paulius subačius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paulius subačius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paulius subačius“.

Ekspertai įvertino popiežiaus pasisakymą dėl karo Ukrainoje: naiviai tiki, kad tebeegzistuoja „pasaulio tvarka“

Dar kartą tarptautinės kritikos dėl pasisakymų apie karą Ukrainoje sulaukęs popiežius Pranciškus vadovaujasi pasenusia tradicine doktrina, sako ekspertai. Lietuvių katalikų mokslo akademijos nario Pauliaus Subačiaus teigimu, nors Bažnyčios vadovo žodžiai nebuvo sąmoningi, jis neįvertina, kokius padarinius tai sukelia. „Popiežius nėra Rusijos pusėje – jis, duodamas interviu, neatsakingai improvizuoja. Tai nebuvo pareiškimas ar apgalvotas tekstas. Tai, kas yra cituojama, ištraukta iš pokalbio.
2024-03-10

VU profesorius įsivėlė į skandalą: pamėgo studentą įžeidžiantį komentarą

Atėjo laIkas kai vienas patiktukas ar komentaras Feisbuke gali virsti aiškinimųsi institucijoms, komisijoms, viršininkui ir net viešu skandalU. Vilniaus universiteto profesorius tarybos narys feisbuke paspaudė „patinka“ ant studentą įžeidžiančio komentaro, kuriame magistrantas vadinamas Ramūno Karbauskio, padoriai perfrazavus, „oralinio sekso partneriu“. Įsisukus skandalui, dėstytojo veiksmus vertino visa universiteto etikos komisija.

Pradinio ugdymo mokytojus ir toliau galės rengti universitetai

Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas sako, kad neplanuojama pradinio ugdymo mokytojų rengimo patikėti tik kolegijoms. Abejonių dėl pedagogų rengimo reglamento pakeitimų viešojoje erdvėje išsakė Vilniaus universiteto profesorius Paulius Subačius. Tai sukėlė dideles diskusijas socialiniuose tinkluose. Anot P. Subačiaus, planuojama, kad pradinių klasių mokytojus būtų leidžiama rengti tik kolegijoms. Švietimo ir mokslo viceministras sako, kad tokio ketinimo ministerija neturi.
Aktualijos 2018-02-26

LRTK pirmininku išrinktas P. Subačius

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos nariai pirmininku išsirinko Paulių Subačių. Jį į komisiją yra delegavusi Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija. LRTK pirmininko pavaduotoju išrinktas Seimo deleguotas Rimantas Bagdzevičius. Naujas pirmininkas buvo renkamas dėl to, kad pasibaigė buvusio pirmininko Jono Liniausko kadencija komisijoje ir Rašytojų sąjunga į komisiją delegavo naują narį Antaną Jonyną.
2011-05-19

Katalikai komjaunuoliai: Paulius Subačius ir Mantas Adomėnas

Dalis mūsų politikų ir visuomenės veikėjų, kurie nešioja liberalų ir net dvasingųjų Romos katalikų skiriamuosius ženklus, būtų puikiai pritapę prie sovietinio komjaunimo. Mokėti įtaigiai kalbėti, susigaudyti tarp vyraujančios mados, sugebėti prisitaikyti prie įsigalėjusios pasaulėžiūros, neišsišokti ir nepriekaištingai „apsiforminus“ gerai ir pasiturinčiai gyventi netoli nuo valdžios. Tokie buvo sovietų komjaunuolių siekiai ir vertybės. Keičiantis santvarkoms vertybės nelabai kinta.

Aukštosios mokyklos paskelbė studentų priėmimo taisykles be studijų kainų

Aukštosios mokyklos jau paskelbė studentų priėmimo taisykles, tačiau jose kol kas nenurodoma studijų kaina. „Beveik visos (aukštosios mokyklos - BNS) yra paskelbusios, kitos tiesiog sakė, kad administratoriai dar į interneto svetainę nespėjo įdėti, bet iš esmės paskelbusios“, - BNS antradienį sakė švietimo ir mokslo patarėjas visuomeniniais klausimais Paulius Subačius.

Piketas be argumentų

Vakar protesto akciją prie Seimo surengę 10 Vilniaus universiteto studentų aukštojo mokslo reformos kūrėjus įvardijo kaip jaunimo priešus. Patys „priešai“ pasigenda bent kokių alternatyvių pasiūlymų. Negavę Vilniaus savivaldybės leidimo organizuoti mitingo prieš aukštojo mokslo reformą, studentai pasitenkino negausia akcija. Lipnia juosta burnas užsiklijavę 10 jaunuolių, prilaikydami „gėdos lentą“ su „jaunimo priešų“ atvaizdais, pusvalandį pastoviniavo greta parlamento.

TS-LKD ir socialdemokratų vieši debatai apie švietimą ir kultūrą

Vakar, rugsėjo 30 dieną, Vilniaus rotušėje vyko TS-LKD iniciatyva surengti debatai su socialdemokratų partijos atstovais. Auditorijai abiejų partijų komandos pristatė savo programines nuostatas švietimo ir kultūros srityje. TS-LKD pozicijas gynė partijos pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, TS-LKD švietimo grupės vadovas dr. Mantas Adomėnas, dr. Paulius Subačius. Socialdemokratų partiją atstovavo – Rimantas Vaitkus, Aušrinė Marija Povilionienė, Sigita Burbienė.
2008-10-01

TS-LKD pirmininkas A. Kubilius pristatė komandą

TS-LKD pirmininkas A. Kubilius pristatė komandą, kuri po Seimo rinkimų būtų pasiruošusi vadovauti TS-LKD parengto plano Lietuvai įgyvendinimui Seime ir Vyriausybėje. „Esame pasirengę toms permainoms, kurios būtinos Lietuvai. Turime išsamų planą tokioms permainoms įgyvendinti. Mūsų plano principai - išmintis, politinė valia, drąsa ir visuomenės sutarimas vardan tų permainų, kurios tikrai yra būtinos. Turime komandą, kuri pasirengusi imtis atsakomybės už šio plano įgyvendinimą.
2008-09-18

PETICIJA UŽ AUKŠTOJO MOKSLO REFORMĄ

Šiandien aukštajam mokslui būtina esminga, sistemiška ir nuosekli reforma, kurios dėka mokytis linkę jaunuoliai geriausiomis sąlygomis gautų kokybiškas studijas, talentingi dėstytojai – modernių tyrimų ir oraus pragyvenimo sąlygas, o Lietuva – visuomenės ir ūkio klestėjimo laidą.
2007-06-15
REKLAMA
REKLAMA

Visuomenininkai skatina greičiau pritarti aukštojo mokslo reformai

Laisvosios rinkos instituto, kai kurių aukštųjų mokyklų ir kitų visuomenės grupių atstovai paskelbė peticiją už aukštojo mokslo reformą. Peticija iš esmės pritariama partijų diskutuojamam susitarimui dėl aukštojo mokslo reformos ir raginama jį pasirašyti nedelsiant, praneša Lietuvos radijas.

Lietuvos vyskupai teisme gins animacinio serialo įžeistus tikinčiųjų jausmus

Lietuvos vyskupų konferencija kreipsis į teismą dėl animacinio serialo, kurio transliavimas per televiziją galėjo įžeisti tikinčiuosius. Tai BNS patvirtino Vyskupų konferencijos delegatas Radijo ir televizijos komisijoje Paulius Subačius. Pasak jo, tai kol kas nėra padaryta, nes ieškinys dėl filmo "Popiežiaus miestas" yra didelės apimties ir reikia surinkti nemažai informacijos. "Panašių procesų yra buvę ir kitose šalyse, tai bus pasinaudota jų medžiaga.
2007-01-10

Gausėjanti "Klausimėlio" studentija

Šventas įsitikinimas, kad Vilniaus universitetą įkūrė Benediktas Juodka (tokiu atveju jam dabar mažiausiai turėtų būti per 400 metų), viduramžiai buvo po renesanso, o Aristotelis rašė XVII amžiuje. Jei manote, kad šie atsakymai iš laidos „Klausimėlis“, tai suklydote. Ne, tai atsakymai iš studentų rašto darbų. Beje, daugelis iš jų parašyti su gramatinėmis klaidomis.
2005-04-18

Laima Kanopkienė: “Mus išmokė rašyti paraiškas ir konkuruoti”

“Kultūros žurnalistai turi įgauti daugiau pasitikėjimo ir drąsos kovoti už save, o nesiskųsti, kai mūšis jau pralaimėtas…” – Lietuvos radijo laidoje “Kultūros savaitė” šiandienę kultūrinės spaudos situaciją vertina žurnalo “Kultūros barai” vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Laima Kanopkienė.
2004-02-18

Pokalbis su P. Subačiumi apie kultūrinių leidinių finansavimą ir kultūrinę cenzūrą

Mintimis apie siaurėjantį bendrosios kultūros lauką Lietuvos radijo laidoje “Kultūros savaitė” dalijasi kultūros publicistas hum. m. dr. Paulius Subačius. Metų pradžioje kultūros žmonės galvoja apie savo tolesnius planus, kadangi Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas paskelbia apie naujų metų viešosios informacijos rengėjų finansavimą. Šiemet šis paskelbimas yra ganėtinai problemiškas, kadangi net trys kultūros leidiniai negavo rėmimo.
2004-02-12

Grytė Liandzbergienė: Nepilnamečius žalojanti žiniasklaida - smurtaujančios visuomenės atspindys

Šiuolaikiniuose animaciniuose filmuose meškučiai nebeskina gėlyčių, o kiškučiai nebesiūlo atskubėti į pagalbą bėdos ištiktiesiems. Švelnius žvėrelius keičia kariaujantys digimonai ir priešus dobiančios aršios supermergaitės. Vaikų TV laidas be jokių skrupulų pertraukia savireklamos produktai - kitų laidų anonsai.
Aktualijos 2004-01-06

V. Adamkus tikisi veiksmingesnės Bažnyčios įtakos visuomenei

Kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus norėtų, kad Bažnyčia aktyviau dalyvautų visuomenės gyvenime. "Bažnyčios reprezentavimo trūkumas jaučiamas visose srityse", sakė Eltai V. Adamkus. Prezidentas pabrėžė visada buvęs ir esąs už tvirtą ir aiškią Bažnyčios poziciją moralės klausimais - nuo šeimos iki bendro visuomeninio gyvenimo. "Daugelio mūsų problemų priežastis yra ta, kad stokojame tvirtų moralinių principų.
2003-10-25
Į viršų