kiaušidžių vėžys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kiaušidžių vėžys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kiaušidžių vėžys“.

Agresyvų vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Kiaušidžių vėžys – klastinga liga, neturinti specifinių simptomų. Manoma, kad ligos požymiai atsiranda tik tada, kai vėžys pažengia. Pastebėta, kad kiaušidžių vėžys daug dažniau nustatomas moterims, kurios jau patyrė menopauzę. „Sveikatos radijo“ teigimu svarbų ligos simptomą galima pastebėti valgant. „Tai – sumažėjęs apetitas ir greitas sotumo jausmas įvardijamas kaip vienas dažniausių vėžio požymių.
2024-04-29

Mamos gyvybę pasiglemžė vėžys: jį išdavė 1 simptomas

Nesavanaudiška motina, kurią kankino pilvo pūtimo priepuoliai, iš tikrųjų mirė nuo kiaušidžių vėžio. Tai pranešė jos sūnus. Drąsi dviejų vaikų motina iš Vimbldono, pietvakarių Londono, ir jos 56-erių metų vyras Edvardas iš pradžių kovojo su liga, kad palaikytų ir apsaugotų savo vaikus. Samui tada buvo 15 metų, o jo seseriai Anabelei tada buvo 20 metų. Tačiau po ilgos kelionės su liga Mirandos vėžys išplito ir būklė pablogėjo. Ji mirė palikdama savo šeimą sugniuždytą.
2024-04-14

Moters simptomus medikai nurašė vidurių užkietėjimui: sužinojusi diagnozę nesulaikė ašarų

Anglė Dot Bailey taip kankinosi, kad vos pajėgė nueiti pas šeimos gydytoją. Moters pilvas buvo toks išsipūtęs, kad ji atrodė kaip aštuonis mėnesius nėščia, tačiau medikai tai nurašė vidurių užkietėjimui. Tik vėliau paaiškėjo tiksli diagnozė – kiaušidžių vėžys.
2024-02-28

Vos 42-ejų Kristinai smogė agresyvus vėžys: pasakė, kokie simptomai išdavė

42-ejų palangiškė Kristina šiandien dėkoja likimui, kad iš Jungtinės Karalystės, kurioje pragyveno daugiau nei dešimtmetį, šis ją nuvedė į Ispaniją. Ne dėl saulės ar gerų orų – tik čia ji pagaliau pateko pas gydytojus, kurie rado paaiškinimą jos prastai savijautai ir diagnozavo klastingą ligą – kiaušidžių vėžį. Kristina (pavardė redakcijai žinoma) kupina ryžto ir yra tvirtai įsitikinusi: ateis diena, kai galės džiaugtis išgirdusi žodžius apie pasiektą remisiją. O kol kas jai tenka kovoti.
2023-12-15

Agresyvų vėžį 22-ejų merginai išdavė vos 1 simptomas: perspėja visus

Chloe Spitalnic pasaulis sugriuvo, kai ji sužinojo, kad serga vėžiu. Būdama 22-ejų metų, mergina gyveno įprastą gyvenimą, tačiau vėžio diagnozė apvertė jos pasaulį aukštyn kojomis.  Netoleruojanti laktozės ir fruktozės, Chloe nepagalvojo nieko blogo, kai jai pradėjo skaudėti skrandį. Mergina manė, kad tai reakcija į suvalgytą maistą, tačiau vėliau skrandžio skausmas tapo ypač skausmingu, – rašo express.co.uk „Pasiskundžiau dėl to savo šeimai.
2023-09-22

Šie simptomai gali išduoti kiaušidžių vėžį: pajutus nedelskite

Statistika rodo, kad vis jaunesnės moterys suserga kiaušidžių vėžiu, šios ligos atvejų diagnozuojama vis daugiau, todėl svarbu žinoti pagrindinius simptomus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.  Vien Jungtinėse Amerikos valstijose 2020 m. diagnozuota 18 518 naujų kiaušidžių vėžio atvejų, nuo šios klastingos ligos mirė 13 438 moterų.  Vėžys yra antra dažniausia mirties priežastis Jungtinėse Valstijose – viena iš penkių mirčių yra sukeliama onkologinių ligų, rašo mirror.co.uk.
2023-06-27

Šeimos skausmui ribų nėra: 27-erių merginos gyvybę pasiglemžė mirtina liga

2020 metų lapkritį, praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai gydytojai jai pranešė, kad vėžio pasikartojimo požymių nėra, Estelle iš Vigano, Mančesterio sužinojo, kad vėžys atsinaujino ir išplito į jos plaučius bei dubenį.  Žavi jauna mama, kuriai buvo vos 22 metai, kai diagnozuotas kiaušidžių vėžys, mirė po klastingos ligos atsinaujinimo. Aptiko didžiulį auglį Estelle Wignall kiaušidžių vėžys pirmą kartą buvo diagnozuotas 2017 m., po to jai pašalintas „arbūzo dydžio“ auglys.
2022-04-03

Ta pati liga nusinešė aktoriaus Brosnano dukros ir žmonos gyvybes: įspėja kitus

Pierce Brosnan, vaidinęs Džeimsą Bondą, greitai užkariavo Holivudą. Aktorius taip pat buvo matytas filmuose „Misis Doubtfire“ ir „Mamma Mia!“, tačiau už žvaigždės blizgesio ir žavesio slėpėsi skaudanti širdis, kai dėl vėžio neteko dukros ir pirmosios žmonos. Kai jo karjera pradėjo kilti nuo pat pirmojo filmo sėkmės, pirmoji Brosnan žmona Cassandra Harris pralaimėjo kovą su kiaušidžių vėžiu.
2021-12-21

Garsi lietuvė prabilo apie diagnozuotą mirtiną ligą: saugotis įspėja ir kitas

Viename populiariausių socialinių tinklų „Tik Tok“ išgarsėjusi šiaulietė Brigita Povilionienė (35) nuotaikingais ir linksmais vaizdo įrašais džiugina beveik 90 tūkstančių savo sekėjų. Tačiau moteris dalinasi ne tik nuotaiką pakeliančiais kasdieniškais vaizdo įrašais, bet ir daro švietėjišką veiklą – pasakoja apie prieš 8 metus įveiktą kiaušidžių vėžio ligą. Optimistė, visuomet su šypsena veide Brigita pasakoja, kad pagrindinė veikla ir didžiausias pomėgis visgi yra – fotografija.
2021-11-08
REKLAMA
Vėžinės ląstelės (nuotr. Shutterstock.com) Vėžinės ląstelės (nuotr. Shutterstock.com)

Dvi klastingos onkologinės moterų ligos: simptomai dažnai būna nepastebimi

Dvi klastingos onkologinės moterų ligos, kurių pradinių simptomų moterys gali visiškai nejausti – tai gimdos kaklelio vėžys ir kiaušidžių vėžys. Kauno „Kardiolitos klinikų“ Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušerė-ginekologė Didona Vilkinienė plačiau pasakoja apie šias ligas ir dalinasi patarimais, kaip laiku jas pastebėti.  Gimdos kaklelio vėžys Lietuvoje šiuo metu gimdos kaklelio vėžys – antra pagal dažnumą moterų onkologinė liga.
2020-12-08
REKLAMA
REKLAMA

Negimdote ir nemaitinate krūtimi? Tai gali tapti pagrindine šio vėžio priežastimi

Kiaušidžių vėžys laikomas pačia klastingiausia ir sunkiausiai pagydoma onkoginekologinė liga, paprastai nerodanti jokių ankstyvų simptomų. Tačiau gydytojai ramina – yra paprasta riziką susirgti mažinanti išeitis. Lietuvoje kiaušidžių vėžys yra vienuolikta pagal dažnumą moterų vėžinė liga ir labiau paplitusi už gimdos kaklelio vėžį. Daugeliu atvejų liga nustatoma vyresnėms nei 50 metų moterims, tačiau pasitaiko, kad suserga ir jaunesnės.

Šį vėžį vadina tyliuoju žudiku: pajutus simptomus būna per vėlu

 Ar jau kurį laiką apatinėje pilvo dalyje jaučiate diskomfortą? Kovojate su išsipūtusiu pilvu, tačiau nežinote jo priežasties? Ką daryti? Ar sumažinti maisto porcijas, o gal vartoti daugiau probiotikų? Juk tai tik paprasčiausia virškinimo problema, tiesa? Deja, bet ilgai trunkantis apatinės pilvo dalies išsipūtimas yra vienas iš ryškiausių kiaušidžių vėžio simptomų. Jei apie tai sužinojote tik dabar, tokia esate ne viena.
2018-04-03

Dažnai ignoruojamas pojūtis pranešė apie 4 stadijos vėžį

Kai 2015-ųjų gruodį Peyton Linafelter pilvas pradėjo pūstis, ji manė, kad dėl to kaltas per didelis suvartojamų angliavandenių kiekis. Tačiau jos pilvas niekaip nenustojo plėtęsis, o vėliau sutriko ir virškinimas. Žiemos atostogas leisdama Barbadose, Peyton su šeima nuvyko pas gydytoją, kuris atskleidė, jog paauglės kiaušidėse yra cistų ir liepė kuo skubiau grįžti į namus Kolorado valstijoje, JAV. Po 3 mėnesių, per merginos 16-ąjį gimtadienį, Peyton nustatytas 4 stadijos kiaušidžių vėžys.
2017-04-14

Arbatą gardinkite apelsinų sultimis - padidinsite galimybę išvengti kiaušidžių vėžio

Kiaušidžių vėžys – tyliai ramiai atsėlinantis žudikas. Ši liga moterims, dažniausiai, diagnozuojama per vėlai. Taigi gintis reikėtų pradėti iš anksto, dailymail.co.uk. Tyrėjai nustatė, jog galimybę aplenkti šią ligą net trimis kartais padidinsite į savo kasdieninį meniu įtraukę gana skanų gėrimą į kurį įeina du komponentai: arbata ir citrusinių vaisių sultys. Tai nebūtinai turi būti citrinos griežinėlis, galite išmėginti įsipilti ir apelsinų sulčių.
2014-10-28

Kiaušidžių vėžys: kaip kontroliuoti klastingą ligą?

Jau antri metai Lietuvoje gegužę minimas kiaušidžių vėžio žinomumo mėnuo. Onkologų tikslas – atkreipti dėmesį į šią sunkiai diagnozuojamą ir nelengvai gydomą onkologinę ligą. Kiaušidžių vėžio diagnozę Lietuvoje kasmet išgirsta 400–450 moterų. Lietuvoje kiaušidžių vėžys – ketvirtas pagal dažnumą moterų vėžys, deja, keturioms iš penkių moterų ši liga nustatoma vėlyvųjų – trečios arba ketvirtos – stadijų. Pasak Vilniaus universiteto Onkologijos instituto gydytojo ginekologo onkologo dr.
2014-05-06

Aktoriaus P. Brosnano dukra Charlotte mirė nuo vėžio

Filmų apie garsųjį agentą Džeimsą Bondą žvaigždė Pierce'as Brosnanas gedi dukters – vos 41 metų moteris pralaimėjo kovą su kiaušidžių vėžiu. Ta pati liga pražudė ir jos motiną bei močiutę. Charlotte Brosnan gyvybė užgeso praėjusią savaitę Londone, rašo nydailynews.com. Airių aktoriaus P. Brosnano žmona Cassandra Harris nuo kiaušidžių vėžio mirė 1991-aisiais, būdama 43 metų amžiaus. Ta pati liga atėmė ir jos mamos bei močiutės gyvybę. „Birželio 28 dieną 2 val.
2013-07-02
Į viršų