sonata jarmalaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sonata jarmalaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sonata jarmalaitė“.

Medikai perspėja – šis vėžys jaunėja: ragina valdžią ir žmones imtis veiksmų

Vėžys – opi viso pasaulio problema, sergamumu ir mirtingumu jau konkuruojantis su širdies ir kraujagyslių ligomis. Dažniausiai moteris pražudantis onkologinis susirgimas yra krūties vėžys. Tam, kad būtų išgelbėta kuo daugiau moterų, gydytojai šiandien ragina tiek pačius žmones prisiminti apie pareigą pasitikrinti, tiek valdininkus jau dabar imtis veiksmų.  Lietuvoje onkologinės ligos užima antrą vietą iš visų mirčių. Nuo jų miršta daugiausiai darbingo – 45–64 metų amžiaus žmonių.

Liūdna padėtis: sergantieji vėžiu Lietuvoje nemokamai gali gauti vos ketvirtadalį inovatyvių vaistų

Kiekvienas žmogus yra unikalus – nuo jo genetinių savybių iki gyvenimo būdo ir gyvenamosios aplinkos. Šių skirtumų supratimas lemia personalizuotos sveikatos priežiūros, kurios pagrindinis tikslas – atliepti individualius paciento poreikius, vystymąsi. Personalizuota medicina yra sveikatos sistemos ateitis, reikšminga visiems jos dalyviams. Pasak prof. dr.

Profesorė Jarmalaitė: bent trečdalio onkologinių susirgimų galima išvengti

„Šalinkime kliūtis“ – trejus metus Vėžio dieną skambės šis raginimas. Kalbama apie kliūtis, kurios trukdo gauti sveikatos paslaugas, atriboja dalį žmonių nuo kokybiškų, šiuolaikiškų, mokslo pasiekimais grįstų vėžio diagnostikos ir gydymo būdų. Minimi skirtumai tarp lyčių, amžiaus grupių, socialinio statuso ir išsilavinimo, tarp regionų, tarp miesto ir kaimo.  „Spragų sveikatos paslaugose diagnozuojant ir gydant vėžį dar yra, bet mokslo pažanga daro stebuklus.
2022-02-04

Pateikė gąsdinančią prognozę: pacientų mirštamumas nuo vėžio ateityje padidės net 15 proc.

Vėžio prevencijos programoms skiriama apie 20 mln. eurų, tačiau jomis pasinaudoja tik pusė tikslinės grupės žmonių, o pandemija dar labiau pristabdė vykdymą. Tuo metu gąsdinančios ligos diagnozę kasdien išgirsta kelios dešimtys žmonių, o ateities prognozės šiurpina –pacientų mirštamumas nuo vėžio ateityje gali padidėti net 15 proc. Skaičiai gąsdina – Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, per metus – apie 18 tūkst.

Pandemija vėžio nestabdo: tokius užleistus atvejus jau buvo pamiršę, o apie diagnozę pacientai išgirsta telefonu

Ne vienas karantinas ir net kelių mėnesių beveik visiškas sveikatos paslaugų „uždarymas“ iki šiol grįžta skaudžiu bumerangu. Gydytojai konstatuoja, kad užleistų vėžio atvejų skausmingai daugėja. Patys onkologiniai pacientai gi skundžiasi ne tik apsunkintu patekimu pas gydytojus, bet ir kad vėžio diagnozę dažnai tenka išgirsti tiesiog telefonu. Kai, atrodytų, jau turima daug įrankių kovoti su COVID-19 pandemija, onkologinių pacientų bėdos nesibaigia.

Pateikė gąsdinančią statistiką apie krūties vėžį: ragina valdžią imtis šių veiksmų

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 1600 krūties vėžio atvejų, daugiau nei 500 moterų nuo šios ligos miršta. Vakarų Europoje bendras penkerių metų išgyvenamumo rodiklis sergant krūties vėžiu yra apie 84 proc., o Lietuvoje – 77 proc. Ir tai yra vienas prasčiausių rodiklių Europoje. Liga yra iššūkis ir ligonei, ir jos artimiesiems, nes slauga, visuomenės požiūris, galimybių stoka tampa didesne problema nei gydymas.
2021-10-21
REKLAMA
Poliklinika (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio) Poliklinika (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Dėl pandemijos laiku nediagnozuota šimtai vėžinių susirgimų: kviečia suskubti tikrintis

Viena iš sričių, kuriai koronavirusas kirto kone labiausiai – sveikatos apsauga. Karantinų metu stojus daugeliui planinių paslaugų, laiku pagalbos nesulaukė tūkstančiai žmonių. Tiesa, gyventojai nesitikrino ne tik dėl to. Dažna priežastis delsti eiti pas gydytojus – infekcijos baimė. Dabar dedamos didelės pastangos, kad žmonės kuo plačiau sužinotų apie planinius sveikatos patikrinimus, kurių nevalia praleisti.

Ragina nelaukti, kol ima skaudėti: vėžiui „užbėgti už akių“ padeda daug laiko nekainuojantis įprotis

„Sakoma, kad 40 proc. visų vėžio atvejų galima išvengti vien prevencinėmis priemonėmis“, – prevencinių priemonių naudą akcentuoja Nacionalinio vėžio instituto (NVI) vadovė prof. Sonata Jarmalaitė. Vaistininkai savo ruožtu ragina ne tik patiems reguliariai tikrintis sveikatą, bet ir priminti apie tai giminaičiams. Dalis žmonių vis dar tiki, kad onkologinė liga – stigma ar netgi likimas, nuo kurio nepabėgsi. Vis dėlto prof. S. Jarmalaitė patikina, kad taip galvoti tikrai nereikėtų.
2021-10-06

Liūdna prognozė dėl vėžio artimiausiems 5 metams: profesorė Jarmalaitė papasakojo apie būdus ligą įveikti efektyviau

COVID-19 pandemijos „išvirkščioji pusė“ – apleistos ir laiku nenustatytos lėtinės ligos. Manoma, kad vien Europoje buvo nediagnozuota apie 1 mln. vėžio atvejų, o artimiausius penkerius metus numatomas mirtingumo nuo vėžio didėjimas dėl laiku nenustatytos ligos ar laiku nesuteikto gydymo. Tokias prognozes pateikusi genetikos profesorė Sonata Jarmalaitė apžvelgia vėžio diagnostikos galimybes, kurios leidžia paskirti efektyvesnį gydymą.

Skambina pavojaus varpais dėl Nacionalinio vėžio instituto likimo: nuogąstauja, kad suardys vienintelę tokią įstaigą

Nacionalinis vėžio institutas (NVI) nuogąstauja, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir vėl bando keisti NVI pavaldumą. Teigiama, kad tokiu būdu ketinama suardyti vienintelę Lietuvoje specializuotą vėžiu sergančius pacientus gydančią įstaigą. Tačiau politikai siūlo situacijos nedramatizuoti, nors ir sutinka, kad pavaldumas SAM būtų logiškas.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų