josefas mengelė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „josefas mengelė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „josefas mengelė“.

Išgyventi neįmanomomis sąlygomis: K. Hart-Moxon istorija

Kitty Hart-Moxon buvo 16-a metų, kai ji pateko į žiaurumu pagarsėjusią nacių mirties stovyklą. Nepaisant visų sunkumų, ji sugebėjo ten išgyventi beveik dvejus metus. Praėjus beveik 70 metų, K. Hart-Moxon dalijasi savo prisiminimais apie Aušvicą. Nusitrynusi nuotrauka, daryta karo pabaigoje, pabėgėlių stovykloje šiaurės Vokietijoje netoli Brunsviko, atrodo ganėtinai džiugi. Kitty plačiai šypsosi, tik matyti, kad jos kairioji ranka sutvarstyta.
2012-01-22

Spekuliacijos apie A. Hitlerio mirtį: ar iš tiesų fiureris buvo pabėgęs į Argentiną?

Pasak dar kartą pasirodžiusių spėliojimų, Adolfas Hitleris iš tikrųjų suklastojo savo mirtį ir pabėgo į Argentiną, kur pragyveno iki savo mirties. Taip yra teigiama naujoje knygoje „Pilkasis Vilkas: Adolfo pabėgimas“, kurioje Hitlerio savižudybės faktas yra atmetamas kaip istorinė klastotė. Visgi, pasak „Dailymail.co.uk“, rimti istorikai iš tokio atradimo yra linkę tiesiog smagiai pasijuokti ir tokius svaičiojimus laiko beverčiais bei nepagrįstais.
2011-10-18

„Mirties angelu“ pramintas nacių gydytojas manė, kad 90 proc. žmonių pražudys kvailumas

Praėjusį mėnesį viename JAV aukcione pradėtas pardavinėti liūdnai pagarsėjusio nacių gydytojo Josefo Mengeles dienoraštis bei kartu su juo rasta laiškas. SS tarnavęs J. Mengele Aušvico koncentracijos stovykloje vadovavo atvežamų kalinių atrankai ir su jais vykdė siaubingus medicininius eksperimentus. Aukcionas „Alexander Autographs“ yra vienas didžiausių aukcionų rengėjų, besispecializuojantis retų istorinių dokumentų pardavime.
2010-02-02

Ar XX amžius jau baigėsi?

I Trumpai ir drūtai tariant, laikas savo esme yra ne kas kita kaip laikinumo manifestacija. Kita vertus, nesunku pastebėti ir tai, jog įprastas laiko skaičiavimas truputėlį pridengia taip suprantamą laiko esmę. Laikrodžio ciferblatas visados iliustruoja tą pačią paros ritmiką, kalendorius primena neatšaukiamą metų laikų ciklinę kaitą, kiekvienas atskirai žadėdami kažką panašaus į pasikartojamumo mechaniką be pradžios ir pabaigos.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų