traukuliai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „traukuliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „traukuliai“.

Žolininkė Karaliūnaitė įspėja dėl 1 augalo: jis – itin nuodingas

Vasario 20-ą dieną žolininkė Adelė Karaliūnaitė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino, jog jos kieme pražydo nuodingas augalas – Žalčialunkis Daphne mezereum.  Naujienų portalui tv3.lt A. Karaliūnaitė sutiko papasakoti, kuo šis augalas ypatingas ir ar jis pavojingas žmogaus sveikatai.  Žolininkė neslepia, kad kuo paslaptingesnis augalas, tuo žmonėms smalsiau apie jį kuo daugiau sužinoti.
2024-02-29

Šešiametis klaipėdietės sūnus 37 paras praleido komoje: liko vienintelė viltis

Guvus, linksmas, smalsus ir be galo protingas šešiametis – štai toks buvo klaipėdietis Alanas Agatanovas prieš mažiau nei pusmetį. Tačiau viskas pasikeitė žaibiškai, kai jį užklupo paprastas karščiavimas – būklė buvo tokia sunki, kad berniukas 37 dienas praleido komoje. Šeimos gyvenimas pasikeitė akimirksniu – dabar Alanas kovoja su itin retu „Fires“ epilepsijos sindromu, kuris susijęs būtent su karščiavimu.
50 2023-07-01

Viskas, ką reikia žinoti apie karščiavimą: pasakė, kokia temperatūra jau pavojinga

Kokia kūno temperatūra mums pavojinga ir kada jau reikia kreiptis pagalbos? Kaip atskirti karščiavimo sukeltą šaltkrėtį nuo traukulių? Tokių klausimų respiracinių ligų įkarštyje, ko gero, kyla dažnam.  Į šiuos klausimus atsako ir patarimais pasidalino Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus gydytoja rezidentė Gabrielė Mickutė.
2023-01-25

Mitais apipinta epilepsija pagal amžių nesirenka: pasakė, kaip atpažinti

„Juos myli, jie myli – tad nereikia nurašyti savo gyvenimo”, – sako VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė. Minėdami Europos epilepsijos dieną, medikai atkreipia dėmesį, kad yra galimybių pacientams padėti ir apie 70 procentų sergančiųjų priepuoliai nesikartoja. Šia nervų sistemos liga susirgti gali bet kas bet kokiame amžiuje – ir vaikystėje, ir brandžiame amžiuje.
2021-02-08

Sergančiuosius šia liga laikė apsėstaisiais: dabar medikai atskleidė tiesą

Daugelį metų epilepsija buvo mistifikuojama, o ja sergantys buvo laikyti apsėstaisiais. Tačiau ir šiandien šią ligą gaubia daugybė mitų: pradedant ligos atsiradimu ir baigiant jos išgydymu. Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė ir Neurochirurgijos centro gydytojas neurochirurgas prof. Saulius Ročka atsakė į klausimus, kurie iškyla dažniausiai susidūrus su šia liga.
2020-08-29

Plyšęs pilvo randas kaunietei sukėlė žaibinį kraujavimą: dabar kreipiasi į kitus

Martinas buvo labai laukiamas ir mylimas dar prieš gimstant. Tačiau jo mamai Jelenai šis nėštumas buvo labai sudėtingas, o sūnaus atėjimą į pasaulį lydėjo komplikacijos. Nors Martinui dabar jau yra beveik 4-eri, berniukas nekalba, valgo tik trintą maistą, o padarytą pažangą stabdo ir vis dar įprasta tvarka nedirbančios gydymo įstaigos.
2020-07-30

Medikai perspėja – maža žaizda gali sukelti net traukulius

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad šiltuoju metų sezonu, kai prasideda žemės ūkio darbai, padidėja rizika susirgti pavojinga liga – stablige. Didesnė tikimybė susirgti šia liga yra  neskiepytiems ar nepilnai paskiepytiems asmenims, taip pat asmenims, gavusiems visą vakcinacijos kursą, bet laiku nepasiskiepijusiems palaikomąja vakcinos doze.
2020-04-23

Tėvas Pauliną paliko vos ją išvydęs: 26-erių mergina sveria lyg vaikas

Lilijos pirmasis nėštumas buvo lengvas ir be didelių, net mažiausių ženklų bylojančių apie tai, kad netrukus gimsiančiai dukrai kiekvieną dieną reikės nuolatinės priežiūros. Prieš 26-erius metus Paulina gimė per staigiai, o to pasekmė – cerebrinis paralyžius ir visiškas neveiksnumas. Lyg to nebūtų gana – dukros negalios išsigandęs tėtis niekada nesidomėjo augančia dukra, o ligoninėje girdėjosi kalbos, kad Pauliną vis tiek paliks ir mama.
2020-03-09

Medikai skubiai įspėja: šios populiarios priemonės vartojimas gali baigtis ir mirtimi

Čemeryčių vanduo gerai žinoma priemonė, kuri padeda panaikinti uteles, bet dabar šis tirpalas plačiau naudojamas grožio srityje – norint sustiprinti plaukus. Tačiau pasitaiko atvejų, kai čemeryčių vanduo gali sukelti pavojų ir gyvybei. Kauno Klinikos teigia, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai tenka gelbėti žmones, kurie yra apsinuodiję šiuo tirpalu.
2020-02-24

Ginkluotas užpuolimas Sigitos sūnui virto košmaru: dabar – nė dienos be vaistų

Epilepsija – viena dažniausių neurologinių ligų, kuri gali pasireikšti bet kuriam žmogui, nepaisant jo amžiaus, lyties ar rasės. Sigitos Bagdonienės sūnų epilepsija ištiko po patirto sukrėtimo – paauglį užpuolė gatvėje ir grasindami peiliu apiplėšė. Nors fizinių traumų nebuvo, tačiau psichologiniai randai liko iki šiol.  „Liga atsirado netikėtai – didelio streso poveikpiyje. Sūnus buvo užpultas, po to atsirado ir epilepsija – maždaug po pusės metų pasireiškė pirmasis priepuolis.
2020-02-12
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų