valstybės sienos apsaugos tarnyba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valstybės sienos apsaugos tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valstybės sienos apsaugos tarnyba“.

Tiriant naktinio matymo prietaisų pardavimą VSAT, įtarimai pareikšti „Ados-Tech“ vadovui

Tiriant, anot teisėsaugos, viešojo pirkimo sąlygų neatitikusių naktinio matymo prietaisų pardavimą Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT), įtarimai pareikšti vienos iš pirkimą laimėjusių įmonių vadovui, kitiems trims darbuotojams. Tai BNS patvirtino advokatas Darius Raulušaitis, nurodęs, kad įtarimai pareikšti bendrovės „Ados-Tech“ vadovui Robertui Grikšui, „Ados pro“ buvusiam vadovui ir dviem darbuotojams: vienam – pastarosios bendrovės, vienam – dirbusiam abiejose.

VSAT pareigūnas apklaustas dėl nušauto žmogaus: pateikė daugiau detalių

Prie sienos su Baltarusija šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnui galimai mirtinai pašovus kontrabandininką, pasienietį apklausė policija, įtarimai jam kol kas nepareikšti. „Kol kas pareigūnui nepareikšti įtarimai“, – BNS nurodė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja. Ji pažymėjo, kad asmuo „be abejo“ apklaustas. Sostinės policija po šeštadienio įvykio Šalčininkų rajone atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo.

VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Sekmadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasieniečiai fiksavo tris tokius asmenis, o Lenkijos pareigūnai praneša šeštadienį  apgręžę 258 užsieniečius.
Aktualijos 2024-06-03

Vilniečio automobilyje pasieniečiai aptiko baltarusiškų cigarečių už 6,5 tūkst. eurų

Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė automobilį su vairuotoju ir dviem keleiviais, jie gabeno daugiau kaip 6,5 tūkst. eurų vertės baltarusiškų cigarečių, vyrus teko tramdyti antrankiais. Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), naktį iš ketvirtadienio į penktadienį pasienio pareigūnai Vilniaus rajone ties Fermų kaimu patikrinti sustabdė automobilį „Chrysler Grand Voyager“, kurį vairavo 30 metų vilnietis.
Kriminalai 2024-05-10

Šimonytė Klaipėdoje su pareigūnais aptarė Lietuvos sienos su Rusija stiprinimą

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Klaipėdoje su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnais aptarė Lietuvos sienos su Rusija, strateginių šalies objektų apsaugos stiprinimo klausimus. „Valstybės sienos ir kritinės infrastruktūros apsaugos stiprinimas yra vienas aukščiausių prioritetų šalia gynybos ir atgrasymo pajėgumų stiprinimo.

Pasienyje su Baltarusija apgręžtas migrantas

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžtas vienas neteisėtas migrantas, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pareigūnai penktadienį apgręžė penkis, Lenkijos pareigūnai ketvirtadienį – 123 migrantus. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 183 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.
Aktualijos 2024-04-27

VSAT: pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pareigūnai trečiadienį apgręžė 28, Lenkijos pareigūnai antradienį neįleido 218 migrantų. Šiemet pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 182 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.

Pasieniečiai sulaikė baltarusį: po Europa sumanė pakeliauti prisidengdamas svetimu vardu

Pasieniečiai demaskavo Baltarusijos pilietį, po Europą sumaniusį keliauti svetimu vardu, prisidengus netikra, neva Bulgarijoje jam išduota tapatybės kortele. Antradienį tarnybą vykdę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos bei šios rinktinės Migracijos skyriaus pareigūnai kelyje Marijampolė–Suvalkai ties Salaperaugio kaimu (Kalvarijos sav.

VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžti 9 neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti devyni neteisėtai sieną bandę kirsti migrantai, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje sekmadienį bandymų kirsti sieną nefiksuota, Lenkijos pareigūnai šeštadienį apgręžė 24 migrantus. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti daugiau nei pustrečio tūkstančio netesėtų migrantų.

VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtų migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje ketvirtadienį fiksuota 12 bandymų kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai pranešė trečiadienį fiksavę tris tokius atvejus. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti daugiau nei pustrečio tūkstančio netesėtų migrantų.
Aktualijos 2023-12-15
REKLAMA
REKLAMA

VSAT: Lietuvos pasienyje su Baltarusija apgręžta 20 neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 20 neteisėtų migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje ketvirtadienį fiksuota 17 bandymų neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį trečiadienį neįleido 71 migranto. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 2428 neteisėtiems migrantams.
Aktualijos 2023-11-17

VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtai sieną bandžiusių kirsti migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje ketvirtadienį fiksuoti 34 bandymai neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį trečiadienį neįleido 86 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 2191 neteisėtam migrantui.
Aktualijos 2023-11-03

Ignalinos rajone sulaikyta migrantų grupė: nukentėję nuo baltarusių pareigūnų

Ignalinos rajone pareigūnai pirmadienį sulaikė 14 į Lietuvą patekti bandžiusių migrantų grupę, penkiems iš jų prireikė medicininės pagalbos, jie skundėsi brutaliu Baltarusijos pareigūnų elgesiu. Kaip antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), du neteisėti migrantai antradienį tebebuvo ligoninėje, jų gyvybėms pavojaus nėra, likusieji grąžinti į Baltarusiją.

VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtai sieną bandžiusių kirsti migrantų, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje šeštadienį fiksuotas 101 bandymas neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį penktadienį neįleido 37 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 2076 neteisėtiems migrantams.
Aktualijos 2023-10-22

Svarsto galimybę fizinį barjerą pasienyje įrengti ir pelkėtose vietovėse

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) svarsto galimybę prie sienos su Baltarusija fizinį barjerą įrengti ir pelkėtose vietovėse. Šiuo metu tvora ir pjaunanti viela įrengta apie 550 kilometrų atkarpose, o bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai. Daugiau kaip 100 kilometrų siena eina upėmis, ežerais, pelkėmis, čia valstybės siena stebima vaizdo kameromis, kitomis techninėmis priemonėmis, bet tvoros nėra.
Aktualijos 2023-09-17

VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžti 9 migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti devyni neteisėti migrantai, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje sekmadienį fiksuotas rekordinis bandymų neteisėtai kirsti sieną skaičius – 256 kartai, Lenkijos pareigūnai į šalį šeštadienį neįleido 15 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1614 neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst.

Anušauskas nurodė, kas dabar vyksta su „Wagner“ Baltarusijoje po Prigožino žūties

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad padėtis Lietuvos pasienyje labai susijusi su bendra saugumo situacija visame regione, o ją iš esmės formuoja Rusijos karas prieš Ukrainą. Tai, kas vyksta Baltarusijoje, anot ministro, yra karo Ukrainoje atspindys, o samdinių grupuotė „Wagner“ pradėjo fragmentuotis, matosi mėginimai išvykti iš Baltarusijos į Rusiją.

Pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija jau trečią parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų, sekmadienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje šeštadienį sieną neteisėtai bandė kirsti 11 užsieniečių, Lenkijos pareigūnai į šalį penktadienį neįleido 122 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1539 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.
Aktualijos 2023-08-20

Naktį uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio punktai su Baltarusija

Vidurnaktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvoje uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio punktai su Baltarusija. „12 valandą nakties oficialiai Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai yra uždaromi, vartai tarp Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktų užveriami, patiesiama dygliuota kelio juosta“ – BNS penktadienio naktį patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovė Lina Laurinaitytė-Grigienė.

Teismas leido suimti Sakartvelo pilietį, gabenusį migrantus

Teismas leido dviem mėnesiams suimti Sakartvelo pilietį, gabenusį migrantus iš Afganistano ir Irano, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Pasak tarnybos, sulaikytas 48-erių Sakartvelo pilietis iš viso gabeno iš viso 10 užsieniečių – keturis Irano ir šešis Afganistano piliečius.

Pasienyje su Baltarusija apgręžti devyni neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti devyni neteisėti migrantai, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje ketvirtadienį sieną neteisėtai bandė kirsti 49 užsieniečiai, Lenkijos pareigūnai į šalį trečiadienį neįleido 113 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1533 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.
Aktualijos 2023-08-11

Įvykis Lietuvos pasienyje su Baltarusija: kaltina lietuvius pažeidus sieną

Sukilus įtampai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, Baltarusijos pasienio komitetas pareiškė, kad ketvirtadienio rytą tarp Kotlovkos (Baltarusijos Respublika) ir Lavoriškių (Lietuvos Respublika) postų esą užfiksavo valstybės sienos pažeidimo faktą. Apie tai skelbia „Evropeiskaja Pravda“, cituodama Baltarusijos komiteto pareiškimą.
Aktualijos 2023-08-11

Pasienyje su Baltarusija apgręžti 16 neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą buvo apgręžti 16 neteisėtų migrantų, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje šeštadienį sieną neteisėtai kirsti bandžiusių užsieniečių nefiksuota, Lenkijos pareigūnai į šalį penktadienį neįleido 42 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1496 neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžti penki neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti penki neteisėti migrantai, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje sekmadienį užsieniečiai sieną neteisėtai bandė kirsti 14 kartų, Lenkijos pareigūnai į šalį šeštadienį neįleido 32 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1114 neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.
Aktualijos 2023-05-29

VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą neteisėtų migrantų bandymų kirsti sieną nefiksuota, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje šeštadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti dešimt kartų, Lenkijos pareigūnai į šalį penktadienį neįleido 121 migranto. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 591 neteisėtam migrantui. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.
Aktualijos 2023-03-26

Pasieniečiai į Ukrainą išsiuntė tris mikroautobusus: ukrainiečius pasieks įranga, generatoriai ir šilti drabužiai

Lietuvos pasieniečiai į Ukrainą penktadienį išsiuntė tris mikroautobusus, kuriuose yra bepiločių orlaivių blokavimo įranga, elektros generatoriai, šiltų apatinių drabužių komplektai ir bekontakčiai temometrai. Ši siunta sukomplektuota pagal Ukrainos pasieniečių pateiktą poreikių sąrašą. Rusijos agresiją patiriančios Ukrainos sienos apsaugos pareigūnams kolegos iš Lietuvos jau šį savaitgalį perduos penkias bepiločių orlaivių blokavimo sistemas „SkyWiper“ (EDM4S) su priedais.

Pasienyje su Baltarusija apgręžta 18 neteisėtų migrantų

Pasienyje su Baltarusija per parą apgręžta 18 neteisėtai į šalį patekti bandžiusių migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje ketvirtadienį bandymų neteisėtai kirsti sieną nefiksuota, Lenkijos pareigūnai į šalį trečiadienį neįleido 56 migrantų.  Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 202 neteisėtiems migrantams.

Du migrantai įstrigo Čepkelių pelkėje: pasieniečiai juos išnešė neštuvais

Čepkelių pelkėje pasieniečiai gelbėjo du Egipto piliečiais prisistačiusius neteisėtus migrantus, pranešime spaudai rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).  Anot tarnybos, sušlapusius užsieniečius ten naktį buvo itin sudėtinga pasiekti. Pasieniečiai ir jiems talkinę ugniagesiai abu vyrus iš pelkės išnešė neštuvais. Vėliau VSAT pareigūnai migrantams suteikė visą reikalingą pagalbą.

VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžti devyni neteisėti migrantai

Pasienyje su Baltarusija per parą apgręžti devyni neteisėtai į šalį patekti bandę migrantai, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje pirmadienį fiksuota 14 bandymų neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį sekmadienį neįleido 59 migrantų.  Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 167 neteisėtiems migrantams.

Pernai fiksuotas didžiausias iki šiol neteisėto žmonių gabenimo per sieną skaičius – VSAT

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, pernai fiksuotas didžiausias neteisėto žmonių gabenimo per sieną skaičius per visą tarnybos istoriją, pasieniečiai pradėjo 168 ikiteisminius tyrimus. Kaip trečiadienį pranešė tarnyba, tiek tyrimų dėl šių nusikaltimų VSAT veiklos istorijoje per metus dar nėra buvę. Anot tarnybos, vien per pastaruosius dvejus metus neteisėto žmonių gabenimo per sieną statistika išaugo 13 kartų.
Aktualijos 2023-01-18

VSAT sulaikė didžiausią per dvidešimtmetį cigarečių kontrabandą, vertė – 2,6 mln. eurų

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) šeštadienį pranešė apie dar gruodžio pabaigoje Vilniuje sulaikytą didžiausią per daugiau nei dvidešimtmetį cigarečių kontrabandą, jos vertė siekia per 2,6 mln. eurų. Kaip informavo VSAT, rekordinis kiekis nelegalių baltarusiškų rūkalų – 672 tūkst. pakelių cigarečių – buvo sulaikyti Vilniuje, Paneriuose, krovinys buvo maskuojamas 66 tonomis saulėgrąžų granulių.

VSAT: Lietuvos pasienyje praėjusią parą nebuvo apgręžtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nebuvo neteisėtai į šalį bandžiusių patekti migrantų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje penktadienį fiksuota 40 bandymų neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį ketvirtadienį neįleido 66 migrantų.  Didžiausias apgręžimų skaičius šiemet fiksuotas rugsėjo 20 dieną, kai Lietuvos pasienyje apgręžti 135 migrantai.
Aktualijos 2022-12-24

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksavo nė vieno į šalį bandžiusio patekti migranto, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tarnyba nė vieno į šalį bandžiusio patekti migranto paskutinį kartą nefiksavo praėjusią savaitę – gruodžio 16 ir 17 dienomis. Latvijos pasienyje antradienį fiksuoti 32 bandymai neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį pirmadienį neįleido keturių migrantų.
Aktualijos 2022-12-21

Pasienyje su Baltarusija antrą parą iš eilės nefiksuota nelegalių migrantų

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksavo nė vieno į šalį bandžiusio patekti migranto, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Šeštadienis buvo antra diena iš eilės, kai į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose nebandė patekti nė vienas neteisėtas migrantas.
Aktualijos 2022-12-18

Agnė Bilotaitė: pasieniečiai matys vaizdą nuo visos sienos su Baltarusija

Iki metų pabaigos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai matys vaizdą nuo visos sienos su Baltarusija, sako pasienyje penktadienį besilankanti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Pasak ministrės, nors sienų stebėjimo sistemos iki metų pabaigos bus įdiegtos 94 proc., likusi maždaug 40 kilometrų atkarpa bus padengta pasieniečių turimomis mobiliomis stebėjimo sistemomis. „Mums buvo patikinta, kad iki metų pabaigos turėtume matyti vaizdą nuo visos sienos, tai yra šimtu procentų.

Policija, VSAT įsigijo 2,5 tūkst. „kūno kamerų“ pareigūnams

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir policija įsigijo 2,5 tūkst. vadinamųjų „kūno kamerų“ – pareigūnams skirtų dėvimų vaizdą fiksuojančių įrenginių. Įrenginius tiekia įmonė „Motorola Solutions“, jos atstovai BNS informavo, kad VSAT jau gavo apie 700 kamerų, jos naudojamos jau kelis mėnesius. Bendra pirkimo vertė – apie 750 tūkst. eurų.  Policijai kameros turėtų būti pristatytos per gruodį. Policijos atstovas Ramūnas Matonis BNS patvirtino, kad departamentas už maždaug 1,25 mln.
2022-12-09

VSAT planuoja remontuoti Kybartų užsieniečių registracijos centro bendrabutį

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ruošiasi remontuoti Kybartų užsieniečių registracijos centro bendrabutį, dėl to ji konsultuojasi su rinkos dalyviais.  Pasak VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, atliekant remonto darbus bus tęsiamas buvusių Kybartų pataisos namų, kuriuose pernai rugsėjį įsikūrė užsieniečių registracijos centras, pritaikymas nelegalių migrantų apgyvendinimui.
2022-11-20

VSAT: pasieniečiai prie sienos su Baltarusija apgręžė 38 migrantus

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija per praėjusią parą apgręžė 38 neteisėtai į šalį bandžiusius patekti migrantus, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje pirmadienį tokių bandymų nefiksuota, Lenkijos pareigūnai į šalį sekmadienį neįleido 79 migrantų.  Nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista beveik 17,9 tūkstančio.

Ministerija: dalis NATO standartus atitinkančių ginklų bus perduoti pasieniečiams

Krašto apsaugos ministerija (KAM) penktadienį pranešė ankstinanti automatinių šautuvų G-36 perdavimą Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT). Anot ministerijos pranešimo, Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu perduos 500 ginklų, o likusių 1187 ginklų perdavimą planuojama pradėti šių metų gruodį. VSAT prašymą dėl ginklų pateikė šių metų birželį. Ginklai įsigyti už lėšas, kurios Krašto apsaugos ministerijai skirtos ginklams VSAT pirkti.
Aktualijos 2022-09-02

Migrantai skundžiasi dėl Liberalų sąjūdžiui priklausančio teisininko: naudoja itin įdomią schemą

Lietuvoje gyvenantys migrantai, uždaryti užsieniečių registracijos centruose, tapo puikia aukso gysla asmenims, norintiems uždirbti iš Lietuvos teisės nežinančių, lietuviškai nesuprantančių ir pažinčių neturinčių užsieniečių. Migrantai skundėsi, kad Liberalų sąjūdžiui priklausantis teisininkas Simonas Rėksnys paima pinigus už pažadą išrūpinti „žalią kortelę“, leidžiančią išeiti iš registracijos centro, bet nesuteikia žadėtų paslaugų, neatsako į užklausas.

Iš visos praėjusios vasaros migrantų bangos Lietuvoje beliko vos apie 1500 žmonių

Lietuvoje iš viso beliko 1505 migrantai, gyvenantys penkiuose užsieniečių registracijos centruose, dar 37 žmonės panaikinus judėjimo ribojimus gyvena savo pasirinktose vietose, informavo Vidaus reikalų ministerija.  Palyginimui, liepos 1 dieną penkiuose užsieniečių registracijos centruose gyveno 2415 migrantų, tuomet buvo pranešusi ministerija. Tai reiškia, kad per dvidešimt dienų iš centrų pasišalino daugiau nei devyni šimtai asmenų.

VSAT: pasieniečiai prie sienos su Baltarusija apgręžė 21 migrantą

Lietuvos pasieniečiai per pastarąją parą prie sienos su Baltarusija apgręžė 21 neteisėtą migrantą, antradienį paskelbė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Mėginimų neteisėtai kirsti Latvijos sieną praėjusią parą nefiksuota, o Lenkijos pasieniečiai šeštadienį apgręžė 36 neteisėtus migrantus. Iš viso nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į Lietuvą neįleista daugiau nei 10,4 tūkstančio.

VSAT: pasieniečiai prie sienos su Baltarusija apgręžė 10 migrantų

Pasieniečiai sekmadienį prie sienos su Baltarusija apgręžė 10 neteisėtų migrantų, pirmadienį paskelbė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Mėginimų neteisėtai kirsti Latvijos sieną praėjusią parą nefiksuota, o Lenkijos pasieniečiai šeštadienį apgręžė 13 neteisėtų migrantų. Iš viso nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į Lietuvą neįleista daugiau nei 10,4 tūkstančio.
Aktualijos 2022-07-11

Neringoje lietuvė prisivaikščiojo – kirto Rusijos sieną: rusų pareigūnai tardė 6 val.

Praėjusio šeštadienio popietę Nidoje jauna mergina Greta D. išėjo pasivaikščioti ir nuėjo į Rusijos Kaliningrado pusę. Rusijos pusėje ją sulaikė uniformuoti pareigūnai ir paleido tik po 6 valandų apklausų, portalui tv3.lt pasakoja mergina. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė Asta Šimkuvienė portalui tv3.lt patvirtino informaciją apie pėstute į Rusijos Kaliningrado sritį nuėjusią merginą.

VSAT: pasieniečiai apgręžė 4 migrantus

Lietuvos pasieniečiai praėjusią parą neįleido keturių neteisėtai sieną iš Baltarusijos bandžiusių kirsti migrantų, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Jos duomenimis, į Latviją praėjusią parą nebandė patekti nė vienas toks užsienietis, į Lenkiją sieną iš Baltarusijos neteisėtai kirsti norėjo 32 atėjūnai. Šeštadienį ir penktadienį bandymų neleistinose vietose patekti į Lietuvą VSAT pareigūnai nefiksavo.

Pasienyje su Baltarusija apgręžta 11 migrantų

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 11 migrantų, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Toks pat skaičius migrantų apgręžtas ir ketvirtadienį, ir trečiadienį. Antradienį – 14, pirmadienį – 42. Pasak VSAT, pasieniečiai penktadienį Kalvarijos savivaldybėje sulaikė du migrantus vežusius asmenis.
Aktualijos 2022-05-28

Iš pirmų lūpų – papasakojo, ką Raudonojo kryžiaus ir VSAT psichologas išdarinėjo su žmonėmis už uždarų durų

Kai vykome į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą, žinojome, jog susitiksime su seksualinę prievartą Lietuvoje patyrusiais jaunuoliais. Nutuokėme, kad pokalbis bus klampus ir sunkus. Žinojome, kad reikės prasibrauti pro gėdos šydą, nes niekada nebūna lengva pasakoti, kaip žmogus, turėjęs padėti ir paguosti, pasirinko naudotis tarnybine padėtimi ir tenkinti asmeninius geidulius. Bei gąsdinti, kas bus, jeigu jam nebus paklūstama.
Aktualijos 2022-05-16

VSAT: pasieniečiai apgręžė 2 neteisėtus migrantus

Šeštadienį pasieniečiai apgręžė į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose ėjusius du neteisėtus migrantus, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai praėjusią parą neįsileido aštuonių tokių užsieniečių. Į Lenkiją penktadienį iš Baltarusijos nepateko 86 neteisėti migrantai. Anot VSAT pranešimo, šeštadienio naktį ties Druskininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijos pusėje buvo iššauti keturi, o vakare – penki šūviai.

VSAT vadui Rustamui Liubajevui nustatytas COVID-19

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas susirgo COVID-19. „VSAT vadas Rustamas Liubajevas po penktadienį atlikto PGR testo dėl COVID-19, kuris buvo teigiamas, šią savaitę dirba nuotoliniu būdu“, – pirmadienį informavo tarnyba. Testas pasieniečių vadui atliktas pajutus nedidelius peršalimo simptomus.  „Jaučiuosi gerai, esu darbingos nuotaikos, todėl net ir laikinai izoliavęsis atlieku visus būtinus darbus.
Aktualijos 2022-02-14

VSAT: antrą parą iš eilės nefiksuota bandymų neteisėtai patekti į Lietuvą

Pasienyje su Baltarusija antrą parą nefiksuota bandymų neteisėtai patekti į Lietuvą, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Penktadienį pareigūnai užkirto kelią į Lietuvą patekti devyniems migrantams, ketvirtadienį – 18-ai.  Trečiadienį ir pirmadienį taip pat nefiksuota tokių bandymų. Antradienį pasieniečiai neįsileido 10-ies migrantų. Į Lietuvą iš Baltarusijos dėl humanitarinių priežasčių sekmadienį įleistų užsieniečių nebuvo.
Aktualijos 2022-02-14
Į viršų