moralės policija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „moralės policija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „moralės policija“.

Irano moralės policijos statusas po pranešimo apie „uždarymą“ neaiškus

Vienas Irano parlamentaras sekmadienį valstybinei žiniasklaidai sakė, kad vyriausybė „kreipia dėmesį į realius žmonių reikalavimus“, bet nekomentavo diena anksčiau paskelbto generalinio prokuroro pareiškimo, kad šalyje naikinama moralės policija. Liūdnai pagarsėjusios moralės policijos veiksmai padėjo išprovokuoti mėnesius šalyje trunkančius protestus, rugsėjo viduryje mirus sulaikytai 22 metų Mahsai Amini.
2022-12-05

Šeimos skausmui ribų nėra: mokykloje sumušta 16-metė mirė ligoninėje

16-metė iranietė Asra Panahi mirė po to, kai ketvirtadienį Šahedo mergaičių vidurinėje mokykloje, kurioje ji mokėsi, buvo surengtas reidas ir karinės pajėgos pareikalavo, kad moksleivės sugiedotų Irano himną aukščiausiojo lyderio ajatolos Ali Chamenėjaus garbei. Drąsi mergaitė buvo viena iš tų, kurios atsisakė giedoti himną.
312 2022-10-19

ES įveda sankcijas Iranui, į sąrašą įtraukta ir „moralės policija“

Europos Sąjunga pirmadienį paskelbė sankcijas vadinamajai Irano „moralės policijai“, informacijos ministrui ir Revoliucinės gvardijos kibernetiniam padaliniui dėl Mahsos Amini mirties areštinėje ir vėlesnių protestų malšinimo. Į sąrašą, paskelbtą oficialiajame bloko leidinyje, taip pat įtrauktos su Revoliucinės gvardijos korpusu susijusios sukarintos pajėgos „Basij“, vadinamoji „moralės policija“, jos ir Irano teisėsaugos pajėgų  keliuose regionuose vadovai.
2022-10-17

Iranas įsižeidė: pasmerkė Jungtinės Karalystės įvestas sankcijas moralės policijai

Iranas pirmadienį pasmerkė Jungtinės Karalystės sprendimą įvesti sankcijas jo moralės policijai; šis sprendimas buvo priimtas šiitišką respubliką krečiant masiniams protestams dėl kurdės Mahsos Amini mirties. Taikūs protestai, kuriuos valdžia ėmėsi negailestingai malšinti, įsiplieskė rugsėjo 16 dieną, kai buvo pranešta apie 22-ejų M. Amini mirtį. Keliomis dienomis anksčiau moralės policija sulaikė merginą, kuri esą pažeidė Irano griežtą moterų aprangos kodą.
2022-10-11

Pasekė JAV pavyzdžiu: JK paskelbė sankcijų Irano „moralės policijai“

Jungtinė Karalystė pirmadienį paskelbė įvedusi sankcijas Irano vadinamajai moralės policijai po to, kai mirė moteris, suimta dėl neva netinkamo hidžabo dėvėjimo. Dėl 22 metų Mahsos Amini mirties Islamo Respublikoje kilo protestų, kuriuos valdžia ėmėsi negailestingai malšinti. Irano reakcija į demonstracijas sukėlė pasipiktinimą Vakaruose ir tarp teisių gynėjų bei opozicijos grupių.
2022-10-11

Nužudytos Mashos Amini pusbrolis atskleidė, nuo ko mergina mirė

Irano kurdė Mahsa Amini, kurią Teherane sulaikė liūdnai pagarsėjusi moralės policija, mirė po „stipraus smūgio į galvą“, sakė Irake gyvenantis jos pusbrolis. „Jhinos mirtis atvėrė varus visuotiniam pykčiui“, – sakė 34 metų Erfanas Salihas Mortezaee, pavartodamas kurdišką M. Amini vardą ir turėdamas galvoje jos žūties sukeltą besitęsiančią protestų bangą. Pasak E. S. Mortezaee, po pranešimų apie 22 metų M. Amini mirtį jos motina jam telefonu papasakojo, kas nutiko.
2022-09-28

Po kruvino protestų numalšinimo Irane didėja tarptautinis nerimas

Kruvinas susidorojimas su protestais Irane, kilusiais dėl jaunos iranietės Mahsos Amini mirties po to, kai ją suėmė liūdnai pagarsėjusi Teherano moralės policija, tarptautinėje erdvėje sukėlė nerimą. 22 metų M. Amini mirė penktadienį, praėjus trims dienoms nuo jos paguldymo į ligoninę po to, kai ją suėmė policija, atsakinga už griežtų Irano moterų aprangos taisyklių laikymąsi.
2022-09-21

Dėl „emo“ šukuosenos – užmėtymas akmenimis

Per pastarąjį mėnesį Irake religiniai ekstremistai daugiau kaip 90 moksleivių mirtinai užmėtė akmenimis dėl jų šukuosenų ir aprangos stiliaus. Brutalių žmogžudysčių banga kilo, kai Irako vidaus reikalų ministerija emo stilių įvardijo kaip „velnio garbinimą“. Irako moralės policija Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje išplatino pranešimą, kuriame smerkiamas „emo fenomenas“ tarp Irako jaunimo bei išsakomas siekis „pašalinti šią tendenciją“. Šis žingsnis – tai tik dalis platesnės pr...
2012-03-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų