tad es

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tad es“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tad es“.

Įveikti krizę ar mokytis gyventi krizės sąlygomis?

Dvidešimties didžiausių pasaulio valstybių vadovai suvažiavę į Londoną aptarė dabartinę pasaulio būseną, pasaulio ekonomikos raidos tendenciją ir sutarė dėl būdų įveikti krizę. Netikėtų receptų nebuvo pasiūlyta. Kadangi tos šalys –  apie 80 procentų pasaulio ekonomikos, tai susitarimai, juolab konkrečios ekonomikos gaivinimo priemonės yra globaliniai antikriziniai instrumentai, kurių poveikį pajus visi regionai.

Rusija, Ukraina ir ES – konfliktų ir nestabilumo daugės

Europos Sąjungai vis svarbiau Ukrainos veiksnys. Kai Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka pareiškė, jog Ukraina judės į ES ir NATO, Rusija ėmė visais būdais trukdyti euroatlantinei Ukrainos integracijai, nes tokia politinė orientacija veda ukrainiečius iš postsovietinės ir Kremliaus įtakos srities. Galima tvirtinti, kad iš savo įtakos zonos Rusija niekaip neleis Ukrainai ištrūkti, nes Ukraina yra pagrindinė imperijos atkūrimo sąlyga.
2008-09-09

Gruzija perspėja apie artėjantį karą su Rusija

Gruzija perspėja Vakarų valstybių vyriausybes, kad karo su Rusija galimybė yra visiškai reali, jei tik Maskva nepakeis savo politikos ir toliau sieks stiprinti ryšius su separatistiniais regionais ir taip sąmoningai naikins Gruzijos teritorinį integralumą bei suverenitetą. Be to, ministras perspėjo apie Rusijos mėginimą perbraižyti Rytų Europos sienas.
2008-05-07

Žemaičių „tautinis atgimimas“ – tapatumo įtvirtinimo politika (IV)

Metas išsamiau pasiaiškinti, kokias naujas galimybes etnokultūrinį tapatumą tvirtinantiems judėjimams, taip pat jais besiremiančioms politinėms partijoms atveria Europos Sąjungos politinis lygmuo. Tas galimybes kuria tam tikros politinės nuostatos, palaikančios ES plėtrą bei valdymą. ES, kaip valstybinis ar supravalstybinio darinys, kuriama iš nacionalinių valstybių. Svarbus čia ES ir nacionalinių valstybių galių santykis.

Geopolitinis Rusijos spaudimas

Estijai pastarosiomis dienomis tenka atlaikyti didžiulį Rusijos spaudimą, kuris verčia susirūpinti ir Europos Sąjungos vadovus. Politinį spaudimą, kurį palaiko įvairialypis informacinis puolimas,  paskatino vadinamojo sovietinio „Bronzinio kario“ paminklo iškėlimas iš Talino centro.

Europos Sąjungos praeitis ir ateitis

ES švenčia penkiasdešimtmetį, kuris žymi svarbų Europos vienijimosi tarpsnį. Būtinumas vienytis buvo suvoktas po II pasaulinio karo apmąstant tragišką XX amžiaus patirtį. Europa buvo tapusi masinių žudynių vieta ir atrodė, jog karai yra Vakarų civilizacijos maras. Europoje komunistinė ir nacistinė ideologijos pasitelkė valstybės galias milijonams „kitokių“ išskirti ir sunaikinti.

Vytautas Rubavičius: Liepsnojantys Prancūzijos priemiesčiai ir ES Konstitucija

Prancūzijoje pratrūko smurto banga. Ji verčia manyti, kad Europos Sąjungos kūrimo ir plėtros smegenų centras rimtai negaluoja. Prieš kurį laiką prancūzai nepatvirtino ES Konstitucijos, šitaip išreikšdami nepasitikėjimą ją kūrusiam savam politiniam elitui. Tad yra apie ką galvoti šalims, kurios nesvarstydamos sutinka su visomis Paryžiaus veikiamo Briuselio politinėmis iniciatyvomis.
2005-11-16

R. Prodi nesutaria su valstybėmis narėmis dėl ES biudžeto

Pasak verslo dienraščio "Financial Times Deutscland", Europos Komisijos pirmininkas Romano Prodi (Romanas Prodis) pasirinko nesutarimų su valstybėmis narėmis, mokančiomis didžiausias įmokas į Europos Sąjungos (ES) biudžetą, kelią. Savo kalboje R. Prodi pareiškė, kad jo vadovaujama institucija negali sutikti su tuo, kad būtų mažinamas lėšų, kurias valstybės narės moka į ES biudžetą, kiekis.
2004-01-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų