neramumai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neramumai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neramumai“.

SOHR: per antskrydį Sirijoje žuvo pagarsėjęs narkotikų kontrabandininkas

Sirijos pietuose per antskrydį pirmadienį žuvo pagarsėjęs narkotikų kontrabandininkas ir jo šeima, pranešė karą stebinti organizacija, nurodžiusi, kad smūgį sudavė Jordanija, nors Amanas to nei patvirtino, nei paneigė.
2023-05-08

Prieš Trumpo pasirodymą teisme Niujorko meras įspėja neramumų kurstytojus

Niujorko meras Ericas Adamsas pirmadienį perspėjo visus, ketinančius mieste rengti smurtinius protestus dėl istorinio kaltinamojo akto buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui. Pasak mero, jie bus „suimti ir patraukti atsakomybėn, nesvarbu, kas jūs esate“. „Nors gali būti, kad rytoj į mūsų miestą ketina atvykti kažkiek neramumų kurstytojų, mūsų žinia yra aiški ir paprasta: „kontroliuokite save“, – spaudos konferencijoje, vykusioje prieš D. Trumpo pasirodymą teisme antradienį, sakė E. Adamsas.
2023-04-03

2022 metais Sirijoje užfiksuotas mažiausiais žuvusiųjų skaičius nuo karo pradžios

Per karą Sirijoje 2022 metais žuvo mažiausiai 3 825 žmonės – tai yra žemiausias metinis skaičius nuo konflikto pradžios daugiau nei prieš dešimtmetį, šeštadienį pranešė karo stebėtojas.
2022-12-31

Irane gedėtojai susirinko prie Amini kapo, nepaisydami sustiprintų saugumo priemonių

Gedėtojai trečiadienį susirinko prie Mahsos Amini kapo paminėti 40 dienų po jos mirties, nepaisydami sustiprintų saugumo priemonių, taikomų brutaliai slopinant moterų vadovaujamus protestus. Tūkstančiai kapinėse prie M. Amini gimtojo miesto Sakezo susirinkusių moterų ir vyrų skandavo „Moteris, gyvenimas, laisvė“, „Mirtis diktatoriui“, rodo internete paskelbti įrašai.
2022-10-26

Tūkstantinei miniai susibūrus pagerbti Amini, Iranas vėl imasi drastiškų priemonių

Irano saugumo pajėgos trečiadienį pradėjo šaudyti į protestuotojus, tūkstantinei miniai užplūdus gimtąjį Mahsos Amini miestą, kuriame buvo minima 40-oji gedulo diena, pranešė žmogaus teisių gynėjų grupė. „Saugumo pajėgos paleido ašarines dujas ir pradėjo šaudyti į Zindano aikštėje, Sakezo mieste, susirinkusius žmones“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė „Hengaw“, Norvegijoje įsikūrusi grupė, stebinti teisių pažeidimus Irano kurdų regionuose.
2022-10-26

Etninės grupės teigimu, Mianmaro kariuomenės oro ataka pražudė 60 šventės dalyvių

Mianmaro kariuomenės oro smūgiai pražudė daugiau nei 60 žmonių – įskaitant dainininkus ir muzikantus – dalyvavusių kačinų etninės mažumos pagrindinės politinės organizacijos šventėje, pirmadienį pranešė grupės nariai ir vienas gelbėtojų. Pranešama, kad ataka buvo įvykdyta likus trims dienoms iki specialaus Pietryčių Azijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Indonezijoje, skirto aptarti augantį smurtą Mianmare.
2022-10-24

Kirgizija po kruvinų susirėmimų su Tadžikistanu skelbia apie ugnies nutraukimą

Kirgizija ir Tadžikistanas penktadienį susitarė nutraukti ugnį po kelias dienas trukusių susirėmimų prie bendros sienos, per kuriuos žuvo keli ir buvo sužeista dar per 30 žmonių, pranešė kirgizų pareigūnai. „Kirgizų ir tadžikų valstybinių nacionalinio saugumo komitetų vadovai Kamčybekas Tašijevas ir Saimuminas Jatimovas 16 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku susitarė dėl ugnies nutraukimo“, – sakoma Kirgizijos sienos apsaugos tarnybos pranešime.
2022-09-16

Pasienyje kilo susirėmimų tarp Irano pasieniečių ir Afganistano talibų

Sekmadienį kilo susirėmimų tarp Irano pasieniečių ir Talibano pajėgų, pranešė pareigūnai, o Afganistano pusė patvirtino, kad vienas jų pasienio pareigūnas žuvo, o kitas buvo sužeistas. Abi pusės kaltino viena kitą pradėjus šaudyti pirmai. „Įvyko susirėmimas tarp Irano Islamo Respublikos pasieniečių ir Talibano pajėgų“, – naujienų agentūra „Fars“ citavo Irano Hirmando apygardos gubernatorių Meysamą Barazandeh.
2022-07-31

Šimtai protestuotojų antrą dieną nesitraukia iš stovyklos prie Irako parlamento

Šimtai įtakingo Irako dvasininko Moqtados al Sadro šalininkų sekmadienį antrą dieną stovyklavo prie šalies parlamento, protestuodami prieš korupciją ir netinkamą politinį valdymą. Nepaisydami ašarinių dujų, vandens patrankų ir 47 laipsnių pagal Celsijų karščio, šeštadienį jie įsiveržė į kompleksą nugriovę sunkias betonines barikadas keliuose, vedančiuose į budriai saugomą Bagdado Žaliąją zoną, kur įsikūrusios diplomatinės atstovybės ir vyriausybinės įstaigos.
2022-07-31

Bagdade protestuotojai vėl įsiveržė į parlamento rūmus

Bagdade šimtai demonstrantų, remiančių įtakingą šiitų dvasininką Moqtadą al Sadrą, šeštadienį, jau antrąkart šią savaitę, įsiveržė į parlamento rūmus, protestuodami prieš Irano remiamų grupių pastangas suformuoti vyriausybę. Irako saugumo pajėgos mėgino išvaikyti protestuotojus ašarinėmis dujomis ir kurtinamosiomis granatomis. Planuotas parlamento posėdis neįvyko, todėl šturmo metu salėje įstatymų leidėjų nebuvo.
2022-07-30
REKLAMA
REKLAMA

Uzbekų prezidentas: neramumai Karakalpakijos respublikoje pareikalavo aukų

Uzbekistano prezidentas sekmadienį paskelbė apie civilių gyventojų ir teisėsaugos darbuotojų žūtis per neramumus šalies autonominėje Karakalpakijos respublikoje, kur du vakarus iš eilės vyko antivyriausybiniai protestai dėl siūlymo perrašyti konstituciją. „Deja, yra žuvusių civilių ir teisėsaugos pareigūnų“, – teigė Šavkatas Mirzijojevas sakydamas kalbą Karakalpakijos respublikoje.
2022-07-03

Neramumai karalienės komandoje: sulaikyti 6 gvardijos kariai

Šeši Karalienės gvardijos kariai buvo suimti dėl narkotikų platinimo likus kelioms dienoms iki Platininio jubiliejaus parado. Šeši Airijos gvardijos nariai buvo sulaikyti dėl įtarimų nelegalios medžiagos platinimu ir pinigų plovimo, rašo mirror.co.uk.
2022-05-31

Lietuviai ruošiasi: perka kuprines, miegmaišius, negendantį maistą

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje privertė pasijusti nesaugiai ir lietuvius. Ruošdamiesi įvairiausiems scenarijams, žmonės suskubo į kelioninių prekių parduotuves – nuo prekystalių ėmė šluoti greitai paruošiamą kelioninį maistą, miegmaišius, kelionėms skirtą aprangą ir kitas panašias prekes, kurių prireiktų skubiai evakuojantis iš šalies.  Vilnietis Darius į vieną iš turistinių prekių parduotuvių atėjo pirkti dujų balionėlio.
Aktualijos 2022-03-07

Protestai, įsplieskę dėl degalų kainų šuolio, Kazachstane pareikalavo virš 200 gyvybių: teroro aktų aukomis tapo ir civiliai

Kazachstane per praėjusią savaitę vykusius beprecedenčius neramumus, prasidėjusių nuo protestų prieš degalų kainų šuolį, žuvo 225 žmonės, šeštadienį paskelbė pareigūnai. Tai yra gerokai didesnis skaičius, nei buvo skelbiama anksčiau. „Per nepaprastąją padėtį, į morgus buvo pristatyti 225 žmonių palaikai, iš kurių 19 buvo teisėsaugos pareigūnai ir kariškiai“, – pranešė generalinio prokuroro atstovas Serikas Shalabayevas.
2022-01-15

Rusijos vadovaujamo bloko pajėgos pradedamos išvesti iš Kazachstano

Daugiau kaip 2 000 Rusijos vadovaujamo bloko karių pradedami išvesti iš Kazachstano, ketvirtadienį pranešė Maskva. Kazachstanas paprašė Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) atsiųsti pajėgų, kai šalyje įsiplieskę taikūs protestai dėl degalų pabranginimo peraugo į beprecedentę smurto bangą, pareikalavusią dešimčių žmonių gyvybių. Sprendimas pasiųsti tokį kontingentą buvo pirmasis per šio bloko istoriją.
2022-01-13

Kazachstane rastas negyvas specialiųjų pajėgų pulkininkas

Vienas Kazachstano nacionalinio saugumo komiteto (KNB) pulkininkas rastas negyvas savo namų kieme, pirmadienį pranešė ši specialioji tarnyba. „2022 metų sausio 10 dieną Nur Sultano mieste rastas NSK pulkininko Azamato Ibrayevo (Azamato Ibrajevo) lavonas [jo] gyvenamosios vietos kieme“, – sakoma komiteto pareiškime. Pasak tarnybos, pradėtas tyrimas dėl šio incidento. Tai jau antras atvejis pirmadienį, kai žūsta aukšto rango saugumo pareigūnas.
2022-01-10

Buvęs Kazachstano saugumo vadovas suimtas dėl įtariamos išdavystės

Buvęs Kazachstano kontržvalgybos agentūros vadovas suimtas įtariant valstybės išdavyste, šeštadienį pranešė tarnyba, iš kurios jis buvo atleistas šalį apėmus audringiems protestams. Nacionalinio saugumo komiteto (KNB) pranešime sakoma, kad jo buvęs vadovas Karimas Masimovas buvo sulaikytas ketvirtadienį, tarnybai pradėjus tyrimą dėl įtariamos išdavystės. KNB pridūrė, kad išsamesnės informacijos nebus paskelbta, kol vyksta tyrimas.
2022-01-08

JAV: pasaulis stebi Rusijos elgesį Kazachstane

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį perspėjo Rusijos karius Kazachstane neperimti šios šalies institucijų kontrolės, sakydamos, kad pasaulis stebės galimus teisių pažeidimus. „Jungtinės Valstijos ir, tiesą sakant, pasaulis stebės, ar nepažeidžiamos žmogaus teisės“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as. „Taip pat stebėsime bet kokius veiksmus, kurie galėtų būti Kazachstano institucijų užgrobimo prielaida“, – pridūrė jis.
2022-01-07

URM ragina Kazachstane esančius piliečius registruotis

Tvyrant neramumams Kazachstane, Užsienio reikalų ministerija (URM) ketvirtadienį paragino šalyje esančius Lietuvos piliečius užsiregistruoti užpildant anketą, kad prireikus diplomatai galėtų su jais susisiekti. Taip pat, nepavykus susisiekti su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis Kazachstane, šalyje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos gali kreiptis el. paštu [email protected] bei visą parą veikiančiu ministerijos telefonu +370 5 236 2444, pranešė URM.
2022-01-06

Kazachstane per protestus žuvo dešimtys protestuotojų ir saugumo tarnybų narių

Dešimtys protestuotojų ir mažiausiai 12 policininkų žuvo per audringus demonstrantų ir saugumo pajėgų susirėmimus Kazachstane, šalį apėmus beprecedentei protestų bangai, tapusiai dideliu iššūkiu autoritarinei valdžiai, ketvirtadienį pranešė tarnybos. Kaip pranešama, vienas policijos pareigūnas buvo rastas nupjauta galva. Trečiadienį įsiveržę į prezidento rezidenciją ir meriją šalies didžiausiame mieste Almatoje demonstrantai naktį mėgino šturmuoti daugiau pastatų.
2022-01-06

URM primygtinai rekomenduoja nevykti į Kazachstaną, esantiems ten – vengti viešų vietų

Užsienio reikalų ministerija (URM) dėl neramumų Kazachstane primygtinai rekomenduoja į šią šalį nevykti, o ten esantiems lietuviams – vengti viešų vietų. Tokios rekomendacijos paskelbtos dėl kai kuriuose šalies miestuose kilusių neramumų, išaugusių į protestus ir susirėmimus su policija bei iki sausio 19 dienos įvestos nepaprastosios padėties bei komendanto valandos, rašoma trečiadienį paskelbtoje informacijoje.
Aktualijos 2022-01-06

Kazachstano prezidentas žada „maksimaliai griežtai“ reaguoti į neramumus

Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas pareiškė nuo trečiadienio vadovausiantis Saugumo tarybai ir pažadėjo „maksimaliai griežtai“ reaguoti į šalį apėmusius didžiulius neramumus. Nuo praeito savaitgalio visą šalį apėmę protestai, trečiadienį peraugę į protestuotojų susirėmimus su policija ir valstybinių įstaigų pastatų šturmą, yra didžiausias iššūkis Kazachstano autoritarinei valdžiai per kelis dešimtmečius.
2022-01-05

Kazachstane stiprėjant neramumams demonstrantai užėmė Almatos oro uostą

Didžiausio Kazachstano miesto Almatos oro uosto darbas trečiadienį buvo paralyžiuotas, jį užėmus prieš vyriausybę protestuojantiems demonstrantams, pranešė naujienų portalas Orda.kz. Šis incidentas įvyko Centrinės Azijos valstybę apėmus precedento neturintiems neramumams, pirmiausiai išprovokuotiems staigaus suskystintų gamtinių dujų pabranginimo. „Visą dieną keleiviams buvo sakoma, kad kariuomenė gina oro uostą, lėktuvai skraido įprastu režimu, o registracija vyko rankiniu būdu.
2022-01-05

Migrantų stovykloje Medininkuose per neramumus panaudotos ašarinės dujos

Pirmadienį migrantų stovykloje Medininkuose per neramumus panaudotos ašarinės dujos, svarstoma pradėti ikiteisminius tyrimus.  „Bandant juos raminti, kai kurie bandė pasipriešinti, už ginklų palaikyt ir taip toliau, tai buvo panaudotos ašarinės dujos, tačiau niekas nenukentėjo“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.
Kriminalai 2021-11-08

Migrantų stovyklose Lietuvoje – neramumai: sutelktos didesnės pareigūnų pajėgos

Migrantų stovykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, keletą valandų pirmadienį tęsiasi neramumai, jie taip pat fiksuoti ir Kybartų bei Pabradės Užsieniečių registracijos centruose. „Medininkuose didžiausi neramumai iš mūsų trijų centrų. Kybartuose buvo gana trumpai – keliolika žmonių išėjo su trimis plakatais ir suėjo atgal, Pabradėje šiek tiek daugiau buvo, pašūkavo migrantai, bet irgi nusiramino greitai“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Sudane prasidėjo didelės perversmo priešininkų demonstracijos, du žmonės žuvo

Šimtai protestuotojų Sudane vėl išėjo į gatves, protestuodami prieš šią savaitę įvykusį karinį perversmą, sužlugdžiusį šalies perėjimą prie civilinio valdymo. „Žygį pradėjome Fetihato rajone, esančiame sostinės mieste dvynyje Umdurmane“, – sakė protesto liudininkas, nenorėjęs prisistatyti, baimindamasis represijų. Demonstracijos vyksta ir pačiame Chartume.
2021-10-30

Požėla sako, kad dėl neramumų Vilniuje gali būti pradėtos teisenos

Policijos generalinis Renatas Požėla sako, kad pareigūnai fiksuoja neramumus Vilniaus centre po mitingo prie Katedros aikštės, o juose dalyaujančių asmenų atžvilgiu gali būti pradėtos teisenos. „Žinia ištransliuota ir per garsiakalbius daug kartų, ir pats savo vardu kreipiausi į protestuotojus, kad oficialus renginys yra baigtas ir tie veiksmai, kurie dabar daromi, pažeidžia Susirinkimų įstatymą, turbūt ir Administracinių nusižengimų kodeksą“, – BNS penktadienį sakė R. Požėla.

Šokiruojantys vaizdai iš Kabulo oro uosto: afganai kabinasi į bepakylančius lėktuvus

Talibanui netikėtai staigiai užėmus Afganistano sostinę – pasaulį pasiekia sunkiai suvokiami vaizdai iš Kabulo oro uosto. Nuo mirties bėga tūkstančiai afganistaniečių, minios jaunesnių plikomis rankomis kabinasi į išskrendančius lėktuvus, o šiems pakilus krenta žemėn ir užsimuša. NATO valstybės iš Afganistano skuba evakuoti savo diplomatus ir kitą personalą. Lietuva tikisi kad evakuoti mūsų kariams talkinusius vietos vertėjus, kuriems dabar gresia mirtinas pavojus padės amerikiečiai.
2021-08-16

Neramumai Rūdninkų poligone – į orą pakeltas sraigtasparnis

Antradienį Šalčininkų rajone, Rūdininkų poligone, kilę neramumai tarp neteisėtų migrantų numalšinti, pabėgę asmenys grąžinti į stovyklą, pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Rūdininkuose situacija yra stabilizuota. Tie asmenys, kurie bandė pasišalinti iš teritorijos, yra grąžinti. Pajėgos maksimaliai sustiprintos“, – tvirtino ji. Ministrės duomenimis, iš stovyklavietės buvo pasišalinę apie 20 migrantų. Pasak A. Bilotaitės, neramumai stovykloje vyksta nuolatos.

Privalomas skiepijimas nuo Covid-19 patiko ne visiems: kai kur įsiplieskė protestai

Latvijos valdžia apsisprendė – jau nuo spalio darbdaviai galės atleisti skiepytis nuo koronaviruso atsisakančius darbuotojus. Savo ruožtu Prancūzijoje ir Graikijoje dėl privalomo skiepijimo įsiplieskė masiniai protestai. Paryžiuje nepatenkintus prancūzus net teko vaikyti ašarinėmis dujomis. Paryžiaus riaušių policija ašarinėmis dujomis vaiko šimtus į gatves išėjusių prancūzų. Jie sukilo prieš naujas prezidento Emmanuelio Macrono paskelbtas priemones kovai su koronaviruso Delta atmaina.
2021-07-15

Juodosios jūros laivynas: kokius laivus siuntė Rusija ir JAV

Juodosios jūros laivynas yra vienas didžiausių ir grėsmingiausių Rusijoje. Manoma, kad jį sudaro 47 laivai, septyni povandeniai laivai ir apie 25 000 karių – daugiausia jūrų pėstininkų. Šiuo metu penki šių laivų dalyvauja pratybose Juodojoje jūroje, kol Maskva perspėja Vašingtoną nesiartinti „jų pačių labui“. „Vyšnij Voločiok“ yra 900 tonų, 73 metrų korvetė su moderniausia raketine sistema.
2021-04-24

Rusija telkia pajėgas prie Ukrainos: karių skaičius pasiekė 110 tūkst.

Ukrainiečių gynybos ministerija trečiadienį išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų telkimo netoli Ukrainos sienos, Kijevui įvertinus, kad šių karių skaičius pasiekė 110 tūkstančių. „Surinkti duomenys leidžia mums atpažinti vykstantį pasirengimą papildomų padalinių artėjimui iš žemyninės Rusijos prie Ukrainos sienų.
2021-04-14

Rusija didina įtampą: Ukrainos ministras susitiks su NATO atstovais

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba antradienį atvyks į NATO būstinę derybų, aštrėjant įtampai dėl smarkėjančių susirėmimų su Maskvos palaikomais separatistais, taip pat daugėjant Rusijos kariuomenės telkimo požymių, pranešė Aljansas. Pastaruoju metu vis labiau būgštaujama, kad ilgą laiką rusenęs konfliktas Rytų Ukrainoje gali peraugti į plataus masto kautynes, staigiai suintensyvėjus smurtui palei fronto liniją.
2021-04-12

Šiaurės Airijoje – aršių jaunuolių susirėmimai su policijos pareigūnais

Šiaurės Airijoje jau kelias dienas vyksta aršių jaunuolių susirėmimai su policijos pareigūnais, kurių metu padegami automobiliai, o į pareigūnus skrieja grindinio dalys ir Molotovo kokteiliai. Įtampa Šiaurės Airijoje kaista po Brexito. Į policijos automobilius Molotovo kokteiliai skrieja Šiaurės Airijos Belfaste. Tradiciškai pro-britiškoje Šiaurės Airijos dalyje, kurios gyventojai pasisako už glaudžius santykius su Londonu.
2021-04-05

Neramumai JAV: šalia Kapitolijaus automobilis rėžėsi į du policininkus

Užpuoliko automobiliui penktadienį prasiveržus pro apsaugą prie JAV Kapitolijaus komplekso Vašingtone, žuvo vienas ir buvo sužeistas dar vienas Kapitolijaus policijos (USCP) pareigūnas, o kompleksas – praėjus mažiau nei trims mėnesiams po kruvino protestuotojų minios šturmo – vėl buvo uždarytas. Užpuoliko automobiliui galiausiai įsirėžus į užtvarą, jis iš jo iššoko ir grasindamas peiliu puolė USCP pareigūnus, o šie jį nušovė, žurnalistams sakė USCP vadovo pareigas einanti Yogananda Pittman.
2021-04-02

Apžvalgininkas apie įvykius Sakartvele: „Tai Gruzijos atsukimo atgal į Rusiją dalis“

Sakartvele pastarosiomis dienomis vyksta neramumai – rusų oligarcho kontroliuojama valdžia dorojasi su opozicija. Šiandien ryte, nepaisant Lietuvos, Jungtinių Valstijų ir kitų šalių raginimų nuraminti aistras, surengtas šturmas opozicijos būstinėje, areštuotas jos lyderis. Tbilisis, dešimtys vidaus reikalų ministerijos pareigūnų ryte skuba prie Sakartvelo sostinėje esančios šalies opozicinės partijos „Vieningojo nacionalinio judėjimo“ būstinės.
2021-02-23

FTB: Kapitolijaus riaušininkė norėjo parduoti Pelosi kompiuterį Rusijos žvalgybai

Viena jauna protestuotoja, dalyvavusi JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkų surengtame Kapitolijaus šturme, pagrobė Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi priklausantį kompiuterį ir tikėjosi jį parduoti Rusijos žvalgybos agentūrai, sakoma Federalinio tyrimų biuro (FTB) pateiktame baudžiamajame ieškinyje.
2021-01-18

Po Kapitolijaus apsiausties Trumpo administraciją palieka susisiekimo sekretorė Chao

JAV susisiekimo sekretorė Elaine Chao ketvirtadienį pareiškė atsistatydinanti, nes nebegalinti dirbti prezidento Donaldo Trumpo administracijoje, kai valstybės vadovo pakurstyti riaušininkai Vašingtoje šturmavo Kapitolijaus kompleksą. E. Chao tapo aukščiausio rango JAV administracijos pareigūne, nusprendusia pasitraukti iš posto dėl pastarojo smurto pliūpsnio.
2021-01-07

Tęsiantis konfliktui Kalnų Karabache apšaudyti televizijos „Euronews“ žurnalistai

Grupė televizijos „Euronews“ žurnalistų buvo apšaudyti armėnų pajėgų ginčijamame Kalnų Karabacho regione, kur nuo praeito mėnesio pabaigos atsinaujino intensyvūs susirėmimai su Azerbaidžanu, antradienį pranešė Azerbaidžano prezidento padėjėjas Hikmetas Hajiyevas. Pasak H. Hajiyevo, incidentas įvyko prie Talyšo kaimo. Prie žurnalistus vežusio automobilio sprogus valdomai prieštankinei raketai „Kornet“ mašina buvo apgadinta, bet „Euronews“ žurnalistai nenukentėjo.
2020-10-27

Bidenas kaltina Trumpą kurstant neramumus JAV

JAV demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas pirmadienį apkaltino šalies vadovą Donaldą Trumpą kurstant smurtą, šalyje jau savaitę tęsiantis aukų pareikalavusiems neramumams, iškėlusiems į politinės darbotvarkės viršų teisėtvarkos temą, likus vos dviem mėnesiams iki valstybės vadovo rinkimų.
2020-09-01

Lukašenka dėl neramumų šalyje meta kaltinimus Lenkijai ir Lietuvai: kurstytojai – Vilnius ir Varšuva

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad opozicijos protestai, krečiantys šalį nuo anksčiau šį mėnesį įvykusių ginčijamų valstybės vadovo rinkimų, yra organizuojami iš „Varšuvos ir Vilniaus“. „Kurstytojai – ne jūs, ne baltarusiai. Jie tupi ten – prie Varšuvos, prie Vilniaus.
2020-08-22

Lukašenkos kaltina JAV organizavus ir planavus neramumus Baltarusijoje

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad „netvarką“ jo šalyje suplanavo ir organizavo JAV. „Visa tai planuoja ir valdo JAV, o europiečiai padeda. Pasakyta taip – padarys taip. Sukurtas specialus centras netoli Varšuvos. Mes kontroliuojame, žinome, kuo jis užsiima. Pradėjo žlegenti vikšrais.
2020-08-21

Rusijoje dar labiau kaista valdžia nepatenkintų piliečių nuotaikos

Nepatenkintų valdžia piliečių nuotaikos dar labiau kaista ne tik Baltarusijoje, bet ir Rusijoje. Maskvoje į gatves išėjo minia žmonių, nepatenkintų amžina Putino valdžia ir ką tik įvykusiu absurdišku balsavimu dėl konstitucijos pataisų. Temstant juos vaikyti ėmė OMON’ininkai. Masiniai protestai nesiliauja ir Rusijos rytuose – Chabarovske. Ir už Chabarovską, ir prieš amžiną Putino valdžią skanduotės aidi Maskvoje.
2020-07-16

Neleidus dalyvauti pagrindiniams Lukašenkos konkurentams – neramumai Minske

Baltarusijos centrinei rinkimų komisijai neleidus prezidento rinkimuose dalyvauti dviem pagrindiniams Lukašenkos konkurentams Minske užvirė neramumai. Į gatves visoje Baltarusijoje išėjo daugybė nepatenkintų žmonių, o milicija grubiai vaikė protestuotojus. Minske būta ir Omono pareigūnų muštynių su įsiaudrinusia minia. Taikiai protestavusių piliečių ir tuo nepatenkinto Lukašenkos režimo jėgos struktūrų muštynės fiksuojamos Minske apie devintą vakare, Gorkio parke.
2020-07-15

Neramumai kartojasi kas 50 metų: mokslininkas dar 2010 m. numatė dabartinius neramumus

2020-ųjų įvykiai, tikėtina, yra didelis netikėtumas daugeliui net tik amerikiečiams, susidūrusiems su seniai neregėta smurto ir protestų banga. Tačiau vienas mokslininkas dar prieš 10 metų numatė dabartinę nestabilią politinę, ekonominę ir socialinę situaciją šalyje. Jo teorijos teigimu, ciklas kartojasi kas 50 metų ir jį galima prognozuoti pagal kelis, iš pirmo žvilgsnio nesusijusius, rodiklius.
2020-06-21

Rusija ir Kinija nepraleidžia progos pasinaudoti protestais JAV: komentarai liejasi socialiniuose tinkluose

Rusija ir Kinija užtvindė socialinius tinklus medžiaga, kuri yra nukreipta į JAV tebesitęsiančius protestus prieš policijos smurtą ir minios vandalizmą, atkreipė dėmesį tyrimą „Twitter“ atlikęs leidinys „Politico“.  Nuo gegužės 30-osios su Pekinu ar Maskva susiję valdininkai, palaikomi valstybinių žiniasklaidos priemonių ir kiti „Twitter“ vartotojai, vis dažniau naudoja grotažymes, susijusias su George’u Floydu, Minesotos gyventoju, kurio mirtis sulaikymo metu praėjusią savaitę išpro...
2020-06-05

Pentagonas nepritaria Trumpo mintims dėl kariuomenės mobilizavimo neramumams malšinti

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis trečiadienį pareiškė nepritariantis galimybei aktyvuoti retai naudojamą įstatymą, leidžiantį mobilizuoti amerikiečių kariuomenę malšinti šalį apėmusiems neramumams. „Nepalaikau Maišto įstatymo pasitelkimo“, – pareiškė M. Esperis, praėjus dviem dienoms po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo, jog gali žengti tokį žingsnį, kad numalšintų riaušes, į kurias vietomis peraugo demonstracijos prieš sisteminį rasizmą ir brutalius policijos veiksmus.
2020-06-03

Protestų apimtame Sent Luise pašauti keturi policininkai

Sent Luiso mieste keturi policininkai buvo pašauti, pirmadienį prasidėjusiems protestams naktį peraugus į riaušes, kurių dalyviai daužė langus ir plėšikavo, o miesto centrą apėmė gaisrai, informavo policija. Policijos departamentas anksti antradienį paskelbė per „Twitter“, kad pareigūnai buvo nugabenti į ligoninę dėl sužeidimų, kaip manoma, nekeliančių pavojaus jų gyvybėms. Lieka neaišku, kas juos pašovė.
2020-06-02

Juodaodis George'as Floydas mirė uždusintas, rodo palaikų tyrimo išvada

Afroamerikietis, kurio mirtis išprovokavo didžiulius protestus Jungtinėse Valstijose, buvo uždusintas jį areštavusio policininko, rodo pirmadienį paskelbti oficialūs palaikų tyrimo rezultatai, paneigiantys pirminę išvadą. Šie rezultatai buvo paskelbti daugeliui miestų, įskaitant Niujorką, įvedus arba sugriežtinus komendanto valandą, numatant, kad įtūžis gali naujai prasiveržti.
2020-06-02

Trumpas pagrasino pasiųsti prieš protestuotojus „tūkstančius karių“

 JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pažadėjo įsakyti kariuomenei imtis malšinti šalį apėmusius didžiulius protestus prieš rasinę diskriminaciją ir pareiškė pasiųsiantis į sostinės gatves tūkstančius karių. D. Trumpas taip pat pagrasino pasiųsti kariuomenę į valstijas, nesugebančias nuslopinti riaušių.
2020-06-02
Į viršų