pilotas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pilotas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pilotas“.

Neįtikėtinas lėktuvo nusileidimas Australijoje – sugedus varikliui, slydo palei namų stogus, kliudė medžius

Australijoje avariniu būdu nusileido lėktuvas, kuris prieš pat nusileidimą pavojingai manevravo virš medžių ir pastatų. Skrydžio metu lėktuvas „Cessna“ prarado galią, todėl pilotas pranešė apie pavojų ir variklio gedimą oro uosto valdymo centrui, tačiau sugebėjo sklandžiai grįžti namo, pranešė vietos televizija „Nine News“. Iš „Nine News“ filmuotos medžiagos matyti, kaip lėktuvas pavojingai priartėjo prie medžių ir pastatų, tačiau pilotas nukreipė jį link Bankstauno oro uosto Sidnėjaus pietvaka...
2024-05-27

Piloto poelgis keleivius paliko be žado: lėktuvui nusileidus jis žiauriai sugėdino prie išėjimo skubėjusią moterį

Pilotas pavadintas „didvyriu“ už savo poelgį, kuomet sugėdino anksčiau laiko iš lėktuvo norėjusią išlipti moterį. Vos tik lėktuvas pasiekė žemę, moteris pašoko iš savo vietos ir bėgo praėjimo taku, nes norėjo būti pirmoji išlipusi iš lėktuvo, skelbia portalas „Mirror“. Nepaisant to, kad saugos diržų ženklas vis dar buvo įjungtas, ji nereagavo į skrydžio palydovų prašymus grįžti į savo vietą ir laukti, kol lėktuvas saugiai sustos.
2024-05-24

Papua Naujojoje Gvinėjoje pagrobtas australų pilotas

Papua Naujosios Gvinėjos aukštumose pagrobtas australų sraigtasparnio pilotas ir dar du žmonės, pirmadienį pranešė šalies policijos viršininkas. „Didelį dėmesį skiriame tam, kad kuo greičiau išspręstume šią problemą“, – sakė komisaras Davidas Manningas, patvirtinęs piloto pilietybę. Pilotas ir dar du žmonės, kurie, kaip manoma, dirbo telekomunikacijų srityje, buvo pagrobti netoli Sisos kalno centrinėje Helos provincijoje.
2024-02-26

Su Ukraina bendradarbiavęs rusų pilotas nužudytas „profesionalų“: atskleistos šokiruojančios detalės

Rusų pilotą Maksimą Kuzminovą, 2023 m. vasarą pavogusį Rusijos karinį sraigtasparnį Mi-8 ir atskraidinusį jį į Ukrainą, nužudė „profesionalai“, skelbia Ispanijos žiniasklaida.  Pranešama, kad M. Kuzminovą nužudė jį Alikantėje sekusi „profesionalų grupė“. Jie sekė jį naudodamiesi vaizdo stebėjimo kameromis. Į pilotą šauta kelis kartus Vietos policija nuo pat pradžių žmogžudystę Alikantėje tyrė kaip sąskaitų suvedinėjimą, mat į auką buvo šauta kelis kartus.
2024-02-21

Žuvo patyręs ukrainiečių pilotas, atlikęs 385 kovinius skrydžius

Atlikdamas eilinę kovinę užduotį žuvo Ukrainos karinių oro pajėgų pilotas Vladislavas Rykovas, pranešama Ukrainos žiniasklaidoje. V. Rykovas atliko 385 kovinius skrydžius ir parengė daug naujų pilotų, skelbia jo kolega. „Jis pridengė mano nugarą nuo pat plataus masto karo pradžios tiek žemėje, tiek ir danguje. Parengė daug tiek pastebimų (pilotų), tiek ir geriausiųjų.
2024-02-08

Kalbos specialistai pataria: jei projektas neturi nieko bendro su lakūnais, nevadinkime jo pilotiniu

Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Bandomojo projekto nevadinkime pilotiniu projektu.
Aktualijos 2023-12-20

Košmaras ore: skrydžio metu pilotas bandė išjungti variklius

Sekmadienį skrydžio iš Vašingtono į San Franciską metu 44 metų Džozefas Emersonas, kaip įtariama, bandė užgrobti lėktuvą po to, kai skrydžio metu, būdamas 35 000 pėdų aukštyje, ore, patyrė psichikos sutrikimą. Oro bendrovės „Alaska Airlines“ pilotui pareikšti 83 kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti, nes jis skrydžio metu bandė išjungti variklius.
2023-11-01

Rusų karinė žvalgyba gavo įsakymą nužudyti į Ukrainą pasprukusį pilotą: „Teismo jis nesulauks“

Rusijos Federacijos Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) darbuotojams buvo liepta likviduoti kartu su kariniu sraigtasparniu į Ukrainą pabėgusį pilotą Maksima Kuzminovą.
2023-10-03

Naujovė aviacijoje – lėktuvą pilotuoti Pietų Korėjos mokslininkai patiki humanoidui

Šiuolaikinių automobilių autopilotas jau dabar gali vairuoti automobilį ir nuvežti žmogų nuo taško A iki B. Tačiau ar leistumėte robotui skraidinti lėktuvą? Pietų Korėjos mokslininkai kuria žmogaus pavidalo robotą lakūną, kuris ateityje ne tik skraidins lėktuvus, bet ir galės valdyti povandeninius laivus ar net, pavyzdžiui, tanką. Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė robotą lakūną. Jo ūgis – 160 cm, o sveria jis 65 kilogramus, roboto plaštakos sukonstruotos iš metalo, plastiko bei gumos.

Siaubinga šventės baigtis: virš svečių galvų žuvo 32-ejų pilotas

Kūdikio lyties atskleidimo vakarėlis Meksikoje virto tragedija – nedidelis lėktuvas trenkėsi į žemę, žuvo jį pilotavęs jaunas, 32-ejų metų vyras. Visa tai įvyko į vakarėlį susirinkusių svečių akivaizdoje, kurie nepastebėjo virš jų galvų įvykusios tragedijos. Laiminga pora su šeima ir draugais Sinaloje, Meksikoje šventė kūdikio lyties atskleidimo vakarėlį ir pasamdė nedidelį lėktuvą, kad šis praskrisdamas pro šalį išmestų rožinės arba mėlynos spalvos miltelių, išduosiančių jų kūdikio lytį.
2023-09-05
REKLAMA
REKLAMA

Pilotai – paprasti žmonės, kurie kažkada išdrįso svajoti

Apie komercinio piloto specialybę sklando nemažai mitų ir stereotipų: tai vyriška profesija, reikia būti idealios sveikatos ir fizinio pasirengimo, studijos neįkandamai brangios, o po jų – sudėtinga rasti darbą. Kaip ir kiekviename mele yra krislas tiesios, taip ir stereotipai neatsiranda be pagrindo, tačiau piloto Vainiaus Lazausko ir studijas jau baiginėjančios Julijos Jeršovos istorijos rodo, kad svajonės gali pildytis, o iššūkiai realybėje yra daug mažesni, nei mes susikuriame savo galvose.

Rusijos oro pajėgų pilotą surado Vilniuje: jį apklausia Lietuvos pasieniečiai

Rusijos oro pajėgų pilotą leitenantą Dmitrijų Mišovą penktadienio pavakarę Vilniuje surado Lietuvos pasieniečiai, vykdoma jo apklausa. „Penktadienį vakarop VSAT patikrino tądien gautą informaciją apie galimai neteisėtai Lietuvoje esantį Rusijos pilietį. Informacijai pasitvirtinus asmuo, neturėjęs teisėtą atvykimą į Lietuvą patvirtinančių dokumentų, pasieniečių pavakarę rastas Vilniuje“, – rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo Giedriaus Mišučio pranešime.
Aktualijos 2023-06-09

Patvirtinta: rusų pilotas yra Lietuvoje, paaiškino, kaip viskas vyko

Aiškėja nauja informacija apie į Lietuvą pabėgusį Rusijos pilotą. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jis galėjo patekti per vidines Europos sąjungos sienas, Latviją arba Lenkiją. BBC Rusijos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos oro pajėgų pilotas, leitenantas Dmitrijus Mišovas, gegužės pabaigoje pabėgo į Lietuvą, papasakojo apie okupantų nuostolius Ukrainoje.

Rusijos pilotas slapta pabėgo į Lietuvą

BBC Rusijos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos oro pajėgų pilotas, leitenantas Dmitrijus Mišovas, gegužės pabaigoje pabėgo į Lietuvą, papasakojo apie okupantų nuostolius Ukrainoje.  Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigė žinantis apie, kaip teigiama, į Lietuvą pabėgusį Rusijos oro pajėgų pilotą, leitenantą D. Mišovą, tačiau daugiau informacijos apie tai viešai neteikia.

Prienų rajone nukrito parasparnis, pilotas – ligoninėje

Pirmadienį Prienų rajone nukritus parasparniui sužalotas jo pilotas. Kaip pranešė Policijos departamentas, nelaimė apie 21.30 val. įvyko ties Išlaužo kaimu. Nukrito 1969 metais gimusio vyro pilotuotas parasparnis „Dudek“. Įvykio metu nukentėjo pilotas, jis paguldytas į ligoninę. Surinkta informacija pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo.
Kriminalai 2023-05-30

Žuvus patyrusiam Lietuvos pilotui skyrė jautrius žodžius: spaudžia širdį

Penktadienį nuskambėjo tragiška žinia – žuvo patyręs pilotas, akrobatinio skraidymo sporto organizatorius, treneris Arminas Murauskas. Buvo pranešama, kad vyro gyvybė užgeso nukritus malūnsparniui Panevėžio rajone – Bistrampolio dvaro teritorijoje. Netekties akimirką kolegos iš Lietuvos aeroklubo bendruomenės A. Murausko šeimai skyrė jautrius žodžius. „Šiandien mus paliko buvęs akrobatinio skraidymo sporto prezidentas Arminas Murauskas.
213
2023-05-29

Košmaras lėktuve: pilotas iškrito pro sudužusį langą

Naujienų portale mirror.co.uk visai neseniai buvo paskelbta neįtikėtina istorija, kuri sukrėtė net ir visko mačiusius. Nors šis sunkiai suvokiamas įvykis įvyko 1990 metais, apie jį užsienio spaudoje kalbama iki šiol. 1990 metais birželio 20 dieną britų oro linijų pilotas Tim Lancaster tikėjosi įprastos darbo dienos ir eilinio savo skrydžio, tačiau jis net nenutuokė, kas jo tądien laukė.
2023-05-07

„BAA Training“ atleido Palangoje sulaikyto lėktuvo pilotą

Žiniasklaidai paskelbus, kad Palangoje sulaikytas privatus lėktuvas, galimai apeinant sankcijas ketinęs skristi į Rusiją, „Avia Solutions Group“ pilotų mokymo bendrovė „BAA Training“ pranešė atleidžianti  orlaivio pilotą.  Bendrovės vadovas Kšyštofas Gulbinovičius BNS teigė, kad darbo santykius su šiuo pilotu nutarta nutraukti, nes tokie veiksmai neatitinka įmonės vertybių.

Žuvo žinomas ukrainiečių pilotas

Kovinės užduoties metu žuvo žinomas ukrainiečių pilotas, majoras Denysas Kyryliukas, rašo „Ukrinform“. Tai patvirtino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų 831-oji taktinės aviacijos brigada. „Vykdydamas kovinę užduotį, žuvo eskadrilės vado pavaduotojas – aviacijos eskadrilės šturmanas majoras Denysas Kyryliukas“, – rašoma pranešime.
2023-03-28

Skrydis virto tragedija: ore mirė 57-erių pilotas

Remiantis saugos ataskaita, paaiškėjo, kad pilotas manė, kad jo kolega juokauja ir tęsė skrydį, kai jo kolega iš tiesų skrydžio metu mirė piloto kabinoje. Pilotas teigė manantis, kad 57 m. instruktorius „apsimetė, kad snaudžia“ ir „tiesiog juokavo“, kai praėjusių metų birželį, netrukus po pakilimo iš Blekpulo oro uosto, nusviro jo galva ir jis susmuko.
2023-02-25

Australijoje sudužus gaisrą gesinusiam „Boeing 737“, 2 pilotai iš jo ištrūko beveik sveiki

 Australijoje sudužus gaisrų gesinimui pritaikytam lėktuvui „Boeing 737“, du pilotai iš jo ištrūko patyrę tik lengvų sužeidimų, antradienį pranešė pareigūnai. Kanadoje įsikūrusiai bendrovei „Coulson Aviation“ priklausantis dvimotoris orlaivis sudužo Fitdžeraldo upės nacionaliniame parke pietinėje Vakarų Australijos valstijoje, kai vėlai pirmadienį gesino miško gaisrą.
2023-02-07

Žuvo šimtus okupantų likvidavęs Ukrainos pilotas: didvyriškai elgėsi iki paskutinės sekundės

Ukrainoje sausio 27-ąją žuvo užduotį Kramatorske, Donecko srityje, vykdęs ukrainiečių pilotas Danylas Muraška, rašo „Ukrainska Pravda“. Jis žuvo rusams numušus jo pilotuojamą lėktuvą. Jam buvo 24-eri. Kaip rašo minėtas portalas, apie didvyrio mirtį socialiniuose tinkluose pirmadienį patvirtino 299-oji taktinės aviacijos brigada. Su žuvusiuoju atsisveikinama pirmadienį.
244 2023-01-30

Tragiška nelaimė Lenkijoje: sudužus sraigtasparniui žuvo pilotas

Lenkijos šiaurėje, Pamario vaivadijoje, sudužus privačiam sraigtasparniui, žuvo pilotas. Antradienį, maždaug 19 val. vietos policija gavo pranešimą apie dingusį 51 metų vyrą, skelbia „Evropeiskaja Pravda“. Tyrėjai nustatė, kad vyras žaliai juodu sraigtasparniu „Robinson R22“ pakilo iš privačios valdos apie 13 valandą ir nuskrido nežinoma kryptimi, sakė vyriausiasis pareigūnas Marcinas Kunka, Gdansko Starogardo rajono policijos skyriaus atstovas.
78
2023-01-11

Nufilmavo Rusijoje sudužusio naikintuvo pilotą: pralemeno vos keletą žodžių

Rusijos pietvakariuose, netoli sienos su Ukraina, Jeisko miesto gyvenamajame rajone, pirmadienį sudužo rusų karinis naikintuvas. Tuo metu socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašai, o viename jų užfiksuotas ir pats sudužusio lėktuvo pilotas. Vaizdo įraše vienas iš įvykio liudininkų nufilmavo Su-34 naikintuvo pilotą, kuris katapultavosi. Pilotas užfiksuotas jau nusileidęs su parašiutu ant žemės, tiesa, jis guli ir negali nei atsistoti, nei nusiimti parašiuto.
2022-10-17

Ketvirtadienį streikuoja Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Eurowings“ pilotai

Tūkstančiai Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Eurowings“ klientų ketvirtadienį susidūrė su kelionių sutrikimais, nes dėl pilotų streiko vežėja atšaukė daugybę skrydžių. „Lufthansa“ patronuojama įmonė teigė, kad maždaug pusė iš 516 suplanuotų skrydžių atšaukti dėl įtakingos profsąjungos „Cockpit“ organizuoto streiko, kuris paveiks iki 30 tūkst. keleivių.
2022-10-06

Malyje sudužo lėktuvas, žuvo rusų pilotas

Malyje antradienį sudužus lėktuvui, kurį Rusija neseniai pristatė šios šalies ginkluotosioms pajėgoms, žuvo rusų pilotas, naujienų agentūrai AFP sakė vienas karininkas. Šaltinis, kuris kalbėjo su anonimiškumo sąlyga, nepateikė daug detalių apie netoli šiaurinio Gao miesto įvykusį incidentą, bet sakė, kad lėktuvas sudužo grįždamas iš patruliavimo misijos.
2022-10-04

„Lufthansa“ pilotai įsipareigojo nerengti streikų bent iki 2023 metų birželio

Remiantis su „Lufthansa“ vadovybe sudarytu susitarimu dėl atlyginimų didinimo, bendrovės pilotai įsipareigojo nestreikuoti mažiausiai iki kitų metų birželio pabaigos, pirmadienį pranešė abi pusės.  Sutartis „apima visapusišką taikos įsipareigojimą iki 2023 metų birželio 30 dienos“, o streikai „šiuo laikotarpiu nevyks“, sakoma „Lufthansa“ pranešime.  Vežėja ir pilotų sąjunga „Cockpit“ rugsėjo pradžioje pasirašė susitarimą, skirtą išvengti planuojamų kolektyvinių veiksmų.
2022-09-13

Kovoje žuvo vienas geriausių Ukrainos pilotų: apdovanojimą iš Zelenskio gavo vos prieš kelias dienas

Antonas Listopadas, kuris 2019 metais buvo pripažintas geriausiu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinių oro pajėgų pilotu, žuvo kare prieš Rusiją. Apie tai pranešta Ivano-Frankivsko licėjuje, kurį jis buvo baigęs, skelbia Liga.net.  Listopadas licėjų baigė 2008 m., „jis buvo prisimenamas kaip gabus, labai atkaklus ir užsispyręs jaunuolis“. 2010 metais jis pasirašė sutartį su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis, baigė Charkovo nacionalinį oro pajėgų universitetą.

SAS vadovai: pilotų streikas „kelia grėsmę“ vežėjos išlikimui

Skandinavijos oro linijų bendrovės SAS pilotų streikas per dieną vežėjai atsieina nuo 9 iki 12 mln. JAV dolerių ir kelia didelę grėsmę išlikimui, ketvirtadienį pareiškė bendrovė. Dešimtą dieną vykstantis streikas jau „suvalgė“ maždaug 1–1,3 mlrd. Švedijos kronų (94–123 mln. JAV dolerių), pranešė bendrovė, tuo metu profsąjungų ir įmonės vadovybės derybos kol kas nesėkmingos. Pasak vežėjos, jai jau teko atšaukti daugiau nei 2,5 tūkst. skrydžių, o tai paveikė 270 tūkst. keleivių.
2022-07-14

Tikino, kad kelionė įvyks, tačiau išvakarėse skrydį atšaukė: taip atostogas gali sugadinti kiekvienam

Pasibaigus karantinams ir atvėrus sienas tarp valstybių žmonės pradėjo aktyviai keliauti, tačiau tokiam turistų antplūdžiui nebuvo spėta pasiruošti: dėl darbuotojų trūkumo nukeliami arba atšaukiami skrydžiai, stringa komunikacijos sistemos, taigi nutinka taip, kad žmonės lieka be atostogų ir net nėra informuoti, kodėl.
2022-07-09

Siaubo akimirka JAV: sutrikus piloto sveikatai lėktuvą tupdyti turėjo juo skridęs keleivis

Keleivis, neturintis jokios orlaivių valdymo patirties, nutupdė viename Floridos oro uoste lengvąjį lėktuvą, kurio pilotui sutriko sveikata, trečiadienį pranešė JAV žiniasklaida. Vienmotoriu lėktuvėliu „Cessna 208“ skridęs vienintelis keleivis turėjo kliautis oro dispečerių instrukcijomis, kad nutupdytų oro transporto priemonę Palm Bičo tarptautiniame oro uoste, maždaug už 110 km į šiaurę nuo Majamio, pranešė televizija NBC.
2022-05-11

Kare prieš Rusiją žuvo vienas geriausių Ukrainos pilotų Igoris Bedzajus

Kovodamas už Ukrainą, gegužės 7-ąją žuvo Ukrainos lakūnas, Ukrainos karinių jūrų pajėgų 10-osios Sakų karinio jūrų laivyno aviacijos brigados atsargos vadas pulkininkas Igoris Bedzajus. Apie tai praneša ukrainiečių leidinys „Dumskaja“, leidinys jį įvardija vienu geriausių Ukrainos pilotų.
2022-05-09

Ukraina tikslina: ne, „Kyjivo vaiduoklis“ nemirė – tokio žmogaus apskritai nėra

Dar penktadienį žiniasklaidoje garsiai nuskambėjo naujiena, kad mirė „Kyjivo vaiduokliu“ vadintas didvyris Stepanas Tarabalka. Vis dėlto šeštadienį Ukraina tikslina, kad šis žmogus nėra „Kyjivo vaiduoklis“ ir nenumušė 40 lėktuvų, kaip buvo skelbta anksčiau. Apkritai, tokio žmogaus kaip „Kyjivo vaiduoklis“ iš viso nėra. Ukrainiečių naujienų agentūra UNIAN rašo, kad informacija apie „Kyjivo vaiduoklio“ mirtį neatitinka tikrovės.
2022-04-30

Rusija ir JAV apsikeitė kaliniais

Maskva trečiadienį pranešė, kad buvusį JAV jūrų pėstininką Trevorą Reedą, Rusijoje įkalintą už policininkų užpuolimą, iškeitė į rusų pilotą Konstantiną Jarošenką, Jungtinėse Valstijose nuteistą už narkotikų kontrabandą. Apsikeitimas kaliniais įvyko augant įtampai tarp Maskvos ir Vašingtono dėl Rusijos pradėtos invazijos į Ukrainą.
2022-04-27

Tragiškai žuvo muzikantas Domas Žostautas: be tėvo liko sūnus

Muzikos pasaulį pasiekė liūdna žinia – antradienį tragiškai žuvo muzikantas, grupės „Žalvarinis“ narys Domas Žostautas. Vyrui buvo 35-eri. Liūdną žinią patvirtino portalui lrt.lt  Vyras buvo ne tik muzikantas, bet ir sklandytuvo pilotas. Pranešama, jog jis žuvo Slovakijoje surengtų varžybų metu. Varžybų internetiniame puslapyje rašoma, kad susidūrus dviem sklandytuvams, pilotai nukrito į miško teritoriją. Abu pilotai buvo rasti negyvi.
2022-04-27

Sulaikytas rusų lėktuvo pilotas siunčia žinutę Putinui: „Karą jau pralaimėjome“

Karo belaisviu tapęs rusų lėktuvo pilotas savo šalies lyderio reikalauja sustabdyti karą ir sako, kad Rusija jau pralaimėjo. Į nelaisvę patekęs rusų naikintuvo pilotas prašo Vladimiro Putino sustabdyti invaziją į Ukrainą, sakydamas, kad rusai šį karą jau pralaimėjo. Leitenantas pulkininkas Maksimas Krištopas karo belaisviu tapo tuomet, kai jo lėktuvas buvo pašautas bombardavimo metu praėjusį sekmadienį, rašoma mirror.co.uk.
2022-03-15

Prie rytinės Taivano pakrantės dingo naikintuvas „Mirage“, pilotas išsigelbėjo

Taivano oro pajėgos pirmadienį pranešė, kad prie rytinės salos pakrantės dingo vienas iš jų Prancūzijos gamybos naikintuvų „Mirage 2000“, tačiau pilotas išsigelbėjo, parašiutu nusileidęs saugioje vietoje. Pasak kariuomenės, pulkininkas leitenantas Huang Chung-kai pirmadienį apie 11 val. 30 min. vietos (5 val. 30 min. Lietuvos) laiku katapultavosi, anksčiau pranešęs apie mechaninį gedimą.
2022-03-14

Rumunijoje sudužus sraigtasparniui žuvo 7 žmonės: tragedija įvyko ieškant iš radaro dingusio naikintuvo

Rumunijos rytuose prie Juodosios jūros sudužus kariniam sraigtasparniui, ieškojusiam dingusio naikintuvo ir jo piloto, trečiadienį žuvo septyni karinio personalo nariai, pranešė kariuomenė.
2022-03-02

Senjoras Kazys Mikalauskas gali nustebinti ne vieną: vyras kuria skraidykles ir amfibijas

Aviacijos aistruolis Kazys Mikalauskas ne tik visą gyvenimą pats kuria ir konstruoja skraidykles, bet šio amato moko ir jaunesniuosius. Visai neseniai jis dar pats raižė dangų ir fiksavo Lietuvos grožį. Apie visą tai vyras pasakojo TV3 laidoje „Amžius ne riba“. Kazys pasakojo, kad meilę lėktuvams jis pajuto jau vaikystėje.  „Tik išgirsdavau garsą ir iš karto nuo stalo.
2021-09-25

Kvapą gniaužianti istorija: pilotas skrendant lėktuvui kabėjo pro langą

Pastarosiomis dienomis tikriausiai matėte internete sklandantį pasakojimą apie pilotą, kuris skrendant lėktuvui kabėjo pro langą. Kaip paaiškinta „Twitter“ platformoje, 1990 m. pilotas buvo beveik visiškai ištrauktas pro lėktuvo langą. Likusią kūno dalį kabinoje už kojų laikė jo kolegos. Kitas pilotas buvo priverstas nuleisti lėktuvą, kol į kabiną iš lėto plūdo oro srautas ir jo kolega kabėjo lėktuvo išorėje.
2021-05-26

Prie Tauragės nukrito ir užsidegė lėktuvas: sužeistas pilotas išvežtas į ligoninę

Tauragės rajone esančio Girininkų kaimo teritorijoje šeštadienio popietę, po 16 val., nutiko nelaimė. Avariniu būdų leidosi vienmotoris lėktuvas, kuris galiausia trenkėsi į žemę ir paskendo liepsnose. Įvairias kūno vietas apdegęs lakūnas pats išlipo iš lėktuvo, išsikvietė pagalbą ir buvo išvežtas į ligoninę. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad incidentas nutiko Girininkų kaime esančiame privačiame aerodrome.

Pietų Karolinoje sudužus naikintuvui žuvo jo pilotas

Pietų Karolinoje per mokymo misiją sudužus JAV oro pajėgų naikintuvui F-16 žuvo jo pilotas, trečiadienį pranešė Pentagonas. Lėktuvas nukrito antradienį apie 23 val. 30 min. vietos (trečiadienį 6 val. 30 min. Lietuvos) laiku Shaw oro pajėgų bazėje apie 160 km į šiaurę nuo Čarlstono, sakoma bazės pranešime. Jame nurodoma, kad pilotas dalyvavo mokymo misijoje. Informacijos dėl galimos nelaimės priežasties neskelbiama.
2020-07-01

Princas Williamas nori padėti kovoti su koronavirusu: sklinda kalbos, kad grįš į senąjį darbą

Visi karališkosios šeimos nariai šiuo metu atskirai laikosi saviizoliacijos, o princas Williamas kartu su žmona Kate Middleton ir 3 atžalomis šiuo laikotarpiu netgi persikėlė į savo namą kaime. Vis dėlto pasirodo, kad ramiai nusėdėti vietoje princui Williamui nepavyksta – jis rimtai ketina šiuo sunkiu laikotarpiu grįžti prie senojo savo darbo.
2020-04-02

Pilotų mokymo centras mokys moderniau: už 80 mln. eurų perka skrydžio treniruoklius

Verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ valdomas pilotų mokymų centras „BAA Training“ už daugiau nei 90 mln. JAV dolerių (apie 80,4 mln. eurų) perka devynis realaus skrydžio treniruoklius. Treniruokliai „RealitySeven“ bus įsigyti iš JAV bendrovės „L3Haris Technologies“, pranešė „Avia Solutions Group“.  Pasak pranešimo, „BAA Training“ tapo pirmuoju nepriklausomu mokymų centru, JAV įmonei pateikusiu tokį didelį užsakymą.
2020-03-06

Kroatijoje sudužus sraigtasparniui žuvo žmogus

Prie Kroatijos Adrijos jūros pakrantės pirmadienį sudužus kariniam sraigtasparniui žuvo jo pilotas, o dar vienas įgulos narys dingo, informavo Gynybos ministerija. JAV gamybos orlaivis „Kiowa Warrior OH-58D“ vykdė mokomąjį skrydį. Pradėta intensyvi dingusio asmens paieškos ir gelbėjimo operacija, nurodė Kroatijos gynybos ministerija. Nelaimės, įvykusios šalia centrinės pakrantės dalies, priežastis kol kas nežinoma.
2020-01-27

Lėktuvo keleivių skrydis virto košmaru: pakilimo pradžia įvarė šoką

Nėra nieko svarbiau nei jaustis saugiam lėktuve, kuriame skrendi. Tačiau šis incidentas virto košmaru keleiviams, kai vos pačioje pradžioje skrydžio kylant žiežirbavo ir nuskriejo vienas iš ratų. Dramatiška akimirką užfiksavęs keleivis pasakoja, kad ne juokais sunerimo. Skrydis vyko tarp Monrealio ir Bagotvilio. Tuo metu lėktuve buvo 49 keleiviai ir trys įgulos nariai. Lėktuvas buvo privertas sukti ratus dvi valandas, kad išdegintų kurą.
2020-01-07

Sudužus orlaiviui Rusijoje žuvo pilotas

Rusijos pietuose netoli Novorosijsko šeštadienį sudužus privačiam sraigtasparniui žuvo jo pilotas, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė informuotas šaltinis. „Nelaimė įvyko netoli gyvenvietės Abrau Diurso. Sraigtasparnis staiga tapo nebevaldomas, nukrito ir užsidegė. Sraigtasparnio pilotas žuvo“, – teigė šaltinis. Pasak šaltinio, sraigtasparnis „Robinson 66“ priklausė bendrovei „Abrau Diurso vyno turizmo centras“. „Tokio tipo sraigtasparniuose telpa iki penkių žmonių“, – teigė šaltinis.
2019-11-30

Skrydžio metu mirė keleivinio lėktuvo pilotas

Praėjusį savaitgalį, skrydžio iš Maskvos į Anapą metu, blogai pasijuto antrasis orlaivio pilotas Damiras A. Lėktuvą teko priverstinai tupdyti Rostove prie Dono, tačiau 49-erių orlaivio piloto atvykę medikai neišgelbėjo, ligoninėje jis mirė. Tikėtina, nuo širdies smūgio miręs pilotas galėjo susidurti su sveikatos problemomis, tačiau slėpti tai nuo medikų apžiūrų metu.
2019-11-27

Lėktuvo keleiviai patyrė tikrą siaubą: pilotas lėktuve sukėlė sumaištį

Amsterdamo Schipholio oro uoste lėktuvo pilotui trečiadienį netyčia įjungus signalą, rodantį, kad orlaivis yra užgrobtas, kilo didelė sumaištis ir buvo surengta olandų policijos saugumo operacija. Ispanijos oro bendrovė „Air Europa“ po incidento jos lėktuve, turėjusiame skristi iš Nyderlandų sostinės į Madridą, pareiškė atsiprašanti. „Klaidingas aliarmas.
2019-11-07

Stiuardesės išpažintis: šypsenos slepia seksą su keleiviais ir romanus su pilotais

Stiuardesės darbas ne vienam asocijuojasi su amžina romantika, tačiau retas, kuris žino, koks iš tiesų jis yra. Nors stiuardesėms ir suteikiama galimybė keliauti aplink pasaulį, ši profesija tikrai ne iš lengvųjų – krauti keleivių lagaminus, užtikrinti jaukią ir malonią atmosferą viso skrydžio metu, aptarnauti bei padėti bet kada ir bet kuriuo atveju – tą sugebėtų ne kiekvienas.
2019-09-21
Į viršų