modeliavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „modeliavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „modeliavimas“.

Kas nutiktų Žemei, jei kiltų branduolinis karas?

Mokslininkai sukūrė kompiuterinį modelį, kuris atskleidė, kas ištiktų mūsų planetą, jeigu kiltų branduolinis karas. Pasaulinis badas, atšalimas, ozono sluoksnio nykimas… pasak mokslininkų, būtent tai užkluptų visus po branduolinio konflikto išlikusius Žemės gyventojus. Tikimasi, kad šis tyrimas ateityje atgrasys bet kurią tautą naudoti tokio tipo masinio naikinimo ginklus.
2014-07-23

Saulės sistemos paslaptys: kodėl Marsas taip skiriasi nuo Žemės?

Marsas siekia apie pusę Žemės dydžio, tačiau jo masė – tik vieną dešimtąją dalį. Kodėl taip skiriamės, nors esame artimi kaimynai? Į šį klausimą astronomai negalėjo atsakyti ilgą laiką. Ir pagaliau naujos idėjos apie Saulės sistemos formavimąsi padėjo jiems šį galvosūkį išspręsti.
2014-05-06

Sumodeliuotas pasaulinės epidemijos plitimas iš Londono

Vokiečių mokslininkai sukūrė patį pažangiausią iki šiol pandemijų sklidimo kompiuterinį modelį, leidžiantį įvertinti pavojingų virusų plitimą pasaulio oro transporto magistralėmis, praneša „Dailymail.co.uk“. Humboldto universiteto Berlyne (Vokietija) mokslininkų grupė, vadovaujama teorinės fizikos profesoriaus Dirko Brockmanno, savo tyrime rėmėsi 2003 m. SARS (sunkaus ūminio respiracinio sindromo) viruso ir 2009 m. naujo tipo gripo viruso H1N1 plitimo pasaulyje duomenimis.
2013-12-16

IBM vėjo ir saulės energijos prognozavimo sistema keičia atsinaujinančios energijos ateitį

IBM pristatė naują orų prognozės ir elektros galios modeliavimo technologiją, kuri leidžia labiau pasitikėti atsinaujinančios energijos ištekliais. Ši technologija analizuoja didelius orų stebėjimo duomenų kiekius ir leidžia itin tiksliai apskaičiuoti, kiek energijos galės generuoti saulės ir vėjo jėgainės.
2013-09-04

Juodąją skylę sukurti gali būti kiek paprasčiau

Fransas Pretorius (Frans Pretorius) ir Viljamas Ystas (William East) iš Prinstono universiteto žurnale „Physical Review Letters“ paskelbė straipsnį, kuriame, remdamiesi kompiuterinio modeliavimo rezultatais, teigia, kad juodąją skylę sukurti gali būti kiek paprasčiau, nei buvo manoma iki šiol – tam reiktų 2,4 kartų mažiau energijos nei rodė ankstesni skaičiavimai.
2013-03-15

Jei susidurtų dvi supermasyvios juodosios skylės

Kas atsitiktų, jei visatoje susidurtų dvi supermasyvios juodosios skylės? Kolorado universiteto (JAV) mokslininkai sumodeliavo tokią situaciją superkompiuteriu ir pademonstravo, kas nutinka jas supantiems įmagnetintiems dujų debesims. Tyrėjai tikisi, jog tokie modeliai padės greičiau visatoje aptikti gravitacines bangas.
2012-10-04

Superkompiuteris atkurs Visatą nuo Didžiojo sprogimo iki šių dienų

Mokslininkai mielai atsuktų Visatą atgal ir stebėtų, kas vyko nuo pat pradžių. Kadangi tai padaryti neįmanoma, tyrėjams tenka kompiuteriniuose kurti savas miniatiūrines visatas, joms pritaikyti fizikos dėsnius ir tyrinėti jų evoliuciją. Dabar tyrėjai planuoja atlikti detaliausią ir didžiausio masto tokio pobūdžio simuliaciją. Taip jie tikisi įminti vieną didžiausių mįslių – tamsiosios energijos, kuri verčia visatą vis sparčiau plėstis, kilmę, rašo SPACE.com.
2012-09-12

Marsaeigis „Curiosity“ modeliuotas virtualiai, be prototipo

Marse vakar nusileidęs NASA marsaeigis „Curiosity“ buvo kuriamas nenaudojant prototipų, pranešė bendrovė „Siemens“. Pasak jos atstovų, NASA inžinieriai naudojo „Siemens“ programinę įrangą skaitmeniniu būdu projektuodami ir virtualiai modeliuodami visureigį be bandomojo prototipo sukūrimo. Pranešama, kad JAV Aeronautikos ir kosmoso agentūros specialistai viso „Curiosity“ proceso kūrimo metu naudojo „Siemens“ produkto gyvavimo ciklo valdymo programinę įrangą.
2012-08-07

Kiek kainuotų Didžiosios Gizos piramidės statybos šiandien?

Dabar žmonija turi kranus, sraigtasparnius, traktorius, sunkvežimius. Tačiau pastatyti Didžiąja piramide vadinamą Kufu piramidę Gizoje (Egiptas) ir dabar būtų labai sunku. Tai tik dar labiau stulbina, mėginant įsivaizduoti, kaip tokį pastatą egiptiečiai surentė prieš 4,5 tūkst. metų.
2012-05-30

JAV karo laivai „ištiesins“ audringą vandenyną

Nuslopinti audros sukeltas bangas ir paversti vandens paviršių lygiu tarsi ežeras, regis, iki šiol pavyko tik Jėzui Kristui. Dabar tai siekia pakartoti Kalifornijos universiteto Berklyje (JAV) mokslininkai.
2012-03-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų