valstybės valdomos įmonės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valstybės valdomos įmonės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valstybės valdomos įmonės“.

3400 eurų „į rankas“ gaunanti Ingrida Šimonytė: premjero atlyginimas yra nenormalus

Lietuvoje valstybės politikų darbo užmokesčiai palyginus su valstybės įmonių vadovų atlyginimais yra nenormaliai maži. Taip mano premjerė Ingrida Šimonytė, panašios nuomonės laikosi ir dauguma valstybės valdymą išmanančių ekspertų, tačiau paprastai politikai bijo pasididinti sau atlyginimus, nes į tai neigiamai gali sureaguoti rinkėjai.

Valstybės valdomų įmonių dividendai šiemet – per 200 mln. eurų

Valstybės valdomos įmonės (VVĮ) šiemet valstybei sumokėjo 202,4 mln. eurų dividendų, pelno bei kitų įmokų – 35,2 proc. daugiau nei 2016 metais (150 mln. eurų), skelbiama Stebėsenos ir prognozių agentūros ataskaitoje. Vien pelno įmokos bei dividendai siekė 172,9 mln. eurų, dar 22,5 mln. eurų – urėdijų sumokėtas žaliavos mokestis už iškirstą ir parduotą medieną, 4,4 mln. eurų – jų pelno įmokos. VVĮ pajamos pernai, palyginti su 2016 metais, ūgtelėjo 2 proc. iki 2,549 mlrd.
2018-09-05

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų diskusijoje gimė ir siūlymas privatizuoti nemonopolines įmones. Valstybės kontrolė Seimo Ekonomikos komitete pristatė valstybinio audito ataskaitą apie valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių grąžą valstybei.

Ekspertų išvada: valstybė su savo valdomomis įmonėmis nesusitvarko

Vos kelios valstybės valdomos įmonės neša pelną, o didžioji dauguma neefektyviai naudoja valstybės lėšas, kartais tokios įmonės net konkuruoja tarpusavyje. Tai rodo Valstybės kontrolės atliktas auditas, kuris parodė Valstybės valdomų įmonių problemines vietas. Valstybės kontrolės 3-iajo Audito departamento vyriausiasis valstybinis auditorius Julius Lukošius, pristatydamas atliktus auditus tikino, kad valstybės įtaka jos valdomoms įmonėms yra fragmentiška.

Įmonių vadovų atlyginimai, apie kuriuos premjeras galėtų tik pasvajoti

Vyriausybės narių atlyginimai kelia įspūdį? Manote, jog Seimo narių algos yra didelės? Galbūt. Vis dėlto, kai kurių valstybės valdomų įmonių (VVĮ), uždirbančių milijoninius pelnus, vadovų uždarbis gali išversti iš kojų. Jiems pavydėti galėtų ne tik ministrai, parlamentarai, bet ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Valstybės įmonių vadovų algoms – beveik 1 mln. litų per mėnesį

Per 2012 metus valstybės valdomų įmonių (VVĮ) vadovaujančių darbuotojų darbo užmokesčio fondas didėjo 5 proc. ir iš viso per mėnesį siekė apie 955 tūkst. neatskaičius  mokesčių, rodo Valstybės turto fondo (VTF) duomenys, rašo „Verslo žinios“. Didžiausią VVĮ atlyginimą Lietuvoje gauna bendrovės „Klaipėdos nafta“ vadovai, jų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis siekia apie 20 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Energetikos įmonių vadovų atlyginimai išlieka aukščiausi – per 10 tūkst.
2013-04-11

Valstybės valdomų įmonių vertė – 13,5 mlrd. litų (papildyta 15:55)

Trečią kartą Ūkio ministerijos skelbiamoje valstybės valdomų įmonių (VVĮ) ataskaitoje nurodoma, kad VVĮ portfelio rinkos vertė siekia 13,5 mlrd. litų. 2009 metais ji siekė 18 mlrd. litų. „2009 metais vertę skaičiavome su nekilnojamuoju turtu (NT). Dabar mes nebeskaičiuojame NT“, - rinkos vertės sumažėjimą aiškino Ūkio ministras Rimantas Žylius. Pernai valstybės valdomų įmonių (VVĮ) veiklos pelnas buvo beveik 3,5 karto didesnis negu 2010-aisiais ir siekė daugiau nei 142 mln. litų.
2012-07-02

Valstybės valdomų įmonių reforma: ar politikai nusikapos nagus?

Vyriausybės posėdyje bus svarstomos valstybės valdomų įmonių (VVĮ) reformos gairės, turinčios užtikrinti geresnį ir skaidresnį jų valdymą bei didesnį indėlį į biudžetą. Tačiau kai kurie pramonininkai abejoja ar politikai išdrįs nusikapoti pirštus ir panaikinti galimybę užsidirbti ar pakreipti įmonės veiklą naudinga kryptimi. Šiandien valstybė valdo 149 įmones. Pernai jos į biudžetą įnešė per 86 mln. litų, o 2010 metais – 42 mln. litų.

Valstybė yra didžiausia turto savininkė Lietuvoje

Šiandien Vyriausybei pristatoma pirmoji ketvirtinė Lietuvos valstybės valdomų įmonių ataskaita. Joje pateikti duomenys apima didžiausių valstybės valdomų įmonių 2011 m. pirmojo ketvirčio rezultatus. Palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, beveik visų šių įmonių rezultatai yra geresni. Pirmoje ketvirtinėje ataskaitoje aprašyti 57 valstybės valdomų įmonių rezultatai. Šių įmonių apyvarta sudaro daugiau kaip 90 proc. visų valstybės valdomų įmonių apyvartos.
2011-06-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų