Gairės

tabakas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tabakas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tabakas“.

Belian: mažesnės e. cigarečių pildyklės brangs ir atbaidys dalį rūkalių

Seimui iki 10 mililitrų apribojus elektroninių cigarečių pildyklių skysčių, kuriuose nėra nikotino, dydį, siekiama dar labiau sumažinti rūkalų prieinamumą, sako laikinoji Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovė.  „Bet koks prieinamumo ribojimas, o čia jis ir yra, nes sumažinama talpa, turi tikslą mažinti tokių gaminių vartojimą“, – BNS teigė Gražina Belian.   Iki šiol pildyklių su skysčiais be nikotino dydis nebuvo reguliuojamas.

Seimas pritarė siūlymui leisti rūkalų gamintojams remti kovą su kontrabanda

Seimas po svarstymo antradienį pritarė siūlymui leisti tabako gamintojams ir jo prekybininkams remti kovą su kontrabanda bei nelegalia rūkalų prekyba.     Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 83 Seimo narai, prieš buvo du, o susilaikė septyni. Galutinis balsavimas dėl projekto priėmimo vyks iki Kalėdų.  Parama būtų skirta muitininkams, valstybės sienos apsaugos pareigūnams, policininkams.
Aktualijos 2023-12-12

Pirmas pasaulyje bandymas uždrausti rūkymą žlugo – tai „katastrofiškas pralaimėjimas“

2022 m. dienos šviesą išvydo novatoriškas teisės aktas, kuriuo Naujoji Zelandija nustatė didėjantį rūkymo amžių, kad asmenys, gimę po 2009 m. sausio, niekada negalėtų legaliai įsigyti cigarečių. Tačiau naujoji šalies vyriausybė atsisakė šio įstatymo. Tokį sprendimą naujoji vyriausybė priėmė mainais į mokesčių mažinimo finansavimą.
2023-12-02

Lietuvos policija įspėja: už šių daiktų perpardavinėjimą gresia baudos

Lietuvos policija įspėja – Lietuvoje draudžiama vidaus ir tarpvalstybinė prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir elektroninių cigarečių pildyklėmis, arba kitaip tariant – perpardavinėjimas. Už šį nusižengimą gali grėsti bauda nuo 40 iki 200 eurų (Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių įstatymo 15 str. 1 d. 2 p.). Už pakartotinį nusižengimą gali tekti pakloti ir nuo 200 iki 1000 eurų, su prekių konfiskacija.
2023-11-08

Kaitinamasis tabakas su skoniais nedingo iš Lietuvos: sugalvojo, kaip apeiti draudimą ir iš kur jo gauti

Nuo spalio 23 d. prekybos vietose nebeliko kaitinamojo tabako produktų su pridėtiniais skoniais ir kvapais. Kai kurie verslai nesnaudė ir pristatė šių gaminių alternatyvas, tačiau įspėjo – draudimai kaitinančiųjų skaičiaus nesumažins, o, tikėtina, padidins kaitinamojo tabako gaminių su skoniais kontrabandą.  Draudimas priimtas Europos Komisijos iniciatyva ir įsigalios visose Europos Sąjungos valstybėse.

Rūkantiems – naujas draudimas: nuo šiandien tokio tabako nenusipirksite

Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalioja nuo spalio 23-osios.  Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
2023-10-23

Paskutinė proga įsigyti – nei parduotuvėse, nei degalinėse šių prekių neberasite nuo pirmadienio

Netrukus parduotuvių lentynose pirkėjai negalės rasti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminių. Nors naujas draudimas dar neįsigaliojo, dalis prekybininkų užsimena, kad jau ir dabar gali būti sudėtinga surasti tokių rūkalų. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pernai atliktas tyrimas parodė, kad veiksniai, nulėmę pasirinkimą pradėti vartoti elektronines cigaretes arba kaitinamojo tabako gaminius, buvo draugų, kolegų ar kitų asmenų pavyzdys (30,6 proc.
2023-10-18

Pareigūnai to rasti automobilyje nesitikėjo: „Reikėjo sakyti, kokį šūdą veži, tai būtum pėsčiomis ėjęs“

Patrulių ekipažas patikrinimui sustabdo keistai manevruojantį automobilį. Vairuotojas yra blaivus, tačiau šalimais sėdintis keleivis – ne. Pareigūnus sudomina ant galinės sėdynės padėtas didelis krepšys. Policijos susitikimą su kontrabandininku įamžina TV3 laidos „Farai“ operatorius. Pareigūnai sustabdo įtarimų sukėlusį automobilį. Policijai užkliūva ant galinės sėdynės padėtas didelis krepšys, kurio turinio savininkas – automobilyje vežamas keleivis – nesutinka parodyti.
2023-10-12

„Maxima“ parduotuvėse neliks šių prekių: dar liko 2 savaitės

Nuo spalio 23 d. – pokyčiai didžiausio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ lentynose. Kaip ir visame šalies prekybos sektoriuje, pokyčiai –  nebelieka kaitinamojo tabako produktų su pridėtiniais skoniais ir kvapais. Prekybos tinklo duomenimis, tokius gaminius renkasi 42 proc. kaitinamojo tabako pirkėjų.
2023-10-10

Parduotuvėse cigarečių nepamatysite: nusipirkti tabako leis tik šiais būdais

Pirkėjų laukia naujovė – parduotuvėse tabako gaminiai bus pardavinėjami kitaip, o vietoje cigarečių pakelių pamatysite tik užrašus. Tuo metu prekybininkai jau dabar ruošiasi ir parduotuvėse pradeda statyti specialius prietaisus, kurie dar vadinami „tabakomatais“. Seimui palaiminus naujas įstatymo pataisas, parduotuvėse nebebus galima viešai eksponuoti tabako gaminių ir jų aksesuarų. O tie, kurie panorės nusipirkti cigarečių, matys tik rūkalų pavadinimus ir jų kainas.
2023-10-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų