parazitas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „parazitas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „parazitas“.

8 cm ilgio radinys moters smegenyse šokiravo medikus: tai matė pirmą kartą

Neįprastas atvejis medicinoje – 64 metų moteriai, kuri skundėsi sveikatos problemomis, Australijoje buvo atlikta išskirtinė operacija, kurios metu iš jos smegenų buvo pašalinta aštuonių centimetrų ilgio kirmėlė. Tai pirmasis toks atvejis istorijoje.  Apvalioji kirmėlė Ophidascaris robertsi Australijoje yra vietinė, ji labai dažnai parazituoja gyvatėse.
2023-08-30

21-erių vaikinas atsibudo su parazitu akyje: skubiai įspėja visus

2018 m. atlikti tyrimai parodė, kad daugėja audiniais mintančių parazitų sukeliamų infekcijų, todėl tūkstančiams kyla pavojus užsikrėsti ir netgi netekti regėjimo. Infekcija nuo laisvai gyvenančių amebų – pirmuonių, kurie savarankiškai gyvena dirvožemyje ar vandenyje ir kuriems nereikia žmogaus ar gyvūno šeimininko – 85% atvejų paveikia kontaktinių lęšių naudotojus, perspėjo Ligų kontrolės ir prevencijos centras.
2023-03-20

TV3 kino premjera – „Parazitas“: komedija, kuriai nereikia klounų, tragedija, kuriai nebūtini blogiečiai

Jau šiandien TV3 „Šeštadienio gero kino vakaro“ žiūrovų laukia neeilinė premjera – visą pasaulį sužavėjusi kino juosta „Parazitas“. Netikėti siužeto vingiai ir genialiai pateikta istorija įtrauks taip, kad net ir jai pasibaigus, mintys vis dar suksis apie pagrindinius filmo herojus.
2022-04-02

Šeštadienio gero kino vakaras. „Parazitas“ – kaip užsikrėsti meile Pietų Korėjos kinui

Pietų Korėjos kino genijaus Joon-ho Bongo šedevras „Parazitas“ jau 3 metus kaip realus kraugerys neduoda ramiai gyventi nemažai daliai pasaulio kinomanų. Kodėl? Nes drąsiai galiu teigti, kad ekranuose vis dar nepasirodė toks filmas, kuris vienu metu tiek ir pasotintų, tiek ir paliktų žiūrovą išbadėjusį atsakymų į tam tikrus klausimus. Kai kurie filmai geba netikėtai nustebinti savo žiūrovą, tačiau tikri šedevrai jį įtrauks ir kels nuolatinę įtampą.
2022-03-31

„Klajoklių žemei“ – dar vienas garbingas apdovanojimas kelyje link „Oskarų“

Kinų kilmės režisierės Chloe Zhao sukurta juosta „Klajoklių žemė“ šeštadienį laimėjo dar vieną apdovanojimą – Amerikos režisierių gildijos apdovanojimą. Tai yra paskutiniai svarbūs apdovanojimai prieš „Oskarus“, laikomi vėlyvais jų pranašais. Sakydama padėkos kalbą Ch.
2021-04-11

Atidžiau į užsisakytą patiekalą įsižiūrėjęs vyras nustėro – vaizdelis sukėlė šleikštulį

Užsisakęs sušius viename geriausiai vertinamų Klivlando, JAV, restoranų vyras to išvysti nesitikėjo. Atidžiau įsižiūrėjęs į patiekalą jis pastebėjo, kad jame kažkas juda. Incidento vaizdeliu jis pasidalijo socialiniuose tinkluose. Įraše matyti, kad viename sušyje rangosi parazitas. Anot įrašu platformoje „Reddit“ pasidalijusio kliento, didelė sušių lėkštė jam atsiėjo 90 JAV dolerių.
2020-12-30

Pietų Korėja – absoliutaus grožio kultas, bulvių ledai ir kitos įdomybės

Pietų Korėja – šalis, kurioje, ko gero, didžioji dalis kavinių visų pirma skirtos ne kavos ar arbatos pertraukėlėms, bet fotosesijoms. Čia svarbus ne patiekalo ar gėrimo skonis, o tai, kai, kaip jis atrodys nuotraukose, kurios talpinamos socialiniuose tinkluose. Iš tiesų pažinti Korėją ir jos žmones reikia laiko. Lietuvė Irma Balbieriūtė-Safina čia gyvena jau metus laiko ir, kaip pati sako, dar tik susipažįsta su šia šalimi. Kalbiname Irmą išsamiau apie šį egzotišką kraštą.
2020-10-12

„Kino karavanas“ vasaros kino kelionę po Lietuvą pradėjo nuo Palangos tilto

Liepos 6 d. paplūdimyje prie Palangos tilto giedant tautišką giesmę atidarytas septintus metus vyksiantis projektas „Kino karavanas“. Festivalis „Kino pavasaris“ ir partneris TV3 šią vasarą šalies miestuose surengs apie 30 nemokamų lauko seansų.
2020-07-07

Nemokami TV3 ir „Kino pavasario“ seansai neša svarbią žinią: pagijus kūnams, metas gydyti sielą

Jau visai netrukus, liepos 6-ąją, ant Palangos tilto giedant himną, vėl prasidės TV3 ir „Kino pavasario" projekto „Kino karanavas“ sezonas, kurio metu visoje Lietuvoje bus parodyta apie 30 nemokamų, įsimintiniausių šių metų „Kino pavasario“ seansų. Kaip sako „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška, šie metai apskritai buvo ypatingi, o nors kiek įveikus sunkumus svarbu pagydyti ne tik kūnus, bet ir sielas – būtent tokia yra šio „Kino karanavo“ misija.

Per karantiną autokiną aplankė daugybė automobilių: paaiškėjo, koks filmas buvo žiūrimiausias

Per karantiną atgimusio autokino seansus aplankė beveik 14 tūkst. automobilių, už bilietus surinkta 154,6 tūkst. eurų, pranešė Lietuvos kino centras. Kiną savo automobiliuose buvo galima žiūrėti beveik 20-yje Lietuvos miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, Gargžduose, Jonavoje, Tauragėje, Šakiuose, Šilutėje, Pakruojyje, Biržuose, Molėtuose, Ukmergėje, Širvintose ir kituose Lietuvos miestuose.
Aktualijos 2020-06-21
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus oro uoste – įspūdingas „Aerokinas“

Oro uostuose ugniagesių sukuriamos vandens arkos tradiciškai yra skirtos pagerbti naujas pradžias, kaip naujas lėktuvas ar kryptis, arba fantastiškas pabaigas, kaip paskutinis piloto skrydis.
2020-04-30

Neįprastoje vietoje startavo kinas, kuriame Stasiulevičiūtė sužibėjo: pasipuošė įspūdingu aksesuaru

Virtualiojoje erdvėje besitęsiantis „Kino pavasaris“ pristato naują patyriminių seansų ciklą „AEROKINAS – kelionė prasideda“. Tik gegužės mėnesį, pirmą kartą istorijoje, Vilniaus oro uoste, kur kyla ir leidžiasi lėktuvai, bus atidarytas autokino teatras. Keturias savaites vis skirtingomis kryptimis bus skraidinami didelio ekrano, įspūdingų patirčių ir kelionių išsiilgę žiūrovai, rašoma pranešime spaudai.
2020-04-29

TOP 10 populiariausių „Kino pavasario“ filmų: juos pamatyti dar spėsite

Vakar oficialiai baigėsi festivalis „Kino pavasaris“, tačiau žiūrovai ir toliau namuose galės mėgautis populiariausiais filmais, kol bus atidaryti kino teatrai, rašoma pranešime spaudai. Pratęsimo repertuare ⎯ daugiausia peržiūrėti filmai, tarp kurių festivalio žiūrovų ir žiuri geriausiai įvertinti filmai, dokumentika, kulinarinės juostos, komedijos, psichologinės bei romantinės dramos ir, žinoma, filmai visai šeimai. Festivalis „Kino pavasaris“ jau sulaukė 55 tūkstančių filmų peržiūrų.

Kino kritikas Kulvietis – apie daugybę „Oskarų“ susišlavusį „Parazitą“: paaiškino, kodėl patiks visiems

Nepaisant to, kad šiuo metu pasaulis kovoja su koronavirusu, ir uždarytos tiek mokymosi įstaigos, tiek ir prekybos centrai, lietuvių pamėgtas „Kino pavasaris“ vis tiek įvyks. Tiesa, šįkart – kiek kitokiu formatu. Iš kino salės persikėlė į kiekvieno namus. Kino kritikas Marijus Kulvietis naujienų portalui tv3.lt teigė besidžiaugiantis, kad ir šiemet žmonės galės susipažinti su geriausiais kino meno pasiekimais.
2020-03-22

Netradicinis „Kino pavasario“ atidarymas parodė kitą garsenybių pusę: šventė iš namų

Jubiliejinis festivalis „Kino pavasaris“ atidarytas! Žiūrovų namuose jis vyks kovo 19–balandžio 2 dienomis. Šį kartą atidarymo ceremonija buvo kitokia, bet vis tiek išlaikė bendruomeniškumo dvasią, rašoma pranešime spaudai.
2020-03-20

Karantinas gali būti įtraukiantis: „Kino pavasario“ filmai, kuriuos prilygina deimantams

Jau nuo rytojaus prasidės 25-asis „Kino pavasario“ festivalis, kasmet pritraukiantis būrius gerų filmų ištroškusių žmonių. Tiesa, dėl šiuo metu šalyje esančio karantino, šiais metais festivalis bus kiek kitoks – žiūrovai bus kviečiami ne į kino sales, bet prie savo televizorių ekranų.
2020-03-18

„Kino pavasaris“ tampa prieinamesnis visiems: ypatingas dėmesys vyresniems žmonėms

Kovo 19 d. Vilniuje ir Kaune, o keliomis dienomis vėliau – dar 14-oje Lietuvos miestų prasidėsiantis festivalis „Kino pavasaris“ tęsia siekį būti kuo labiau prieinamas ir patogus platesnei auditorijai.

Trumpas pažėrė kritikos Holivudui: neliko patenkintas geriausio filmo apdovanojimu

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį sukritikavo Holivudo sprendimą įteikti „Oskarą“ geriausio filmo kategorijoje Pietų Korėjos komedijai „Parazitas“, klausdamas, kodėl šis prestižinis prizas atiteko užsienio juostai. „Kokia prasta šiemet buvo Akademijos apdovanojimų ceremonija?“ – per rinkimų mitingą Kolorado Springse Kolorado valstijoje didžiulės minios retoriškai klausė valstybės vadovas.
2020-02-21

Viešumoje pasirodžiusi Deppo dukra prikaustė dėmesį: suknelė nepaliko vietos fantazijai

Visai neseniai vyko BAFTA (Britų kino ir televizijos meno akademijos) apdovanojimų ceremonija. Londone vykstančiuose apdovanojimus apsilankė daugybė žinomų pramogų pasaulio atstovų. Šių apdovanojimų nepraleido ir Johny Deppo dukra Lily Rouz Melody Depp. Būtent per šiuos apdovanojimus ji sulaukė daugybės dėmesio. Mergina ant raudonojo kilimo pozavo pasipuošusi itin drąsia suknele.
2020-02-12

Šių metų „Oskarams“ – žiaurus smūgis: to dar nėra buvę

Los Andžele vykusios 92-osios „Oskarų“ įteikimo ceremonijos tiesioginę transliaciją sekmadienį stebėjo 23,6 mln. žmonių – tai yra naujas antirekordas po staigaus auditorijos sumažėjimo 2018-aisiais. Palyginti su praėjusiais metais, „Oskaro“ auditorija sumažėjo 20 proc., arba maždaug 6 mln. žmonių, pranešė dienraštis „The New York Times“, remdamasis tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis.
2020-02-11

„Oskarai“ atidavė duoklę Bryantui: žuvęs krepšininkas pagerbtas net kelis kartus

Los Andžele visai neseniai nuaidėjo 92-oji „Oskarų“ ceremonija, kurioje triumfavo Pietų Korėjos režisieriaus Bong Joon-ho juosta „Parazitas“.  Vis dėlto tiek prieš prasidedant ceremonijai, tiek jos metu, daugybė dėmesio skirta ir visai neseniai netikėtai žuvusiam legendiniam krepšininkui Kobe Bryantui.
2020-02-10

Šis „Kino pavasaris“ bus kitoks – žiūrovų laukia seansai netikėtoje vietoje

Kovą 25-ąjį kartą vyksiantis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ kviečia žiūrovus drauge švęsti jubiliejų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT), rašoma pranešime spaudai. Pirmąjį festivalio savaitgalį, kovo 21–22 dienomis, salėje, kurioje filmais galės mėgautis net tūkstantis žiūrovų, įvyks keturi nepamirštami kino seansai: nuo filmo visai šeimai su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru iki vidurnakčio seanso. Bilietai jau prekyboje! „25 metų jubiliejus.
2020-02-04

Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą: užsikrėsti gali daugelis

Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą – jautinį kaspinuotį. Specialistai sako, kad tokie parazitai pastaraisiais metais buvo retenybė, bet mėgstančių valgyti žalią mėsą žmonių daugėja, tad gali daugėti ir apsikrėtusių šiais, kartais ir 25 metrus siekiančiais parazitais. Jautinio kaspinuočio fragmentus iš mėgintuvėlio traukia ir labai atsargiai rodo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Mikrobiologinių tyrimų skyriaus parazitologė.

Kortos atverstos: paaiškėjo visi „Oskarų“ apdovanojimų nominantai

Vasario 10-ją vyks 92-ieji prestižiniai kino apdovanojimai „Oskarai“. Visa Holivudo grietinėlė laukia šių iškilmingų apdovanojimų. Visos kino žvaigždės svajoja gauti „Oskaro“ statulėlę, tačiau ne visi pretenduoja į jas.
2020-01-13

Paaiškėjo, kas pretenduoja tapti geriausiu tarptautiniu filmu „Oskarų“ apdovanojimuose

Į pretendentų gauti geriausio tarptautinio filmo „Oskarą“ trumpąjį sąrašą pateko 10 juostų, įskaitant didelio pripažinimo sulaukusius kūrinius iš Pietų Korėjos, Ispanijos ir Senegalo.
2019-12-17

Kanų kino festivalyje triumfavo komedija „Parazitas“

Pietų Korėjos režisierius Bong Joon-ho šeštadienį pelnė 2019 metų Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ už savo juodojo humoro komediją „Parazitas“ (Parasito), vaizduojančią apie didėjantį atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų kino kūrėjo gimtojoje šalyje. 49 metų Bong Joon-ho – pirmasis korėjietis, laimėjęs didžiausio pasaulyje tarptautinio kino festivalio pagrindinį apdovanojimą.
2019-05-25

1 triukas ir uodai prie jūsų neskris: apie tai nebūtumėte pagalvoję

Nors atėjusi vasara džiugina visus dėl šiltų orų ir malonių vakarų prie vandens telkinių, vis dėlto su ja atėjo ir nesibaigiantys būriai uodų. Jei jūs esate tas, į kurį uodai taikosi nuolat, ši gudrybė tikrai pravers.  Štai kas tikrai atstumia uodus, rašo woman.ru.  Vienas iš esminių būdų, galinčių padėti kovoti su įkyriais parazitais, yra higiena ir švara.
2018-06-02

Dėmesio: lietuvių namus puola dešimtmečius nesirodę parazitai

 Vis daugiau keliaujantys tautiečiai iš užsienio lagaminuose parsiveža patalinių blakių. Agresyvūs, besikandžiojantys ir sparčiai besidauginantys vabzdžiai gali tūnoti net ir penkių žvaigždučių viešbučiuose.  Vaizdelis, primenantis ištrauką iš siaubo filmo. Po lovos čiužiniu tiesiog knibždėte knibžda mažyčių vabzdžių. Tai – patalinės blakės. Pastaruoju metu su šiais parazitais Lietuvoje susiduria vis daugiau tautiečių.

Buvęs kontržvalgybininkas: ES lėšas skirstančios agentūros — parazitinės

„Daugeliui žmonių įdomu, kodėl laimėjus rinkimus, vyksta tokia kova dėl postų ministerijose, agentūrose. Oficialiai skelbiama, kad viskas daroma dėl skaidrumo ir viešumo, tačiau labiausiai siekiama įdarbinti savo žmones ten, kur sukasi dideli finansiniai srautai. Įgavęs teisę šiuos srautus kontroliuoti, gali nukreipti juos ten, kur nori“, — sako Kastytis Braziulis, buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) Kontržvalgybos valdybos skyriaus viršininkas.

10 neįtikėtinų „įnamių“: kas gali išgyventi žmoguje? (II)

Kiekvienas yra girdėjęs pasakojimų apie keisčiausius nutikimus, pavyzdžiui, kažkas maudėsi ežere ar upėje, o po kelių savaičių paaiškėjo, kad per šia pramogą prarijo kiaušinį iš kurio išsirito ir nelaimėlio organizme gyveno gyvatė. Žinoma, šios istorijos juokingos, nes dauguma gyvūnų paprasčiausiai negali gyventi žmogaus organizme. Tačiau ir iš šios taisyklės yra išimčių ir jos šokiruoja kur kas labiau, nei manote. Listverse.com pateikia 10 tokių pavyzdžių.
2013-09-19

Veterinarė: parazitai gali veistis ir augintinių širdyse

Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“ Gydytojai parazitologai gali pateikti daugybę pavyzdžių, kai nuo šuns ar katės žmogus užsikrėtė parazitais, teko ilgai ir kantriai gydytis. Netinkamai rūpinantis šuniuku ar kačiuku galima užsikrėsti ligomis, kurios vargins ir suaugusiuosius, ir vaikus, įspėja specialistai.
2013-08-10

10 beprotiškų eksperimentų su savimi mokslo vardan (II)

Mokslo pasaulyje žmonių ir gyvūnų naudojimas eksperimentuose yra labai svarbus, bet kartais, tam kad viskas būtų padaryta teisingai, tiesiog reikia eksperimentuoti su savimi. Būtent apie taip mąsčiusius 10 mokslininkų šįkart nori papasakoti Listverse.com. 5. Pirmasis tikrasis hipis Albertas Hofmanas tikrai galėtų gauti apdovanojimą už labiausiai haliucinogeninį eksperimentą su savimi. Tai nutiko mokslininkui bandant medicinoje pritaikyti skalses.
2013-08-02

Gyvenimas areštinėje vieniems yra kančia, kitiems – rojus

Už įvairius nusižengimus į Tauragės policijos komisariato areštinę patupdyti prasikaltėliai skundžiasi prastomis sąlygomis ir baksnoja į nuolat gražėjančias komisariato patalpas. Suprask, policininkai savo patalpas gražina, o areštantus laiko apgailėtinomis sąlygomis. Kai prieš keletą metų redakcijos žurnalistai lankėsi areštinėje, vaizdas iš tikrųjų buvo apgailėtinas. Tačiau, policijos atstovės teigimu, šiandien situacija pasikeitusi į gerąją pusę.

Benamiams viskas nemokamai – maistas, maudynės, vaistai ir... utėlės

Apsukrūs benamiai „Akistatai“ atskleidė, kaip galima nemokamai ne tik porą kartų per dieną pavalgyti, bet ir pasigydyti, nusiprausti, apsikirpti, persirengti švariais drabužiais. „Akistatos“ skaitytojams jau papasakojome, kaip didmiesčių labdaros valgyklose nemokamai maitinasi visiškai degradavę klipatos, po šiukšlių konteinerius besirausiantys benamiai, iš įkalinimo vietų grįžę „bachūrai“ ir net menkas pensijas gaunantys pensininkai.

Klaipėdos robotų konstruktoriams – japonų pripažinimas

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) ir Baltijos robotų sumo asociacijos organizuojamas „Baltic Robot sumo“ varžybas japonai rengiasi pripažinti kaip oficialų kvalifikacinį turnyrą, kuris atveria kelius patekti į robotų konstruktorių varžybas Japonijoje. Sertifikatas suteiks galimybę Tekančios saulės šalyje jėgas išbandyti trijų pirmųjų vietų laimėtojams. „Apsilankyti Japonijoje ir sudalyvauti robotų kovose svajoja visi konstruktoriai – mums tai lyg Olimpas.
2012-01-09

Klaipėdos robotų konstruktoriams – japonų pripažinimas

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) ir Baltijos robotų sumo asociacijos organizuojamas „Baltic Robot sumo“ varžybas japonai rengiasi pripažinti kaip oficialų kvalifikacinį turnyrą, kuris atveria kelius patekti į robotų konstruktorių varžybas Japonijoje. Sertifikatas suteiks galimybę Tekančios saulės šalyje jėgas išbandyti trijų pirmųjų vietų laimėtojams. „Apsilankyti Japonijoje ir sudalyvauti robotų kovose svajoja visi konstruktoriai – mums tai lyg Olimpas.

Hu Jintao Putiną vadina „Kinijos tautos draugu“

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas per susitikimą su Kinijos vadovu Hu Jintao trečiadienį aptarė Rusijos ir Kinijos santykius. „Aš džiaugiuosi galimybe papasakoti apie šios dienos susitikimų rezultatus, pakalbėti apie mūsų santykius. Labai tikimės palaikymo dėl tų planų, kuriuos aptarė Rusijos ir Kinijos vyriausybės“, – Hu Jintao pareiškė Putinas.
2011-10-12

V. Putinas: JAV doleris yra parazitas

Kinijoje viešintis Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas siekia sutvirtinti ryšius su Pekinu, o JAV dolerį pavadino parazitu, informuoja „Associated Press“. Antradienį V. Putinas ir Kinijos premjeras Wen Jiabao pažadėjo išspręsti nesutarimus dėl brangstančių dujų, kurias Rusija ketina tiekti dviem Sibiro vamzdynais. Trečiadienį V. Putinas susitiks su Kinijos prezidentu Hu Jintao. Kol kas tarp sudarytų sandorių yra Kinijos pažadai investuoti 1,5 mlrd.
2011-10-12

H. Chavezas pritaria V. Putinui, manančiam, kad Jungtinės valstijos yra parazitės

Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas sutinka su Rusijos premjeru Vladimiru Putinu, kuris pirmadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos yra pasaulio ekonomikos parazitės. „Pritariu mūsų draugo, Rusijos ministro pirmininko žodžiams: Jungtinės Valstijos – tai tikros pasaulio ekonomikos parazitės“, – parašė trečiadienį Venesuelos lyderis socialiniame tinkle „Twitter“. „Dabar strateginis pasiūlymas dėl sukrės darosi ypač svarbus. Padarykime galą dolerio diktatūrai!“ – ragina H. Čavesas.
2011-08-04

„Panoramoje“ įvyks unikalus fotografų mėgėjų konkursas

Pavasarišką šių metų balandžio 16 d. vakarą, 19 val. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ Stiklo aikštėje  vyks fotografų mėgėjų konkursas „fkonkursas“, kurio tema - „Iš vidaus“.   Konkurso tema – „Iš vidaus“. Pirmą kartą fotografijos bus eksponuojamos ant grindinio, sudarant mini miestelio planą, kuriuo maži ir dideli galės paklaidžioti atskirų menininkų gatvelėmis, aplankyti skverus ir juose patyrinėti fotografijas.
2009-04-15
Į viršų