prieširdžių virpėjimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prieširdžių virpėjimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prieširdžių virpėjimas“.

Klastingą širdies ligą išduoda vos keli ženklai: nenumokite ranka

Kas yra prieširdžių virpėjimas ir kada reikėtų sunerimti? Prieširdžių virpėjimas (AFib) yra labiausiai paplitęs širdies ritmo sutrikimas, kuris pasireiškia, kai viršutinės širdies kameros (prieširdžiai) plaka ne pagal ritmą. Pasak Medtronic Lietuva, AFib simptomai skiriasi priklausomai nuo to, kiek pažengęs AFib, jo priežasties ir bendros sveikatos būklės. Galite pastebėti: nereguliarų, greitą, virpantį širdies plakimą; nuovargį, dusulį ar silpnumą; diskomfortą krūtinėje; galvos svaigimą.
2024-07-08

Atskleidė, kiek kavos galima išgerti per dieną: įsidėmėkite

Dažnas iš mūsų svarsto, kiek puodelių kavos išgerti per dieną yra saugu. Į šiuos klausimus atsakė tyrimas, parodęs, jog per dieną išgėrus tris puodelius kavos, tai gali būti naudinga jūsų širdžiai. Amerikos kardiologijos koledžo atliktame tyrime, kuriame dalyvavo daugiau kaip 340 000 žmonių, atrasta įdomių pastebėjimų. Pasirodo, jog kofeinas neskatina intensyvesnio širdies pompavimo ar greitesnio pavargimo.
2023-12-03

„Teltonika“ pradėjo prieširdžių virpėjimą sekančių apyrankių gamybą

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“ bendrovė „Teltonika Telemedic“ pradėjo gaminti išmaniąsias apyrankes, padedančias širdies ligomis sergantiems žmonėms. Masinė „TeltoHeart“ apyrankių gamyba vyksta Molėtuose, o pirmieji gaminiai keliaus į užsienio rinkas – Indiją, Kiprą, Ispaniją, Peru, dalis jų liks ir Lietuvoje, pranešė bendrovė.
2023-06-06

Įspėja dėl „kraują skystinančių“ vaistų: jie tinka ne visiems

Dauguma ne kartą yra girdėję posakį, kad norint išvengti trombų susidarymo bei kitų širdies ligų, reikia vartoti kraują skystinančius vaistus, pavyzdžiui, aspiriną. Prisiklausę panašių kalbų, neretai žmonės ima sau daryti meškos paslaugą, kas vėliau gali baigtis rimtu sveikatos sutrikimu. Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies aritmijų skyriaus vadovas prof. dr.
2022-09-18

Nenumokite ranka į sutrikusį širdies ritmą: štai, ką reikia daryti

Greitas širdies plakimas, jos permušimai, atsiradęs arba sustiprėjęs dusulys nedidelio fizinio krūvio metu, netolygus, neritmiškas pulsas – požymiai, kurie įspėja apie galimai sutrikusį širdies ritmą ir būtinybę kreiptis pagalbos.
2022-06-22

Venkite šio produkto: jūsų širdis dirbs daug geriau

Prieširdžių fibriliacija – tai širdies veiklos sutrikimas, pasižymintis nereguliariu širdies ritmu. Jis žmonėms gali sukelti tris esmines komplikacijas – širdies nepakankamumą, anginą ar insultą. Prieširdžių fibriliacija insulto pavojų padidina penkis kartus, o ankstyvos mirties riziką – dvigubai.
2021-11-17
REKLAMA
Širdies sveikata (nuotr. Shutterstock.com) Širdies sveikata (nuotr. Shutterstock.com)

Prieširdžių virpėjimai: nekaltas virpesys ar rimtas sutrikimas?

Kas trečio insulto Lietuvoje priežastis yra prieširdžių virpėjimas. Deja, bet lietuviai vis dar ignoruoja „širdies permušimus“ ir tikisi, kad tai praeis savaime. Toks požiūris gali kainuoti ne tik sveikatą, bet ir gyvybę. Laida „Sveikata.lt“ supažindina jus su prieširdžių virpėjimu ir galimais pavojais.  Atsiradus prieširdžių virpėjimui, išsiderina ritmingas sveikos širdies darbas. Tuo metu kairiajame prieširdyje gali prasidėti labai pavojingi procesai.
2020-12-23

Ši širdies liga prilygsta epidemijai: susiduria kas šeštas žmogus

Prieširdžių virpėjimas dažniausiai pasitaikanti širdies liga. Nors prieširdžių virpėjimas – vyresnio amžiaus žmonių liga, jis vis dažniau ima varginti jaunesnius, darbingus žmones. Tam įtaką daro ir greitas šiuolaikinio gyvenimo ritmas. Gydytojas kardiologas prof. habil. dr. Audrius Aidietis teigia, kad prieširdžių virpėjimas – pats dažniausias širdies sutrikimas.
2019-09-27
Į viršų