krašto apsauga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „krašto apsauga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „krašto apsauga“.

Per Lietuvą riedės karinė technika: gyventojai perspėjami – kai kurie keliai bus uždaryti

Daugiau nei 20 tūkstančių NATO ir Lietuvos karių balandžio, gegužės, birželio mėnesiais treniruosis pratybose Lietuvoje. Keliais riedės tūkstančiai karinės technikos, kai kurių miestų pramoniniai objektai taps karinėmis teritorijomis, o gyventojai perspėjami – kai kurie keliai bus uždaryti. Lietuva taip pat išbandys ir naujovių, pavyzdžiui, vyks mobilizacijos pratybos, kurių vengimas rezervistams gali baigtis šimtus eurų siekiančia administracine bauda ar net baudžiamąja atsakomybe.

Kasčiūnas pateikė mažiausiai tris argumentus, kodėl karo Lietuvoje tikrai nebus

Į Vilnių atvyko pirmieji Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados kariai. Apie tai, kokią naudą brigados steigimas turės Lietuvai bei kodėl karo pas mus tikrai nebus, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ su žurnalistu Edmundu Jakilaičiu diskutavo krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. Ar Vokietijos brigados dislokavimas yra iš esmės situaciją keičiantis elementas Lietuvoje? Tikrai taip.

Prasidėjus karui gali apriboti jūsų verslą, suvaržyti laisves, paimti bet ką – turtą, namus

Konferencijoje „Verslo vaidmuo gynyboje dieną X. Kuo galėsime prisidėti“ „Noewe Legal“ advokatas Tomas Venckus paaiškino, kaip Lietuvoje reglamentuojamas karo padėties įvedimas. Jis taip pat paaiškino, kaip karo metu būtų vykdoma verslo veikla, kompensuojami karo metu patirti nuostoliai. Kaip pristatymo metu paaiškino „Noewe Legal“ advokatas T. Venckus, karo padėtis gali būti įvesta tiek visoje šalyje, tiek savivaldybėse.

Raimondas Kuodis griežtas dėl Seimo narių darbo: „Nieko neveikia ir pasiima pinigus“

Kremliaus režimo kruvinas karas prieš Ukrainą tęsiasi jau beveik 2 metus, o nuo neteisėtos Krymo aneksijos praėjo jau beveik 10 metų. Dėl to Rusijos grėsmės akivaizdoje daugelis sutaria, kad Lietuvai reikia stiprinti gynybą. Tačiau tik dabar, artėjant rinkimams, Vyriausybė susirūpino, iš kur paimti daugiau pinigų tvariam krašto apsaugos finansavimui.

Dovilė Šakalienė: privalome moterų karinės tarnybos klausimą „dėti ant stalo“

Su agresoriumi kovojančiai Ukrainai sulaukiant vis mažiau pagalbos iš JAV ir Vakarų Europos valstybių, ekspertai tikina, jog sunki Ukrainos situacija kelia ypatingas saugumo grėsmes Baltijos šalims. Pastaraisiais mėnesiais daug dėmesio susilaukė pasiūlymai įgyvendinti visuotinį šaukimą, kai kurie karybos ekspertai siūlo šaukti ir moteris. Vis dėlto, politikų nuomonės šiais klausimais išsiskiria.

Išskirtinis Šimonytės interviu apie ateinančius metus, krašto gynybą ir kritiką Nausėdai

Pastarąjį mėnesį daug dėmesio sulaukė grėsmingas užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio perspėjimas, kad Lietuva bus kitas Kremliaus taikinys ir laiko nebeliko daug. Netrukus tiek ministrui, tiek valdantiesiems pasipylė kritika – vieni teigė, jog būtent valdantieji yra atsakingi už gynybos finansavimą, tuo tarpu prezidentas teigė, jog keliama beprasmiška panika.

Išskirtinis interviu kaip Lietuvos verslas prisideda prie saugumo – nuo lietuviškų „tankų“ iki pasaulyje žinomų sistemų

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius Vaidas Sabaliauskas sako, kad nors Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės atstovų bendravimas su valdžia yra pagerėjęs, jis vis dar neveikia kaip šveicariškas laikrodis. Jo teigimu, sprendimų priėmėjai dažniau žvalgosi į įsigijimus užsienyje, nors lietuvių pagaminti produktai yra pripažįstami visame pasaulyje.

Kasčiūnas ir Anušauskas apie vokiečių karių finansavimą: tai suplanuota „iš dalies“

Šią savaitę išaušo istorinė diena Lietuvai. Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai pasirašė planą dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje. Vokietijos kariai į Lietuvą atvyks palaipsniui – jau nuo kitų metų. O brigados dislokavimas turėtų būti baigtas 2027-aisiais. Lietuvoje su šeimomis įsikurs apie 5 tūkstančiai karių. Tiesa, Lietuvos politikai akcentuoja, kad iššūkiai dar nesibaigė. Pirmiausia, brigadai įkurdinti reikės ieškoti papildomo finansavimo.

Landsbergio kvietimą tartis dėl visuotinio šaukimo Veryga atšovė taip: „Su savimi gal tegul pasitaria“

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis kviečia kitas politines partijas susitarti dėl visuotinio jaunuolių šaukimo į kariuomenę. Nuotaikos Seime šiuo klausimu įvairios – opozicija sako, kad tai priešrinkiminiai žaidimai, skepsio netrūksta ir liberalų bei laisviečių gretose. O premjerė Ingrida Šimonytė atvira – visuotinis šaukimas reiškia ir naujus mokesčius žmonėms. Pernai liepos 15-ąją, Žalgirio mūšio metinių dieną, partijos pasirašė susitarimą dėl gynybos politikos.

Gins ne tik kariuomenė: kiekvienas lietuvis žinos savo vaidmenį gynyboje

Lietuvoje vis garsiau kalbama, kad krašto gynyba yra ne tik kariuomenės, bet ir kiekvieno piliečio reikalas. Kol kas sprendimų priėmėjai yra diskusijų, projektų ir iniciatyvų rengimo fazėje, tačiau žada, kad netrukus kiekvienas lietuvis žinos, ką reikės daryti atėjus dienai X. „Be visuomenės nebus gynybos. Gynyba yra visų reikalas“, – Seime vykusioje apskritojo stalo diskusijoje kalbėjo prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Tomas Godliauskas.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų