lietuvos pilietybė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lietuvos pilietybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lietuvos pilietybė“.

Seimo, PLB atstovai siūlo laikinai stabdyti Lietuvos pilietybės atėmimą įgijus kitą

Įvairių Seimo frakcijų atstovai, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke siūlo skelbti moratoriumą – laikinai stabdyti Lietuvos pilietybės atėmimą iš asmenų, įgijusių kitos valstybės pilietybę. Jų teigimu, šis moratoriumas galėtų trukti, kol bus rasta išeitis, kaip spręsti dvigubos pilietybės išplėtimo klausimą.

Išimties tvarka pilietybę gavusieji nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, konstatavo VSD

 Išimties tvarka Lietuvos pilietybę gavę asmenys nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, konstatavo Valstybės saugumo departamentas (VSD). Tokią išvadą žvalgyba pateikė Vidaus reikalų ministerijai (VRM), praėjusių metų pabaigoje paprašiusiai patikrinti 800 užsieniečių, turinčių ir Lietuvos pilietybę. „VSD pagal savo kompetenciją atliko asmenų, įgijusių pilietybę išimties tvarka, vertinimą, ir atsakymą pateikė VRM.
Aktualijos 2024-02-01

Seimo nariai kreipsis į prezidentą dėl Lietuvos pilietybės suteikimo čiuožėjai Allison Reed: surinkta 30 parašų

Kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu suteikti ledo šokėjai Allison Reed Lietuvos pilietybę jau pasirašė 30 Seimo narių, sako iniciatorė Dalia Asanavičiūtė. Parlamentarė ragina ir pačią čiuožėją dar kartą prašyti pilietybės išimties tvarka. „Šiuo metu yra apie 30 Seimo narių, kurie jau pasirašė šį kreipimąsi. Ir tuo pačiu noriu paskatinti Allison kreiptis į prezidentą dar sykį prašyti pilietybės išimties tvarka.

Ukrainietė Aliona pagimdė Lietuvoje: „Gydytojai šaunuoliai, viską padarė greitai, net jei nesupranti, jie tau padeda“

Lietuvoje mažėjant gimstamumui valdžia su viltimi žiūrėjo į nuo karo pabėgusias ukrainietes – vienos atvyko besilaukdamos, kitos lauktis pradėjo jau Lietuvoje. Tačiau stebuklas neįvyko – karui prasidėjus gimdymų buvo daugiau, kai kurios ligoninės priimdavo iki pusšimčio naujagimių per metus, tačiau pernai mažųjų ukrainiečių gimė jau mažiau. Mažoji Ania, kaip sako jos tėvai Aliona ir Andrėjus, tik dieną tokia rami, o naktį juos gerokai pašokdina.

Abramovičiaus atsakas: gėda Lietuvos valdžiai – mes esame Lietuvos žydų palikuonys

Rusų milijardierius Romanas Abramovičius kritikuoja Lietuvos pareigūnų svarstymus ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengiamas pataisas, kurios numatytų galimybę atimti kilmės pagrindu įgytą pilietybę, motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui, skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“. Ministrė Agnė Bilotaitė apie tokius teisės aktų pakeitimus pranešė tiriamosios žurnalistikos centrui „Siena“ paskelbus, kad du R. Abramovičiaus vaikai – Anna ir Arkadijus – turi Lietuvos pasus ir galimai padėjo tė...
2023-12-08

Migracijos departamentas siūlys atimti balerinos Liepos pilietybę

Migracijos departamentas artimiausiu metu siūlys atimti iš balerinos Ilzės Liepos Lietuvos pilietybę. „Artimiausiu metu Migracijos departamentas, įvertinęs visą gautą informaciją, parengs ir išsiųs teikimą Vidaus reikalų ministerijai su siūlymu kreiptis į Respublikos Prezidentą dėl pilietybės netekimo“, – teigiama BNS departamento antradienį pateiktame komentare.

Ilzė Liepa Lietuvos pasu naudojosi keliaudama po Europą, bet „iki Naujų metų turės dovaną“

Rusijos baleto legendai Ilzei Liepai dėl Putino šlovinimo ir karo Ukrainoje palaikymo gresia netekti Lietuvos pilietybės. Garsi balerina Lietuvos pilietybę gavo išimties tvarka prieš dvidešimt metų. Rusijos žiniasklaidoje moteris aukština Putiną, taip pat atvirai ir neslėpdama remia karą Ukrainoje, žeria kritiką Lietuvai už sovietinių paminklų griovimą, o Lietuvos pilietybę naudoja keliaudama po Europą.

Užsienio lietuvių atstovai tiki referendumo dėl dvigubos pilietybės sėkme

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos atstovai sako tikintys referendumo dėl daugybinės pilietybės sėkme bei matantys pokyčius jam rengiantis – didesnį institucijų įsitraukimą, šalies vadovų paramą.

Gresiant pilietybės atėmimui, Drobiazko ginasi nedalyvaujanti Rusijos propagandoje – neša „kultūros ir gėrio šviesą“

Rusijoje gyvenanti ir Lietuvos pilietybę turinti ledo šokėja Margarita Drobiazko sako nedalyvaujanti Rusijos propagandoje, ji tikina skleidžianti „kultūros ir gėrio šviesą“. Taip ji kalbėjo viešai išplatintame laiške, reaguodama į oficialų kvietimą dalyvauti Pilietybės reikalų komisijos posėdyje, kur ketinama spręsti dėl jos Lietuvos pilietybės panaikinimo. „Tai, kas dabar vyksta tarp Rusijos ir Ukrainos, yra labai skaudu. Tragedija milijonams žmonių ir šeimų.

Kaune Baltarusijos karininkas Vitalijus gyvena beveik 20 metų – dabar jis vejamas iš Lietuvos

Beveik 20 metų Lietuvoje gyvenantis ir čia šeimą sukūręs baltarusis yra vejamas iš Lietuvos. Saugumo departamentui jis prisipažino kadaise tarnavęs Lukašenkos kariuomenėje, todėl jį mūsų saugumo pareigūnai įvardija kaip grėsmę Lietuvai. Pats vyras dievagojasi – su Baltarusija ir Rusija jokių ryšių nepalaiko, o Kaune jau yra vedęs lietuvę, dirba, iš banko gavęs paskolą nusipirko butą. Kaune jau bemaž 20 metų gyvenantis Vitalijus Mazurinas dabar išgyvena neramų laiką.
REKLAMA
REKLAMA

Kritika siūlymui iš Drobiazko atimti Lietuvos pilietybę: „Primena populistinį žaidimą“

Vidaus reikalų ministrė siūlo Prezidentui Gitanui Nausėdai atimti Lietuvos pilietybę iš šokėjos ant ledo Margaritos Drobiazko. Nors Valstybės saugumo departamentas neturi informacijos, kad ledo šokėja keltų pavojų Lietuvos nacionaliniam saugumui, tačiau ministerijos įsitikinimu, dalyvaudama Kremliaus propagandiniuose pasirodymuose Drobiazko diskredituoja Lietuvą.

Priėmė ribojimus Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, bet leis gauti lietuvišką pasą

Seimas antradienį balsavo dėl vadinamojo nacionalinių sankcijų įstatymo priėmimo. Parlamentarai priėmė tam tikrus ribojimus Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Jie galios metus – iki kitų metų gegužės 2 d. Įstatyme neliko ribojimo Rusijos ir Baltarusijos piliečiams teikti prašymus gauti Lietuvos pilietybę. Už balsavo 76 Seimo nariai, prieš – 13, susilaikė 34 parlamentarai.

Nausėdos patarėjas Budrys: dėl skirtingų ribojimų baltarusiams ir rusams galimas prezidento veto

Prezidentas Gitanas Nausėda galėtų vetuoti Ribojamų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo pataisas, jeigu Seimas, kaip siūlo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), jose paliktų galimybę Baltarusijos piliečiams gauti Lietuvos pilietybes, o ribojimas galiotų tik Rusijos piliečiams, sako šalies vadovo  vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.

Lietuvoje gyvenantis Ivanas nesupranta: „Daroma prielaida, kad visi Rusijos piliečiai blogi“

Seime kilusi iniciatyva stabdyti Rusijos ir Baltarusijos piliečių prašymus bei sprendimų priėmimus dėl Lietuvos pilietybės suteikimo itin nuvylė jau 8 metus Lietuvoje gyvenantį ir laisvai lietuviškai kalbantį Ivaną Trunovą. Jauno vyro šeima į Lietuvą atvyko Rusijai aneksavus Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį, rado čia saugų prieglobstį, integravosi, tačiau šiuo metu suabejojo, ar bent kas nors susimąsto apie jų situaciją.

Karštas Kasčiūno ir Lietuvos rusės pokalbis: „Gal į Ukrainą važiuojame pasižiūrėti?“

Politikai nusprendė sušvelninti daug diskusijų sukėlusį draudimą Rusijos ir Baltarusijos piliečiams įgyti Lietuvos pilietybę. Klausimo svarstymas Seimo komitete įžiebė karštą diskusiją tarp Lauryno Kasčiūno ir Lietuvoje gyvenančios rusės. Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) svarstyti pasiūlymai Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo projektui.

Rusijos ir Baltarusijos piliečius pribloškė Lietuvos planai: „Tragedija, prieštarauja Konstitucijai“

Seime kilus iniciatyvai uždrausti Lietuvoje gyvenantiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams gauti Lietuvos pilietybę į dvi stovyklas stojo ir patys valdantieji. Kol vieni kalba apie grėsmę nacionaliniam saugumui ir pajėgumų trūkumą patikrinti žmonių lojalumą Lietuvai, kiti kalba apie žmonių segregaciją ir net Konstitucijos pažeidimą. Seimas ketvirtadienį spręs, ar priimti Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo projektą.

Margaritai Drobiazko Lietuvos pilietybė atimta nebus: paaiškino, kodėl

Seimas palaimino Pilietybės įstatymo pataisą, kuri leis atimti išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę, jei ją turintis asmuo keltų grėsmę šalies interesams, palaikydamas šalis agresores. Pataisą dalis Seimo narių ėmė rengti po to, kai išimties tvarka pilietybę gavusi Rusijos pilietė Margarita Drobiazko su vyru Povilu Vanagu dar vasarą čiuožė Kremliaus ruporo Peskovo žmonos Tatjanos Navkos šou.
Aktualijos 2023-03-23

Prie Baltarusijos ambasados Vilniuje reikalauta paleisti mokytoją Jeleną Cimbalist

Prie Baltarusijos ambasados penktadienio vakarą susirinkę protestuotojai reikalavo išlaisvinti Baltarusijoje sulaikytą Lietuvos pilietybę turinčią mokytoją Jeleną Cimbalist ir kitus politinius kalinius. Jie taip pat reikalavo paleisti politinių kalinių vaikus, suteikti medicininę pagalbą sulaikytiesiems bei surengti naujus, laisvus rinkimus Baltarusijoje.  „Laisvę Jelenai Cimbalist, laisvę politiniams kaliniams.
Aktualijos 2022-11-11

Žiniasklaida: nesantuokinė Šoigu dukra gavo Lietuvos pilietybę

Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu buvusi draugė bylinėjasi su Lietuva dėl panaikinto leidimo gyventi, jo nesantuokinė dukra yra įgijusi Lietuvos pilietybę, sekmadienį paskelbė LRT tyrimų skyrius. Pasak LRT, nesantuokinių S. Šoigu vaikų motinai Jelenai Kaminskas, buvusiai Šebunovai, šią vasarą  Migracijos departamentas panaikino leidimą gyventi Lietuvoje, tačiau moteris jį skundžia.

Garsus šefas Lietuvą nustebino itin jautriu poelgiu: „Čia – mano Amerika“

Prieš 13 metų į Lietuvą atvykęs italų virtuvės šefas Gian Luca Demarco sako, kad Lietuvoje jis galėjo išpildyti visas savo svajones. Naujienų portalui tv3.lt virtuvės šefas atskleidė, koks mitas apie Lietuvą yra visiškai klaidingas, bei papasakojo apie savanorystę Lietuvos kariuomenėje. Dabar virtuvės šefas Lietuvoje yra žinomas laidų vedėjas, dalyvavęs projekte „X faktorius. Žvaigždės“ ir lietuvių širdis pavergęs savo energija bei neslepiama meile mūsų kraštui.
2021-07-03

13 metų Lietuvoje gyvenanti Eskedar – apie vaikų auklėjimą, jų norus ir gyvenimą šalyje

Prieš 13 metų į  Lietuvą iš  Etiopijos atvykusi Eskedar Maštavičienė čia puikiai pritapo, moteris išmoko lietuviškai, sukūrė šeimą ir augina tris vaikus. Neseniai Lietuvos piliete tapusi moteris prisipažino, kad dukrą ir du sūnus auginti nėra lengva, tačiau vaikams stengiasi suteikti laisvę, o pati būtų jų geriausia draugė.   Visi vaikai – skirtingi „Kai augini vienturtį vaiką, jis užauga kitoks, nei augdamas su daugiau brolių ar seserų.
2020-11-14
REKLAMA
Lietuva žengia istorinį žingsnį: spręsime, kokią valstybės ateitį norime kurti (Andrius Aleksandravičius nuotr.)  Lietuva žengia istorinį žingsnį: spręsime, kokią valstybės ateitį norime kurti (Andrius Aleksandravičius nuotr.)

Lietuva žengia istorinį žingsnį – tai pakeis visų gyvenimą

Šių metų gegužės 12 d. Lietuvos gyventojai referendumo būdu sieks priimti sprendimą dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo teisės tiems piliečiams, kurie po 1990 m. kovo 11 d. išvyko gyventi į ES ir NATO šalis ir norėtų įgyti tų šalių, kuriose gyvena, pilietybę. Referendumo rezultatas lems, ar bus keičiamas pamatinis valstybės įstatymas – Konstitucija.

Lietuvą vaikystėje palikęs talentas nori atstovauti krepšinio rinktinei

Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA) šį sezoną spindėjęs Ignas Brazdeikis nori atstovauti Lietuvos krepšinio rinktinei, skelbia tinklapis 24sek.lt. 20-metis žaidėjas gimė Kaune, tačiau būdamas ketverių metų išvyko gyventi už Atlanto, kur atstovavo Kanados jaunimo rinktinei. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas tinklapiui 24sek.lt atskleidė, kad 202 cm ūgio puolėjas išreiškė norą žaisti mūsų šalies rinktinėje.
2019-04-12

Seimo pirmininkas: ieškoma būdų išsaugoti Lietuvos pilietybę, o ne įteisinti dvigubą

Bus ieškoma būdų, kaip išsaugoti Lietuvos pilietybę užsienyje gyvenantiems tautiečiams nerengiant referendumo, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. „Pagrindinis dalykas yra pilietybės išlaikymas arba pilietybės išsaugojimas. Ne apie dvigubą pilietybę kalbėjome, bet apie tai, kaip ją išsaugoti, kaip jos neprarasti.

Litvakams sunku atkurti turėtą pilietybę

Seimo Europos reikalų komitetas trečiadienį aiškinsis, kodėl iš Lietuvos tarpukariu išvykę žydai ir jų palikuonys jau kurį laiką sulaukia neigiamų atsakymų dėl Lietuvos pilietybės atkūrimo. Šio komiteto pirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas BNS yra sakęs, kad sulaukiama litvakų nusiskundimų dėl neigiamų atsakymų į prašymus atkurti Lietuvos pilietybę. „Norime paklausti, kas iš tikrųjų vyksta, kodėl dabar pradėjo taip negatyviai spręsti tuos klausimus“, – teigė politikas.
Aktualijos 2016-05-11

Lietuvai ypač nusipelnę asmenys galės turėti dvigubą pilietybę

Ypatingų nuopelnų Lietuvai turintys lietuviai galės turėti dvigubą pilietybę. Seimas antradienį priėmė tai numatančias Pilietybės įstatymo pataisas. Už jas balsavo 86 Seimo nariai, prieš buvo vienas parlamentaras, susilaikė du. Parlamentarai priėmė daugiau nei prieš metus teiktą prezidentės Dalios Grybauskaitės projektą.
Aktualijos 2015-12-22

Vidaus reikalų videministras: Aivaras Abromavičius gali atsisakyti Lietuvos pilietybės, jeigu jos nenori

Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius gali atsisakyti Lietuvos pilietybės, jeigu ši jam nereikalinga, sako vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius. „Kad būtų išsaugota pilietybė, nereikia nieko prašyti. Teisinis reglamentavimas yra toks, kad jis gali išsaugoti Lietuvos pilietybę. Jeigu jis nenori Lietuvos pilietybės arba jam nerūpi, jis pats gali parašyti prašymą atsisakyti“, - BNS trečiadienį sakė E.Jankevičius.
Aktualijos 2015-09-09

Ukrainos ministras Aivaras Abromavičius išsaugos Lietuvos pilietybę

Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius išsaugos Lietuvos pilietybę, nors įstatymai numato, kad pilietybė prarandama, jei asmuo be leidimo dirba kitos valstybės tarnyboje. „Vidaus reikalų ministras pritarė Migracijos departamento siūlymui netaikyti ponui A.Abromavičiui pilietybės naikinimo. Dabartinis teisinis reglamentavimas suteikia tokią teisę“, - BNS sakė vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius.
2015-09-08

Romas Zamolskis prašo atimti iš jo Lietuvos pilietybę

Vienas ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių Romas Zamolskis prašo atimti iš jo Lietuvos pilietybę. Toks jo pareiškimas ketvirtadienį gautas Lietuvos ambasados Rusijoje, BNS patvirtino Vidaus reikalų ministerija. „Prašau ištaisyti nusižengimą ir panaikinti man, R.Zamolskiui, mano neteisėtą Lietuvos pilietybę“, - rusų kalba parašytame laiške, skirtame Lietuvos Vyriausybei, rašė R.Zamolskis. Jis neigia tai darantis dėl to, jog Lietuvoje yra įtariamas keliais nusikaltimais.

Ukrainos ministrui Aivarui Abromavičiui gresia netekti Lietuvos pilietybės

Nepaisant įstatyme numatytos išimties lietuvių kilmės emigrantams, Ukrainos ekonomikos ministrui Aivarui Abromavičiui gresia netekti Lietuvos pilietybės. Jo atstovas spaudai Olegas Šimanskis antradienį BNS patvirtino, kad Ukrainos politikas nesieks gauti Lietuvos leidimo dirbti kitos valstybės tarnyboje.

Aivaras Abromavičius: nutariau Ukrainai padėti tuo, ką galiu ir ką moku

Ukrainos ekonomikos ministru paskirtas lietuvis verslininkas Aivaras Abromavičius sako šias pareigas užimti sutiko, nes nori padėti nelengvoje situacijoje esančiai Ukrainai ir pritaikyti Vakaruose įgytą patirtį. „Ukrainai dabar tikrai labai nelengva tiek ekonomikoje, tiek kitose srityse. Bet ši šalis man nesvetima, todėl nutariau padėti tuo, kuo galiu ir ką moku.

S. Jovaiša apie Ž. Ilgausko pasirinkimą: jam Amerika davė daugiau negu Lietuva

Pasklidus žiniai, kad JAV pilietis Žydrūnas Ilgauskas gali netekti Lietuvos pilietybės, aukščiausi mūsų šalies vadovai suskubo imtis priemonių, kurios suteiktų galimybę garsiam lietuvių krepšininkui turėti dvigubą pilietybę. Tačiau prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamoms pataisoms, kuriomis ypatingų nuopelnų šaliai turintiems Lietuvos piliečiams būtų įtvirtinta teisė turėti dvigubą pilietybę, dar turės pritarti Seimas. Kokios nuotaikos čia vyrauja, domėjosi naujienų portalo balsas.

Lietuva bandys susigrąžinti Žydrūną Ilgauską: prezidentė inicijuoja pataisas

Žiniasklaidai pranešus, kad Jungtinių Valstijų piliečiu tapęs buvęs garsus krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas netenka Lietuvos pilietybės, prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė pataisas, kuriomis ypatingų nuopelnų šaliai turintiems Lietuvos piliečiams būtų įtvirtinta teisė turėti dvigubą pilietybę.

Buvusi Lietuvos krepšinio žvaigždė Žydrūnas Ilgauskas netenka Lietuvos pilietybės

Vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų, 14 sezonų žaidęs NBA lygoje, Žydrūnas Ilgauskas, turi ir Lietuvos, ir JAV pilietybes. Kaip pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“, iš jo atimama Lietuvos Respublikos pilietybė.
2014-11-03

Lietuviško paso nori vis daugiau užsieniečių

Įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę pageidauja vis įvairesnių valstybių piliečiai. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos specialistai pastebi, kad dažniausiai Lietuvos Respublikos pilietybės siekiančiųjų – Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos – piliečių gretas ėmė pildyti Azijos, Afrikos, Amerikos žemynų gyventojai.
Aktualijos 2014-04-11

Pilietybės priesaika: sklandi I. Tobias lietuvių kalba, ašaros ir gintarinis suvenyras

Lietuvos dailiojo čiuožimo gerbėjai gali lengviau atsikvėpti – amerikietė Isabella Tobias ketvirtadienį iškilmingai davė Lietuvos Respublikos pilietybės priesaiką. Sočio olimpinėse žaidynėse mūsų šaliai poroje su Deividu Stagniūnu atstovausianti šokėja be priesaikos kopijos dovanų gavo gintarinį suvenyrą – Gedimino pilį. Priesaikos davimo išvakarėse į Lietuvą kartu su tėvais lėktuvu atskridusi I. Tobias ketvirtadienio rytą atvykusi į Vidaus reikalų ministeriją negailėjo šypsenos.
2013-12-12

„Kibirkšties“ krepšininkei S. Aleksandravicius suteikta Lietuvos pilietybė

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos krepšininkei Sofijai Aleksandravicius penktadienis tapo itin džiugia diena. Lietuvos čempionių klubo krepšininkė atsiėmė Lietuvos pasą ir tapo mūsų šalies piliete, o Vilniaus miesto savivaldybėje ją sveikino sostinės meras Artūras Zuokas. A.Zuokas S.Aleksandravicius įteikė gėlių puokštę, Vilniaus simbolį – angeliuką ir širdingiausius linkėjimus, teigiama pranešime spaudai. „Žinau, kad gauti lietuvišką pasą buvo pirmas jūsų žingsnis svajonių išsipildymo link.
2013-11-15

Seimo pirmininkė: visiems lietuviams turi būti suteikta Lietuvos pilietybė

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė pasisako už dvigubą pilietybę, nors sutinka, kad įstatymiškai nėra lengva tai įgyvendinti. Tai parlamento vadovė nurodė antradienį, pasveikinusi posėdžius pradėjusią Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisiją. L.Graužinienė sakė, kad reikia daug ir aktyviai dirbti – ir esantiems Lietuvoje, ir gyvenantiems svetur – įtraukiant emigrantus į lietuvybės išsaugojimo procesus.

LTOK nepritaria Prezidentės sprendimui nesuteikti I. Tobias Lietuvos pilietybės

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) apgailestauja, kad čiuožėjo Deivido Stagniūno partnerei amerikietei Isabellai Tobias nebuvo suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė. LTOK pranešime žiniasklaidai teigiama, kad priimtas sprendimas argumentuojamas lakoniškai, iš esmės tik Konstitucinio teismo nutarimu ir išaiškinimu.
2013-01-07

Rengiama konsulinė misija į Australiją

Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos ambasada Japonijoje lapkričio 26-gruodžio 4 dienomis rengia konsulinę misiją į Melburną ir Sidnėjų – Australijoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams bus teikiamos konsulinės paslaugos.

Spaudos apžvalga: iš V. Tomaševskio siūloma atimti Lietuvos pilietybę

Skandalas dėl lenkų šovinisto Valdemaro Tomaševskio vis labiau išjudina visuomenę. Vakar viešą laišką paskelbė signataras, filosofas Romualdas Ozolas. „Kelias iš šiandien Lietuvai primestos situacijos yra.

Dėl dvigubos pilietybės įteisinimo

LR Seimas mėgina priimti Pilietybės įstatymo pataisas, kuriomis būtų įteisinta galimybė išlaikyti Lietuvos pilietybę visiems asmenims, tapusiems kitų ES ir NATO šalių piliečiais. Įstatymo pataisos svarstomos moralinio ir psichologinio spaudimo Seimui sąlygomis, pasitelkiant atvirą demagogiją, šiurkščiai iškraipant svarstomo klausimo esmę ir klaidinant visuomenę.
Į viršų