Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „romėnų“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „romėnų“.

Rentgeno tyrimai atskleidė romėnų statybos paslaptį

Didelio intensyvumo rentgeno spinduliai parodė molekulinę romėniško betono sudėtį ir atskleidė, kodėl jis toks stiprus ir taip ilgai išliko.  Aukštos kokybės inžinerija prisidėjo prie Romos imperijos sėkmės. Žinoma, mes jau seniai pranokome jų technologijas. Tačiau betonas yra didelė išimtis. Senovinis gaminys daugeliu atžvilgių buvo pažangesnis už tą, kurį mes naudojame šiandien, kaip parodė kai kurių 2 tūkst. metų senumo kelių ir pastatų išlikimas net žemės drebėjimo zonose.
2021-09-18

E. Venckaitis pralaimėjo Kubos atstovui ir baigė pasirodymą olimpinėse žaidynėse (atnaujinta 20:34)

Lietuvos atstovas Edgaras Venckaitis Londono olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių varžybų svorio kategorijoje iki 66 kg paguodos turnyro kovoje 1:0, 0:2, 0:2 pralaimėjo 2009 ir 2011 metų pasaulio čempionatų prizininkui 26-erių metų kubiečiui Pedrui Isakui Mulensui Ererai (Pedro Isaac Mulens Herrera) ir baigė savo pasirodymą. Kubos atstovas išplėšė pergalę atlikęs ritinį, likus vos kelioms sekundėms iki trečiojo kėlinuko pabaigos.
2012-08-07

Imtynininkas A. Kazakevičius pirmajame etape įveikė tituluotąjį vengrą

Londono olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių varžybų svorio kategorijos iki 74 kg aštuntfinalyje sekmadienį Lietuvos atstovas Aleksandras Kazakevičius įveikė 29-erių metų vengrą Peterį Bačį (Peter Bacsi). Pirmąjį kėlinuką 1:0 laimėjo vengras, o antrąjį tokiu pačiu rezultatu - Lietuvos imtynininkas. Besibaigiant trečiojo kėlinuko laikui, P. Bačis dėl traumos nebegalėjo tęsti kovos.
2012-08-05

Imtynininkui M. Knystautui – Europos jaunių čempionato bronza

Lietuvis Marius Knystautas Lenkijoje vykusio Europos jaunių (16-17 metų) imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 100 kg iškovojo bronzos medalį. Lietuvos imtynininkas aštuntfinalyje nugalėjo norvegą Oskarą Marviką, tačiau ketvirtfinalyje pralaimėjo slovakui Davidui Čechui. Pastarasis iškopė į finalą ir suteikė mūsų šalies atletui galimybę kovoti dėl bronzos.
2012-07-23

Imtynininkas V. Laurinaitis – turnyro Vokietijoje nugalėtojas

Frankfurte prie Oderio vyko tarptautinis jaunimo graikų-romėnų imtynių turnyras „Brandenburg Cup 2012".  Šiemet šio tradicinio ir prestižinio tarptautinės imtynių federacijos (FILA) globojamų varžybų nugalėtoju tapo Vilius Laurinaitis, teigiama pranešime spaudai. Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis svorio kategorijoje iki 96 kilogramų įveikė Baltarusijos atletą Sergejų Lapiną ir vokietį Peterį Ohlerį.
2012-05-30

Imtynininkas M. Ežerskis: šiuo metu esu žaidžiantysis treneris

Europos graikų-romėnų imtynių vicečempionas Mindaugas Ežerskis (svorio kategorija iki 96 kg), kuriam nepavyko iškovoti kelialapio į Londono olimpines žaidynes, teigia, kad sprendimą dėl savo ateities priims po olimpinių varžybų. 34-erių metų atletas šiuo metu padeda į olimpines žaidynes patekusiems imtynininkams kuo geriau pasirengti svarbiausiam startui.
2012-05-24

Imtynininkas A. Kazakevičius iškovojo Europos čempionato bronzą

Lietuvos atstovas Aleksandras Kazakevičius į Serbijos sostinėje Belgrade vykusio Europos imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių varžybų svorio kategorijoje iki 74 kg iškovojo bronzos medalį. 25-erių metų imtynininkas sekmadienį kovoje dėl trečiosios vietos įveikė Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoją 33-ejų metų prancūzą Christophe'ą Guenot.
2012-03-11

Imtynininkas M. Mizgaitis Europos čempionate iškovojo dvi pergales

Belgradas, kovo 11 d. Serbijos sostinėje Belgrade vykstančio Europos imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių varžybų svorio kategorijoje iki 120 kg Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Mindaugas Mizgaitis užėmė aštuntąją vietą. 32-ejų metų lietuvis šešioliktfinalyje nugalėjo 26-erių metų estą Heikį Nabį, aštuntfinalyje įveikė 32-ejų metų Prancūzijos atstovą Yannicką Szczepaniaką, o ketvirtfinalyje pralaimėjo 37-erių metų vengrui Mihaly Deakui-Bardosui.
2012-03-11

Imtynininkui M. Ežerskiui – Europos čempionato sidabras

Belgradas, kovo 11 d. Serbijos sostinėje Belgrade vykstančio Europos imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių varžybų svorio kategorijoje iki 96 kg šeštadienį Lietuvos atstovas Mindaugas Ežerskis iškovojo sidabro medalį. 34-erių metų lietuvis finale pralaimėjo 20-mečiui armėnui Arturui Aleksanianui. 2007 metų pasaulio vicečempionas M. Ežerskis aštuntfinalyje nugalėjo lenką Damianą Sergiuszą Fedorowiczą, ketvirtfinalyje įveikė Davidą Valą, o pusfinalyje - azerbaidžanietį Šalvą Kadabadzę.
2012-03-11

Imtynininkas M. Ežerskis – turnyro Baltarusijoje nugalėtojas

Gardine (Baltarusija) vykusio tarptautinio graikų-romėnų imtynių turnyro svorio kategorijos iki 96 kg nugalėtoju tapo pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas Mindaugas Ežerskis. Bronzos medalius iškovojo Edgaras Venckaitis (66 kg) ir Aleksandras Kazakevičius (74 kg). Turnyre kovojo 130 sportininkų iš Baltarusijos, Gruzijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos.