invaziniai šliužai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „invaziniai šliužai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „invaziniai šliužai“.

Šliužų darže atsikratykite visam laikui: atskleidė 1 efektyvią gudrybę

Rokiškio mieste vis labiau plinta invaziniai šliužai, todėl Rokiškio rajono savivaldybės specialistai ėmėsi veiksmų: pradėjo kovą su ispaniniu arba luzitaniniu šliužu „Arion vulgaris“. Pastaruoju metu aktyviai domimasi jų naikinimo priemonėmis bei jų efektyvumu. Visgi tiesa – paprasta: geriausia šį parazitą eliminuoti jį sugavus ir.
2025-07-25

Šliužai iš jūsų sodo šliauš neatsisukdami: štai ką reikia daryti

Aplinkos apsaugos departamentas savo „Facebook“ paskyroje įspėja gyventojus apie visoje Lietuvoje paplitusį invazinį šliužą – luzitaninį arioną, dar žinomą kaip ispaninis šliužas. Ši rūšis kelia rimtą grėsmę tiek vietinei biologinei įvairovei, tiek sodams, daržams ir kitai augmenijai. Specialistai ragina imtis aktyvių veiksmų jau dabar, ypač vasaros mėnesiais, kai šliužai sparčiai dauginasi.
2025-07-21

Ragina visus lietuvius apžiūrėti savo sklypus: galite gauti paramos

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniame tinkle „Facebook“ ragina gyventojus aktyviai įsitraukti į kovą su invaziniais augalais ir prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Direkcija dalijasi svarbia informacija apie galimybę gauti finansavimą invazinių rūšių naikinimui, pabrėždama, kad nuo šiol tai gali daryti ir patys žemės savininkai.
2025-07-14

Mokslininkė atskleidė, kaip atsikratyti šliužais kieme: štai kas padės

Invaziniai šliužai – tikri sodininkų priešai, kurie savo kelyje naikina visa, kas želia ir skanu. Sodininkai socialiniuose tinkluose jau kurį laiką dalijasi nuotraukomis, kaip kibirais prirenka šių kenkėjų, o taip pat ieško būdų, kaip jais atsikratyti. Apie tai, kodėl sodininkus taip erzina invaziniai šliužai bei kokių priemonių reikėtų imtis siekiant jais atsikratyti, sutiko papasakoti Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Grita Skujienė.
2025-07-05

Pasakė, kaip atsikratyti sode šliužų: štai ką reikia daryti

Ispaninis arionas (lot. Arion vulgaris) dar vadinamas luzitaniniu arionu. Jis yra viena iš labiausiai paplitusių ir žalingiausių invazinių rūšių Lietuvoje. Šis stambus 7–15 cm ilgio šliužas, dažniausiai rudos ar gelsvos spalvos. Suaugusių individų kūno viršutinė pusė būna vienspalvė, o jauniklių kūno šonuose gali būti tamsios juostos. Pirmą kartą Lietuvoje buvo aptiktas 2008 metais, o nuo tada sparčiai išplito visoje šalies teritorijoje.
2025-06-16

Atėjusi į sodą Ligita pasišlykštėjo, ką rado: „Šlykštynės, net purto nuo jų“

Prasidėjus kalendorinei vasarai lietuviai noriai plūsta į sodybas, tvarkosi aplinką bei kapstosi daržuose. Vis tik kartais sode randama ne tik džiuginančių radinių, o taip pat ir kenkėjų, kurie tampa tikru siaubu.
2025-06-15

Kieme neliks nė vieno šliužo: ekspertė atskleidė, kas padės

Invaziniai šliužai – prieš keletą metų į Lietuvą atkeliavę gyviai, kurie sugebėjo prisitaikyti prie šalies klimato ir sėkmingai daugintis. Daugeliui sodininkų jie tapo nepakenčiama problema, kuri savo kelyje naikina viską, ką mato. Apie tai, kaip išnaikinti šiuos parazitus papasakojo sodo prekių parduotuvės „Klėtelė“ konsultantė Dalia Mačiuitienė. „Invaziniai šliužai jau jokia naujiena. Mes su jais kovojame jau kokius 8 metus, kai užsivežėme jų iš Ispanijos su egzotiniais augalais.
2024-07-18

Pamatėte šliužą? Štai, ką ragina padaryti

Invaziniai šliužai pažįstami daugelio Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų gyventojams. Jie puola ne tik dekoratyvinius augalus, daržoves, uogas, bet ir kelia grėsmę biologinei įvairovei – vietinėms moliuskų, augalų rūšims. Iniciatyvos kovoti su šiais invaziniais kenkėjais turėtų imtis ir gyventojai, ir savivaldybės, nes pavienės žmonių pastangos rezultatų neduoda, be to, jie veisiasi ir viešose erdvėse, primena Aplinkos ministerija.
2024-06-26

Šliužams tarkite sudie: štai, kas padės

Ir šliužams, ir sraigėms išgyventi būtina drėgmė, todėl dažniausiai jie pasirodo sode po lietaus arba kai laistomi augalai. Tačiau yra paprasta gudrybė, kaip atsikratyti šių nemalonių kenkėjų ir užkirsti jiems kelią į sodą. Nors kai kurie sodininkai bando susitaikyti su tuo, kad sode pilna šliužų ir sraigių, šie gyviai gali pakenkti augalams, rašo express.co.uk.
2023-08-03

Šliužų kieme atsikratysite be vargo: išdavė 1 gudrybę

Nesvarbu, kokio dydžio yra jūsų sodas – šliužai ir sraigės gali jį nuniokoti, sunaikindamos augalus ir pasėlius. Jei norite sustabdyti jų invaziją į sodq, pasinaudokite patikrintu ir tikrai  veiksmingu metodu. Šliužai ir sraigės yra nepasotinami kenkėjai, kurie per vieną dieną suvartoja dvigubai daugiau maisto nei jie sveria ir padaro didžiulę žalą augalams. Kai oras švelnus ir drėgnas, jie gali pasirodyti tarsi iš niekur, rašo express.co.uk.
51 2023-05-04
REKLAMA
REKLAMA

Daržininkai pasidalino, kaip kovoti su invaziniais šliužais: prireiks alaus

Daržininkus iš proto varo viską iš eilės ėdantys palyginti neseniai atsiradę šliužai. Jau ne pirmus metus žmonės skundžiasi šiais invaziniais gyviais, kovoja su jais patys, bet šie taip sparčiai dauginasi, kad žmonės jau nuleido rankas. Jie tikisi valstybės paramos kovai su parazitais. Marijampolietė Daiva pasakoja, kad ji ir kaimynai jau kelerius metus kovoja su šliaužiančiais ir viską pakeliui niokojančiais gyviais – invaziniais šliužais.

Lietuvė savo kieme prisijaukino ežių šeimynėlę: „Šiemet nemačiau dar nei vieno šliužo“

Estijoje gyvenanti lietuvė Aušra kasdien pro savo namų langą Taline mato pritrenkiantį vaizdelį – jos kiemą užplūsta didžiulė ežių šeimynėlė. Moteris portalui tv3.lt papasakojo, kad ežiai jos kiemą pamėgo vos prieš porą mėnesių, kai ši sykį jiems kieme paliko gardūmynų. „Balandžio pabaigoje atėjo pirmasis ežiukas, o po kelių dienų jie jau buvo dviese, tada buvo jų poravimosi metas. Pirmasis atėjo, nes paukščiukams duonos paberdavau vis kieme, tad ežiai valgė batoną.
2022-06-24

Daržus siaubia invaziniai šliužai: pasidalijo naikinimo patarimais ir pavojais

Sodininkų derlių naikina šliužai, dėl lietingo pavasario jų tiek priviso, kad gyventojai renka kenkėjus kibirais. Šie invaziniai gyviai nuėda kone viską, kas pasitaiko jų kelyje. Nebijo net ir aitrių augalų. Vieni gyventojai juos renka ir druska naikina, kiti daržus cheminiais preparatais barsto. Mokslininkai įspėja atsargiai naudoti chemines priemones ir sako, kad kova su šiais kenkėjais – sudėtinga.
Į viršų