simboliai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „simboliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „simboliai“.

Nausėda: Heraldikos komisija turi atsakyti į visuomenės klausimus

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Heraldikos komisija turi atsakyti į visuomenės klausimus, kylančius dėl jos rekomendacijų. Taip jis kalbėjo šiai institucijai paraginus valstybės institucijas nebenaudoti Ukrainos simbolikos „Facebook“ paskyrose. „Jei visuomenei kyla klausimų dėl komisijos rekomendacijų, komisija turi į juos atsakyti, pateikti paaiškinimus ir argumentus, – šalies vadovo poziciją trečiadienį BNS perdavė jo atstovas Tomas Beržinskas.

Šveicarija siekia uždrausti nacistinę simboliką

Šveicarijoje nacistinę simboliką demonstruoti yra legalu, bet įstatymų leidėjai siekia, kad šalyje tai būtų visiškai uždrausta.  Šį mėnesį viename karinių suvenyrų turguje buvo iškabinta didelė vėliava su svastika, o Trečiojo reicho atributika laisvai prekiaujama internete.  Tačiau padėtis bent jau Ženevos kantone – viename iš 26 – gali greitai pasikeisti.
2023-01-27

Pastebėjote šį simbolį ant kosmetikos priemonių? Štai, ką jis reiškia

Yra tam tikrų ženklų ir simbolių, kuriuos esame įpratę matyti visą laiką, tad dažnai net nekyla mintis išsiaiškinti, ką jie reiškia. Daugelis yra pastebėję ant šampūno, kondicionieriaus ir kitų kūno priežiūros priemonių esantį ženkliuką, bet daugelis tik dabar išsiaiškino, kokia jo reikšmė. Ko gero, visi ne kartą yra matę simbolį, kuriame pavaizduotas indelis su atidarytu dangteliu, o jo viduryje įrašytas skaičius, rašo mirror.co.uk.
2023-01-03

Vilniaus senamiestyje kariai uždengė dviprasmiškus ženklus

Lietuvos kariuomenė savo „Facebook“ paskyroje pasidalino neįprasta istorija. Tarnaujantys kariai ant Krašto apsaugos ministerijos pastato identifikavo konstrukciją, kurioje buvo galima įžiūrėti dviprasmiškus ženklus. Kariai juos uždengė Ukrainos vėliava, rašo portalas „Made In Vilnius“. „Norime konstatuoti nenuginčijamą faktą – mūsų valstybės visuomenė kartu su kariuomene yra puiki komanda.

Prieš Panerių memorialą Holokausto aukoms – naujas išpuolis: vieta apipaišyta okupantų simboliais

Prieš Panerių memorialą Holokausto aukoms įvykdytas naujas išpuolis, BNS patvirtino Vilniaus policija. „Balandžio 2 dieną gautas pranešimas, kad per naktį ant kai kurių memorialo paminklų buvo prirašytos raidės „V“ ir „Z“, šis pranešimas yra prijungtas prie jau atliekamo ikiteisminio tyrimo“, – BNS pirmadienį sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.
Aktualijos 2022-04-04

Ant Ukrainos palaikymo stendo netoli Vievio nupiešta okupantų naudojama „Z“ raidė

Policija aiškinasi, kas ant Ukrainos palaikymo stendo autostradoje ties Vieviu užpiešė „Z“ raidę, kuria žymima Rusijos kariuomenės technika Ukrainoje. Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja informavo BNS, kad pranešimas apie tai gautas antradienį. Pranešta, kad ant reklaminio stendo trys kilometrai nuo Vievio Kauno link užrašyta „Z“ raidė. Nuvykę pareigūnai nustatė, kad raidė išpiešta juodais dažais, šiuo metu tikslinami stendo savininko duomenys.
Kriminalai 2022-03-29

Ant skulptūros Vilniaus rajone – Rusijos naudojami „Z“ simboliai: policija pradėjo tyrimą

Policija aiškinasi aplinkybes dėl raidėmis „Z“ aprašinėtos skulptūros Vilniaus rajone. Kaip BNS sakė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja, antradienį 10.03 val. eismo dalyvis pranešė, jog Vilniaus rajone, Airėnų kaimo teritorijoje, kelyje Vievis-Kernavė, žiedinėje sankryžoje esanti skulptūra šiomis raidėmis aprašinėta iš visų pusių. „Pareigūnai užfiksavo įvykį, aiškinsis aplinkybes“, – sakė J. Samorokovskaja.
Kriminalai 2022-03-08

Kėdainių eglė sukėlė pasipiktinimą internete: „Gal dar kūjį ir pjautuvą pakabinkim?“

Kėdainiuose įžiebta pagrindinė miesto eglė. „Saulė sugrįžta“ puošybos tematika papuošta eglė internete sukėlė ir nemažai diskusijų. Daliai ši eglutė labai patinka, tačiau kiti tokių simbolių ant eglės teigia nesuprantantys.  Kaip skelbia Kėdainių rajono savivaldybė savo puslapyje, Didžiosios Rinkos aikštės viešnia lyg elnias devyniaragis ant savo pečių tvirtai laiko dangaus kūnus – saulę ir mėnulį. Mėnulis aukštai, nes ilgiausia žiemos naktis, o saulė žemai, nes trumpiausia žiemos diena.
2020-12-09

Štai, ką simbolizuoja jūsų mėgstamiausia gėlė: nustebsite ir patys

Tikriausiai esate girdėję frazę: „Gali rožę vadinti kitu vardu, bet ji vis tiek kvepės taip pat“. Daugelis iš mūsų perka gėles atsižvelgdami į tai, kas labiausiai patinka kitiems, o galbūt net neatsižvelgia į kitus veiksnius. Tačiau pasirodo, rožė nėra tik rožė – ji neša galingą žinutę jos gavėjui, kuri įprastą puokštę gali paversti ypatinga.
2020-03-30

Turėkite šiuos 3 daiktus namie: sėkmė užplūs žaibiškai

Svarbu visokeriopai sustiprinti pietryčių sritį. Jos stichija – medis. Labiausiai tinkančios šiai buto daliai spalvos – žalia ir mėlyna. Pastatykite čia medinių baldų, įkurdinkite gyvų gėlių, pakabinkite paveikslų, vaizduojančių gamtą: visa tai suteiks šiam sektoriui harmonijos, be kurios turtingas gyvenimas neįsivaizduojamas. Pietrytinėje namų dalyje tinka kabinti fotografijas, vaizduojančias fontanus, šaltinius ar šulinius.
2019-08-02
REKLAMA
REKLAMA

Neįprastas požiūris į paprastus simbolius: netyčia galite garbinti Šėtoną

Dažnas iš mūsų namuose turime arba papuošalų ar tatuiruočių pavidalu ant savo kūno nešiojame vienokius ar kitokius simbolius. Daugumos jų reikšmė atkeliavo iš senovės ir daugeliui yra gerai žinoma. Tačiau Nacionalinė egzorcistų asociacija turi savitą požiūrį į daugelį populiarių simbolių ir rekomenduoja jų nedėvėti.
2018-12-24

Išsirinkite vieną simbolį ir sužinokite savo didžiausią nuodėmę

Mes visi turime trūkumų. Nuodėmės yra mūsų gyvenimo dalis, tai atskleidžia mūsų mūsų vidinius bruožus, pasirinkite vieną iš 7 simbolių ir sužinokite, savo „nuodėmes“.   Simbolis nr. 1   Kai pykstate atsiskleidžia jumyse tūnantis žvėris, kurio jūs nekontroliuojate. Jums tai labai kenksminga, nes tai neleidžia jums racionaliai mąstyti ir kerta jūsų moralės ribas. Jei tai tiesa, reiškia, kad jūs turite demoną viduje. Jis slepiasi jūsų pyktyje.
2018-12-15

Kas jūsų laukia ateityje? Pasirinkę 1 simbolį liksite nustebinti

Tikriausiai daugelis galvoja, kad save pažįsta kur kas geriau nei aplinkiniai. Tačiau įvairūs psichologiniai testai neretai gali atskleisti daug paslėptų mūsų savybių. Taigi, skirkite vos kelias minutes ir atlikite šį testą.  Įdėmiai įsižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį ir pasirinkite vieną simbolį.  Atsakymai  Jeigu pasirinkote pirmąjį simbolį, tai atskleidžia, kad šiame gyvenimo etape jūs šiek tiek per daug kritiškai vertinate savo asmenybę, rašo themindsjournal.com.
2018-09-24

Ką matote paveikslėlyje? Atsakymas atskleis tai, ką slepiate

Mėgstate išbandyti įvairius psichologinius testus ir vis sužinoti kažką naujo apie save? Tuomet siūlome jums atlikti šį greitą testą, kuris galbūt atskleis dar neatrastų jūsų savybių. Įdėmiai įsižiūrėkite į apatinį paveikslėlį ir atsakykite: ką pirmiausia pastebite? Atsakymai DVI ŽMONIŲ FIGŪROS ŠONUOSE Jeigu pirmiausia pastebite dviejų žmonių siluetus paveikslėlio šonuose, tai atskleidžia, kad esate itin mėgstanti mąstyti ir filosofuojanti asmenybė.
2018-08-29

Kurį simbolį pasirinksite? Tai atskleis svarbiausią jūsų gyvenimo tikslą

Mėgstate save išbandyti įvairiuose psichologiniuose testuose? Tuomet atitrūkite trumpam nuo savo suplanuotų darbų ir atlikite šį greitą testą, kurio metu prireiks pasirinkti vos vieną afrikietišką simbolį.  Įdėmiai įsižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį ir pasirinkite vieną simbolį, rašo zen-magazine.com Atsakymai Jeigu pasirinkote pirmąjį simbolį – jūsų tikslas yra harmonija ir balansas. Gyvenime pasižymite sugebėjimu susikaupti, tačiau kasdieninėje aplinkoje esate itin jautrus.
2018-07-03

Įvedę į „Google“ paiešką, nerasite 1 dalyko: patikrinkit patys

Jei į „Google“ paieškos langelį įvestumėte tik klaustuko simbolį, surastumėte „Vikipedijos“ puslapį apie klaustuką. Lygiai taip pat galite ieškoti kablelių, šauktukų, pavienių raidžių, skliaustelių ir kitų simbolių - „Google“ atliks paiešką net jei įvesite tik vieną simbolį. Nebent tas simbolis bus asteriskas. Pavienių simbolių ieškojimas „Google“ sistemoje neturi daug prasmės. Tačiau galbūt jūs, pavyzdžiui, pamiršote, kaip anglų kalboje vadinamas trumpas brūkšnelis.
2018-06-01

Pasirinkite vieną simbolį – jis išduos jūsų gyvenimo problemas

Pasirinkti simboliai ne tik patraukia mūsų akį, bet atskleidžia ir mūsų asmenybės tipą. Išbandykite šį testą, kuris atskleis jūsų gyvenimo problemas. Įdėmiai įsižiūrėkite į paveikslėlį ir pasirinkite vieną simbolį. 1.Jeigu pasirinkote liūtą – Jis simbolizuoja saulę ir poreikį kontroliuoti savo likimą. Problema: Jei pasirinkote liūtą, tuomet tikriausiai stengiatės pabėgti nuo savo dabarties. Liūtas simbolizuoją saulę, galingą energijos šaltinį. Taigi, liūtas mėgsta dominuoti.
2018-03-04

Ar Lukiškių aikštėje iškils „Vyčio“ skulptūra?

Ar Lukiškių aikštėje, sostinėje, iškils „Vyčio“ skulptūra? Kultūros ministerija siūlo neskubėti – esą dėl to, kas turėtų būti įamžinta Lukiškių aikštėje, neatsiklausta žmonių. Tuo tarpu „Vyčio paramos fondas“ ragina tautą savo lėšomis pastatyti paminklą. Visuomenei jau pristatoma ir „Vyčio“ konkursinių darbų ekspoziciją. Na, o mūsų kalbinti žmonės vienus darbus peikia, o kitais grožisi, mat Vytis - valstybingumo simbolis.

Verslininkai jau moka baudas už euro įvedimo įstatymo pažeidimus

Pastaruoju metu, kalbant apie artėjantį euro įvedimą, daug dėmesio skiriama sąžiningam kainų perskaičiavimui. Prekybininkai ir paslaugų teikėjai kviečiami prisijungti prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo.

Dvejopų kainų etiketės išbandymas verslininkams – painiava pirkėjams

Jau įpratome parduotuvėse matyti kainas skirtingomis valiutomis – litais ir eurais. Taip esame pratinami prie prekių ir paslaugų kainų mums nauja valiuta, tačiau ar prekybininkai visada tinkamai tas kainas surašo? O gal yra buvę, kad supainiojote kainą ir manėte, jog suma nurodyta litais, bet prie kasos buvote paprašyti sumokėti daugiau nei tris kartus didesnę sumą? Vilnietė Aldona Kazlauskienė pasakoja, kad jai susigaudyti su kainų etiketėmis gana sudėtinga.

Margučių dabinimo magija

Vida Tavorienė   Prieš Velykas panevėžietė tautodailininkė Birutė Daunoravičienė panyra į palaimingą būseną – į rankas ima adatą, gremžtuką ir valandų valandas dabina sodria tamsia spalva nudažytus kiaušinius. Margučių skutinėjimas jai – tarsi meditacija, kai nutolsta visi rūpesčiai ir išskaidrėja mintys. Sustoja laikas „Praeina valanda, kita, trečia, net penkta, o laikas – tarsi sustojęs.
2014-04-18

Paslaptingi apskritimai ir simboliai Misūrio miške

„Google map“ vartotojai aptiko keistas apskritas aikšteles ir simbolius miškų juostoje, nusidriekusioje palei tris valstijas jungiantį 44 greitkelį Misūrio valstijoje. Pasipylė skambučiai: ar čia tik nebus apsilankę marsiečiai. Tačiau sensacijų mėgėjus nuvylė Vašingtono universiteto filosofijos daktarė ir biologijos dėstytoja Tiffany Knight. Štai ką ji paaiškino.
2013-07-09

Pirkėjai religinius simbolius reklamoje vertina neigiamai

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros mokslininkų darbas apie kontraversišką religinių simbolių naudojimą šią savaitę bus pristatytas prestižinėje Academy of Marketing Science konferencijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Joje savo tyrimus Lietuvos tyrėjai pristato pirmą kartą. Tyrimą atliko Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros tyrėjai dr. Justina Gineikienė, prof. Sigitas Urbonavičius ir Ignas Zimaitis.
2013-05-15

Margučiai – archajiško pasaulio suvokimo atspindys

Senovėje Velykų simbolis kiaušinis buvo labai svarbus žmogaus gyvenime. Senoliai manė, kad iš jo užgimė žemė.Įvairiais raštais margindami kiaušinių lukštus senoliai esą perteikdavo savo archajišką pasaulio suvokimą. Profesorius Libertas Klimka margučius renka jau kelias dešimtis metų. Jo kolekcijoje vien tautodailininkų, kurie kiaušinius margina pagal senovines tradicijas, darbai. Esą senoliai pirmąjį margutį visada dažydavo ugnies ir kraujo spalva, kuri simbolizuodavo auką.
Lietuva 2013-03-21

Elektromobiliams – viešojo transporto juosta

Susisiekimo ministerija parengė Kelių eismo taisyklių pataisas, remiantis kuriomis viešajam transportui skirtomis eismo juostomis būtų leidžiama važiuoti elektromobiliams bei automobiliams, vežantiems daugiau nei keturis žmones.
2012-11-26

Siūloma nebebausti trispalvių neiškeliančių žmonių

Parlamentarai dar šioje sesijoje žada apsispręsti, ar plačiau naudoti istorinę Lietuvos vėliavą su Vyčiu. Tokiam jos naudojimui pritarė ir Vyriausybė. Tačiau kai kurie ministrai įsitikinę, kad vėliavos su Vyčiu nereikėtų kabinti diplomatinėse atstovybėse. Tuo metu teisingumo ministras siūlo nebebausti žmonių, per šventes nekeliančių trispalvių, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.

7 minutės desktrukcijos: rekordinė kelionė aplink pasaulį per... 125 tūkst. domino

Domino entuziastai, pastatę (ir savaime suprantama, sėkmingai sugriovę) šedevrą net iš 125 tūkst. domino, ką tik pasiekė net tris naujus Gineso knygos rekordus. Unikali domino konstrukcija Biudingeno miestelio (Vakarų Vokietija) sporto salėje buvo statoma keletą savaičių, o domino „cunamis“ ją įspūdingai ir kantriai griovė „tik“ 7 minutes. Vienas iš renginio desertų – rekordinės 3D piramidės iš domino griūtis.
2012-08-28

Lenkijos katalikai protestuoja prieš Madonnos koncertą

Lenkijos katalikų jaunimo organizacija priešinasi muzikos žvaigždės Madonnos koncertui Varšuvoje. Iki penktadienio ji surinko daugiau kaip 16 000 parašų, raginančių nedalyvauti rugpjūčio 1-ąją planuojamame renginyje.
2012-07-13

10 įspūdingiausių prezidentinės valdžios regalijų

Daugelyje šalių išrinktieji prezidentai inauguracijos metu pasipuošia ypatingomis prezidentinės valdžios regalijomis. Vienos tokių yra vadinamieji „kolarai“ (nuo anglų kalbos žodžio „collar“), specialios žmogaus kaklą puošiančios apykaklės, reprezentuojančios valdžią ir įsipareigojimus prieš savo žmones. Tokia masyvi grandinė prezidentams yra įteikiama būtent inauguracijos metu kartu su kitais ceremoniniais atributais.
2012-05-07

„Google“ paieška padidino indeksuojamų simbolių skaičių

Bendrovė „Google“ pranešė apie naujoves jos paieškos sistemoje. Iš pagrindinių galima paminėti tinklalapių turinio apdorojimo pokyčius. Jei anksčiau Google paieškos sistema ignoravo įvairius skyrybos ženklus, tai dabar „Google“ indeksuos ir tokius populiarius simbolius kaip %“, „$“, „\“, „@“, „#“ ,“+“ ir „.“. Panašios naujovės padės korektiškai apdoroti „Twitter“ ir „Google+“ naujienas. Taip pat prieinamas ir automatinis užpildymas, kai ieškoma populiarių matematinių išraiškų ir formulių.
2012-04-05

Japoniškas „Nissan 200sx“ vokiško naikintuvo kailyje

Šį kartą norime atkreipti jūsų dėmesį į kiek pamišėliško stiliaus Antrojo pasaulinio karo kovinio naikintuvo tema modifikuotą ir perdažytą „Nissan 200sx“. Įdomu matyti vokiškos tematikos kėbulo apdailą japoniškam automobiliui, tačiau skirtingų laikotarpių ir skirtingų kultūrų susikirtimas čia tampa ne toks jau svarbus, nes kupė atrodo išties įspūdingai. Kalbant apie automobilio pavadinimą, galime pasakyti, kad skiriasi jo žymėjimas įvairiose pasaulio rinkose.
2012-03-21

Indų dekoravimas heraldiniais simboliais

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) lapkričio 10, 11 ir 12 d. nuo 16 iki 19 val. vyks kūrybiniai užsiėmimai „Indų dekoravimas heraldiniais simboliais“. Šis renginys tęsia projekto „Dizaino manufaktūra“ kūrybinių seminarų ciklą, kurie jau buvo įgyvendinti Kretingoje bei Plungėje. Visų užsiėmimų tematikos susijusios su heraldika, jos simboliais. Tačiau skirtingose vietose vykstantys užsiėmimai jų dalyviams pasiūlo išbandyti vis kitas technikas.
2011-10-27

Paslaptinga simbolių kalba (II)

Turbūt daugelis jūsų prisiminsite vaikystėje turėtą pliušinį meškiuką ar kitokį žaislą, be kurio negalėdavote užmigti. O gal būdami paaugliais ieškojote pievoje keturlapio dobilo, nešiojote ant kaklo grandinėlę su pasagėle? Galbūt dabar mūvite vestuvinį žiedą, o piniginėje turite monetą, kurios niekada neišleidžiate? Visi šie daikteliai jums asmeniškai reiškia kažką daugiau nei materiali jų vertė. Praėjusiąją straipsnio dalį rasite čia.
2011-08-23

Paslaptinga simbolių kalba (I)

Turbūt daugelis jūsų prisiminsite vaikystėje turėtą pliušinį meškiuką ar kitokį žaislą, be kurio negalėdavote užmigti. O gal būdami paaugliais ieškojote pievoje keturlapio dobilo, nešiojote ant kaklo grandinėlę su pasagėle? Galbūt dabar mūvite vestuvinį žiedą, o piniginėje turite monetą, kurios niekada neišleidžiate? Visi šie daikteliai jums asmeniškai reiškia kažką daugiau nei materiali jų vertė.
2011-08-22

Partijų simboliuose flora, fauna ir fantazijos

Lietuvos partijos, kurios, kitaip nei daugumoje senųjų demokratijų, negali pasigirti ilgametėmis tradicijomis, savo emblemas kuria daugiausiai naudodamos paukščių, augalų ar dangaus kūnų pavidalus. Kai kurios remiasi vakarietiškai įprastais simboliais, kitos ieško kaip save pateikti. Jėgos, stabilumo, veržlumo įvaizdžiai Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas portalui „Balsas.

Datos ir simboliai

Minėdami Nepriklausomybės Akto paskelbimo 21-ąsias metines, padiskutuokime apie tai, kas esame, iš ko vieni kitus atpažįstame ir kaip drauge kuriame ateitį. „Balsas.lt Savaitės“ vaizdo konferencijos svečiai: Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, istorikas Arvydas Anušauskas, Vilniaus Pedagoginio Universiteto profesorius, etnologas Libertas Klimka ir poetas Julius Žėkas, kuris prisijungė vėlėliau, nes užtruko ligoninėje, dovanodamas kraujo.

Japonijoje pirmą kartą per 30 metų pakeista hieroglifų sistema

Japonijos švietimo ministerija pirmą kartą per 30 metų pakeitė hieroglifų sistemą. Buvo pridėta nemažai naujų hieroglifų.Iš pirminio 1945 simbolių sąrašo buvo išbraukti 5 elementai, o pridėti 196 nauji hieroglifai. Nuo šiol japonų mokiniams mokyklose reikės mokytis 2136 simbolių hieroglifų sistemą. Paskutinį kartą ji buvo koreguota 1981 metais. Reformos būtinybę ministerija pagrindė tuo, kad nuo to laiko pasaulis labai pasikeitė ir būtini nauji simboliai naujiems reiškiniams įvardinti.
2010-11-29

Vilniaus sporto rūmai pavirs netradicine parodų sale

Pirmą kartą Vilniaus koncertų ir sporto rūmai taps ekspozijos erdve netradiciniams tapybos darbams. Balandžio 29 d. 18 val. čia bus atidaryta Didžiojoje Britanijoje gyvenančios rusų kilmės tapytojos Olgos Baby paveikslų paroda „Simboliai". Parodoje bus pristatyti 38 tapybos darbai, kuriuos vienija dvi tematikos – nestandartinis menininkės žvilgsnis į politinę temą bei savitai dailininkės matomi objektai.
2010-04-28
Į viršų