minimalus darbo užmokestis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „minimalus darbo užmokestis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „minimalus darbo užmokestis“.

Minimalios algos dydis audrina žmones: už 750–800 eurų pavyktų rasti žmogų su trimeriu dirbti

Darbdaviai su profsąjungomis vis aršiau pliekiasi dėl to, kiek artimiausiu metu turi didėti minimali alga, mat nuo jos priklauso ir kiti šalyje mokami atlyginimai. Lietuvos bankas siūlo algą padidinti 74 eurais iki 624 eurų į rankas. Siaučiant 20 proc. infliacijai, profsąjungos panašaus dydio didinimą palaiko. Tačiau darbdaviai priešinasi, esą galimai artėja recesija ir ne visi išgalės tokias algas mokėti, o padidinus minimalią kils spaudimas darbdaviams didinti ir kitų darbuotojų atlyginimus.

Kiek kitąmet didės MMA? Teikiami keli variantai

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujančiai Trišalei tarybai vėl neradus bendros nuomonės dėl minimalios algos (MMA) didinimo nuo kitų metų, Vyriausybei bus teikiamos skirtingos pozicijos. Taryba jau ne pirmą kartą svarstė MMA didinimą nuo kitų metų.

„Eurostat“: minimalus atlyginimas Lietuvoje – vienas mažiausių

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, šių metų pradžioje minimalūs mėnesiniai atlyginimai svyruoja nuo 138 eurų Bulgarijoje iki 1 tūkst. 801 euro Liuksemburge. 2012 m. sausio 1 d. duomenimis, visos ES narės, taip pat Kroatija, Turkija ir JAV gali būti skirstomos į tris grupes pagal minimalų atlyginimą.
2012-02-21

Mažiau gyventojų – mažiau bedarbių

Lietuvos darbo biržos registre - 247,8 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 11,46 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Daugėja laisvų darbo vietų Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Daiva Liugienė teigė, kad darbo rinkoje ryškėja teigiamos tendencijos – aštuonias savaites iš eilės įdarbintų asmenų yra daugiau nei naujai įregistruotų bedarbių.
2011-05-30

Daugiausiai gerai uždirbančių – finansų ir IT sektoriuose

Praėjusių metų spalį minimaliąją mėnesinę algą (MMA) ar 800 litų ir mažesnį darbo užmokestį gavusių darbuotojų (be individualiųjų įmonių) skaičius, palyginti su 2009 m. spalio mėn., sumažėjo nežymiai - 0,2 procentinio punkto - ir sudarė 19,4 proc.(168,5 tūkst.) darbuotojų. Daugiau negu pusė (59,7 proc., arba 100,6 tūkst.) darbuotojų, kurie gavo 800 litų ir mažiau, dirbo ne visą darbo laiką.
2011-04-05

Ar galima išgyventi už minimalų atlyginimą?

Statistikos departamento duomenimis, kiek daugiau nei prieš pusmetį 19,6 procento darbuotojų gavo minimalią 800 litų algą, arba apie 670 litų į rankas.
2010-12-22

Ordinas už darbuotojų išnaudojimą

Antradienį prie Prezidentūros susirinkę Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos nariai pristatė ordiną, skirtą bendrovės „Lelija“ generalinei direktorei Genei Zaveckienei už savo darbuotojų išnaudojimą. Pasak profesinės sąjungos pirmininkės Irinos Judinos, šio ordino „Lelijos“ direktorė nusipelnė už tai, kad Rokiškio filiale savo darbuotojus verčia dirbti alinantį darbą už mažesnį nei minimalus atlyginimą. „Daugelis  iš „Lelijos“ moterų augina nepilnamečius vaikus.
2010-12-21

Minimalus darbo užmokestis galėtų būti 1,2 tūkst. litų

Šalies profesinės sąjungos žada siekti, jog minimalus darbo užmokestis būtų didinimas bent iki 1 tūkst. litų. Šiuo metu minimali alga Lietuvoje yra 800 litų neatskaičius mokesčių. Pasak Lietuvos darbo federacijos (LDF) pirmininko Vydo Puskepalio, minimalios algos didinimas bus vienas iš naujo Nacionalinio susitarimo pasirašymo sąlygų.
2010-10-27

Pagal minimalų atlyginimą Lietuva – trečia nuo galo

2010-ųjų sausį 27 Europos Sąjungos (ES) šalys narys ir dvi šalys kandidatės (Kroatija ir Turkija) turėjo teisės aktais nustatyti nacionalinio minimalų mėnesinį darbo užmokesčio dydį. Šis nustatytas dydis šalyse smarkiai skyrėsi, rodo Europos statistikos agentūros „Eurostat“ surinkti duomenys. Didžiausias skirtumas užfiksuotas tarp Bulgarijos, kur minimalus darbo užmokestis yra 123 eurai, ir Liuksemburgo – 1 tūkst. 683 eurai.
2010-07-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų