neutrinai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neutrinai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neutrinai“.

Mūsų galaktikoje aptiktas nesugaunamųjų neutrinų švyturys

Identifikuoti mįslingų, bet potencialiai labai svarbios mokslinės informacijos galinčių suteikti didelės energijos dalelių neutrinų šaltinius galbūt pagelbės vieni nuožmiausių visatos objektų, skelbia Phys.org.
2014-11-28

JAV inicijuoja pirmaujančią pasaulyje neutrinų tyrimo programą

Pasitrauk į šalį, Higso bozone: JAV valdžia nusprendė, kad geriausias būdas šaliai prisidėti prie dalelių fizikos yra sukurti pirmaujančią pasaulyje neutrinų tyrimo programą. Neutrinai yra sunkiai aptinkamos dalelės, retai sąveikaujančios su kitomis medžiagomis. Manoma, kad trys jų rūšys turi skirtingas mases, tačiau galimybės tai ištirti dabartiniais jutikliais yra ribotos. 2011 jie sumirgėjo antraštėse, kad eksperimentai rodė, kad neutrinai skrieja greičiau už šviesą.
2014-06-06

Detektorius OPERA užfiksavo trečią istorijoje neutrinų virsmo atvejį

Detektorius OPERA užfiksavo trečią istorijoje neutrinų virsmo atvejįItalijos Alpėse veikiančiu neutrinų detektoriumi OPERA dirbantys fizikai užfiksavo ypatingai retą įvykį – miuoninio neutrino virsmą į tau-neutriną. Toks virsmas leidžia paaiškinti antimedžiagos išnykimą visatoje, agentūrai „RIA Novosti“ pranešė viena iš eksperimento vykdytojų, Lebedevo fizinių mokslų instituto Elementariųjų dalelių laboratorijos vedėja Natalija Poluchina.
2013-04-05

CERN tarybos vadove tapo lenkė A. Zalevska

Profesorė Agnieška Zalevska (Agnieszka Zalewska) vadovaus Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) tarybai. Tai pirmoji istorijoje moteris ir pirmoji lenkė, kuri vadovaus tyrimams didžiausioje Europos laboratorijoje.
2012-09-21

Neutrinai nėra greitesni už šviesą, bet keičia formą

Greitesnio už šviesą neutrino sakmė oficialiai baigta. Kiote (Japonija) vykusioje konferencijoje „Neutrinas 2012“ OPERA projekto vykdytojai paskelbė, kad pagal naujausių matavimų duomenis neutrinų greitis yra beveik toks pat, kaip šviesos. „Nors kai kuriems būtų patikęs kitoks rezultatas, giliai širdyje būtent to ir tikėjomės“, – pasakė CERN tyrimų direktorius Sergio Bertolucci. Viskam nurimus, OPERA grįžta prie tikrojo darbo – surasti tau neutrinus.
2012-06-15

Žinutė pasiųsta naudojant neutrinus

Mokslininkai pirmą kartą panaudojo neutrinus, fundamentaliąsias daleles, reguliariai skrodžiančias Žemę, pasiųsti žinutei per gruntą. Tyrėjus jau ilgą laiką domino neutrinų komunikacijos galimybės, nes šios dalelės gali lengvai keliauti per medžiagą, taip pat ir planetą, nesustodamos, nesulėtėdamos ir nenukrypdamos, rašo LiveScience.com. Neutrinai – tai ypač mažos dalelės, beveik neturinčios masės ir neutralaus krūvio.
2012-03-19

Šviesos greitį viršyti padėjo kabelis?

„Jei eksperimentas pagaliau pasisekė, patikrinkit kabelius“ – šis fizikų juodojo humoro perlas aiškiai buvo neįvertintas Italijos nacionalinės Gran Sasso branduolinių tyrimų laboratorijos mokslininkų, praėjusį rudenį pranešusių apie sensacingą atradimą – šviesos greitį viršijusius neutrinus.
2012-02-23

Neutrinus medžios povandeninis „teleskopas“

Daugiau kaip 3 kilometrų gylyje Viduržemio jūroje numatomas statyti daugiau kaip pusės kilometro ilgio „teleskopas“ turėtų atskleisti naujas Visatos paslaptis. 870 mln. litų kainuosianti jūros gelmių observatorija ieškos Žemę iš kosmoso atakuojančių dalelių, vadinamų neutrinais, rašo telegraph.co.uk.
2012-01-24

Tvirtinama, kad neutrinai nebuvo greitesni už šviesą

Mokslininkai teigia, kad jų kolegos, eksperimentavę su neutrinais ir nustatę, kad šios dalelės keliavo greičiau nei šviesa, suklydo. Anot jų, tai rodo faktas, jog dalelės neišskyrė tam tikro spinduliavimo. Vienas iš grupės fizikų teigia, kad šiuos naujausius prieštaravimus rezultatams, gautiems toje pačioje Italijos laboratorijoje, „sunku nuginčyti“, rašo lifeslittlemysteries.com. Tinklalapyje arXiv.
2011-11-24

Patvirtinta: neutrinai viršijo šviesos greitį

Europos branduolinių tyrimų centre (CERN) dirbanti tarptautinė fizikų grupė, užfiksavusi, kad eksperimentuojant su neutrinų pluoštais šių dalelių greitis viršijo šviesos greitį, pranešė kruopščiai patikrinusi tyrimų rezultatus ir atlikusi papildomą bandymą. Rezultatai dar kartą patvirtino šviesos greičio viršijimo faktą.
2011-11-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų