kūčių tradicijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kūčių tradicijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kūčių tradicijos“.

Legendinio aktoriaus Tomkaus dukra atvėrė širdį: tėčio daiktai dar stovi nepaliesti

Artėjant didžiausioms metų šventėms visi Lietuvos gyventojai skuba aplankyti artimųjų ir kartu susėsti prie balta staltiese papuošto stalo. Ne išimtis ir prieš beveik pusantrų metų anapilin iškeliavusio legendinio kino ir teatro aktoriaus Vytauto Tomkaus dukra Dovilė Tomkutė, šventes pasitiksianti apsupta brangiausių žmonių. Moteris sutiko tv3.lt portalo skaitytojams atsiverti ir papasakoti apie tai, kaip šventes sutikdavo vaikystėje, ko jai šiuo metu labiausiai trūksta.
2023-12-22

Doveika kreipiasi į lietuvius: ragina nekartoti 1 klaidos per Kūčias

Lietuvoje nemažai bangų sukėlė šių metų šv. Kūčių šventimas. Vieni kunigai teigia, kad per šv. Kūčias bus galima valgyti mėsos patiekalus, o kiti – ne. Kunigas Ričardas Doveika atskleidė, kaip reikėtų elgtis šių metų šv. Kūčių dieną ir pasakė, ar tikrai galima valgyti mėsos patiekalus. Įprastai per šv. Kūčias katalikai laikosi pasninko ir tą dieną atsisako visų mėsiškų patiekalų. Tačiau šių metų šv. Kūčios kitokios. R. Doveika papasakojo, kuo jos išskirtinės.
68 2023-12-22

Žolininkė Adelė Karaliūnaitė – apie išsaugotas prosenelių Kūčių tradicijas ir ko anksčiau buvo vertas vienas mandarinas

Žolininkė Adelė Karaliūnaitė pasitikdama jaukiausias žiemos šventes naujienų portalui tv3.lt pasakojo apie tai, kokių tradicijų laikosi jos šeima, kaip šventės atrodė vaikystėje ir atskleidė, kokią dovaną kasmet dovanoja savo anūkams. Dainininkės Gintarės Karaliūnaitės mama dalijosi, kad Kūčių laukimas jai prasideda iškart po Vėlinių.
2022-12-24

Svarbiausias dalykas ant Kūčių stalo: vieni moka ir po 5 eurus, o kiti – ir patys išsikepa

Artėjant Kūčioms gyventojai ne tik lankosi prekybos centruose ir ieško reikalingų produktų, bet skuba įsigyti ir kalėdaičių. Jų šiandien galima gauti įvairiais būdais. Vieni žmonės kalėdaičius įsigyja bažnyčiose, kiti perka internetu. O dar kiti juos patys kepa muziejuje, vykdomos edukacijos metu.  Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Birutė pasakojo, kad užpernai įsigijo tiek kalėdaičių, kad jų liko ir pernykštėms šventėms.  „Juos įsigijau už auką bažnyčioje.
2022-12-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų