karaimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „karaimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „karaimai“.

Tyrimas: Lietuvoje gyvena apie 200 karaimų, kalbą moka dešimtadalis

Šių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 196 karaimų tautybės žmonės, per pastaruosius 60 metų jų sumažėjo daugiau nei per pusę – 54,6 procento, teigia Statistikos departamentas. Jis šiemet atliko specialų karaimų tyrimą Lietuvoje. Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkės Karinos Firkavičiūtės teigimu, jų bendruomenė niekada nebuvo didelė, ją, kaip ir visą visuomenę, paveikė bendros tendencijos.
Aktualijos 2022-06-19

Trakuose – karaimų šventė

 Lietuvos karaimų bendruomenė šįmet mini 620 metų karaimų gyvenimo Lietuvoje jubiliejų. Pagrindinis šiai sukakčiai skirtas renginys yra 15-oji tarptautinė Karaimų kalbos ir kultūros stovykla. Ji penktadienį prasideda Trakuose ir vyks visą savaitę, pranešė savivaldybė. Stovykloje bus mokoma karaimų kalbos, supažindinama su jų paveldu, kultūra.
Aktualijos 2017-07-14

Ką kitatikiai veikia per lietuvių Kūčias ir Kalėdas?

 Kol lietuviai sėdi prie Kūčių stalo ar pirmąją Kalėdų dieną dalijasi dovanomis, ką mūsų šalyje veikia kitatikiai?  Ar Lietuvoje daugiau nei 600 metų gyvenantys žydai, musulmonai ar karaimai vaikštinėja nosis nukabinę? Lietuvos Rabinas Šimšonas Izaksonas ruošia menorą Chanukai. Šiemet viena didžiausių žydų švenčių simboliškai sutapo su Kūčiomis.
Aktualijos 2016-12-25

Net diskriminacinėmis sąlygomis išgyvenusi Lietuvoje įsikūrusi tauta – Rytų Europos fenomenas

Simonas Bendžius, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Karaimai teturėjo du kelius: arba prisitaikyti prie aplinkos ir išnykti, arba bandyti išlikti primestomis sąlygomis, sako istorikė Dovilė Troskovaitė. „Karaimų bendruomenei buvo pritaikytos diskriminuojamos socialinės sąlygos: dvigubi mokesčiai, nustatyta sėslumo riba, ribojusi jų judėjimą, apsunkintos galimybės dalyvauti ūkinėje veikloje ir pan.
Lietuva 2014-06-22

Žydų ir karaimų kapinėms tvarkyti – daug talkininkų iš Vokietijos

Trečią vasarą Biržuose tvarkomos senosios žydų ir karaimų kapinės. Šiemet daug talkininkų atvyko iš Vokietijos. Kapinės sudomino ir mokslininkus, kurie tyrinėja antkapius, renka senųjų biržiečių prisiminimus apie čia gyvenusius žydus. Senųjų žydų ir karaimų kapinių tvarkytojai nepabūgo karščiausios savaitės dienos. Per trisdešimt Vokietijos Lipės regiono krikščionių ir judėjų bendradarbiavimo draugijos narių, Vokietijos moksleivių ir biržiečių valė apleistas ir mišku virtusias kapines.

Europos karaimai vėl susirinko į Trakus – karaimų sostinę

Liepos 8-9 dienomis Trakuose pradeda darbą vienuoliktoji Trakų tarptautinė karaimų kalbos stovykla. Kaip paprastai, ją rengia Lietuvos karaimų kultūros bendrija, padedama Švedijos Uppsalos universiteto profesorės tiurkologės Evos Csato Johanson. Nuo praėjusių metų paramą šiai stovyklai teikia Turkijos Respublikos vyriausybės Turkų išeivijos ir giminingų tiurkiškų tautų rėmimo departamentas bei Turkijos kultūros Junus Emre institutas.
Aktualijos 2013-07-08

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl karaimų bendruomenės vadovo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Lietuvos karaimų bendruomenės dvasinio ir pasaulietinio vadovo Marko Lavrinovičiaus mirties. „Trakuose gimęs Markas Lavrinovičius buvo universali asmenybė - dvasinis lyderis, mokslo žmogus ir aktyvus visuomenės veikėjas. Už nuopelnus šaliai jis buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino ordino 2-ojo laipsnio medaliu.

Trakų istorijos muziejuje – karaimų bendruomenės fotografijų paroda

Liepos 11 d. 16 val. Trakų salos pilies vakarinių kazematų dvejose salėse atidaroma fotoparoda „Karaj jollary – karaimų keliai“, atspindinti šios etninės mažumos gyvenimą Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje 1864–1950 m. Lenkijos karaimų bendrijos, kurios pirmininkė yra Mariola Abkovič,  organizuotoje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš šioje šalyje gyvenančių karaimų šeimų archyvų, Lopatos šeimos archyvo Prancūzijoje ir Zajončkovskių bei Špakovskių archyvų Lietuvoje.
2011-07-08

Kibinai – karaimų dovana

Dėl tokio patiekalo populiarumo kartais tenka pasigailėti – jo vardu pardavinėjami ir maža ką bendro su kibinais turintys gaminiai. Karaimai šį pyragėlį vadina „kybyn, kybynlar“, na, o Lietuvoje jis tapo kibinu. Karaimų virtuvės pagrindą sudaro mėsos ir tešlos patiekalai, taigi kibinai – tipiškas tokio derinio pavyzdys. Kai kurie karaimų patiekalai šiek tiek primena lietuvišką virtuvę, tačiau kas dabar beatskleis visas susigyvenusių tautų virtuvės paslaptis.
2011-02-11

Trakai priklauso lietuviams, žydams, rusams, karaimams?

Trakai – nedidukas Lietuvos miestas, suvaidinęs milžinišką vaidmenį mūsų tautos istorijoje. Nors Trakuose gyvena apie septynis tūkstančius gyventojų, miestelis sulaukia neregėto turistų dėmesio. Pripažintas vienu labiausiai lankomų Rytų Europos miestų, Trakai traukia žmones savo architektūriniu savitumu, unikaliais kultūriniais renginiais ir pramogomis.
2011-01-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų