pilietinis pasipriešinimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pilietinis pasipriešinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pilietinis pasipriešinimas“.

Ginklų savininkai privalės išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą

Ginklų savininkai privalės išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą, antradienį nusprendė Seimas. Už tokią pataisą antradienį balsavo 108 Seimo nariai, prieš buvo vienas, 15 politikų susilaikė. Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme įtvirtinta, kad norėdami gauti leidimą A ir B kategorijų ginklams ar juos pratęsti asmenys turės išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą. „Šis įstatymas yra žingsnis link visuotinės gynybos, žingsnis viename iš visuomenės sluoksnių.

Seimas balsuos, kad ginklų savininkai turėtų išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą

Seimas antradienį planuoja balsuoti, kad ginklų savininkai privalėtų išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo Lauryno Kasčiūno inicijuotoms pataisoms yra pritarusi ir Vyriausybė. Numatoma Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme įtvirtinti, kad norėdami gauti leidimą A ir B kategorijų ginklams ar juos pratęsti asmenys turėtų išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą.

Lietuvoje veikia „Mobilizacijos mokykla“: suteiks žinių, kaip elgtis karo atveju

Kas yra pilietinis pasipriešinimas? Į šį klausimą vis dar geba atsakyti retas lietuvis, tad internete veikti pradeda nauja edukacinė platforma „Mobilizacijos mokykla“. Valandos trukmės kursą galės išeiti visi norintieji, užduotis įveikę tautiečiai gaus ir sertifikatą. Žmonės internete galės įgyti žinių apie pilietinį pasipriešinimą ir pasirengimą mobilizacijai.

Daugėja civilių šaudymo kursuose: „Tai negali būti daiktas, kuris yra nupirktas ir padėtas kažkur seife“

Ukrainoje tebesitęsiant karui, į Lietuvos šaudyklas plūsta lietuviai, norintys išmokti taikliai šaudyti, tinkamai valdyti ir prižiūrėti ginklus. Pasak tokių mokymų organizatorių, žmonių, norinčių mokytis kariauti, antplūdį jie pajuto karo pradžioje. Šaudyti veržėsi įvairių specialybių atstovai, dalis jų įsigijo ir ginklus ir dabar nuolat tobulina šaudymo įgūdžius. Atvirų durų diena šaudykloje Jonavos pašonėje priviliojo kelias dešimtis entuziastų.

Kiekvienas žinos, kaip gintis: Vyriausybė patvirtino pilietinio pasipriešinimo planą

Lietuva dar labiau stiprina savo gynybą prieš galimas grėsmes. Vyriausybė trečiadienį patvirtino pilietinio pasipriešinimo strategijos įgyvendinimo planą. Dokumentas suskirstytas į keturias kryptis: atsparumo stiprinimo, pilietinės valios stiprinimo bei žinių ir įgūdžių, reikalingų tiek ginkluotam, tiek neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui, teikimo ir ugdymo.

Ragina gyventojus jau dabar ruošti gynybai: štai, ką žinoti – būtina, turėti – reikia

Kodėl stringa piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui planas? Tokį klausimą kėlė Seimo nariai ir ragino nieko nelaukiant, kuo greičiau valdžią priimti sprendimus ir ruošti gyventojus gynybai. Politikai beda pirštu į susidariusią pavojingą situaciją prie Lietuvos sienos – Rusijos bei Baltarusijos veiksmus. Seimo narys Kęstutis Vilkauskas ragino Vyriausybę greičiau priimti pilietinio pasipriešinimo planą.

Seime – politinio pasipriešimo mokymai: „Dabar turėsim kitą etapą“

Praėjus daugiau nei metams nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios, Seime parlamentarus šauliai mokė pilietinio pasipriešinimo įgūdžių. Mat iškilus karo grėsmei ar karo padėties atveju, parlamento veikla – gyvybinė šalies funkcija, ir į posėdį išrinktieji turėtų susirinkti. Šauliai politikus mokė ir išgyvenimo – rišti turniketus, atlikti kitas skubios medicinos procedūras, susikrauti išgyvenimo krepšius, o taip pat – kaip naudotis ginklais.
Aktualijos 2023-05-17

Kaip gintis karo atveju: pilietinio pasipriešinimo kursai, apie kuriuos žino nedaugelis

Per metus pilietinio pasipriešinimo kursą išlaikė 3000 žmonių. Specialistai sutaria – tai yra per mažai. Kaip ruošti piliečius krizės atveju idėjų yra įvairių: vieni siūlo įvesti privalomą šauktinių kariuomenę, kiti atsakomybę permeta Šaulių sąjungai. Kilus karui kiekvienas pilietis turėtų atlikti tam tikrą funkciją. Tai – pilietinis pasipriešinimas. Kad civiliai galėtų teikti pagalbą kariuomenei, jie turi įgauti žinių ir praeiti specialius mokymus.

Siunčia perspėjimą kiekvienam lietuviui – kaip ginsimės: „Turime galvoti, kad po 2 metų bus karas“

Vis garsiau kalbama, kad už Lietuvos gynybą atsakinga ne tik šalies kariuomenė ar NATO, bet kiekvienas iš mūsų. Pripažįstama, kad didelė visuomenės dalis nežino, ką reikėtų daryti karo atveju. Politikų nuomone, visi piliečiai ir valstybės institucijos turėtų galvoti, kad karas laukia vos už kelių metų, tik tada būtų judama į priekį pilietinio pasipriešinimo srityje.

Ekspertas apie padėtį Lietuvoje: „Turime šiandien galvoti, kad po 2 metų bus karas“

Net trečdalis rusų mano, kad jau dabar yra poreikis pradėti karą prieš Lietuvą ir kitas Baltijos šalis. Tai parodė naujausia Rusijos piliečių apklausa. Bet nei tai, nei Putino sukeltas karas Ukrainoje negali išjudinti Lietuvos politikų ir valdininkų. Pernai priėmus pilietinio pasipriešinimo strategiją, per metus valdžia nesugebėjo net parengti jos įgyvendinimo plano, o paskaitas apie tai, kaip reikėtų priešintis okupantui, išklausė vos 3 tūkstančiai gyventojų.
Aktualijos 2023-04-12
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų