rūko lankas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rūko lankas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rūko lankas“.

Anksti ryte užfiksavo retą reiškinį: jį pamatysite tik išskirtinėmis sąlygomis

Birželio 5 d. Lietuvoje buvo galima pamatyti gana retą reiškinį – rūko lanką, dar vadinamą baltąja vaivorykšte. Meteorologas Gytis Valaika paaiškino, kaip susidaro šis gamtos reiškinys. Rūko lanko vaizdais „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ dalijosi gyventojai. Kaip matyti įrašuose, šis reiškinys buvo gerai matomas Mažeikių rajone. „Rūko lankas – reiškinys, giminingas vaivorykštei.
Orai 2024-06-06

Ignalinos rajone užfiksavo stulbinantį vaizdą: tokį pamatyti pasiseka retai

Ankstyvą rugpjūčio 25-osios rytą Vidmantui Panavui kelyje Didžiasalis-Ignalina pavyko užfiksuoti ne itin dažnai šalyje matomą gamtos reiškinį – rūko lanką, kuris dar vadinamas ir rūko vaivorykšte. Išvaizda šis reiškinys išties primena vaivorykštę, mat suformuoja lanką, tačiau rūko lankas neturi vaivorykštei būdingų spalvų ir yra baltas ar pilkšvas.
2021-09-28

Elektrėnų rajone užfiksavo stulbinantį reiškinį: jį pamatyti pasiseka retai

Pirmadienį, rugpjūčio 23 dieną Elektrėnų rajone, netoli Kazokiškių, maždaug 8 val. ryte Asta Kubilienė užfiksavo ne taip dažnai pastebimą gamtos reiškinį – rūko lanką. Šis reiškinys dar vadinamas rūko vaivorykšte – jo išvaizda panaši į vaivorykštę, tačiau dėl sandaros ypatumų matoma tik balta, pilkšva spalva.
2021-08-24

Škotijoje fotografas užfiksavo retą gamtos reiškinį

Melvinas Nicholsonas, fotografas iš Škotijos, sekmadienį ramiai vaikštinėjęs po sniegu padengtus Škotijos viržynus nesitikėjo pamatyti reto reiškinio, kurį jis pats pavadino magišku. Kaip praneša dailymail, reiškinys, kurį pamatė fotografas, buvo rūko lankas. Tai yra bespalvė vaivorykštė susidaranti iš mažų vandens lašelių, kurie sukelia rūką. Dėl to, kad lašeliai labai maži, lanko spalvos neryškios. Tačiau kartais galima pamatyti raudoną išorinį lanką ir melsvą vidinį.
Orai 2016-11-24
Į viršų