rasos budbergytės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rasos budbergytės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rasos budbergytės“.

Skvernelis: mokesčių reformą vertinti kol kas anksti

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad mokesčių reformos rezultatus vertinti kol kas anksti, todėl jos pakeitimus Vyriausybė inicijuotų tik įsitikinusi, jog buvo padaryta klaidų.
Aktualijos 2019-03-21

Seimas grąžino tobulinti progresinių mokesčių pasiūlymą

Seimas grąžino tobulinti pasiūlymą įvesti įvesti progresinius mokesčius. Opozicijai priklausantys socialdemokratai siūlo keturis – nuo 15 iki 20 proc.– ų pajamų mokesčio (GPM) tarifus. Seimas ketvirtadienį po pateikimo nepritarė jų parengtoms Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms. Už jas balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 15, o susilaikė 43. Balsuojant dėl pataisų grąžinimo, už buvo 57, prieš – 38 Seimo nariai.

Vyriausybė pritarė Rimanto Šadžiaus kandidatūrai į Europos Audito rūmų narius

Vyriausybė penktadienį pritarė, kad finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius būtų teikiamas į Europos Audito rūmų narius. Jo kandidatūrai jau yra pritaręs Seimas ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Audito rūmai veikia kaip kolegialus organas, susidedantis iš 28 narių, – po vieną iš kiekvienos valstybės narės. Narius skiria Taryba, pasikonsultavusi su Europos Parlamentu, šešerių metų kadencijai su galimybe ją pratęsti.
Aktualijos 2016-03-18

R. Budbergytė - į Europos Bendrijų Audito rūmus (papildyta)

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pateikė Seimui valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės kandidatūrą į Europos Bendrijų Audito rūmų narius. Premjeras tikisi, kad Seimas pritars šiam Vyriausybės teikimui, suderintam su šalies Prezidente. "Turiu pasakyti, kad tikrai stokosime jos čia, Lietuvoje. Avansu noriu padėkoti Rasai Budbergytei už tą tarnybą Lietuvai, nors ji iš Lietuvos išvažiuos tik gegužės mėnesį", - sakė A. Kubilius.

VMI rekomendacijas dėl PVM grobstymo priemonių jau įgyvendina

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) teigiamai vertina Valstybės kontrolės rekomendacijas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstymo priemonių ir daugelį jų jau įgyvendina. VMI baigia parengti mokestinių nuostolių apskaičiavimo metodiką, pagal kurią bus vertinamos ir galimai nesumokėto PVM sumos, aktyviai dalyvauja įgyvendinant Sukčiavimo baudžiamojo persekiojimo stiprinimo plane numatytas priemones, taip pat pasisako už bendrovių akcininkų registro kūrimą.

Žmonos karjera - išbandymas vyrui

Lietuvoje vadovų postus vis dažniau gauna moterys. Turinčios šeimas spėja ir namais pasirūpinti, ir karjeros laiptais kopti. Būna, kad pakyla ir aukščiau negu jų sutuoktiniai. Tada jiems tenka apsiprasti su tuo, kad žmoną namie mato rečiau, o viešumoje atlaikyti žurnalistų bei smalsuolių dėmesį ir net apsaugininkų palydą. LŽ domisi tokių porų gyvenimu ir kalbina svarbias pareigas einančių moterų vyrus. Sakoma, kad greta kiekvieno žinomo vyro yra išmintinga ir stipri moteris.
2009-10-10

Žmonos karjera - išbandymas I.Degutienės ir R.Juknevičienės vyrams

Lietuvoje vadovų postus vis dažniau gauna moterys. Turinčios šeimas spėja ir namais pasirūpinti, ir karjeros laiptais kopti. Būna, kad pakyla ir aukščiau negu jų sutuoktiniai. Tada jiems tenka apsiprasti su tuo, kad žmoną namie mato rečiau, o viešumoje atlaikyti žurnalistų bei smalsuolių dėmesį ir net apsaugininkų palydą. LŽ domisi tokių porų gyvenimu ir kalbina svarbias pareigas einančių moterų vyrus. Sakoma, kad greta kiekvieno žinomo vyro yra išmintinga ir stipri moteris.
2009-10-10

Prezidentė ragina naudotis Valstybės kontrolės rekomendacijomis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino Valstybės kontrolės darbą kaip kokybišką ir pažymėjo, kad jos rekomendacijomis turėtų būti labiau ir aktyviau naudojamasi. Tokią žinią po valstybės vadovės ir valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės susitikimo penktadienį perdavė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys. Pasak R. Budbergytės, Valstybės kontrolė turi teisę įpareigoti audituojamų subjektų vadovą įvykdyti tam tikrus nurodymus.

Antrinė teisinė pagalba galėtų būti ir kokybiškesnė, ir pigesnė

Valstybė kasmet skiria vis daugiau lėšų, kad nepasiturintys asmenys teismuose su advokatų pagalba galėtų nemokamai ginti savo interesus. Praėjusiais metais antrinei teisinei pagalbai teikti valstybės biudžete buvo skirta 15,6 mln. litų, informuoja Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė.
2009-09-04

Kuršių nerijos valdžiai - Valstybės kontrolės kirčiai

Kuršių nerijoje susikaupusios problemos kelia pagrįstą susirūpinimą šio unikalaus gamtos objekto likimu, – teigia Valstybės kontrolės auditoriai, įvertinę kaip pusiasalio teritorija naudojama valstybės ir visuomenės reikmėms. Pasak valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės, problema – pernelyg sudėtinga teritorijų planavimo sistema. Ji lemia nesubalansuotą teritorijos urbanizavimą ir nelegalias statybas.
REKLAMA
REKLAMA

Dar viena VEKS vagių šventė

Šiandien sukanka metai, kai į prokurorus dėl projekto “Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009” (VEKS) aferų kreipėsi pati Kultūros ministerija, tačiau tyrimas, kaip ir aibė kitų šios detektyvinės istorijos tyrimų, dingo it kokiame mistiniame Bermudų trikampyje.

Valstybės kontrolė: Žemės ūkio ministerija iš klaidų nesimoko

Valstybės kontrolė pabrėžia, kad Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) būtina iš esmės sustiprinti finansinę drausmę, nes šioje ministerijoje kasmet nustatomi panašūs teisės aktų pažeidimai. Ypač daug pažeidimų nustatyta Lietuvos valstybiniame žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centre, todėl informacija dėl galimai aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo perduota Generalinei prokuratūrai.

Policija aplaidžiai naudojo statyboms skirtas lėšas (papildyta)

Valstybės kontrolė (VK) priekaištauja Policijos departamentui dėl aplaidaus ir neatsakingo valstybės biudžeto lėšų naudojimo, Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, dėl kurių valstybei galėjo būti padaryta milijoninė žala. Siekdama apginti viešąjį interesą, visą audito medžiagą dėl Anykščių rajono policijos komisariato pastato rekonstrukcijos VK perdavė Generalinei prokuratūrai.

PAGD dėl prabangių visureigių turės pasiaiškinti premjerui

Valstybės kontrolės nemalonę dėl prabangių visureigių pirkimo užsitraukęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas turės pasiaiškinti ir Premjerui. Juos departamentas, negavęs Vyriausybės pritarimo, už 222 tūkst. litų nusipirko pernai. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, prašydamas išnagrinėti šiuos faktus ir apie priimtus sprendimus informuoti Vyriausybę.

Vietoj gaisrams gesinti skirtų priemonių – prabangūs visureigiai

Valstybės kontrolės nemalonę už teisės aktų pažeidimus užsitraukė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovybė. Departamento direktorius Remigijus Baniulis įpareigotas nubausti pažeidimus padariusius asmenis, o vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis - įvertinti R. Baniulio veiklą.

Dėl galimo turto pasisavinimo ir iššvaistymo VEKS bus kreipiamasi į prokurorus

Valstybės kontrolė audito dokumentus dėl galimo aplaidaus apskaitos tvarkymo Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre ir galimo turto pasisavinimo ir turto iššvaistymo viešojoje įstaigoje "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) perduos Generalinei prokuratūrai. Ypač daug pažeidimų nustatyta įgyvendinant VEKS programą. Valstybiniai auditoriai negalėjo patvirtinti didelės dalies išlaidų, kurias padarė ši viešoji įstaiga.

Valstybės kontrolė: dar galime panaudoti visą struktūrinių fondų paramą

Valstybės kontrolė perspėja apie kylančią riziką, kad valstybės ir savivaldybių biudžetuose 2009-2010 m. gali nepakakti lėšų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų projektams užbaigti. Neįgyvendinus ES finansuojamų projektų per nustatytą laikotarpį, suteiktą paramą tektų grąžinti ES. Pasak valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės, susirūpinimą kelia tai, kad užsitęsus Sanglaudos fondo projektų vykdymui, padidėjo daugelio jų vertė - praėjusių metų pabaigoje ji siekė 796 mln.

Valstybės kontrolė: mažinant kompensacijas žemdirbiams didės nuostoliai

Vis labiau stingant lėšų Valstybės kontrolė ragina racionalizuoti valstybės paramos teikimą žemdirbiams. Reikėtų maksimaliai paremti tuos žemdirbius, kurie modernizuoja ūkius, įsigyja naują techniką, vykdo teisės aktuose nustatytas prievoles - tiria veislinius gyvulius ar naikina augalų ligų židinius. Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės teigimu, jei šios kompensacijos bus mažinamos, kils rizika, kad nebus įgyvendintos planuotos darbų apimtys ir žemės ūkis patirs nuostolių.

Kubilius apstulbęs nuo buvusio švaistūniškumo

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad jį stulbina po Valstybės kontrolės (VK) audito paviešinta informacija, kaip neefektyviai buvo leidžiami pinigai Lietuvos įvaizdžiui formuoti. Premjeras atsakomybę už tai verčia praėjusiai Vyriausybei ir žada imtis konkrečių veiksmų. Jis sakė dar nežinantis, ar kreipsis į teisėsaugą - tai esą bus nuspręsta detaliau išanalizavus VK išvadas.

Lietuvos įvaizdžio formavimui išleisti 63 mln. nedavė lauktų rezultatų

Lietuvos įvaizdis formuojamas neracionaliai, o šiam tikslui skirtos lėšos naudojamos neefektyviai - šalies įvaizdžio formavimui išleisti 63 mln. nedavė lauktų rezultatų, teigia Valstybės kontrolė (VK). Tokios išvados daromos VK paskelbus atlikto valstybinio audito ataskaitoje pateikiamus įvaizdžio formavimo priemonių vertinimus.

R. Šimašius žada griežtinti bausmes paminantiems viešąjį interesą

Viešasis interesas turi būti saugomas efektyviau, įstatymams nusižengę pareigūnai turi neišvengti bausmės. Teisingumo ministras Remigijus Šimašius žada, kad artimiausiu metu turi būti parengti teisės aktų projektai, kurie numatytų ir griežtesnes sankcijas, ir platesnes bylų tyrimo galimybes.

A.Valinskas prieš karo laivyną

Šią savaitę pasirodžiusios „Balsas.lt savaitės“ numerio tema - Arūnas Valinskas nori sustabdyti abejotinus valdžios investicinius projektus. Vienas iš tokių – pirkti itin brangius išminavimo laivus. Priešinasi tik suinteresuotieji Parlamento vadovas A.Valinskas savaitraščiui „Balsas.lt savaitė“ sakė, kad neatsisakys idėjos peržiūrėti valdžios investicijų portfelį net po to, kai koalicijos partneriai – tarp jų ir liberalcentristas Artūras Zuokas – iniciatyvą pavadino pavėluota ar net kvaila.

Valstybės kontrolė: gelbėtojai nesusikalba

Valstybės kontrolės teigimu, iki šiol neaišku, kuo krizė skiriasi nuo ekstremalios situacijos, ir kas jų metu turėtų padėti žmonėms. Valstybės kontrolė įvertino, kaip šalyje veikia ekstremalių situacijų valdymo sistema. Tokias situacijas gali sukelti gaisrai, katastrofos, teroro aktai, sprogimai, riaušės ir kitos priežastys.

Stringa greitosios med. pagalbos sistemos derinimas tarp kelių institucijų

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) sistema netobula todėl, kad sudėtinga suderinti jos tobulinimą su kitomis institucijomis, teigė Valstybės kontrolės kritikuojamos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) valstybės sekretorė Janina Kumpienė. „Valstybės kontrolė pastebėjo tuos momentus, kuriuos mes irgi pastebime.

Sudėtinga tobulinti greitosios pagalbos sistemą, teigia SAM

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) sistema netobula todėl, kad sudėtinga suderinti jos tobulinimą su kitomis institucijomis, teigė Valstybės kontrolės kritikuojamos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) valstybės sekretorė Janina Kumpienė. „Valstybės kontrolė pastebėjo tuos momentus, kuriuos mes irgi pastebime.

Biudžetinių įstaigų patalpos valdomos neefektyviai

Vyriausybė neįgyvendino Seimo siūlymų, kaip efektyviau valdyti valstybės turtą, teigia Valstybės kontrolė. Pasak pirmadienį paskelbto pranešimo spaudai, auditoriai įvertino, kaip biudžetinės įstaigos valdo pastatus ir patalpas, kurių bendra likutinė vertė 2007 metų pabaigoje siekė 4,9 mlrd. litų.

Lupikautojų stogas – valstybė

Elektros tinklus valdančios įmonės išnaudojo naujuosius jos vartotojus - reikalavo už paslaugas mokėti daugiau nei reali jų kaina, o valstybinės institucijos tai toleravo. Per pastaruosius trejus metus Rytų skirstomieji tinklai (RST) ir Vakarų skirstomieji tinklai (dabar - VST) iš naujųjų elektros vartotojų nepagrįstai gavo beveik 33 mln. litų pajamų.

Vyriausybė lenda į mūsų kišenę

Slapta Vyriausybės subrandintas planas padidinti dirbančių žmonių įmokas „Sodrai“, ekspertų teigimu, tik dar labiau paspartins infliacijos didėjimą ir vargu ar apsaugos pensininkus. Šiandien Vyriausybė teikia Seimui šokiruojančius Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) 2009 metų biudžeto ir jo rodiklių patvirtinimo įstatymo projektus. Juose siūloma „Sodros“ įmokų tarifą dirbantiems asmenims didinti nuo 3 iki 4 procentų.

Valstybės kontrolė ragina tobulinti tarpinstitucinių programų valdymą

Valstybės kontrolė (VK), įvertinusi, kaip planuojamos ir įgyvendinamos tarpinstitucinės programos, siūlo tobulinti jų valdymą, apskaitą, stebėseną ir atskaitomybę. Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės teigimu, nesant tikslios programų apskaitos, pilnos atskaitomybės ir efektyvaus valdymo, įgaliotoms institucijoms sudėtinga įvertinti jų įgyvendinimo rezultatus ir panaudotas lėšas.

Audito išvadose – priekaištai ligonių kasai

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė atliko Valstybinės ligonių kasos (VLK) veiklos auditą ir konstatavo, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšos planuojamos ir naudojamos nepakankamai efektyviai ir racionaliai, o dėl to nukenčia pacientai, rašo „Respublika“. Pacientai nepajuto Valstybės kontrolė vertino, kaip VLK planuoja ir vykdo PSDF biudžetą, finansuoja įvairias programas. Per pastaruosius ketverius metus šio fondo biudžetas išaugo beveik dvigubai - iki 3 mlrd. 640 mln.

Su korupcija kovojame - rezultatų nėra

Nacionalinė kovos su korupcija programa nedavė lauktų rezultatų - taip jos vykdymą įvertino Valstybės kontrolė. Pasak valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės, programoje numatytiems tikslams įgyvendinti stinga konkrečių priemonių, nepakankama programos vykdymo kontrolė, nepilnai panaudotos iš valstybės biudžeto finansuojamų institucijų ir visuomeninių organizacijų galimybės. Už kovą su korupcija atsakingos institucijos neturi duomenų, kiek lėšų išleista šios programos įgyvendinimui.

Biudžetinės įstaigos verslininkauja

Kai kurios biudžetinės įstaigos teikia paslaugas, kurios nesusijusios su jų tiesiogine veikla, – remontuoja, plauna ir saugo automobilius, organizuoja viešąjį maitinimą, teikia buitines, komunalines ir kitokias paslaugas Biudžetinės įstaigos gyventojams, įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms teikia įvairias mokamas paslaugas: išduoda leidimus, teikia informaciją ir konsultacijas, atlieka tyrimus, bandymus, rengia mokymus, kultūros renginius.
2008-02-26

„Apskritas stalas“: kas laimi iš įvedamų PVM lengvatų?

„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.Seimas praėjusią savaitę nusprendė vaisiams ir daržovėms taikyti lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės teigimu, dėl PVM lengvatų 2004 m. biudžetas negavo 237 mln. litų, 2005 m. – 323 mln., 2006 m. – 365 mln., 2007 m. – 430 mln. litų pajamų.
2008-01-21

NMA neveiklumas Lietuvai gali kainuoti 5 mln. litų

Valstybės kontrolė įvertino, kaip Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) 2006 m. administravo SAPARD programą, skirtą žemės ūkio ir kaimo plėtrai. Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės nuomone, Nacionalinė mokėjimo agentūra dar nepanaudojo visų galimybių reikliau kontroliuoti Europos Sąjungos lėšas.Prieš metus Europos Komisija (EK) dėl padarytų pažeidimų pareikalavo susigrąžinti iš bendrovės „Rovisa“ visas jai skirtas SAPARD paramos lėšas – 4,9 mln. Lt, tačiau iki šiol lėšos nėra grąžintos.

Karo akademija biudžeto lėšas naudoja ne itin efektyviai

Valstybės kontrolė įvertino, kaip Lietuvos karo akademija naudoja jai skirtas valstybės biudžeto lėšas. Audito metu nustatyta, kad akademijai skiriamų asignavimų dydis nepakankamai siejamas su planuojamais veiklos rezultatais.Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės nuomone, akademija turėtų ieškoti būdų, kaip pertvarkyti kariūnų rengimo ir karių kvalifikacijos kėlimo organizavimą bei užtikrinti efektyvesnę akademijos veiklą.
titulinis 2007-05-06

Karo akademija biudžeto lėšas naudoja ne itin efektyviai

Valstybės kontrolė įvertino, kaip Lietuvos karo akademija naudoja jai skirtas valstybės biudžeto lėšas. Audito metu nustatyta, kad akademijai skiriamų asignavimų dydis nepakankamai siejamas su planuojamais veiklos rezultatais.Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės nuomone, akademija turėtų ieškoti būdų, kaip pertvarkyti kariūnų rengimo ir karių kvalifikacijos kėlimo organizavimą bei užtikrinti efektyvesnę akademijos veiklą.

Valstybės tarnyboje geriausiai patarinėja bičiulių žmonos

Valstybės tarnyboje vis dažniau steigiami padėjėjų arba patarėjų etatai, nors įstatymai tokią galimybę numato tik politinio rango pareigūnams ir teisėjams. O į šias šiltas vieteles priiminėjamos partijos bičiulių žmonos ar politikų dukros, rašo „Respublika“. Nors įstatymas tokios galimybės nenumato, padėjėjus ir patarėjus renkasi ir valstybės kontrolierė. Valstybės kontrolė atsikerta, kad tai, kas neuždrausta, yra leistina, rašo dienraštis.

Auditoriai siūlo tobulinti valstybės biudžeto procesą

Valstybės kontrolė įvertino, ar efektyviai taikomi programinio biudžeto sandaros principai. 1999 metais pradėta biudžeto sandaros reforma, kuria siekiama tobulinti  biudžeto sudarymą ir tvirtinimą, didinti šių procedūrų viešumą, valstybės institucijų ir įstaigų veiklą organizuoti taip, kad būtų matyti, kokių veiklos rezultatų yra siekiama.

A. Paulauskas neskuba įtarinėti V. Uspaskicho

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas atsargiai vertina informaciją, esą su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu siejama bendrovės "Krekenavos agrofirma" ir "Krekenavos mėsa" gavo maždaug 7,5 mln. litų daugiau Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų nei galėjo gauti. Prieš vertindamas įtarimus dėl galimai Darbo partijos lyderio sukelto viešųjų ir privačių interesų konflikto A. Paulauskas teigia norįs kruopščiai išstudijuoti Valstybės kontrolės surinktą medžiagą.
2005-05-09

Virginijus Savukynas: Ar turi braškanti Vyriausybė alternatyvų?

Pastarieji įvykiai rodo, kad Vyriausybė braška: Viktoras Uspaskichas pešasi su Algirdu Butkevičiumi, Kazimira Prunskienė viešai teigia negalinti dirbti su buvusiais KGB rezervistais. Tačiau kaip ji pamiršo savo bendražygį Alfredą Pekeliūną, kuris liūdnai pagarsėjo ne tik neaiškiomis sąsajomis su KGB praeityje, bet ir dabarties žygiais į Alpių viršukalnes. Apie jo užsienio politikos išmanymą nebekalbėsiu. Koalicijos partneriai ne tik tarpusavy apsižodžiuoja. Reikalui esant, imamasi veiksmų.
2005-01-25

Seimas pritarė R. Budbergytės kandidatūrai

Seimas ketvirtadienį pritarė prezidento pasiūlytai Rasos Budbergytės kandidatūrai į valstybės kontrolieriaus postą. Prognozės, kad Valdui Adamkui teks ieškoti naujo kandidato į šį postą, nepasitvirtino. Už R. Budbergytės skyrimą į valstybės kontrolieriaus pareigas balsavo 87 Seimo narių, prieš - 37, 4 balsavimo biuleteniai pripažinti negaliojančiais. Seimo sprendimu, dėl R. Budbergytės buvo balsuojama slaptai. Slaptą balsavimą pasiūlė Darbo partijos frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė.
2005-01-20

Socialdemokratai nepritars R. Budbergytės kandidatūrai

Ketvirtadienį ryte posėdžiavusi Socialdemokratų frakcija nusprendė nepritarti prezidento Valdo Adamkaus pasiūlytai Rasos Budbergytės kandidatūrai į valstybės kontrolieriaus postą, pranešė Lietuvos radijas. Balsavimas Seimo posėdyje dėl šios kandidatūros numatytas ketvirtadienį apie 11 val. "Šiandien bus labai svarbus balsavimas dėl valstybės kontrolierius.
2005-01-20
Į viršų