psychological science

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „psychological science“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „psychological science“.

Kodėl esame užprogramuoti matyti veidus negyvuose objektuose?

Nesvarbu, ar tai būtų Jėzaus atvaizdas skrebutyje, ar namas, kuris atrodo kaip Adolfas Hitleris, mūsų smegenys turi savotišką įgūdį atpažinti veidus kasdieniuose negyvuose daiktuose, nepaisant to, kad tai, į ką žiūrime, iš tikrųjų neturi veido. Remiantis nauju žurnalo „Psychological Science“ tyrimu, šios komiškos iliuzijos kyla dėl to, kad nerviniai mechanizmai, koduojantys žmogaus veidų bruožus, taip pat įdarbinami kitiems vaizdams apdoroti.
2021-04-10

Paprastas triukas, kaip geriau įsiminti dalykus

Dažnai sakoma, kad vaizdas pasako daugiau nei tūkstančiai žodžių. Ir panašu, kad šis senas frazeologizmas gali būti ir geras patarimas ruošiantis egzaminui arba mokantis naują kalbą. Žurnale „Current Directions in Psychological Science“ pasirodęs tyrimas įrodė, kad piešimas gali turėti neįtikėtinai stiprų poveikį, kuomet yra naudojamas kaip priemonė geriau įsiminti informaciją.
2021-02-27

Neįžiūrite smulkių raidžių? Mestelkite žvilgsnį į šią optinę iliuziją

Naujas Glazgo universiteto mokslininkų atradimas turėtų patikti optinių iliuzijų mėgėjams. Pasirodo šios sukelia ne tik galvos svaigimą ir mirgėjimą akyse o turi ir labai teigiamą poveikį sveikatai. Tyrėjai aptiko, jog optinių iliuzijų stebėjimas didina regėjimo aštrumą. Tyrime dalyvavo 74 savanoriai. Kiekvieno regėjimo aštrumas buvo įvertintas remiantis tradicine logMAR lentele, kabančia daugumos akių gydytojų kabinete.
2017-07-20

Nuotraukos ne visada padeda įsiminti svarbias akimirkas

Norėdami, kad atmintyje liktų koks nors svarbus įvykis, jį įamžiname nuotraukose. Tačiau naujai atliktas tyrimas parodė, kad fotografavimas gali turėti visiškai priešingą poveikį – jis gali neleisti įsiminti, rašo abc.net.au. Šią savaitę paskelbti tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės, fotografuojantys muziejaus eksponatus, daug prasčiau juos atsimena nei tie, kurie juos tik apžiūrėjo.
2013-12-11

Mūsų smegenys mato tai, ko patys negalime pamatyti

Arizonos valstijos (JAV) universiteto mokslininkai nustatė, kad mūsų smegenys apdoroja ir supranta vizualinę informaciją net ir tuo atveju, jeigu mes niekuomet negalėsime jos sąmoningai suvokti.
2013-11-22

Daugelis žmonių savo kūno judesius geba matyti visiškoje tamsoje

Pabandykite rasti visiškai tamsią patalpą ir, būdami joje, sau prieš akis pamojuokite ranka. Ką matote? Jei atsakysite, kad prieš akis matote miglotą judančią figūrą, greičiausiai to neįsivaizduojate, o iš tiesų matote. Į pagalbą pasitelkę kompiuterizuotus akių judesių sekimo įrenginius mokslininkai nustatė, kad bene 50 proc. žmonių savo kūno judesius geba matyti visiškoje tamsoje.
2013-11-06

Dar kartą apie regėjimą: santykis tarp to, ką regime, ir to, ką darome

Norėtųsi tikėti, kad akys – lyg kameros, kiek įmanoma objektyviai fiksuojančios mus supantį pasaulį. Vis dėlto, taip toli gražu nėra – pasirodo, reginys, tikslas ir veiksmas susiję artimais ryšiais. Kertinio argumento autorius – J.J. Gibsonas, dar praėjusio amžiaus 6 dešimtmetyje išvystęs ekologinę teoriją, aiškinančią, kaip mes regime ir suvokiame pasaulį. Jo teorinė prieiga rėmėsi klausimu, kam apskritai skirtas regėjimas.
2013-07-15

Paaugliai dėl savo drovumo gali kaltinti smegenų fiziologiją

Paauglystė gali būti sunkus metas. Jauni suaugusieji dažnai pašiepiami dėl savo stereotipinio drovumo, nerangumo, ypač didelio susirūpinimo, ką apie juos pagalvos kiti. Naujas tyrimas atskleidė, jog drovuoliai dėl to savęs gali nekaltinti – taip juos jaustis verčia specifinė smegenų ypatybė, kuri išsivysto ir piką pasiekia paauglystės metais. „Mūsų tyrimas atskleidė, jog paauglystėje ypač aktyvūs smegenų regionai, atsakingi už drovumą, reakcijas į stresines situacijas.
2013-07-03

Tyrimas: seksuali moteris – objektas, seksualus vyras – žmogus

Vyrai dažnai kaltinami, kad seksualias moteris laiko tik „objektais“, o reklamos kompanijos tuo jau ėmė manipuliuoti savo naudai. Vis dėlto, neseniai atlikto belgų tyrimo rezultatai ragina nekaltinti vyrų „moters sudaiktinimu“, kadangi silpnosios lyties atstovės daro tą patį, praneša naujienų portalas dailymail.co.uk.
2013-06-21

Baimės kvapas: žmonės gali užuosti ir perimti vieni kitų emocijas

Remdamiesi naujo tyrimo rezultatais mokslininkai tikina, kad žmonės geba užuosti baimę ir pasišlykštėjimą. Jų įsitikinimu, kvapais mes siunčiame ir perimame kitų emocijas. Tyrimo rezultatai, visuomenei pristatyti „Psychological Science“ žurnalo lapkričio 5 numeryje, perša mintį, kad žmonės, kaip ir gyvūnai, gali bendrauti kliaudamiesi kvapais, rašo nbcnews.com.
2012-11-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų