smegenų aktyvumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „smegenų aktyvumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „smegenų aktyvumas“.

Kas nutinka kai mirštame? Mokslininkai atsakė, ką pamato žmonės

Visi esame konvejerio, kurį vadiname gyvenimu, dalis, ir vis labiau artėjame prie savo „galiojimo pabaigos“. Kas nutiks, kai pagaliau pasieksime linijos galą, galima tik spėlioti. Tačiau per pastaruosius kelerius metus mokslininkai pateikė įdomių įžvalgų apie žmogaus smegenų signalus po mirties. Mokslininkai tyrė ir aiškinosi, kas vyksta smegenyse, kai paskutinį kartą įkvepiame, ir taip sužinojo, kaip išgyvename mirtį.
2023-12-25

Neuromokslininkė ragina vengti 3 įpročių: pagerins smegenų veiklą

Neurolomokslininkė atskleidė tris įpročius, kurių reikia vengti, kad smegenys išliktų jaunos – įskaitant tai, kad ryte reikėtų palaukti dvidešimt minučių prieš griebiant telefoną į rankas.  24-erių Emily McDonald iš Finikso (Arizona, JAV) pasidalijo patarimais, kaip išvengti tokių simptomų kaip smegenų rūkas ir užmaršumas.  Neuromokslininkė sakė, kad nereikėtų griebti telefono vos atsikėlus ryte, reikia palaukti bent dvidešimt minučių prieš pradedant naršyti, rašo mirror.co.uk.
2023-06-12

Robotas piešia viešbučio svečių sapnų „peizažus“

Daugelis pripažins, jog sapnus prisiminti sunku. Štai jūs prabudote, įspūdžiai atrodo itin spalvingi, tačiau po pusvalandžio vargu ar prisiminsite tai, ką regėjote miegodami. Robotas, apie kuri kalbama šioje naujienoje, deja, negalės užfiksuoti jūsų sapnų vaizdų tiesiogine to žodžio prasme, tačiau nupiešti jūsų sapno abstrakčią interpretaciją vis tik sugebės. Viešbučių tinklas „Ibis“ siūlo lankytojams išbandyti tokio roboto gebėjimus.
2012-10-07

Telepatija virsta realybe: smegenų aktyvumą įmanoma paversti kalba

Atlikę seriją eksperimentų, mokslininkai priėjo išvadą, jog iš smegenų aktyvumo, kuris atsiranda mintyse dėliojant sakinius, įmanoma atkurti kalbą. Paaiškėjo, jog galvos smegenyse esančių kalbos centrų aktyvumas yra analogiškas – nepriklausomai nuo to, ar sakinį mes girdime, ar jį tik įsivaizduojame mintyse. Tai reiškia, jog mūsų mintys iš principo gali būti nuskaitytos ir perduotos pasauliui net ir neprabylant.
2012-02-02

Kai kurie žmonės komos būsenoje girdi ir suvokia aplinką

Mokslininkai įrodė, kad kai kurie žmonės, esantys vegetacinės būklės dėl galvos smegenų pusrutulių pažeidimų, turi sąmonę ir suvokia aplinką. Apie tai rašoma žurnale „The Lancet“. Mokslininkai įrodė, kad netgi būdami vegetacinės būklės tokie pacientai suvokia tai, kas jiems sakoma, ir į tai reaguoja. Tyrėjai tai nustatė naudodami unikalų prietaisą, gebantį fiksuoti galvos smegenų veiklą. Be to, tyrėjai nustatė, kad ligonis netgi gali mintyse atkartoti tai, kas jam sakoma.
2011-11-11

Kodėl kitos rasės žmonės atrodo itin panašūs?

Galbūt nemalonu prisipažinti, tačiau dažniausiai kitos rasės žmonės mums atrodo beveik vienodi. JAV atliktas tyrimas bando paaiškinti šį fenomeną. Psichologai tokį reiškinį vadina „kitos rasės efektu“ ir jis iš tikrųjų egzistuoja. Dėl miglotų priežasčių, baltaodžiai turi daugiau sunkumų atpažįstant juodaodžius, azijiečius ir lotynų amerikiečius.
2011-07-08

El. laiškus rašysime tik apie juos pagalvoję

Kompanija „Intel“ kuria technologiją, leisiančią diktuoti elektroninius laiškus ir naršyti internete tiesiog galvojant apie tai. Priešingai nei dabartiniai smegenų valdomi kompiuteriai, kuriais ekrane galima valdyti žymeklį įsivaizduojant fizinius judesius, naujoji sistema gebės tiesiogiai atpažinti žodžius tada, kai apie juos galvojama. „Intel“ mokslininkai dabar kuria detalius smegenų aktyvumo žemėlapius, susijusius su atskirais žodžiais.
2010-09-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų