valstybinė kalbos inspekcija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valstybinė kalbos inspekcija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valstybinė kalbos inspekcija“.

Kalbos specialistai pataria: tinkamai vartokime žodžių junginį „apsunkintas kvėpavimas“

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Nevartokime neveikiamojo būtojo laiko dalyvio, jei ypatybė yra savaiminė, atsiradusi be pašalinio įsikišimo, keiskime veikiamuoju būtojo kartinio laiko dalyviu.

Kalbos specialistai pataria: žodžio „talpa“ nevartokime reikšme „indas, talpykla“

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Žodis „talpa“ reiškia tūrį, talpumą, o ne indą. Taigi skystį pilame ne į talpas, o į indus, talpyklas.

Kalbos specialistai pataria: nevartokime žodžio „nonsensas“

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Nevartotinos svetimybės „nonsensas“ pakaitai „nesąmonė“, „niekai“. Pagal kontekstą „nonseną“ galima pakeisti ir kitu žodžiu ar žodžių junginiu.
Aktualijos 2024-02-28

Kalbos specialistai pataria: vietoje verstinio vietininko „pasekmėje“ sakykime „dėl to“, „todėl“

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Būsenos priežasčiai, pagrindui reikšti sustabarėjęs vietininkas „pasekmėje“ nevartotinas.
Aktualijos 2024-02-21

Kalbos specialistai pataria: taškus ne užskaitykime, o įskaitykime

Kiekvieną savaitę Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Taškus, atsakymus, įvarčius patariame ne užskaityti, o įskaityti.

Buvęs NATO generolas: „Jei tankas – pagrindinė jūsų gynybos priemonė, galite turėti problemų“

Šį ketvirtadienį TV3 aktualijų laidoje „TOP 3“ žiūrovų laukia išskirtinis buvusio JAV specialiųjų operacijų pajėgų Europoje vado, generolo majoro Michaelo Repasso interviu. Ar Lietuva gerai pasiruošusi galimoms grėsmėms? Taip pat sužinosime, kaip ir kada bus tikrinamos imigrantų lietuvių kalbos žinios, o tiems, kuriems pabodo lietuviška žiema, bus atsakyta, kur nuo jos pabėgti, ir kiek tai gali kainuoti.

Kalbos specialistai pataria: rinkimės kelionės vietą, tikslą, o ne destinaciją

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Žodis „destinacija“ yra nevartotina svetimybė. Atsižvelgiant į kontekstą ji keistina lietuviškais žodžiais ar jų junginiais: vykimo vieta, kelionės tikslas, kelionės kryptis, šalis, vieta.
Aktualijos 2024-02-07

Lietuvoje įregistruoti neeiliniai bendrovių ir mažųjų bendrijų pavadinimai: kviečia išrinkti šmaikščiausią

Pernai Lietuvoje įregistruota daugiau kaip 14 tūkstančių uždarųjų akcinių bendrovių ir mažųjų bendrijų. Kurti bendrovės pavadinimą yra dalykas rimtas, bet kai kurie naujų įmonių vadovai nusiteikę linksmai ir linkę smagiai pokštauti, skelbia Valstybinė kalbos inspekcija.
2024-02-02

Kalbos specialistai pataria: posakis „valstybiniame lygyje“ yra netaisyklingas

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Būviui, būsenai ar požymiui reikšti vietininkas nevartotinas, šiuo atveju reikėtų rinktis įnagininką.

Kalbos specialistai pataria: jei gerai praleidome laiką, nesakykime „turėjome gerą laiką“

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Pasakymas „turėti gerą laiką“ yra pažodžiui išverstas iš anglų k. „to have a good time“. Jis keistinas „gerai, puikiai praleisti laiką“; „buvo malonu bendrauti“ ir pan.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų