mini

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mini“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mini“.

Britai išrinko geriausius automobilius: geriausiųjų dešimtuke – nei vieno vokiško automobilio

Jungtinėje Karalystėje leidžiamas žurnalas apie automobilius „Auto Express“ paskelbė naujausio „Driver Power“ tyrimo rezultatus. Juose atskleidė automobilius, kurių eksploatacija teikia didžiausią malonumą. Kasmet organizuojamas „Driver Power“ tyrimas nuo kitų skiriasi tuo, jog visi tyrime surinkti duomenys yra surenkami iš automobilių savininkų, kurie norėdami dalyvauti tyrime privalo atsakyti į eilę skirtingų klausimų, susijusių su konkretaus modelio eksploatacija.
2024-06-20

Už Kinijoje pagamintus elektromobilius mokėsime daugiau: Europos Sąjunga įvedė didesnius importo tarifus

Europos Sąjungos sprendimas taikyti didesnius importo tarifus iš Kinijos atvykstantiems elektromobiliams sulėtins automobilių gamintojų iš Kinijos plėtrą, tačiau tai pačiu juos paskatins imtis kitų priemonių, kurios leistų užkariauti pelningą Europos rinką. Didesni importo tarifai iš Kinijos atvykstantiems elektromobiliams bus taikomi nuo liepos 4-os dienos. Didesni muitai buvo įvesti po to, kai ES pradėjo tyrimą dėl nesąžiningos Kinijos automobilių gamintojų konkurencijos.
2024-06-17

„Mini“ tęsia modelių gamos modernizaciją: pristatė 5 durų hečbeką

Prieš kelis mėnesius pristatęs naują trejų durų „Mini Cooper“ modelį, dabar šių stilingų automobilių gamintojas „BMW Group“ paskelbė ir apie naują penkerių durų „Mini Cooper“ versiją. Atnaujinti benzininius variklius turintys modeliai bus dar išraiškingesnio dizaino, pasižymės geresnėmis valdymo savybėmis bei naujausiais technologiniais sprendimais, padidinsiančiais vairavimo saugumą ir komfortą.
2024-06-15

„Mini“ Lietuvoje pristatys kompaktinės klasės visureigį

Šių metų pabaigoje „Mini“ pristatys pirmąjį gamintojo kompaktinės klasės elektrinį visureigį – „Mini Aceman“. Prieš pusantrų metų pirmą kartą pademonstruota dizaino ir technologijų vizija taro realybe, rašoma gamintojo išplatintame pranešime.  „Tai – neeilinė diena „Mini“ automobilių gerbėjams ir gamintojui, nes „Aceman“ išplės „Mini“ modelių gamą. „Aceman“ yra aukštesnio profilio, tačiau kompaktiškų gabaritų, tad užpildys nišą, esančią tarp „Cooper“ ir „Countryman“ modelių.
2024-04-26

Sudarė mažiausiai taršių automobilių sąrašą: elektromobilius pranoko automobilis su benzininiu varikliu

JAV efektyvios energetikos ekonomikos taryba (angl. American Council for an Energy-Efficient Economy) atliko tyrimą, kuriame buvo siekiama sudaryti mažiausiai aplinką teršiančių automobilių sąrašą.  Skirtingai nei kituose tyrimuose, kuriuose automobilių efektyvumas ir poveikis aplinkai vertinamas įtraukiant tik keletą duomenų, nepriklausomos organizacijos darbuotojai atlikdami šį tyrimą vertino visą automobilių gyvavimo ciklą, įskaitant jų gamybą ir antrinį žaliavų panaudojimą.
2024-03-07

„Mini“ atstovai Lietuvoje pristatė naujos kartos „Cooper SE“ ir „Countryman C“

Automobilių prekės ženklas „Mini“ Lietuvoje pristatė naujos kartos elektromobilį „Mini Cooper SE“ ir benzininio variklio „Mini Countryman C“ modelius. Šie automobiliai pasižymi ne tik patikimomis eksploatacinėmis savybėmis, bet ir kompaktiškais salonais, minimalistiniu dizainu bei įvairiomis papildomomis funkcijomis. „Naujieji „Mini Cooper SE“ ir „Countryman C“ yra išskirtiniai savo inovacijomis ir patobulinimais.
2024-03-06

Naujos kartos „Mini“ hečbekai bus siūlomi ne tik su elektrine pavara: diegs BMW variklius

Stilingų britiškų „Mini“ automobilių gamintoja „BMW Group“ pranešė išplėsianti penktos kartos „Mini Cooper“ versijų gamą. Praėjusiais metais pristatęs elektrinę versiją, dabar gamintojas žada į rinką išleisti du benzininius modelius – „Mini Cooper C“ bei „Mini Cooper S“. Naujieji „Mini Cooper“ trejų durų modeliai, kaip ir jų pirmtakai, pasižymės ilga ratų baze bei mažomis iškyšomis priekyje ir gale. Naujo modelio priekyje išskirtinis elementas – naujos aštuonkampio formos grotelės.
2024-02-12

Dešimtuke finišavęs Vaidotas Žala: „Važiavom kaip baba į bažnyčią“

Priešpaskutinę dieną šių metų Dakaro ralyje organizatoriai dalyviams užtaisė itin sudėtingą iššūkį. Daugiau nei 400 sportinių kilometrų driekėsi tomis pačiomis apylinkėmis, kaip ir praėjusių metų antrasis greičio ruožas – tai itin akmeningos vietovės, negailestingos net ir pačioms tvirčiausioms padangoms.
2024-01-18

Greičio ruože sustojęs Vaidotas Žala: „Dabar jau tikrai viskas. Labanakt “

2024-ųjų Dakaro ralyje su T1+ kategorijos „Mažyliu“ dalyvaujantis Vaidotas Žala šiandienos greičio ruožą baigė gerokai anksčiau. Sėkmingai devintąjį Dakaro ralio etapą pradėjęs lenktynininkas kiekviename tarpiniame finiše artėjo link greičiausiųjų penketuko, tačiau tolimesnius siekius užfiksuoti gerą rezultatą sutrukdė automobilio gedimas. Vaidotas Žala ir P. Fiuza paskutinį kartą buvo užfiksuoti 260 greičio ruožo kilometre esančiame tarpiniame finiše. Tuomet jie nuo lyderių atsiliko 7 min.
2024-01-16

#iGo2Dakar. Trečiadienio susitikimas su Tuščiojo Ketvirčio dykumos jūra

Kaip rodo pavadinimas, Tuščiajameme Ketvirtyje nėra gausu įprastų architektūrinių ar kultūrinių turistinių objektų. Tačiau ralio entuziastams tai lobis su kopomis, besidriekiančiomis kiek tik akys užmato. Milijonai? Gal milijardai jų? Niekas nežino, sunku suskaičiuoti, kai kamuoja smėlio karštinė.
2024-01-11
REKLAMA
REKLAMA

Testai prieš Dakaro startą atlikti: Vaidotas Žala džiaugiasi automobilio patobulinimais

Nors Dakaro ralis šiemet startuoja sausio penktąją, sportininkai ir komandos neleidžia laiko be reikalo. Šiandien dalyviai turėjo progą ištestuoti savo techniką Al Ulos miesto apylinkėse. Vaidotas Žala dalinosi, kad po „X-raid“ komandos atliktų automobilio atnaujinimų patys pirmieji kilometrai jau nuteikia optimistiškai.
127
2024-01-03

#iGo2Dakar: kada Dakare neliks iškastiniais degalais varomų automobilių?

„Dakar Future“ programa, skirta automobilių sportą paversti tvaresniu, jau nuėjo ilgą kelią nuo tada, kai buvo pristatyta 2021 metais. Tokie gamintojai kaip „Audi“ kovoja dėl aukščiausių Dakaro ralio pozicijų hibridiniais automobiliais, o kiti, pavyzdžiui BRX, „ASTARA“ ar „X-RAID MINI“ ir toliau plečia sintetinių degalų naudojimą. Kadangi daugybė vystomų projektų demonstruoja progresą, 2030 išlieka tikslinė data, kuomet siekiama Dakare varžytis naudojant alternatyvius energijos šaltinius.
2023-12-27

Lenktynininkas Vaidotas Žala pristatė automobilį, su kuriuo varžysis Dakare

Artėjanti žiema įprastai sufleruoja, kad ne už kalnų karščiausios metų lenktynės – Dakare startuosiančios komandos jau ruošia savo techniką ir ne už ilgo ją gabens į Barseloną, iš kur ši laivu keliaus į Saudo Arabiją.
143 2023-11-19

Britas įžymųjį „Mini“ hečbeką pavertė lenktynių simuliatoriumi

Automobilių sporto pasaulio atstovai šiandien neįsivaizduoja savo gyvenimo be treniruočių lenktynių simuliatoriuje. Juos naudoja ne tik Formulės 1 pilotai, bet ir nemaža dalis lenktynininkų Lietuvoje. Visgi, būtent jie leidžia greičiau ir efektyviau susipažinti su trasa, kuri gali būti kitame žemyno kampe.
2023-10-11

„Mini“ pristatė naujos kartos „Cooper“ ir „Countryman“ elektromobilius

Miunchene prasidėjusioje tarptautinėje automobilių parodoje (IAA) „BMW Group“ koncernas pristatė naujos kartos „Mini Cooper“ ir „Mini Countryman“ modelius, kurie bus varomi elektra. Be to, gamintojas anonsavo, kad kitų metų balandį įvyks ir pasaulinė visiškai naujo elektrinio krosoverio „Mini Aceman“ premjera. „Elektrinių „Mini“ šeima auga ir šiuo žingsniu „Mini“ artėja prie savo įsipareigojimo iki 2030-iųjų metų tapti tik elektromobilių gamintoju.
2023-09-07

„Mini“ pristatė naujos kartos „Cooper“ ir „Countryman“ elektromobilius

Miunchene prasidėjusioje tarptautinėje automobilių parodoje (IAA) „BMW Group“ koncernas pristatė naujos kartos „Mini Cooper“ ir „Mini Countryman“ modelius, kurie bus varomi elektra. Be to, gamintojas anonsavo, kad kitų metų balandį įvyks ir pasaulinė visiškai naujo elektrinio krosoverio „Mini Aceman“ premjera. „Elektrinių „Mini“ šeima auga ir šiuo žingsniu „Mini“ artėja prie savo įsipareigojimo iki 2030-iųjų metų tapti tik elektromobilių gamintoju.
2023-09-07

„Mini“ išleis elektra varomą „Countryman“ modelį – viena įkrova įveiks 450 km

Stilingų britiškų „Mini“ automobilių gamintojas „BMW Group“ praneša, kad nuo šių metų lapkričio pradės naujos kartos tik elektra varomų „Mini Countryman“ automobilių serijos gamybą. 2023-ųjų pabaigoje į gatves išriedės elektromobilis „Countryman E“ bei pirmą kartą gamintojo istorijoje visais keturiais ratais varomas elektromobilis „Countryman SE“. Iki šiol pažangiausi serijos modeliai bus draugiški aplinkai ne tik dėl to, jog yra varomi vien elektra, bet ir dėl tvaresnės gamybos.
2023-05-05

Elektromobilių dalijimosi platforma „Spark“ pradeda savo veiklą Kaune

Elektromobilių dalijimosi platforma Lietuvoje „Spark“ praneša apie plėtrą į Kauną. Nuo šiol kauniečiai galės rinktis net iš 100 aplinkai draugiškų elektromobilių ir jais naudotis už patrauklią kainą. Be to, tai suteiks dar daugiau patogumo dažnai keliaujantiems tarp Kauno bei Vilniaus ir prisidės prie oro taršos didžiuosiuose miestuose mažinimo.
2023-04-18

5 geriausi ir patikimiausi „Mini“ automobiliuose esantys varikliai

„Mini“ vardu pažymėti automobiliai daugelį metų buvo neatsiejama britų kultūros dalimi. Visgi, itin kompaktiškas, stilingas, lengvai valdomas ir įperkamas hečbekas buvo kone idealus pasirinkimas siekiantiems turėti asmeninę transporto priemonę. Juk „Mini“ buvo britiškas „Citroën 2CV“, „Fiat 500“ ir „Volkswagen Beetle“ atitikmuo. „Mini“ prekės ženklo įvaizdis ir paskirtis pasikeitė, kai „Rover Group“ koncerną įsigijo BMW.
2023-02-08

Automobilių pardavimų apimtys Europoje: kuriems gamintojams šiemet teks susiveržti diržus?

Naujų automobilių pardavimų apimtys Europoje jau kurį laiką nedžiugina nei gamintojų, nei jais prekiaujančių įmonių atstovų. Vis dėlto, rugpjūčio mėnesio statistika rodo, jog Europos naujų automobilių rinka pademonstravo nežymų ūgtelėjimą. Būtent rugpjūčio mėnesį, kai dauguma gamyklų Europoje stabdo savo veiklą dėl darbuotojų atostogų, naujų automobilių pardavimų apimtys išaugo 4,4 proc.
2022-09-21

„Charged Up ‘22“: išskirtinai elektromobiliams skirtas susitikimas ir automobilių paroda

Rudens pradžioje, Vilniuje, jau antrą kartą vyks renginys, skirtas populiarinti elektromobilius ir šviesti visuomenę įvairiomis, su tuo susijusiomis, temomis. Rugsėjo 10 dieną „Litexpo“ parodų centre įvyksiančio renginio data pasirinkta ne atsitiktinai, mat diena prieš renginį yra paskelbta pasaulinė elektromobilių diena, kurios metu visame pasaulyje vyksta įvairūs renginiai, skirti šiai temai.
2022-08-24

„Mini“ pristatė koncepcinį elektrinį visureigį „Aceman“

Britiškų automobilių gamintojas „Mini“ pristatė elektrinio visureigio koncepcinį modelį „Aceman“. Tai – pirmasis kompaktinės klasės tik elektra varomas „Mini“ visureigis. Koncepcinis modelis atskleidžia ir „Mini“ ateities dizaino, naudojamų medžiagų ir technologijų viziją. „Dar pernai „Mini“ paskelbė, kad nuo 2030-ųjų gamins tik elektra varomus automobilius. Naujasis koncepcinis elektromobilis yra žingsnis šio tikslo link.
2022-08-17

Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės praranda vertę labiau nei kitos. Siekdami nustatyti kurių markių automobiliai praranda vertę labiausiai, „carVertical“ automobilių ekspertai atliko tyrimą ir išanalizavo daugiau nei 72 mln. 2019 – 2022 m. Europoje, JAV ir Australijoje pateiktų duomenų įrašų. „Porsche“ savo vertę išlaiko geriausiai „ Porsche“ (-64,4 proc.
2022-08-09

10 automobilių, kuriems kritikos negailėjo Jeremy Clarksonas

Jeremy Clarksonas daugelį metų buvo žinomas kaip „Aukščiausios pavaros“ bei „The Grand Tour“ laidų vedėjas. Jis taip pat buvo atsakingas už naujo formato „Aukščiausios pavaros“ atsiradimą bei ženkliai prisidėjo prie šios laidos išpopuliarėjimo visame pasaulyje.  Vis dėlto, šį kartą norime pakviesti pažvelgti į automobilių sąrašą, kuris buvo sudarytas tuo, ką J.Clarksonas yra sakęs per daugelį metų. Tiek dirbdamas „Aukščiausios pavaros“ laidoje, tiek savo apžvalgose „The Sun“ leidinyje.
2022-02-21

„Mini“ siekia išsaugoti senus markės automobilius: konvertuos bet kokį „Mini“ į elektromobilį

Senų automobilių transformacija į elektromobilį, pastaruoju metu, įgauna vis didesnį pagreitį. Ši tendencija tampa vis populiaresnė Jungtinėje Karalystėje, kurioje tokias paslaugas teikiančių įmonių kiekis auga sulig kiekvienu mėnesiu.
2022-01-27

Tyrimas: naują automobilį 2022-ais metais linkęs įsigyti kas trečias lietuvis

Nauji metai daugeliui šalies gyventojų tampa puikiu startu naujų siekių planavimui ar svajonių įgyvendinimui. Ne išimtimi tampa ir didelių pirkinių įsigijimas. Šalyje atliktas visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad naują automobilį 2022-ais metais linkęs įsigyti kas trečias lietuvis.
2022-01-21

10 automobilių, kurie be jokių pakeitimų išgyveno dešimtmečius

Šiais laikais, kai vidutinis vieno modelio gyvenimas užtrunka penkerius ar šešerius metus, kartais sunku patikėti, jog anksčiau kai kurie modeliai sugebėjo serijinėje gamyboje išgyventi, su minimaliais pokyčiais, ištisus dešimtmečius.  Kadangi tokių automobilių yra nemažai, mes nusprendėme atrinkti tik pačius įdomiausius kandidatus.   „Wartburg 353“: Dvidešimt treji metai Talpus, praktiškas šeimyninis automobilis.
2022-01-06

Vaidotas Žala užjaučia Benediktą Vanagą: „Puikiai žinau, ką reiškią nebaigti Dakaro“

Po ketvirtojo greičio ruožo finišo Vaidotas Žala pripažino – ne veltui Dakaro organizatoriai įspėjo, kad tai bus rimtas išbandymas tiek vairuotojams, tiek šturmanams. „Teltonika Racing“ komandos ekipažas matė pakelėse stovėjusius kitus dalyvius ir Benedikto Vanago avarijos padarinius. Sportininkai neslepia – vaizdas išties nejaukus. „Aš puikiai žinau, ką reiškia nepasiekti Dakaro finišo. Dar liūdniau pasidaro, kai supranti, kokio dydžio sąskaitą parsiveši namo.
2022-01-05

Skriejimas maksimaliu greičiu su šuoliais iš Vaidoto Žalos išspaudė visas sultis

Didesnių nesklandumų antrajame greičio ruože išvengęs „Teltonika Racing“ ekipažas, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, užėmė 21-ąją vietą, tačiau kaip po finišo kalbėjo patys sportininkai, malonumo buvo nedaug – dideliu greičiu važiuojant linksmuosius kalnelius primenančia trasa jų nugaroms teko atlaikyti ne vieną stiprų smūgį. „Bandymas neatsilikti nuo pačių greičiausių kainuoja. Nugaros skausmus jaučiu tiek aš, tiek ir Paulo.
2022-01-03

Į 16-ą vietą pakilęs Vaidotas Žala: „Šiandien supratau, kad šis automobilis – „out“

Sekmadienį Saudo Arabijoje tęsiasi, ko gero, sunkiausios lenktynės pasaulyje – Dakaro ralis. Vakar vos 19 km prologo greičio ruožą įveikę lenktynininkai, šiandien jau pajautė tikrąjį Dakarą bei turėjo įveikti 333 km greičio ruožą žiedine trasa aplink Hailą. Diena ekipažui prasidėjo ne itin sėkmingai – netoli po starto įklimpę sportininkai bandydami išsikapstyti net ir su žiūrovų pagalba užtruko mažiausiai penkias minutes.
2022-01-02

Dakaro įžangoje Vaidotas Žala bandė iš naujo prisijaukinti kopas

Šeštadienį, sausio 1-ąją Dakaro dalyviai įveikė kvalifikacinį 2022-ųjų ralio maratono greičio ruožą, kurio rezultatai nulems kitos dienos startines pozicijas. Atsargiai, bet užtikrintai trumpą trasą įveikęs „Teltonika Racing“ komandos ekipažas, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, išvengė pastebimų klaidų ir finišavo 36-oje vietoje. Dalindamasis pirmosios dienos įspūdžiais V. Žala pripažino, kad po dvejų metų pertraukos grįžus į kopas jose orientuotis nebuvo lengva.
2022-01-01

Vaidotas Žala testus prieš Dakarą pradėjo atsargiai, bet įsidrąsinęs spustelėjo akceleratorių iki dugno

Trečiadienį, gruodžio 29-ąją, Saudo Arabijos mieste Džedoje įsikūrę Dakaro ralio maratono dalyviai turėjo progą išbandyti po transportavimo atsiimtą techniką. „Teltonika Racing“ komandos ekipažui, Vaidotui Žalai ir Paulo Fiuzai testai praėjo be didelių nesklandumų – prakistas vienas ratas, tačiau svarbiausi mazgai veikė be priekaištų, todėl prieš įžanginį greičio ruožą technikams liks tik galutinai sureguliuoti „X-Raid“ visureigį.
2021-12-30

Į bivuaką atvykęs Vaidotas Žala: „Kai atvyksti – tų reikalų pilna“

Daugelis lietuvių ekipažų, besiruošiančių šturmuoti 2022-ųjų Dakaro ralį, dabar džiaugiasi būdami savo technikos ir komandos narių apsuptyje.  Iki iškilmingos varžybų atidarymo ceremonijos liko dar kelios dienos, tačiau praktiškai visi Dakaro dalyviai intensyviai ruošiasi sudėtingiausiai metų pradžiai. Ne išimtis yra ir Vaidotas Žala.
2021-12-29

Vaidotas Žala išlydėjo komandos techniką į Dakaro ralį

Artėjant Dakaro maratonui, viena svarbiausia pasiruošimo dalimi tampa technikos išgabenimas į Saudo Arabiją, kur vyks sunkiausios pasaulio varžybos. Tradiciškai „Teltonika Racing“ komandos pilotas Vaidotas Žala kartu su komanda rūpinasi technikos nuvežimu iki Marselio uosto, iš kurio automobiliai yra plukdomi į Džedos uostą. „Kaip ir kasmet stengiuosi dalyvauti šioje procedūroje, jaučiuosi ramiau ir žinau, kad viskas vyksta pagal numatytą planą.
2021-11-27

Los Andželo automobilių paroda 2021: Pamatykite pagrindines parodos žvaigždes

Brangiausias visų laikų „ Porsche Cayman“, iš Pietų Korėjos kilusių gamintojų elektrinių visureigių vizijos bei dviejų „ Toyota“ ir „ Subaru“ brolių duetas – vis tai ir dar daugiau automobilių galima išvysti šiuo metu vykstančioje Los Andželo automobilių parodoje.  Dėl koronaviruso pandemijos pernai ir šiemet buvo atšaukta daug masinių renginių, įskaitant tarptautines automobilių parodas. Su šia problema susidūrė ne tik Europa, bet ir kiti pasaulio regionai.
2021-11-19

Vaidotas Žala atskleidė svarbius pokyčius prieš Dakarą – naują komandos pavadinimą ir pakeistą „Mažylio“ variklį

Ketvirtadienį, lapkričio 18-ąją, įvykusio oficialaus pristatymo metu Vaidotas Žala atkleidė svarbiausias naujienas prieš artėjantį Dakaro ralio maratoną. Pritraukus naują stiprų rėmėją komanda jau 2022 metų Dakare dalyvaus „Teltonika Racing“ pavadinimu. Antra svarbi žinia – naujos kartos variklį gavęs „ Mažylis“ bus ne tik dar greitesnis, bet ir patikimesnis. 2022 metų Dakare šalia V. Žalos šturmano vietoje vėl sėdės Paulo Fiuza.
2021-11-18

„Krasta Auto“ plečia prekybą naudotais BMW ir „Mini“ automobiliais – įrengė atskirą saloną

Oficiali Vokietijos automobilių koncerno BMW atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ plečia prekybą naudotais BMW bei „Mini“ automobiliais. Bendrovė Vilniuje, Ozo g. 10A, šalia naujų automobilių salono įrengė 480 kv. metrų saloną, kuriame bus eksponuojami ir parduodami naudoti automobiliai su garantija. „Pastaraisiais metais fiksuojame augančią patikimų naudotų automobilių paklausą.
2021-11-08

Paskutinį „Andalucia Rally“ greičio ruožą laimėjęs Vaidotas Žala: „Kas priklauso nuo manęs, aš padariau viską“

Penkias dienas Ispanijos pietuose surengto FIA pasaulio taurės „Andalucia Rally“ greičio ruožais lėkęs „Agrorodeo“ komandos pilotas Vaidotas Žala pasiekė finišą. Nors lenktynininkas neslėpė, kad diena buvo pakankamai sunki, o kovoti teko ne tik su dulkėmis, tačiau ir praleisti nenorinčiais dalyviais. Vis dėlto, ji komandai buvo sėkminga – preliminariai jiedu su šturmanu Paulo Fiuza sekmadienį finišą pasiekė pirmi.
2021-05-16

Džiuginanti tempą rodžiusiam Vaidotui Žalai trečiajame „Andalucia Rally“ greičio ruože koją pakišo gedimas

Trečiasis FIA pasaulio taurės „Andalucia Rally“ greičio ruožo „Agrorodeo“ komandai buvo itin permainingas. Nors pradžioje viskas ėjosi it iš pypkės, o pasiekęs ketvirtąjį kelio punktą lenktynininkas Vaidotas Žala pralenkė Dakaro vilką Nasserą Al-Attiyah ir išsiveržė į priekį, kiek vėliau nuo komandos sėkmė nusisuko – sutrūkus generatoriaus dirželiui ekipažas net keliolika svarbių minučių sugaišo remonto darbams. Dar po antrojo greičio ruožo Vaidotas.
2021-05-15

Vaidotas Žala po antrojo „Andalucia Rally“ greičio ruožo: „Šiandien buvo sunki diena“

Antrasis FIA pasaulio taurės „Andalucia Rally“ varžybų greičio ruožas įrodė, kad čia atsipalaiduoti laiko nėra. Siauros ir klastingos trasos reikalauja ypatingos koncentracijos, kurią išlaikyti virš 250 kilometrų tampa itin sunku. „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala teigė, kad penktadienio greičio ruožas buvo itin permainingas, dėl ko ne tik teko labiau pasisaugoti, tačiau ir nepavyko išvengti klaidų.
2021-05-14

Vaidotas Žala „Andalucia Rally“ varžybose išlaiko tempą: pirmajame greičio ruože – vėl antras

Nors oficialus FIA pasaulio taurės „Andalucia Rally“ startas buvo paskelbtas trečiadienį, 8 kilometrų prologas dalyviams buvo tik it apšilimas, mat ketvirtadienį prasidėjo tikrasis varžybų maratonas, kuris tęsis iki pat sekmadienio. Kvalifikacijoje antrąją vietą iškovojusi „Agrorodeo“ komanda pirmajame greičio ruože išlaikė tempą ir finišą pasiekė taip pat antroje pozicijoje. Komandą nuo pirmąją vietą užėmusio Nassero Al-Attiyah skyrė 1 m. 25 sek. Trečias finišavo ispanas Carlosas Sainzas.
2021-05-13

Prieš „Andalucia Rally“ Vaidotas Žala leidosi į testinį greičio ruožą: „Tokias trasas matome retai“

Nors Dakaro organizatorių surengtas „Andalucia Rally“ startuos tik artėjantį antradienį, gegužės 12 d., „Agrorodeo“ komanda jau šeštadienį turėjo galimybę patikrinti savo jėgas. Būtent šią dieną lenktynininkas Vaidotas Žala po penkių mėnesių pertraukos turėjo pirmą galimybę vėl sėsti prie Mažyliu praminto sportinio visureigio vairo ir išvažiuoti į treniruotėms sukurtą greičio ruožą.
2021-05-10

Vaidoto Žalos reabilitacijos planas po Dakaro: startuos Pasaulio taurės „Andalucia Rally“

Nors šiemet Dakaro ralio metu fortūna nuo „Agrorodeo“ komandos nusisuko, vos į Lietuvą grįžęs lenktynininkas Vaidotas Žala neslėpė, kad sąskaitos dar nesuvestos ir komanda tikrai bandys atsigriebti. Tuomet sportininkas juokavo, kad komandai reikalinga reabilitacija greičio ruožuose, tad praėjus penkiems mėnesiams V. Žala džiaugiasi, kad jau netrukus prie starto ir vėl galės stoti su Dakaro vilkais, tik šį kartą – Ispanijoje, FIA Pasaulio taurės „Andalucia Rally“ varžybose.
2021-05-06

Girta futbolo žvaigždės mergina sudaužė prabangų automobilį – šis ją paliko

32-ejų metų Miuncheno „Bayern“ gynėjo Jerome‘o Boatengo gyvenime – rimtos permainos. Sportininkas savo sekėjams pranešė, kad nutraukė santykius su modeliu Kasia Lenhardt. Pora draugavo 15 mėnesių. Sausio 5 d. internetą apskriejo žinia, kad 25-erių K.Lenhard buvo pagauta girta už vairo. Tada ji vairavo J.Boatengui priklausantį „Mini“ automobilį, kurį sudaužė nepataisomai, kai atsitrenkė į gatvės šviestuvą. Jos kraujyje, anot „Bild“, rasta 0,6 promilės alkoholio.
2021-02-05

Džeremis Klarksonas tarė: „Blogiausias metų automobilis - „Aston Martin DBX“

Visame pasaulyje žinomas žurnalistas bei laidų vedėjas, laikydamasis ilgamečių tradicijų, sudarė geriausių ir blogiausių bandytų automobilių sąrašą. Nors Džeremis jau kurį laiką nedirba „BBC“ ir nerašo straipsnių „Top Gear“ žurnale, jis iki šiol bendradarbiauja su „The Sunday Times“ leidiniu, kuriame nuolatos pasirodo įvairios automobilių apžvalgos.
2021-02-01

Loebas šeštąjį Dakaro etapą užbaigė vidurnaktį: „Nuo rytojaus pradedu 2022 m. misiją“

Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio šeštasis etapas vos neužbaigė prancūzo Sebastieno Loebo („Prodrive“) pasirodymo.  Geriausiam visų laikų pasaulio ralio čempionato (WRC) lenktynininkui trasoje lūžo šakė. Jis su šturmanu Danieliu Elena greitai suprato, jog patys nepajėgs sutaisyti automobilio, todėl liko dykumoje laukti serviso sunkvežimio. Jau po vidurnakčio vietos laiku S.Loebas ir D.Elena pagaliau pasirodė finiše. Šeštąjį greičio ruožą jie įveikė per 13 val. 48 min. 30 sek.
2021-01-09

Kokius naujus automobilius lietuviai pirko 2020-aisiais?

2020-ieji naujų automobilių prekybininkams buvo permainingi. Jeigu pirmoji metų pusė buvo pažymėta skaudžiais nuostoliais, tai likusieji metai padėjo užfiksuoti rekordiškai išaugusią paklausą.  Vien paskutinį praėjusių metų mėnesį asmeninių automobilių (M1) registravimas išaugo 30,5% iki 4’278 vnt., o lengvųjų komercinių transporto priemonių (N1) apimtis krito 32,0% iki 225 vnt.
2021-01-04

Antrajame etape – Žalos Dakaro pabaiga ir 15-uke finišavęs Vanagas

Saudo Arabijoje tęsiasi vienas sunkiausių pasaulio ralių – Dakaras. Antrajame etape Lietuva neteko vieno dalyvio Dakare, tačiau gali džiaugtis puikiu Benedikto Vanago pasirodymu. Vaidotas Žala savo pasirodymą Dakare baigė neplanuotai anksti. Sekmadienio lenktynėse iki finišo likus 20 kilometrų lenktynininką pavedė „Mini“ automobilis. Ilgai svarstyta ar pavyks laiku ištaisyti visas transporto bėdas, tačiau ant starto linijos pavyko stoti.
2021-01-04

Vaidotas Žala Saudo Arabijoje susitiko su nauju komandos šturmanu Paulo Fiuza

Likus vos kelioms dienoms iki sunkiausiomis pasaulio varžybomis praminto Dakaro ralio starto „Agrorodeo“ komanda pirmadienio ryte įsikūrė Džedos mieste, o antradienį lenktynininkas Vaidotas Žala pirmą kartą susitiko su nauju komandos šturmanu Paulo Fiuza. Pozityviai nuteikęs darbas kartu V. Žala prisipažino, kad šio susitikimo laukė su nekantrumu.
2020-12-29

Artėjant Dakaro raliui – drąsūs lyderių pasisakymai

„Jei Carlosas Sainzas sugebės man pasipriešinti, man bus didelė garbė”. Tokiais ambicingais žodžiais komentavo artėjančias 2021 metų Dakaro lenktynes devynis kartus „WRC” čempionas Sebastienas Loebas. „Manau, kad šiandien jis yra vienas stipriausių Dakaro lenktynininkų. Jis išlaikęs tą agresyvų WRC vairavimo stilių, visada kovoja iki galo. Jei jo šturmanas nedarys klaidų, esu tikras, kad jis gali vėl nugalėti. Carlosas, be abejonės, yra vienas geriausių Dakaro pilotų.
2020-12-29
Į viršų