Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Gruzija perspėja Vakarų valstybių vyriausybes, kad karo su Rusija galimybė yra visiškai reali, jei tik Maskva nepakeis savo politikos ir toliau sieks stiprinti ryšius su separatistiniais regionais ir taip sąmoningai naikins Gruzijos teritorinį integralumą bei suverenitetą. Be to, ministras perspėjo apie Rusijos mėginimą perbraižyti Rytų Europos sienas.

Kaip rašo „Radio Free Europe“, Gruzijos reintegracijos ministras Temoras Jakobašvilis gegužės 5-6 dienomis viešėjo Briuselyje, kur susitiko su Europos Sąjungos bei NATO vadovais. Vėliau Gruzijos ministras išvyko į Vieną, kur jo laukė susitikimas su „Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos“ atstovais.

Gruzija ragina ES bei NATO paspausti Rusiją, kad ji atsisakytų savo minties užmegzti glaudesnius santykius su separatistiniais Abchazijos bei Pietų Osetijos regionais ir nepadvigubintų savo karių skaičiaus Abchazijoje.

Žurnalistams T. Jakobašvilis teigė raginęs ES prisiimti didesnį vaidmenį konfliktinėse zonose ir sugriežtinti savo poziciją Rusijos atžvilgiu. Jo teigimu, Rusijos veiksmai – pradedant papildomų karių dislokavimu ir baigiant sankcijų Suchumiui bei Cchinvaliui panaikinimu – rodo akivaizdų Kremliaus siekį aneksuoti šias teritorijas.

„Mes matome aiškius savo šiaurinės kaimynės bandymų pagrobti kaimyninės valstybės žemę įrodymus ir mes matome Rusijos Federacijos bandymus aneksuoti Gruzijos teritorijas – Abchaziją bei Pietų Osetiją“, – teigė reintegracijos ministras.

Rusijos propaganda

T. Jakobašvilis paneigė Rusijos kaltinimus, kad Gruzija esą kaimyninėse Abchazijai teritorijose telkia savo karines pajėgas. Jis taip pat pareiškė, kad pranešimai apie kelių nevaldomų Gruzijos žvalgybinių lėktuvų numušimą tėra tik Rusijos propaganda. Tbilisis teigia, kad pirmąjį žvalgybinį lėktuvą numušė Rusija, kuri tokius kaltinimus neigia.

T. Jakobašvilio teigimu, Rusijos daromas spaudimas Gruzijai daro karo tarp šių valstybių galimybę visai tikėtina. „Mes tiesiog turime išvengti karo, nes matome, kas dedasi, ir matome aiškius požymius, kad Rusija stengiasi išprovokuoti Gruziją tą karą pradėti. Tai yra labai aišku“ – teigė Gruzijos reintegracijos ministras.

T. Jakobašvilis teigia, kad Gruzija yra pasiruošusi vystyti bendrą politiką su ES, kad tik būtų galima išvengti krizės. Trumpuoju laikotarpiu Gruzija siekia, kad ES į šalį atsiųstų aukšto lygio delegaciją, kuri sutartų dėl „įvertinimo mechanizmo“, kuris suteiktų blokui kriterijus bei priemones nepriklausomai įvertinti karinius veiksmus Gruzijoje.

Anonimiškai kalbėti panoręs ES diplomatas pareiškė, kad Sąjungos delegacija į Gruziją gali būti nusiųsta jau gegužės 8 dieną. Teigiama, kad ES pritaria Gruzijos siūlomam situacijos įvertinimo mechanizmui, tačiau kai kurių valstybių atstovai vis dėlto siekia, kad toks vertinimas būtų patikėtas Jungtinėms Tautoms, kurių vardu separatistiniuose Gruzijos regionuose veikia vadinamieji Rusijos taikdariai.

T. Jakobašvilis taip pat siekia, kad ES palaikytų „naują taikos procesą“, kuris būtų paremtas praėjusį mėnesį prezidento Mikhailo Saakašvilio išsakytais pasiūlymais. M. Saakašvilio siūlomą plačią autonomiją jau atmetė Abchazijos vadovai.

Gruzija taip pat siekia, kad ES atsiųstų į Abchaziją bei Pietų Osetiją pasienio stebėtojus bei policijos misiją. Tačiau tokiam Tbilisio siekiui priešinasi Prancūzija bei Vokietija – šalys, kurios ir sutrukdė Tbilisiui jau balandžio mėnesį vykusiame NATO viršūnių susitikime susilaukti narystės veiksmų plano.

T. Jakobašvilio teigimu, dabartinis derybų formatas yra dominuojamas Rusijos, kuri tas derybas beveik jau ir palaidojo. Tad ES kviečiama sukurti naują derybų formatą krizei Abchazijoje bei Pietų Osetijoje spręsti.

Sunkiai įveikiamas priešininkas

Gegužės 6 dieną T. Jakobašvilis susitiko ir su kai kurių institutų atstovais. Vienas iš tokių atstovų buvo Centrinės Azijos bei Kaukazo studijų instituto tyrimų direktorius Svante Cornellis. Jis patarė Gruzijai šioje situacijoje elgtis atsargiai, nes tiek ES, tiek JAV veikiausiai nebus pasiryžusios į kiekvieną Rusijos žingsnį atsakyti savu žingsniu.

„Žmonės, kurie supranta tai, kas vyksta tiek Europoje, tiek Amerikoje, jaučia, kad visa tai nepateisinama, kad Rusija pasiekė tą lygį, kuriame mums itin sunku net ir labai norint leisti jiems turėti derybinių pozicijų bei taikdarių misijos monopolį. Tačiau tuo pačiu metu visi supranta, kad susiduriama su sunkiai įveikiamu priešininku. Mes nesame vieningi. Mes nežinome, kokie įsipareigojimai, resursai ar dėmesys yra skiriamas Gruzijos klausimui Europoje ar Amerikoje. Ir kaip bus tuo atveju, jei mes imsimės kažko, Rusija tiesiog žengs dar toliau, ir mes tiesiog nebegalėsime ar nebenorėsime į tai atsakyti? Tokiu atveju mes tiesiog galime tik pabloginti situaciją lyginant su tuo atveju, jei nedarytume nieko“, – teigė S. Cornellis.

T. Jakobašvilis po susitikimų su ES vadovais teigė, jog pirmą kartą jaučia, jog pareigūnai Briuselyje supranta, kad Rusija nėra sąžiningas derybų tarpininkas Gruzijos įšaldytuose konfliktuose. Tačiau ministras pareiškė, kad tik kalbų negana, nes po jų turi sekti veiksmai. Reintegracijos ministras pareiškė, kad Rusija siekia perbraižyti Rytų Europos sienas ir tai liečia ne tik Gruziją, bet ir Ukrainą bei Baltijos šalis, o tuo pačiu ir ES energetikos, kaimynystės bei užsienio politikos sritis.

Šaltinis: Balsas.lt
Ši informacija yra UAB „Balsas.lt“ nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Tai padaryti labai paprasta - reikia paskambinti tel. 8 5 203 2512 arba parašyti adresu [email protected]. Beje, mes nesame šykštuoliai.
Taip pat skaitykite

Iš Gruzijos kalėjimo pabėgo 150 kalinių 2

Ukraina: dėl Rusijos laivyno didėja teroristinių išpuolių Kryme grėsmė

Praeitis dabartyje. Gruzijos teritorinio vientisumo ir demokratijos išbandymai 2

S. Lavrovas ragina pamiršti Gruzijos teritorinį integralumą 5

Rusijos kariuomenė sunaikino amuniciją, buvusią Senakio bazėje 3

Gruzija perspėja apie artėjantį karą su Rusija 26

N. Sarkozy neberemia T. Blairo kandidatūros į ES prezidentus

Estijos parlamentaras: Leninas buvo baisesnis už Hitlerį 11

Branduolinės varžovės tapo branduolinėmis partnerėmis

Basta, Camorra... 1

ES vilioja serbus beviziu režimu


Prokuroras kaltinamas kyšininkavimu

Palaikymas su politiniu prieskoniu

Jau galima prašyti paramos iš Kultūros sostinės

Per metus pienas brango 11%

Gruzija: Rusijos kariai nesitraukia
Siulau musu seimui pripazinti Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybe taip greitai kaip ir Kosovo ,o gal cia jau kiti standartai ?
Rusijos ambasadoje tik tiek suradai - simto su virsum metu senumo duomenis. Tada dar gali susirasti gyventoju duomenis apie Chivos chanata ir Bucharos emirata. Nera argumentu. Ir prasideda - jam apie akecias, ojis apie vezecias.
>Okupantai suveze rusu kolonistus.

Suveze? ;-) Vagonose? O gal slavai atsirado Lietuvoj kai Vilniaus krasta rusu okupantai prijunge prie Lietuvos? Be to Sovieto Sajungoj keikvienas galejo nuvaziuoti ir gyventi kur nori... Kokius cia kolonistus kas atveze? O gal ~50 tukstanciu Lietuviu dabartinej Anglijoje yra irgi kolonistai?


>Taip padare D. Britanija, iseidama is visu Indiju

Tai kodel JAV okupantai vis dar yra europoje?

>Del abchazijos. paskutiniu SSSRgyventoju surasymu joje abchazai sudare 18% visu gyventoju, dauguma - gruzinai.

haha... taip taip... jokiu abchazu is vis nera... nes Vasingtonas neleidzia jiems but... Vat Kosovarus sugebejo isisgalvot o abchazai tai mytas... ;-))
Taigi gerbamas, palaikot gruzinu kolonistus ir imperalistus -

According to the Family Lists compiled in 1886 (published 1893 in Tbilisi) the Sukhumi District's population was 68,773, of which 30,640 were Samurzaq'anoans, 28,323 Abkhaz, 3,558 Mingrelians, 2,149 Greeks, 1,090 Armenians, 1,090 Russians and 608 Georgians[citation needed] (including Imeretians and Gurians). Samurzaq'ano is a present-day Gali district of Abkhazia. Most of the Samurzaq'anians must be thought to have been Mingrelians, and a minority Abkhaz.[37][38]

Okupantai suveze rusu kolonistus. Pagal tarptautine teis okupantas, iseidamas is okupuotos salies privalo issivezti atveztus kolonistus. Taip padare D. Britanija, iseidama is visu Indiju, Olandija - is I ndonezijos i t. t. Labai skaudus buvo Prancuzijos isejimas is Alzyro - turejo pasiimti du milijonus prancuzu, kuriu dauguma Alzyre gyveno kartomis uzsieme vynuogininkyste. Del tokio masisko zmoniu perkelimo pacioje Prancuzijoje sukilo armija Prezidentas De Golis issilaike tik todel, kad i jo puse perejo desantininkai. Istorijoe tie ivykiai isliko ''OAS-ininku maisto'' pavadinimu. Dar tragiskesnis buvo astuoniu milijonu skurdziai podiktatorinei Portugalijai dvieju milijonu savo kolonistu priemimas is nepriklausomybe pasiskelbusiu Angolos ir Mozambiko. Pries Rusija didziosios Vakaru demokratijos supasavo, todel ir turimeBaltijos salyse ''penktasias kolonas''. Del abchazijos. paskutiniu SSSRgyventoju surasymu joje abchazai sudare 18% visu gyventoju, dauguma - gruzinai. Pozinomu ivykiu gruzinai buvo isvaryti Rusijos armijos [tik nedurninkite, kad tai padare abchazai], o visiems, kurie apsigyvena Abchazijoje, suteikiama Rusijos pilietybe. Ir eme plaukti ivairus avantiuristai is NVS. Ypac tuo naudojasi armenai persibazavimui i Rusija. Panasi situacija P, Osetijoje.Is viso okupave s ,Kaukaza , rusai is derlingu priekalniu osetinus sugrudo i kalnus.Dali ju gruzinu dvarininkai atsiveze zemes ukio darbams. Baisiausiai okupantai pasielge su cerkesais: suvare visus i Juodaja jura ir paskandino. Gelbejo cerkesus, kiek galejo, savo laivais turkai. Iscia ir atsirado cerkesai Artimuose Rytuose, o Jordanijoje su tradicine savo apranga cerkesai sudaro karaliaus gvardija.
Idomu kodel rusus vadina okupantais jei nera jokiu rusu europoje jau gana seniai... Tuo met amerikieciu kariai vis dar yra Europoje... Nagi jie ne okupantai?
Kas bombina Serbija bei Iraka? Gal rusai?

O del abchazijos - pagalvokit, ka mano abchazai... Kodel 80% abchazu prieme rusu pilietybe? Kodel abchazai neturi teises patiems spresti ir su kuo gyventi be amerikos palaiminimo?
Kuriais metais Prancuzija isstojo is karines NATO organizacijos, neprisimenu, bet tai buvo De Golio prezidentavimo metu. Iki tol NATO bustine buvo Prancuzijojr, prie Paryziaus. Po Prancuzijos demarso NATO buvo priversta ir savo bustine iskelti is Prancuzijos - i Briuseli.
Cia keli ruseliai ''stengiasi'', nesvarbu, ar tai atvezti okupantu kolonistai, ar is ambasados. Ne jie lemia. Kur kas blogiau prorusiska Vokietijos ir Prancuzijos politika. Tas tesiasi ne viena simtmeti, nors kaskart abi nuo tos ''real politik'' labai skaudziai nukencia, o gelbeti nuo to jas ir visa Europa turi D. Britanija, [20-me amziuje ir USA] , sios dvi salys nepasimoko, ir tikrai mums yra pavojus vel buti isduotiems. Ta, matomai, supranta musu diplomatija, pagaliau pradejusi priesintis Berlyno - Paryziaus - Maskvos asiai. Stai jums ir Europos Sajunga. Pasitiketi galima , kaip ir anksciau USA, D, Britanija ir NATO. Atkreipiu skaitytoju demesi, kad Prancuzija nepriklauso karinei NATO sajungai, o del Vokietijos ,neprosal butu prisiminti Rapalo sutarti. Kas gali paneigti, kad yra sutartis '' Rapalo - 2''. Keisti, sunkiai paaiskinami dabartiniai Vokietijos - Rusijos santykiai.
rusai teigia, kad lėktyvus numušė ne jie, o "Abchazijos oro gynybos pajėgos"
"Jis taipogi pareiškė, kad pranešimai apie kelių nevaldomų Gruzijos žvalgybinių lėktuvų numušimą, tėra tik Rusijos propaganda. Tbilisis teigia, kad pirmąjį žvalgybinį lėktuvą numušė Rusija, kuri tokius kaltinimus neigia."

Kas čia per nesąmonė?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų