugusiuosius. Neretai ši būklė yra lydima silpnumo, pilvo skausmų, karščiavimo bei netekus daug skysčių – dehidratacijos. Gydytojas gastroenterologas Artūras Jacinavičius įspėja į viduriavimą nenumoti ranka ir kreiptis į specialistą pagalbos esant tam tikriems rizikos veiksniams.
2023-06-30
REKLAMA
REKLAMA

Šiukštu to nedarykite avokadams: galite apsinuodyti

Kadangi maisto kainos sparčiai kyla, daugelis ieško būdų, kaip sutaupyti perkant maistą ir, ne paslaptis, daugelis ieško būdų, kaip jį ilgiau išlaikyti šviežią. Tačiau ekspertai pasmerkė vieną konkrečią gudrybę, kuri, kaip teigiama, padeda ilgiau išlaikyti avokadus šviežius. Pasirodo, kad dėl juose besikaupiančių bakterijų gali pasireikšti viduriavimas.
2023-05-22

Lietuviams smogia nemaloni infekcija: įspėja apie simptomus

Tėvai įvairiose socialinių grupėse ir toliau dalinasi istorijomis, kad vaikus parklupdo klastinga žarnyno infekcija – norovirusas. Specialistai primena, į kokius simptomus būtina atkreipti dėmesį. Nors žarnyno infekcijos dažnai pasireiškia žiemą, tačiau prasidėjus pavasariui svarbu neatsipalaiduoti ir toliau rūpintis sveikata, rašo thesun.co.uk. Norovirusas – tai žarnyno infekcija, kuri sukelia pykinimą, vėmimą ir viduriavimą.
2023-03-18

Ši infekcija guldo vaikus Lietuvoje: pastebėkite simptomus laiku

Socialinių tinklų grupėse pasirodo vis daugiau tėvų istorijų, kad vaikus pakerta norovirusinė infekcija. Vėsūs orai – palankiausias metas jai plisti, todėl būtina žinoti simptomus. Ši infekcija dažniausiai pasireiškia vėmimu ir viduriavimu, todėl mažiems vaikams kyla didesnė rizika patirti dehidrataciją. Noroviruso simptomai Šiai infekcijai būdingiausias vėmimas ir viduriavimas, tačiau gali pasireikšti ir kiti simptomai, kuriuos būtina pastebėti laiku, rašo mirror.co.uk.
2023-03-11
REKLAMA
Liga (tv3.lt fotomontažas) Liga (tv3.lt fotomontažas)

Viduriavimą sukelia ne tik virusai: šią priežastį daugelis pamiršta

Viduriavimas rečiau ar dažniau užklumpa kone kiekvieną. Dėl tokio nemalonaus simptomo dažniausiai kaltinami virusai, bakterijos ar netinkamas maistas, tačiau retas susimąsto, kad viduriavimą gali sukelti ir vartojami vaistai, pavyzdžiui, antibiotikai. Veikia ne tik blogąsias bakterijas Antibiotikai – vaistai, veikiantys prieš į organizmą patekusias bakterijas. Bakterines infekcijas sukelia įvairiausios bakterijos, taigi ir antibiotikų yra įvairių.
2023-01-01

Apsinuodijote maistu? Sužinokite, kada pradėti slopinti simptomus ir kodėl reikėtų vengti šalto dušo

Apsinuodijimo maistu simptomai gali būti atpažįstami daugumai – tai vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmai, kartais ir karščiavimas. Nuo pat didžiųjų švenčių pradžios vaistinėse vis dar dažnai lankosi žmonės, ieškantys skrandžio veiklą gerinančių preparatų. Visgi, artėjant Naujųjų metų išvakarėms, „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad reikėtų ne vien pasirūpinti simptomus malšinančiais vaistais, bet ir, svarbiausia, vengti dažniausių klaidų gydant apsinuodijimus.
2022-12-30

Probiotikai gali apsaugoti nuo antibiotikų sukeliamo viduriavimo

Vartojant gerąsias bakterijas probiotikus galima apsisaugoti nuo viduriavimo, kurį dažnai sukelia sunkiai infekcijai esant vartojami antibiotikai, rodo anksčiau atliktų tyrimų apžvalga. „Mes nustatėme, kad antibiotikus vartojusiems vyresnio amžiaus pacientams ligoninėse ar globos namuose tam tikri probiotikai gali smarkiai sumažinti tikimybę patirti Clostridium difficile bakterijos sukeliamą viduriavimą“, – sakė tyrimo vadovas dr. Bradley Johnston iš Toronto vaikų ligoninės tyrimo instituto.
2022-12-22

Šie ženklai tualete gali išduoti kraujo krešulius: nenumokite ranka

Dažniausiai kraujo krešuliai susidaro blauzdose, nes sulėtėja galūnių kraujotaka. Tačiau kartais kraujo krešuliai gali susidaryti venose, kurios veda į skrandį. Šią gyvybei pavojingą būklę gali išduoti keli ženklai tualete. Blužnies, viršutinė arba apatinė tuščiosios venos per kepenų vartų veną perduoda maistingomis medžiagomis praturtintą kraują kepenims, rašo express.co.uk.
2022-12-13
REKLAMA
Kai darželyje įsisuka rota virusas: nedelsdami imkitės šių veiksmų (nuotr. Shutterstock.com) Kai darželyje įsisuka rota virusas: nedelsdami imkitės šių veiksmų (nuotr. Shutterstock.com)

Kai darželyje įsisuka rota virusas: nedelsdami imkitės šių veiksmų

Vėsiuoju metų laiku didžiąją dienos dalį praleidžiame uždarose patalpose, o vaikai ne išimtis. Darželių grupėse ir mokyklų klasėse mokinių kiekis vienoje patalpoje dažnai būna gausus, todėl patalpose greitai susidaro drėgna ir šilta aplinka, kuri puikiai tinka virusų plitimui.
2022-10-25
REKLAMA
Viduriavimas išduoda nemalonų sutrikimą: padėkite sau laiku (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas išduoda nemalonų sutrikimą: padėkite sau laiku (nuotr. Shutterstock.com)

Viduriavimas išduoda nemalonų sutrikimą: padėkite sau laiku

Turbūt sutiksite, kad vienas nemaloniausių virškinamojo trakto sutrikimų yra viduriavimas. Užklupus šiai problemai dažnai pamirštame išsiaiškinti tikrąją priežastį ir griebiamės įvairiausių priemonių, kurios kartais gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos. Dažna viduriavimo priežastis Ar žinojote, kad 99 procentai žmogaus kūno bakterijų yra žarnyne ir jos gali sverti net 2-3 kilogramus? Šios bakterijos itin svarbios sklandžiam virškinamojo trakto darbui ir smegenų veiklai.
2022-10-11

Kas yra viduriavimas ir kokios jo priežastys?

Viduriavimas, kitaip gydytojų vadinamas diarėja (lot. diarrhea) yra pasikeitęs tuštinimosi pobūdis, kai išmatos tampa nenormaliai skystos, galima ir gausios, taip pat tuštintis reikia gerokai dažniau nei įprasta. Paprastai viduriavimą sukelia virusai, bakterijos, apsinuodijimas maistu, gėrimais, vaistais, taip pat gali sukelti ir kai kurie parazitai. Be to, viduriavimą gali sukelti storosios žarnos vėžys, opinis kolitas ir kitos ligos.
2022-10-07
REKLAMA
Kankina viduriavimas? Išbandykite šią veiksmingą priemonę (nuotr. Shutterstock.com) Kankina viduriavimas? Išbandykite šią veiksmingą priemonę (nuotr. Shutterstock.com)

Kankina viduriavimas? Išbandykite šią veiksmingą priemonę

Nors viduriavimas yra dažnai pasitaikanti problema, vis dėlto apie šį negalavimą kalbėti nedrįstama ir užsimenama tik puse lūpų. Dažniausiai manoma, kad viduriavimą sukelia virusai arba apsinuodijimas maistu, tačiau vertėtų suprasti, kad tai gali sukelti ir kitos priežastys, viena jų – disbiozė. Ne viena priežastis Visame mūsų kūne yra mažiausiai 1000 skirtingų rūšių organizmų, įskaitant bakterijas, grybelius ir virusus. Kai žmogus yra sveikas, gerosios bakterijos sudaro 85 proc.
2022-09-15

Nenumokite ranka į pilvo skausmą: įspėja apie nemalonią ligą

Dirgliosios žarnos sindromas – tai virškinamojo trakto sutrikimas, kurio priežastys iki šiol nėra visiškai aiškios. Nors ši būklė negresia rimtomis komplikacijomis, tačiau gali gana stipriai paveikti žmonių gyvenimo kokybę. Šiai ligai būdingi simptomai panašūs į kitas virškinamojo trakto ligas, todėl dažnai pacientams sukelia nerimą.
2022-07-28

Į apsinuodijimą panašūs simptomai Astutei išdavė retą ilgą: klinikose teko praleisti 5 mėnesius

Trumposios žarnos sindromas – reta virškinimo sistemos ir kepenų liga, kuri Lietuvoje diagnozuota vos septyniems pacientams. Viena iš jų – Kauno klinikų pacientė 43-ejų metų Astutė. Visai neseniai, praleidusi beveik penkis mėnesius Kauno klinikose, moteris išvyko namo. Per šį laikotarpį jai atliktos net trys operacijos. „Lapkričio mėnesį pajutau skrandžio skausmą, išgėriau vaistų. Atrodė, kad skausmas nuslūgo, – prisimena Astutė.
2022-06-13

Problema, apie kurią kalbėti vengiama: sutrikęs tuštinimasis signalizuoja klastingas ligas

Pilvo skausmai dažnai būna pirmasis signalas, kad virškinamajam traktui kažkas negerai. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių šio skausmo priežasčių – sutrikęs tuštinimasis. Nors toks nemalonus simptomas kamuoja ne vieną, vis dėlto, kalbėti apie tai vengiama ir manoma, kad problema išsispręs savaime.
2022-06-13
REKLAMA
Antibiotikų vartojimas (nuotr. Shutterstock.com) Antibiotikų vartojimas (nuotr. Shutterstock.com)

Antibiotikų vartojimas gali sukelti disbiozę ir viduriavimą: sužinokite, kaip to išvengti

Kartais taip sunkiai susergame, kad organizmas tampa nebepajėgus pats įveikti ligą, tad tenka pasitelkti pagalbinę priemonę – antibiotikus. Antibiotikų vartojimas gali labai pakeisti žarnyno bakterijų kiekį ir tipą. Šie žarnyno mikrofloros pokyčiai gali sukelti su antibiotikais susijusį viduriavimą, pykinimą, vėmimą ir kitus šalutinius poveikius virškinimo trakte.
2022-02-05
REKLAMA
Pilvo skausmas  Pilvo skausmas

Viduriavimo priežastis – disbiozė. Kokios pasekmės laukia negydant?

Vargu ar atsirastų bent vienas žmogus, kuris nebūtų susidūręs su viduriavimo problema. Vis dėlto, disbiozės terminas, dažnai galintis atskleisti viduriavimo priežastį arba būti viduriavo pasekmė, daugeliui negirdėtas. Toliau plačiau kalbėsime apie tai, kaip disbiozė yra diagnozuojama, gydoma ir iš viso – ar reikia ją gydyti? O gal galima jos išvengti? Žmogų nuolat supa nesterili aplinka, kurioje daug įvairių mikroorganizmų. Dalis jų gyvena ir ant mūsų odos, gleivinių.
2022-02-02
REKLAMA
Vaikų viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Vaikų viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Vaikas viduriuoja: kaip skubiai padėti ir išvengti komplikacijų?

Pradėjus vaikui viduriuoti, dažniausiai kyla nerimas dėl negalavimo priežasties ir kokią pagalbą mažyliui suteikti: bandyti padėti vaikui namų sąlygomis ar skubėti kreiptis į medikus? Dažną vaikų viduriavimą lemia dar nesusiformavęs imunitetas, kuris negali tinkamai apsisaugoti nuo virusų, bakterijų ar parazitų, tačiau geroji žinia ta, kad kiekvieną kartą negalavimas lengvėja, nes vaiko imunitetas stiprėja.
2022-02-02
REKLAMA
Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Viduriavimą sukelia ne tik infekcijos: apie vieną priežastį dažnai užmirštama

Visame mūsų kūne yra mažiausiai 1000 skirtingų rūšių organizmų, įskaitant bakterijas, grybelius ir virusus. Kai žmogus yra sveikas, gerosios bakterijos sudaro 85 proc., o blogosios 15 proc. viso bakterijų kiekio organizme. Padaugėjus blogųjų bakterijų kiekiui organizme dažnai pasireiškia virškinamojo trakto mikrobiotos disbalansas, ko dažna pasekmė – viduriavimas.
2022-01-04
REKLAMA
Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Pagalba užklupus viduriavimui: tai organizmui padės greičiau atsistatyti

Viduriavimas rečiau ar dažniau ištinka kone kiekvieną. Kebliausia, jog su šia problema susiduriama netikėtai, o viduriavimo priežastis ne visuomet būna aiški.  Kokios galimos viduriavimo priežastys bei pasekmės ir kaip organizmui padėti greičiau susitvarkyti su negalavimu? Plačiau apie tai kalbame straipsnyje.
2021-11-15

Įspėja dėl skrandžio gripo Lietuvoje: kai serga vienas – klumpa visa šeima

Vaikams grįžus į mokyklas ir darželius, o suaugusiems iš namų biuro į tikruosius, gali būti pastebimas padidėjęs susirgimų skaičius žarnyno infekcijomis, dar vadinamomis skrandžio gripu.  Skrandžio gripas pavojingas, nes juo užsikrėsti labai lengva – užsikrėtus vienam šeimos nariui, atkrenta visa šeima. Beveik visos žarnyno infekcijos pasireiškia panašiais simptomais – vėmimu, viduriavimu, pilvo skausmais bei karščiavimu. Negydomi šie požymiai gali būti labai pavojingi.
2021-10-20

Viduriavimo atsikratykite be vaistų: padės šie produktai

Kad ir kaip nemalonu, verta žinoti būdus, kaip atsikratyti viduriavimo. Tai gali vieną dieną praversti, be to, tai padarysite labai greitai! Yra 5 natūralios priemonės, kurios kiekvieną kartą veikia ir daro stebuklus – visa tai jūsų namuose tikriausiai galima surasti. Prisiminkite mėtų arbatą, virtas bulves, kavos pupeles, kefyrą ir virtus ryžius, kai kitą kartą viduriavimas sukels nepatogumų. 1. Mėtų arbata.
2021-10-19
REKLAMA
Viduriavimas  Viduriavimas

Viduriavimą sukelia ne tik žarnyno infekcijos: daugelis nežino dar vienos priežasties

Visus nors kartą gyvenime yra užklupęs viduriavimas – gėdinga problema, apie kurią nedrąsu garsiai kalbėti. Dažniausiai esame įpratę manyti, kad viduriavimą sukelia trumpalaikė liga, pavyzdžiui: apsinuodijimas maistu, virusai ar bakterijos, tačiau svarbu įsidėmėti, kad kartais „palaisvėjusius vidurius“ gali sukelti ir kitos rimtos priežastys. Kasmet Lietuvoje užregistruojama keli tūkstančiai žarnyno infekcijų, taigi ir viduriavimo, atvejų.
2021-10-12

Žaibiškai plinta naujas medaus valgymo būdas: įspėja to nekartoti

Naujausia „TikTok“ mada gali sukelti problemų − žmogus suvartoja per daug šaldyto medaus, gali atsirasti mėšlungis ar viduriavimas. Toks įspėjimas atsirado po to, kai iššūkis „šaldytas medus“ sulaukė milijonų peržiūrų „TikTok“ socialiniame tinkle. Dietologai perspėja žmones dėl šaldyto medaus keliamų pavojų po paskutiniojo su maistu susijusio iššūkio, pasirodžiusio internete, rašo dailystar.co.uk.
2021-08-17

Ragina įtraukti 4 naujus COVID-19 simptomus: neignoruokite jų

Medicinos ekspertai tvirtina, kad kreipiant dėmesį tik į tris pagrindinius simptomus, „trukdoma pastangoms nutraukti Covid-19 perdavimo grandinę“, nes neatsižvelgiama į atvejus su netradiciniais rodikliais. Mokslininkai nori, kad JK stebėtų kitas šalis ir įtrauktų platesnį simptomų, susijusių su Covid-19 infekcija, spektrą, rašo mirror.co.uk.
2021-07-02

Gydytojas atskleidė, ko negalima daryti viduriuojant: gali prasidėti traukuliai

Viduriavimas – viena iš nemaloniausių ligų, kuriai užklupus griebiamasi įvairiausių priemonių, tačiau kai kurios jų gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Tad kaip elgtis teisingai, ką vartoti ir kokius skysčius gerti domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“. Viduriavimas dažniausiai būna infekcinis ir jis pavojingiausias vaikams iki 1 metų, tačiau šios ligos komplikacijos gali pasireikšti įvairaus amžiaus žmonėms.
2021-02-06

Profesorius papasakojo apie neįprastą gydymo būdą Lietuvoje – jis žinomas nuo senovės

Greičiausiai daugelis yra girdėjęs apie gerosiomis žarnyno bakterijomis vadinamus probiotikus ir net juos vartojęs. Šiandien tiek gydytojai, tiek mokslininkai vis daugiau kalba apie gerųjų bakterijų ir apskritai žarnyno mikrobiotos reikšmę viso organizmo tinkamam funkcionavimui. O dar nuo ketvirto amžiaus žinoma išmatų transplantacija, kurios metu sveiko žmogaus išmatos suleidžiamos nesveikam asmeniui, manoma, gali tapti itin daug žadančiu gydymo metodu.

Musė nutūpė ant jūsų maisto? Kuo greičiau jį išmeskite

Yra įvairių dalykų, kuriuos galite padaryti pamatę musę, gulinčią ant jūsų maisto. Pavyzdžiui, jūs galite iškart išmesti pietus. Bet yra keletas, kurie valgys toliau, lyg nieko neatsitiko, nes „tai tik musė“. Ši klaida iš tikrųjų gali sukelti rimtus negalavimus. Yra žinoma, kad musės užteršia jūsų maistą bent jau paskutiniu dalyku, ant kurio tupėjo prieš tai. Šių mažų būtybių poveikis yra daug didesnis nei jos pačios ir daug sudėtingesnis, nei galima pamanyti.
2020-08-01
REKLAMA
Šuo (nuotr. 123rf.com) Šuo (nuotr. 123rf.com)

Šunų viduriavimo priežastys: štai kokia būtina pirmoji pagalba

Tikriausiai nėra šuns šeimininko, nesusidūrusiu su staiga prasidėjusiu augintinio viduriavimu, o DR Leo veterinarijos klinikos gydytojos Urtės Barboros Liutkevičiūtės teigimu, klinikoje su tuo susiduriama kasdien, nepriklausomai nuo sezono ar oro.
2020-02-11

Vilniaus progimnazijoje paskelbus karantiną, tiriama ir kita nesugalavimo versija

Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijoje, kaip įtariama, žarnyno infekcija į ligos patalą paguldė daugiau negu šimtą vaikų, kelis mokytojus ir net pačią mokyklos direktorę. Įstaiga nebedirba – joje paskelbtas karantinas. Mokyklos vadovybė įtaria sparčiai plintančią roto viruso infekciją, tačiau tiriama ir kita versija – apsinuodijimas maistu mokyklos valgykloje.
Aktualijos 2019-11-15

Viduriavimas išduoda net vėžį: nenumokite ranka

Jei viduriuojame ir tai mums sukelia diskomfortą, dažniausiai šia nemalonia problema pašnibždomis pasidalijame tik su artimiausiais žmonėmis ir, numoję ranka, į gydytojus nesikreipiame. Viduriavimas visuomenėje dažniau siejamas su suvalgytu blogu maistu ar virusais. Tačiau Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Gastroenterologijos centro gydytoja gastroenterologė dr. Laura Mašalaitė sako, kad viduriavimą lemia ne tik infekcijos.
2019-09-01

Pakitęs tuštinimasis išduoda rimtą ligą: štai, kaip atpažinti

Viduriavimas – vienas dažniausių įvairių virškinamojo trakto ligų ir sutrikimų simptomas. Tai – tuštinimosi sutrikimas, pasireiškiantis dažnesniu nei 3 kartai per dieną tuštinimusi skystomis išmatomis. Jį neretai lydi ir kiti simptomai, tokie kaip pilvo skausmas ar pilvo pūtimas. „Neinfekcinio viduriavimo priežastys gali būti labai įvairios – nuo mitybos, dietos ypatumų ir žarnyno veiklos funkcinių sutrikimų iki organinių virškinamojo trakto ligų.
2019-08-28

Šalyje sparčiai plinta skrandžio gripas: prasideda staigiai

Virusinių žarnyno infekcijų, liaudiškai vadinamų tiesiog „skrandžio gripu“, Lietuvoje daugėja. Apie tai, kaip išvengti užkrečiamų ligų, tv3.lt pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė. Ar šaltuoju šių metų sezonu jau fiksuota virusinių žarnyno infekcijų atvejų? Kasmet kartu su peršalimo ligų ir gripo sezonu siaučia virusai, sukeliantys ūmines žarnyno infekcijas, pasireiškiančias pykinimu, vėmimu, viduriavimu, pilvo skausmu.
2019-01-16

Jauno vyro atostogos virto baisiu košmaru: galvojo, kad mirs

Chrisas Gillanas teigia, kad vėmimo ir viduriavimo priepuolis jam prasidėjo atostogaujant Riviera Maya, Meksikoje, esančiame viešbutyje, rašoma mirror.co.uk. Britų kilmės turistas teigia manęs, kad miršta, kai „Tui“ kompanijos organizuotų atostogų metu jis susirgo ir ėmė vemti krauju. Chrisas Gillanas sako, kad jo prabangios romatiškos atostogos pavirto blogiausiomis atostogomis pasaulyje, jam nusilpus ir 18 valandų praleidus ligoninėje.
2018-11-07

Po pavojingos ligos protrūkio Panevėžyje – neramios žinios iš medikų lūpų

Vakar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamentas informavo, kad birželio 5 į Respublikinės Panevėžio ligoninės infekcijos skurių dėl įtariamo salmoneliozės paguldyti 4 žmonės. Ketvirtadienio rytą Infekcinių ligų klinikos vedėjas Eugenijus Preidis pateikė naujausių žinių.  Paaiškėjo, kad į ligoninę atvežti dar du žmonės su tokiais pačiais simptomais, kurie prieš tai pasireiškė keturiems žmonėms.
2018-06-07

Viduriavimu prasidėjusi sunki liga vos per parą pasiglemžė merginos gyvybę

17-metė Penny Lockett mirė vos per parą. Viskas prasidėjo nuo paprastų simptomų - viduriavimo ir vėmimo. Šiems simptomams sustiprėjus ir nesiėmus jokių papildomų veiksmų, paauglė neišgyveno.  Jos motina Kym žinojo apie vietovėje siaučiantį virusą ir įtarė, kad tai galėtų būti meningitas, tačiau neaptikusi jokių tamsių spalvų išbėrimų, bylojančių apie šią ligą, moteris atmetė šią diagnozę ir į ligoninę dukrą nuvežė tik kitos dienos rytą.
2017-09-23

Viduriavimas – vasaros pokštas ar rimta liga?

Vasarą džiaugiamės šiluma, gausiu daržovių ir vaisių derliumi. Dažnas iš mūsų nuėjęs į sodą ar daržą tiesiog spontaniškai neplautomis rankomis susigundome pasmaguriauti neplautų braškių, aviečių, serbentų, obuolių ar žirnių. Manome, kad mūsų sode ar darže viskas švaru, esą lietaus nuplauta. Tačiau medikai įspėja, kad neplautos sodo ar daržo gėrybės yra dažnėjančių viduriavimų priežastis.
2014-08-12

Molis – į pagalbą viduriuojantiems

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, ryškėja tendencija valgyti maistą iš natūralių produktų, atsiranda vis daugiau sveiko gyvenimo išpažinėjų. Šie žmonės ir sunegalavę ieško natūralių gydymo šaltinių, tikėdamiesi ne tik gero rezultato, bet ir kuo mažiau nepageidaujamo poveikio. Vienas tokių ekologiškų ir švarių gamtos produktų, kurių gydomosios savybės žinomos nuo gilios senovės, yra molis. Jis vertinamas už sugebėjimą sugerti bei sutraukti nuodus ir mikrobus.
2013-11-21

Užmaršumas, galintis kainuoti išsvajotas atostogas

Jokių vaistų į keliones nepasiima tik labai jauni žmonės, kurie apie tai net nesusimąsto, visiški užuomaršos arba absoliutūs optimistai. Paprastai keliautojai, nesvarbu, ar keliautų atostogų malonumų ieškodami, ar darbo reikalais, pasirūpina bent minimaliomis pagalbos sau priemonėmis, kad svečioje šalyje ar gamtoje negadintų nuotaikos ir užklupus nedideliems sveikatos sutrikimams ar patyrę traumą neeikvotų laiko.
2012-10-30

Kodėl ne visi galime gerti pieną?

Lietuvoje per 34 % gyventojų turi pieno cukrų laktozę skaidančio fermento trūkumą, todėl jiems, suvartojus pieno produktų ar kitų maisto produktų, kurių sudėtyje yra pieno produktų, tiksliau – laktozės, gali pasireikšti nepageidaujami simptomai. Nors laktozės netoleravimas yra dažnas, ne visi jaučiamus nepageidaujamus simptomus priskiria šiai būklei. Laktozės netoleravimas ypač paplitęs tarp juodaodžių (iki 95 %), Azijos, Ispanijos gyventojų ir Amerikos indėnų.
2012-08-09

Farmaciniai kuriozai, arba kas nutinka, jei neskaitai instrukcijų

Medicinos praktika, ko gero, būtų labai nuobodi ir liūdna, jei ne kuriozai, kuriais mes patys, pacientai, papildome jos istoriją. Nusprendėme surinkti pačius smagiausius nutikimus, susijusius su įvairių vaistinių preparatų naudojimu, ir sudarėme jų TOP sąrašą. Kad išsaugotume visas intrigos taisykles, pradedame nuo paskutinės vietos. 7 vieta: Miegas per egzaminą Užmigti per paskaitą – įprastas reiškinys.
2012-03-28
Į viršų