kęstutis čeponis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kęstutis čeponis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kęstutis čeponis“.

K.Čeponis: Kodėl aš esu nacionalistas – tautininkas – patriotas?

Mane jau ne kartą įvairių politinių pakraipų atstovai yra klausę, dėl kokių priežasčių pasirinkau būtent nacionalizmo  - pasaulinio daugiatautiškumo ir daugiakultūriškumo išsaugojimo bei puoselėjimo, o ne kokią nors kitą, tiek sovietmečiu, tiek ir dabar žymiai „parankesnę ir karjerai naudingesnę“, ideologiją, padedančią kilti karjeros laiptais, neblogai uždirbti ir puikiai gyventi.

Patriotų eisena Kovo 11-ąją. Tai, ką nutyli mūsų „objektyvioji“ žiniasklaida

Skaitydami mūsų kosmopolitinėje spaudoje ir internete paskelbtus straipsnius bei komentarus, labai aiškiai matome, kaip įvairiausias Lietuvoje iš viso pasaulio susirinkęs ir susikaupęs „brudas“ - visi aršiausi Lietuvių Tautos priešai, kurie jau šventė pergalę ir džiaugėsi, jog galutinai sunaikino Lietuvių Tautos patriotizmą bei nacionalinio pasididžiavimo jausmą - pamatę virš pusantro tūkstančio žmonių, dalyvavusių Patriotinio jaunimo eitynėse, klaikiai susinervino, išsigando ir atsitokėję po ke...

Savivalda be kovos neatsiranda!

Žodis „savivalda“ šiuo metu yra labai populiarus Lietuvoje. Deja, net aukšti valdžios vyrai menkai tesuvokia, ką šis terminas iš tikrųjų reiškia. Lengviausia suprasti savivaldos realią prasmę, ištyrus savivaldos atsiradimo kilmę bei raidą amžių bėgyje. Šiame straipsnyje pabandysiu pateikti Vakarų valstybių šiuolaikinės demokratinės savivaldos kilmės ir raidos istorinę apžvalgą bei galimas savivaldos perspektyvas Lietuvoje.

Kęstutis Čeponis: Lietuvių tautinių jėgų vienijimosi priežastys ir istorija. IV dalis

I dalis II dalis III dalis Lietuva, kaip ir daugelis Europos bei viso pasaulio valstybių, šiuo metu atsidūrė labai svarbioje strateginio pasirinkimo kryžkelėje, o politinė erdvė aiškiai pasidalijo į dvi pagrindines kryptis - liberaliąją (tiksliau "liberastinę")-kosmopolitinę ir tautininkišką-patriotinę.

Kęstutis Čeponis: Tautinių jėgų bei pažiūrų spektras. III dalis

I dalis II dalis Tautinių jėgų bei pažiūrų spektras yra labai platus - ir jis visas turi būti „užpildytas“ atitinkamomis organizacijomis - lygiai taip pat, kaip jau yra „užpildytas“ kosmopolitinis spektras (net su kaupu). Žmonės, savo įsitikinimais esantys tautininkais (ar - vartojant tarptautinį terminą - nacionalistais), sudaro ne mažiau kaip pusę Lietuvių Tautos (o aš manau, kad žymiai daugiau nei pusę). Kitą dalį, nors ir labai nemalonu tai pripažinti, sudaro kosmopolitai.

Kęstutis Čeponis: Kosmopolitizmo ideologija ir jo „įvairiaspalvės“ atmainos. II dalis

I dalis Kosmopolitai (pačių įvairiausių „spalvų“ bei „atspalvių“ - nuo „raudonų“ ir „rudų“ iki „žydrų“) siekia sukurti vieną bendrą „pasaulinę“ valstybę bei to nuoseklią išdavą - tautą, kalbančią viena bendra kalba ir turinčią vieną „bendražmogišką“ kultūrą. Pagrindinis naudojamas metodas siekiant šio tikslo - įvairiomis politinėmis, ekonominėmis ir kultūrinėmis priemonėmis skatinti įvairių tautų bei jų atstovų maišymąsi ir niveliavimąsi.

Kęstutis Čeponis: 21 amžius - nacionalizmo ir kosmopolitizmo priešpriešos amžius. I dalis

Nacionalizmas (tautiškumas)  - pasaulinė ideologija Pradėsiu nuo teiginio, kurį daugelis mūsų politologų be abejo sukritikuos, nes jis akivaizdžiai prieštarauja „oficialiosios politologinės skalės“ standartui: nacionalizmas (tautiškumas) ir kosmopolitizmas (betautiškumas) šiuo metu yra esminės, vyraujančios ideologijos pasaulyje, o tradicinis socialinis-ekonominis politinių jėgų ir žmonių, pagal jų nuostatas, skirstymas į „dešiniuosius“, „kairiuosius“, „centristus“, „ultradešiniuosius“,...

Išsibarsčiusios tautinės jėgos buriamos į Lietuvių tautinį centrą

Lietuvoje įkurta dar viena politinių tikslų turinti organizacija - Lietuvių tautinis centras. Naujojo judėjimo iniciatoriai, tarp kurių yra ir Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, žada siekti suburti išsibarsčiusias tautines jėgas ir kovoti už lietuvybės išsaugojimą Lietuvoje bei išeivijoje.

Vitalijus Kanapeckas: Kuriems galams reikalingi partiniai sąrašai?

Seimo rinkimams nenumaldomai artėjant, su nekantrumu laukiau partijų kandidatų sąrašų daugiamandatėje apygardoje. Lyg nujausdamos tą, dauguma partijų sąrašų paskelbimą tempė iki paskutinės įstatymo numatytos dienos. Bet štai pagaliau jie puikuojasi Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapyje. Ir ką gi mes matome? Ogi tai, kad smulkiosios partijos pagaliau suprato, kaip tais sąrašais galima pasinaudoti.
2004-09-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų