laikrodžio sukimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laikrodžio sukimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laikrodžio sukimas“.

Įvardijo dieną, kada suksime laikrodžius: nepraleiskite

Lietuvoje du kartus per metus yra sukamas laikas. Iš šio šešadienio (30 dienos) į sekmadienį (31 dienos) vėl suksime laikrodžius valanda į priekį ir įžengsime į vasaros laiką. Anksčiau naujienų portalui tv3.lt buvo Klaipėdos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Raminta Liebienė pasakojo, kam laiko pokyčiai turi didžiausią įtaką ir kaip jiems tinkamai pasiruošti, kad nepajustume didelių nepatogumų.
2024-03-23

Nepamirškite atsukti laikrodžių: pasakė, kada

Prasidėjus šaltajam sezonui, dažnas vos spėjo po vasaros sugrįžti į įprastą miego ritmą, o netrukus jį vėl teks koreguoti – paskutinį spalio savaitgalį, naktį iš šeštadienio (spalio 28 d.) į sekmadienį (spalio 29 d.), 3 val. ryto laikrodį suksime atgal. Nors prie žiemos laiko organizmas įprastai prisitaiko lengviau, neretai prireikia nemažai pastangų, kad adaptuotumėmės prie naujo miego-kėlimosi režimo. Tai ypač jaučia vyresnio amžiaus bei širdies ligų turintys žmonės.
2023-10-28

Pasakė, kada suksime laikrodžius: nepražiopsokite

Paskutinį spalio savaitgalį – iš šeštadienio į sekmadienį – suksime laikrodžius viena valanda atgal. Nors teigiama, kad rudenį laiko sukimas yra lengvesnis negu pavasarį, visgi žmonėms tokios pasekmės kaip sutrikęs miegas, nuovargis ir dirglumas gali justis ir savaitę, o jautresniems – netgi tris savaites. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip per ateinančią savaitę pasirengti laiko sukimui, išvengiant miego sutrikimų.
2023-10-24

Nepamirškite to padaryti šiąnakt: kitaip „iškrisite“ iš ritmo

Paskutinį kovo sekmadienį, kaip jau įprasta, suksime laikrodžius viena valanda į priekį, prasidės vasaros laikas. Gydytojai vieningai sutaria, kad laiko sukimas išbalansuoja organizmą, o daugelis jaučiasi pavargę ir išsekę. Nors netyla kalbos apie tai, kad reikėtų atsisakyti laikrodžio sukimo, kol kas vieningo sprendimo nėra, tad belieka pasiruošti laiko pokyčiams.
2023-03-25

Nepamirškite – sekmadienį laikrodžių rodykles suksime į priekį

Ateinantį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžių rodyklės bus pasuktos viena valanda į priekį. Lietuvoje vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo mėnesio sekmadienį, 3 valandą ryto laikrodžio rodykles persukant valandą į priekį, o žiemos – paskutinį spalio sekmadienį, 4 val. ryto persukant rodykles valanda atgal. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Įspėja lietuvius – netrukus vėl suksime laikrodžius: štai, ką būtina padaryti kiekvienam

Netrukus laikrodžius teks pasukti viena valanda pirmyn. Primename, kad vasaros laikas prasideda kovo 26 d., o laikrodžius reikėtų persukti iš šeštadienio į sekmadienį, ryte 3 val.  Laikas Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vykdant Europos Sąjungos direktyvą, dėl vasaros keičiamas dukart per metus. Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

Medikai skubiai ragina ruoštis: artėja laikrodžių pasukimas, paveiksiantis neišvengiamai

Gydytojai ragina ruoštis vasaros laiko įvedimui. Ir nors laikrodžius vieną valandą į priekį pasuksime paskutinį kovo sekmadienį, jau dabar reikėtų eiti anksčiau miegoti ir ryte šokti iš lovos taip pat anksčiau. Priešingai gresia nemenkas stresas organizmui. Psichologai priduria, kad žadintuvo pro langą neteks mesti jeigu net ir mažiau miegodami – nesiskųsime, o priešingai ieškosime naudos. Štai tokia saldi kiekviena rytinio miego minutė. Ir nesvarbu žmogus pučia į akį ar keturkojis.

Miego specialistai atsako: ką mums padaro laikrodžių sukimas

Šį savaitgalį Lietuvos laikrodžiai bus persukami viena valanda atgal: taip rytai bus šviesesni, o tems anksčiau. Laikrodžių sukimas dažnai sukelia diskusijų, mat daliai žmonių prisitaikyti prie naujo ritmo būna sudėtinga. Miego sutrikimų specialistai atskleidžia, kaip iš tikro mus paveikia laiko sukimas.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų