kalėdaičiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kalėdaičiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kalėdaičiai“.

Svarbiausias dalykas ant Kūčių stalo: vieni moka ir po 5 eurus, o kiti – ir patys išsikepa

Artėjant Kūčioms gyventojai ne tik lankosi prekybos centruose ir ieško reikalingų produktų, bet skuba įsigyti ir kalėdaičių. Jų šiandien galima gauti įvairiais būdais. Vieni žmonės kalėdaičius įsigyja bažnyčiose, kiti perka internetu. O dar kiti juos patys kepa muziejuje, vykdomos edukacijos metu.  Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Birutė pasakojo, kad užpernai įsigijo tiek kalėdaičių, kad jų liko ir pernykštėms šventėms.  „Juos įsigijau už auką bažnyčioje.
2022-12-17

Bažnyčiose pradedami dalyti šventinti kalėdaičiai: juos galime išsikepti ir patys

Prasidėjus adventui, šalies bažnyčios pradėjo dalyti šventinius kalėdaičius. Už juos aukoti, kaip sako kunigai, kiekvienas gali kiek panorėjęs, o kalėdaičių galima gauti ne tik šeimos nariams, bet ir gyvūnams. Tiesa, jau ne vienerius metus bažnyčios siūlo ne tik įprastus paplotėlius, bet ir be gliuteno. Tiesa, kalėdaičius galime išsikepti ir patys, o kaip?  Kalėdaičių kepimo paslaptimis dalijasi rumšiškietis Valentinas.

Nyksta kalėdaičių gamybos tradicijos – į Panevėžį plotkelės atkeliauja iš Lenkijos

Panevėžio Dievo Apvaizdos seserų vienuolyno gyventojos, ne vieną dešimtmetį puoselėjusios kalėdaičių kepimo tradicijas, šiemet jų atsisakė ir parapijoms simbolinės duonos – plotkelių – nebegamino. Kai kurie dvasininkai kalėdaičius vežasi iš Lenkijos, tik Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bazilikos klebonas ir rektorius kun. dr. Gediminas Jankūnas liko ištikimas lietuviškai produkcijai, nes čia šventiniai paplotėliai gaminami pagal originalią receptūrą.

Bažnyčios pradėjo dalyti šventinius kalėdaičius: aukų dėžutėse randa ir 50 eurų

Prasidėjus adventui, šalies bažnyčios pradėjo dalyti šventinius kalėdaičius. Juos įsigydamas aukoti, kaip sako kunigai, kiekvienas gali kiek tik panorėjęs, todėl kartais aukų dėžutėse dvasininkai ar jų padėjėjai randa ir metalinių eurų, ir 50 eurų kupiūrų. Tiesa, jau ne vienerius metus bažnyčios siūlo ne tik įprastus paplotėlius, bet ir spalvotus, ar be gliuteno. Paplotėlius galima išsikepti ir patiems, bet tik po specialios maldos bažnyčioje kalėdaitis tampa šventintu.

Kiek pinigų šiemet duoti už kalėdaičius: ar 1 euro užtenka?

Nuo sekmadienio prasidedant advento laikotarpiui, bažnyčios pradeda rinkti aukas už kalėdaičius. Ir nors šis metas finansiškai sudėtingas yra ir bažnyčioms, jų atstovai tikina, kad aukoti daugiau tikinčiųjų prašoma nebus. Tiesa, kai kurios parapijos aukas už kalėdaičius rinkti šiemet pradėjo mažiausiai savaite anksčiau nei įprasta, o kelios apie pirmuosius kalėdaičius pranešė dar lapkričio pradžioje.
2020-11-29

Bažnyčios jau dalija kalėdaičius: siūlo ir be gliuteno

Iki Kalėdų likus daugiau nei mėnesiui, kai kurios šalies bažnyčios jau dalija šventintus kalėdaičius. Dvasininkai neslepia tai darantys jau nuo rugsėjo ar spalio. Mat vadinamųjų plotkelių žmonės ėmė prašyti anksčiau ir dėl to, kad nori spėti išsiųsti užsienyje gyvenantiems ir Kalėdoms negrįšiantiems giminaičiams, ir dėl to, kad bijo karantino dėl kurio vėl gali būti uždarytos bažnyčios. Yra ir laikmečio naujovių, kai kuriose bažnyčiose žmonės šiemet galės gauti kalėdaičių ir be gliuteno.

Kiek kainuoja pagaminti kalėdaitį ir kiek dabar padoru už jį mokėti

Daugelis Kūčių vakarienės negali įsivaizduoti be dalijimosi kalėdaičiu. Prieš šventes vieni gyventojai skuba jų įsigyti bažnyčiose, kiti jų gauna iš kalėdojančio kunigo. Lietuvoje įsigyjant kalėdaitį įprasta už jį paaukoti tam tikrą pinigų sumą. Lietuvoje kalėdaičių gaminimo tradicija beveik išnykusi, juos čia gamina vos keliuose vienuolynuose, todėl ant lietuvių stalo neretai atsiduria kalėdaičiai iš Lenkijos, kurie Lietuvoje tik pašventinami.
2019-12-15

Prasidėjo kalėdaičių dalybos: kunigai pastebi pasikeitusias tendencijas

Prasidėjus adventui bažnyčios pradėjo ir šventintų kalėdaičių dalybas. Ir dvasininkai pastebi, kad norinčiųjų jų įsigyti jau apstu. Mat, pasirodo, kasmet populiarėja paplotėlių siuntimas į užsienį ten gyventi išvykusiems giminaičiams. Tiesa, kunigai sako pastebėję, kad paplotėlių teiraujasi vis vyresni, jaunimas – mažiau. O Lietuvos paštas pastebi, kad siuntų artimiesiems į užsienį jau padaugėjo kelisskart.

Ateinančios šventės eilėmis gresia ir bažnyčioje

Kad Kalėdos artėja, rodo ne tik Lalpandijoje į kelionę besiruošiantis Kalėdų Senelis. Prasidėjus adventui bažnyčios jau pradėjo dalinti kalėdaičius. Tiesa, kol kas, anot dvasininkų, jų skuba įsigyti tie, kas šventintus paplotėlius siunčia užsienyje gyvenantiems artimiesiems. Kalėdaičius Bernardinų bažnyčioje budinti Aldona dalija jau penkiolika metų. Moteris pastebi, kad dabar žmonės jų įsigyja gerokai daugiau nei ankstesniais metais. Mat vis daugiau kalėdaičių žmonės siunčia į užsienį.
Aktualijos 2018-12-04

Kunigas apie ypatingą periodą: šiemet jis tikrai išsiskiria iš kitų

Šį gruodžio trečiosios sekmadienį prasideda Adventas, kuris pažymi laiką iki Jėzaus gimimo. Iki pat Kūčių vakaro trunkantis laikotarpis ragina žmones sustoti ir atrasti vidinę sielos ramybę. Pagrindines Advento tradicijas ir reikšmę skaitytojams primena Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos kunigas prof. dr. Kęstutis Ralys. Pagal tradiciją Adventas trunka beveik mėnesį, kurio metu tikintieji laukia Jėzaus gimimo.
2017-12-03
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų