sezoninis laikas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sezoninis laikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sezoninis laikas“.

JAV ruošiasi atsisakyti sezoninio laiko keitimo

JAV Senatas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam padaryti galą visuotiniam laikrodžių persukimui pirmyn arba atgal įvedant vasaros arba žiemos laiką. Projekte numatyta pereiti prie „naujo, pastovaus standartinio laiko“, užtikrinsiančio šviesesnius žiemos vakarus. Vadinamajam Saulės šviesos apsaugos aktui (angl. Sunshine Protection Act) dar turi pritarti Atstovų Rūmai.
2022-03-16

Lietuvos „stumiama“ problema išjudino Europą

Europos Parlamentas ketvirtadienį nusprendė kruopščiai išnagrinėti laiko kaitaliojimo problemą ir, esant būtinybei, atsisakyti sezoninio laiko. „Pilietinės iniciatyvos rodo visuomenės susirūpinimą dėl laikrodžių sukiojimo įvedant ir atšaukiant vasaros laiką paskutinėmis kovo ir spalio mėnesių savaitėmis. Tyrimai aiškių išvadų nedavė, tačiau atkreipė dėmesį į neigiamą poveikį žmogaus sveikatai“, – nurodė Europos Parlamentas.
2018-02-08

Spalio 28-osios naktį pradėsime gyventi žiemos laiku

Lietuvoje spalio 28–osios naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003–iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Pernai vasaros laikas buvo atšauktas diena vėliau – spalio 29–ąją. Vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį trečią valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda pirmyn.
titulinis 2012-10-18

Laikrodžius dar sukiosime

Lietuvoje sezoninis laikas dar bus taikomas iki 2016-ųjų. Seimas yra pasisakęs prieš laiko kaitaliojimą, tačiau EK direktyvą dėl sezoninio laiko pratęsė. Vyriausybė dar ieško būdų, kaip būtų galima Lietuvoje panaikinti sezoninį laiką, tačiau pripažįsta, kad tai padaryti bus sunku, nes kitos Europos šalys tokio siekio neremia.Paskutinį spalio sekmadienį vėl laikrodžius suksime valanda atgal. Dar pavasarį Sveikatos komitetas kaip ir visas Seimo pareiškė – laiko kaitalioti nereikėtų.

Laikrodžius dar teks sukinėti

Dar prieš dvejus metus Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius ragino Vyriausybę atsižvelgti į nepatenkintos laiko keitimu visuomenės poreikius. Nors buvo atliktas ne vienas tyrimas, įrodantis, jog laiko keitimo ekonominė nauda yra abejotina, o laikrodžių rodyklių sukinėjimas yra netgi žalingas kai kurioms visuomenės grupėms, valdžia apsispręsti neskuba. Šį sekmadienį Lietuva pereis prie vasaros laiko.

Siūloma apsispręsti, ar Lietuvai reikia sezoninio laiko

Seimo narys Audrius Endzinas kreipėsi į Vyriausybę, ragindamas apsvarstyti galimybę iki 2011 m. pabaigos atlikti išsamius ir objektyvius tyrimus dėl vasaros laiko poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo bei žemės ūkio sektoriams. Tuo pačiu Vyriausybei siūloma atlikti ir šalies gyventojų apklausą. Pasak A. Endzino, tokia apklausa buvo atlikta tik prieš dešimtmetį - 2000 metais. Tuomet 73 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų