karščio banga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „karščio banga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „karščio banga“.

Įspėja ketinančius atostogauti šiose Europos šalyse: dabar čia nepakeliamai karšta, kaista net iki 43 laipsnių

Keliose pietų ir pietryčių Europos šalyse dėl galimai pavojingo karščio paskelbti ekstremalių orų perspėjimai. Graikijoje, Kroatijoje ir Rumunijoje tvyro dideli karščiai, kurie tęsis ir toliau. Graikijos kultūros ministerija nurodė vidury dienos kelioms valandoms uždaryti kultinį Akropolį. Meteorologai teigė, kad iš Afrikos plūstantis karštas oras kaitins šalį iki sekmadienio.
2024-07-18

Ekstremalios orų permainos privertė poilsiautojus persigalvoti: atostogoms vis dažniau renkasi kitas kryptis

Kaip ir daugelis paryžiečių, Mathilde Martin vasaros įkarštyje keliaudavo ilsėtis į pietų Prancūziją. Tačiau prieš trejus metus alinanti karščio banga privertė ją iš naujo apsvarstyti keliones į regioną, kuriame ji užaugo ir kuriame gyvena jos tėvai, skelbia portalas „The Guardian“. „Kylanti temperatūra visiškai pakeitė situaciją“, – sakė 51 metų mokytoja M. Martin. – Vasarą buvome netoli Perpinjano ir patyrėme alinantį karštį. Ta savaitė buvo visai nemaloni. Kartais net būdavo sunku kvėpuoti.
2024-07-13

Sumuštas šimtmečio karščio rekordas Rusijoje – įkaito net Sibiras

Maskvoje (Rusija), kur žiemos metu temperatūra gali nukristi iki 40 laipsnių, liepos 3 d. termometrai rodė 32,7 laipsnius karščio ir puse laipsnio pagerino 1917 m. tos pačios dienos rekordą, skelbia naujienų agentūra „Reuters“. Rekordai buvo sumušti nuo Rusijos Ramiojo vandenyno pakrantės ir Sibiro dykumų iki europinės Rusijos dalies. Dėl karščio išaugo oro kondicionierių ir ventiliatorių paklausa, o maskviečiai suvalgė rekordinį kiekį ledų ir gėrė šaltus gėrimus.
53 2024-07-04

Aiškėja daugiau detalių apie tragišką savaitgalį: gelbėtojai vieną po kito traukė skenduolius

Prabėgus tropiniam savaitgaliui nuaidėjo daugybė pranešimų apie skendimus ir gaisrus. Ugniagesiai gelbėtojai šiemet iki šio savaitgalio buvo ištraukę daugiau nei pusšimtį skenduolių, tačiau aukų skaičius pasipildė dar 7, tarp jų ir mažamečiai vaikai. O gaisrų – beveik 90. Pataria, kaip išvengti skaudžių nelaimių.

DIENOS PJŪVIS. Karščio bangos Europoje – kaip mūsų atostogas pakeis klimato kaita?

Visuotinis atšilimas ir toliau iššaukia vis ekstremalesnius reiškinius bei karščio bangas. Pastarąją savaitę Graikijos kurortuose nuo neįprasto karščio mirė trys turistai. Užsieniečiai, nepaisydami svilinančio 43 laipsnių karščio ir toliau didvyriškai vaikštinėja po kaitria saule ir alpsta vietoje. Karšta ne tik Europoje, bet ir už Atlanto – Amerikos zoologijos sodų darbuotojai sugalvoja įvairių būdų, kaip nuo kaitros gelbėti gyvūnus.
2024-06-20

Įspėja į 1 populiarią šalį skrendančius lietuvius: gerai pagalvokite

Į Italiją plūsta karščio banga. Pasak meteorologų, kai kuriuose šalies regionuose ypač karšta turėtų būti nuo trečiadienio, kai termometrų stulpeliai kops iki kone 40 laipsnių padalos. Sicilijos ir Sardinijos salose bei Apulijos regione Italijos pietuose kai kuriose vietovėse ketvirtadienį gali būti perkopta ir 40 laipsnių riba, prognozuoja Italijos karinių oro pajėgų oficiali meteorologijos tarnyba. Apie aukštas temperatūras praneša ir orų portalas „ilmeteo.
2024-06-19

Alinanti karščio banga užklups Europą: britai ruošiasi karščiausiems metams per visą istoriją – temperatūra perkops 30 laipsnių

Jungtinė Karalystė ruošiasi pirmajai šiais metais karščio bangai, o meteorologai prognozuoja, kad termometrų stulpeliai gali šoktelti ir gerokai virš 30 laipsnių, skelbia portalas „Mirror“. Šie metai gali būti karščiausi per visą istoriją.
2024-06-07

Įspėja, kuriose vietose karštis vasarą bus nepakeliamas: net siūlo draudimą nuo per karšto oro

Meteorologai perspėja, kad Europoje, sparčiausiai pasaulyje šylančiame žemyne, laukia dar viena karšta vasara. Praeitais metais dėl alinančio karščio atostogos buvo nutrauktos visą vasaros sezoną, nes turistų perpildytose turistinėse vietose lankytojai alpdavo nuo karščio, o dėl miškų gaisrų Graikijoje, Italijoje ir Ispanijoje teko evakuotis. „The New York Times“ skelbia, jog dabar šalys bando adaptuotis, o draudimo kompanijos siūlo draudimus nuo karščio.
58 2024-05-29

Užfiksavo, kas vyksta per karščius – žmonės tiesiog alpsta gatvėse

Karščiai iš Lietuvos trauktis neketina. Sinoptikai ir artimiausiomis dienomis žada per 30 laipsnių, tad sveikatos specialistai perspėja, kad daliai žmonių gresia rimti sveikatos sutrikimai. Per karščius kviečiančiųjų greitąją padaugėja maždaug trečdaliu. Prasta savijauta skundžiasi ne tik vadinamieji širdininkai, bet ir sergantieji inkstų ar psichikos ligomis. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. 94-erių senjorė Valė apie 12 valandą dienos išsiruošia laistyti šiltnamio.
55 2023-08-16

Skelbia apie tropines naktis Lietuvoje: štai, ką būtina žinoti visiems

Sinoptikai įspėja, kad antradienį užplūdęs karštis niekur nesitrauks – šiandien temperatūra gali siekti net 30-35 laipsnius karščio. Pasirūpinkite savo sveikata ir įsidėmėkite, ką būtina žinoti per karščius. Meteo.lt socialiniuose tinkluose pasidalino informacija apie antradienį užklupusius karščius bei pateikė naujausią orų prognozę. Karštis neskubės trauktis Vakar pritrūko vos 0,6 laipsnio iki rugpjūčio 15 dienos karščio rekordo. Be to, vietomis fiksuotos tropinės naktys.
66 2023-08-16
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvai smogs karščio banga: aiškėja, kada bus karščiausia

Artimiausiomis dienomis Lietuvą užplūs karščio banga. Sinoptikai praneša – vietomis kais ir iki 32 laipsnių.  Klaipėdoje pirmadienį debesuota su pragiedruliais, oras šils iki 25 laipsnių. Laipsniu šilčiau bus Panevėžyje ir Šiauliuose, ten taip pat dangumi praplauks vienas kitas debesėlis. Utenoje oras šils iki 24, o vidurio Lietuvoje, ties Kaunu iki 27 laipsnių šilumos.
Orai 2023-08-14

Kiprą užklupus karščio bangai ugniagesiai užgesino miško gaisrą

Kipre ugniagesiai numalšino gaisrą, sunaikinusį apie 20 hektarų miško plotą per vieną ilgiausių karščio bangų salos istorijoje, antradienį pranešė pareigūnai. Tai buvo didžiausias gaisras, su kuriuo Kipras susidūrė šią vasarą. Nuo liepos 12-osios šalyje fiksuojama 40 laipsnių Celsijaus ir aukštesnė temperatūra.
2023-07-25

Su gamtiniais gaisrais kovojant Graikija ruošiasi naujai karščio bangai

Graikija antradienį grumiasi su gamtiniais gaisrais dviejose turistų pamėgtose salose ir rengiasi naujai karščio bangai. Sostinėje Atėnuose oro temperatūra turi pakilti iki 41 Celsijaus laipsnio, o centriniame Graikijos regione – iki 44 laipsnių, prognozuoja nacionalinė meteorologijos agentūra EMY.
2023-07-25

Šeimos skausmui ribų nėra: 10 mėnesių mažylė mirė palikta automobilyje

Amerikiečių tėvų skausmui nėra ribų – palikta automobilyje mažylė žuvo užtroškusi nuo karščio. Vaikui buvo vos 10 mėnesių. Milijonai amerikiečių tebėra slegiami karščio bangos. Šalyje fiksuojama rekordinė oro temperatūrą, žmonės įspėjami būti atsargūs. Vos 10 mėnesių vaikas tapo naujausia auka Amerikoje užklupus karščio bangai. Mažylė buvo palikta automobilyje. Kaip teigia apygardos šerifas, mergaitė mirė Floridoje.
2023-07-23

Meteorologijos institutas: karščio banga Graikijoje bus ilgiausia per istoriją

Dabartinė Graikiją apėmusi karščio banga tikriausiai bus ilgiausia per šalies stebėjimų istoriją, šeštadienį sakė nacionalinio meteorologijos instituto – Nacionalinės observatorijos – tyrimų direktorius. „Duomenys rodo, kad karščio banga tikriausiai tęsis 16–17 dienų, o to mūsų šalyje dar niekada nėra buvę“, – televizijai ERT sakė Kostas Laguvardas. Graikijoje karščio banga laikomas periodas, kai oro temperatūra pasiekia ar viršija 39 Celsijaus laipsnius.
2023-07-22

Europoje – nepakeliamas karštis ir potvyniai: žmonės brenda per upes

Ispanija kenčia nuo karščio bangos – Madride termometro stulpeliai pasiekė 42 laipsnius šilumos. O Berlyne – ne tik karšta, bet ir drėgna. Miestą užklupusios liūtys tvindė gatves. Dešimtys vaikų ir suaugusiųjų Ispanijos sostinėje Madride turškiasi miesto fontanuose – kiti netgi apsirengę maudymosi kostiumėlius, tarsi būtų pliaže. Tikriausiai žaisti ir maudytis fontanuose ir belieka, kai lauke kepina net 42 laipsnius siekiantis karštis. „Tai – siaubinga.
2023-06-27

Meksikoje per karščio bangą mirė aštuoni žmonės

Per trečiąją karščio bangą Meksikoje nuo balandžio vidurio mirė aštuoni žmonės, penktadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.  Šią savaitę Meksikos sostinėje Meksike temperatūra pasiekė rekordinę 35 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Nuo balandžio 14 dienos iki birželio 12 dienos septynios aukos mirė nuo šilumos smūgio, o viena – nuo dehidratacijos, sakoma ministerijos pranešime.
2023-06-17

Argentinoje – rekordiniai karščiai: skelbiami įspėjimai dėl pavojaus sveikatai

Nacionalinė meteorologijos tarnyba (SMN) šeštadienį pranešė, kad devyniose pietinėse ir centrinėse Argentinos provincijose, kenčiančiose nuo didžiausios per daugiau nei šešis dešimtmečius karščio bangos, paskelbti įspėjimai apie pavojų sveikatai. Tai jau aštuntoji karščio banga, užklupusi šalį šią vasarą pietų pusrutulyje, kai temperatūra siekia beveik 40 laipsnių Celsijaus.
2023-02-12

Pamatę orų prognozę kauniečiai nustėro: žada 36 laipsnių karštį

Atsidarę meteo.lt puslapį, kauniečiai nustėro – penktadienį Kaune prognozuojamas net 36 laipsnių karštis. Vis dėlto, sinoptikai ramina ir primena, kaip pasiruošti dideliems karščiams. Jau kurį laiką kalbama, kad pagaliau vėl sulauksime šilumos, o atsidarius Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) internetinį puslapį meteo.
2022-07-20

Net didžiulis karštis neužkirto kelio pramogai – atsivėsinimą pavertė žaidimu

Karštą vasaros dieną gulėti prie ventiliatoriaus ir nieko neveikti įdomu ne visiem. Dvi sesės rado būdą, kaip atsigaivinimą po karščio bangos paversti pramoga. Vankuveryje gyvenančių šešiametės Talijos ir keturmetė Alajos mama Aleks socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalino vaizdo įrašu, kuriam sesės rėkia į ventiliatorių, taip išgaudamos garsą, panašų į roboto balsą. Vaizdo įrašas įkeltas birželio 27 dieną, kai Kanadą užliejo karščio banga, vietomis siekianti net 46,6 laipsnius.
2021-06-30

Kalifornija muša karščio rekordus: termometro stulpelis šoktelėjo iki 54 laipsnių

Nors žemiausioje Jungtinių Valstijų vietoje – Kalifornijos Mirties slėnyje – viskas aplinkui svyla nuo 54 laipsnių karščio, čia atvykę turistai su šypsena fotografuojasi prie temperatūrą rodančios švieslentės. Čia net nusidriekė lankytojų eilė – visi nori nusifotografuoti prie kuo aukštesnės temperatūros. Šiemet Mirties slėnyje, kuris garsėja rekordiniais karščiais, oras pirmąkart įšilo iki 54 laipsnių. „Tokiai karšto bangai dar ankstoka.
2021-06-17

Užplūdus alinančiam karščiui – specialistų patarimai, kaip nuo jo apsisaugoti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad rugpjūčio 10 d. karšti orai tęsis, kaitros rodiklis (kai tris dienas iš eilės aukščiausia oro temperatūra siekia ir viršija 30 °C) bus pasiektas didesnėje nei trečdalis šalies teritorijoje.
2020-08-10

Nuo karščio atsigaivinkite namuose: prireiks vos kelių žingsnių

Atėjus karščio bangai namuose būti taip pat karšta, kaip ir lauke. Specialistė pasidalino keletu patarimų, kaip namus paversti vėsia atgaiva. Lucy Askew iš užuolaidų ir žaliuzių kompanijos pasidalino keletu patarimų, kaip kitą savaitę padaryti labiau pakenčiamą.
2020-06-28

Neįprastas pojūtis per karščius gali išduoti ligą: pasakė, kada vertėtų sunerimti

Vasarą vyraujant karštiems ir tvankiems orams, vis daugiau žmonių patiria vadinamąsias karščio bangas. TV3 laida „Būk sveikas“ domėjosi, kas yra karščio banga ir kada tai jau yra požymis, signalizuojantis apie sveikatos problemas.   Sporto klinikos šeimos gydytoja Sandra Liubinskienė teigia, kad karščio bangos – tai toks pojūtis, kai staiga atsiranda intensyvus šilumos, karščio pojūtis, o žmogus pasijunta tarsi būdamas saunoje ar pirtyje.
2020-06-13

Prancūzijoje visų laikų kaitros rekordas – temperatūra kilo virš 45 laipsnių

Prancūzijoje penktadienį buvo pasiektas naujas visų laikų kaitros rekordas – temperatūra šalyje pirmąkart pakilo virš 45 laipsnių Celsijaus, didelę dalį Europos apėmus smarkių karščių bangai, pranešė valstybinė meteorologijos tarnyba „Meteo-France“. Rekordinis 45,1 °C. karštis buvo išmatuotas Vilvjelio kaime pietiniame Garo departamente.
2019-06-28

Šimtams milijonų žmonių kyla mirtina grėsmė: lauke negalės išbūti ilgiau 6 valandų

Kinijos šiaurinė lyguma, viena iš gausiausiai žmonių gyvenamų vietų planetoje, jau šio amžiaus pabaigoje gali tapti mirtino karščio zona, teigiama mokslininkų ataskaitoje. Naujasis mokslininkų tyrimas rodo, kad nesiėmus itin griežtų oro užterštumo apribojimų, klimato kaita nulems karščio bangas, kurios pavers šią milijonų žmonių apgyvendintą zoną faktiškai netinkama gyvybei jau 2070-aisiais.
2018-08-02

Japoniją žudo orai: gelbėti tenka tūkstančius

Japoniją apėmusi karščio banga per pirmąsias dvi liepos savaites pareikalavo mažiausiai 15 gyvybių, o dar daugiau kaip 12 tūkst. žmonių teko vežti į ligonines, rodo oficialūs duomenys, paskelbti daugelyje šalies miestų oro temperatūrai sekmadienį priartėjus prie 40 laipsnių. Liepos 15-ąją pasibaigusią savaitę 12 žmonių mirė nuo šilumos smūgio, rodo naujausi duomenys. Ankstesnę savaitę mirė trys žmonės. Antrąją liepos savaitę į ligonines buvo nuvežta daugiau kaip 9,9 tūkst.
2018-07-22

Naglis Šulija: artėjant karščio bangai paviešinta, kad ja džiaugsis ne visi

Lietuvoje ateinančią naktį vietomis, daugiausia rytiniuose rajonuose, prognozuojami trumpi lietūs, perkūnija. Kai kur tvyros rūkas. Oras vės iki 14–19, vietomis iki 11–13 laipsnių. Dieną daug kur trumpai palis, vietomis galima perkūnija. Temperatūra kils iki 24–29, vakariniuose rajonuose vietomis iki 21–23 laipsnių. Šilčiau bus rytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose. Įdienojus Kaune numatomi 25, Vilniuje 26, o Druskininkuose ir 27 laipsniai šilumos. Saulės pakaks.
Aktualijos 2017-07-31

Besiruošiant karščio bangai: pasakė, kaip išgelbėti perkaitusį žmogų

Sveikatos specialistai ragina saugotis nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Kenksmingas saulės poveikis gali sukelti saulės smūgį ar perkaitimą, kuriam ištikus reikia veikti nedvejojant. Svarbiausia perkaitusį saulėje žmogų kuo skubiau nugabenti į pavėsį. Taip teigia didžioji dauguma socialiniame tinkle „Facebook“ patirtimi besidalinančių interneto vartotojų.
2017-06-28

Dalį Europos apėmė karščio banga

Šią savaitę vakarų Europa patiria pirmąją karščio bangą. Temperatūra kai kuriose Ispanijos dalyse pasieks net +37 laipsnius. Pietvakarių Prancūzijoje bus iki +35 laipsnių, (vietoje gali būti net šilčiau) o Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje iki 30 laipsnių. Jei ketinate vykti į vakarų Europą, galite drąsiai traukti vasarinių drabužių ryšulį, nes temperatūrą šioje Europos dalyje pakils iki +30 laipsnių ir aukščiau.
Orai 2017-05-28

Į Didžiąją Britaniją atkeliauja karščio banga

Taip, jūs išgirdote teisingai, Jungtinė Karalystė patirs savo pirmąją tikrą šilto oro bangą šiais metais. Šį savaitgalį temperatūra Londone pakils iki +30 laipsnių, o galbūt šią ribą ir perkops. Taigi, keliautojai ir vietos gyventojai galės pajusti neįprastai šiltą orą ir jokio angliško lietaus.  Šiltas oras į Didžiąją Britaniją pradėjo plūsti jau pirmadienį, temperatūra daug kur siekė +25 laipsnius.
Orai 2017-05-23

Išvažiuojantiems į Europos kurortus reikia pasisaugoti: kais ir virš 30

Ketinate keliauti į Europą? Orų prognozės poilsiui paplūdimiuose ir deginimuisi dabar tinkamiausios. Tačiau reikia būti atsargiems, nes Ispanijoje, Portugalijoje ir Turkijoje kais ir virš +30 laipsnių. „Artimiausiomis savaitėmis Europą lydės šilti orai. Keliaudami po kurortus išvengsite lietaus, bus saulėta. Taip yra todėl, kad Europos orus lemia, atkeliavusi aukšto slėgio sritis, kuri atneša sausus, nedebesuotus orus, tokie orai išliks visą savaitę.
2016-06-24

CO2 – civilizacijos kūdikis žudikas

Kiekviena lazda turi du galus, sako sena liaudies patarlė, atsiradusi dar greičiausiai prieš prasidedant industrializacijos amžiui, tačiau jam puikiai tinkanti. Industriniai ir moksliniai pasiekimai daro mūsų gyvenimą vis patogesnį, tačiau dėl augančio energijos poreikio didėja CO2 išmetimas, kas spartina klimato atšilimą ir su juo susijusius mirtinus kataklizmus.
2013-06-06

Rusijai pasiūlyta įsivesti siestą

Dėl Rusijai smogusios karščio bangos, šalies medikų atstovas Genadijus Onishchenko pasiūlė darbdaviams įvesti siestą, - praneša „turist.ru“. Siesta, kaip žinia, yra praktikuojama daugelyje pietinių šalių. Ji leidžia žmonėms nusnūsti karščiausiomis paros valandomis. Dažniausiai ji tęsiasi nuo 12 iki 15 val. arba nuo 13 iki 17 val. „Darbdaviai turėtų rimtai susimąstyti apie pokyčius darbo grafike.
2010-07-13
Į viršų