inga ivaškevičienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „inga ivaškevičienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „inga ivaškevičienė“.

Medikė skubiai įspėja dėl greitai plintančių ūmių infekcijų: protrūkiui tereikia vienos kibirkšties

Pastaraisiais metais drastiškai mažėjant skiepijimo apimtims medikai vis dažniau diagnozuoja ligas, kurios daugelį dešimtmečių buvo puikiai valdomos. Būtent kokliušas ir tymai gydytojams šiandien kelia kone didžiausią susirūpinimą. Greitai plintančios ūmios infekcijos, prasidėjusios peršalimo simptomais, gali sukelti ypač sunkių komplikacijų – plaučių ir ausų uždegimą, smegenų ligą su ilgalaikiais neurologiniais simptomais ir negalią ar net mirtį.

Medikai to seniai nematė: intensyvios terapijos skyriuje – sunkiai kokliušu sergantis vaikas

Gydytojai jau kuris laikas skambina pavojaus varpais – mažėjant skiepijimo apimtims grįžta jau užmirštomis laikytos infekcinės ligos. Štai VUL Santaros klinikų intensyviosios terapijos skyriuje gydomas sunkiai kokliušu sergantis vaikas. Tai kalbėdama apie šiandienos darbo realijas pranešė VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro Vaikų infekcinių ligų skyriaus vadovė doc. dr. Inga Ivaškevičienė. „Kokliušo ligoninėje tikrai nematėme daug metų arba būdavo tik pavieniai atvejai.

Medikus gąsdina, kas darosi: „užmirštos“ ligos taikosi į Lietuvos vaikus – tai grėsmė visiems

Gydytojai perspėja dėl gąsdinančios tendencijos – dėl tėvų baimių ar įsitikinimų neskiepijant vaikų grįžta „užmirštomis“ laikytos ligos. Fiksuojami ne tik tymų, raudonukės, bet ir kokliušo atvejai. Nors daugelis tokių ligų atrodo vaikiškos, medikai pataria nežaisti rusiškos ruletės ir pasinaudoti tuo, ką valstybė garantuoja nemokamai.

Gydytojai įspėja ruoštis: Lietuvos vaikus sparčiai guldo virusai – serga šeimomis, „iškrenta“ ištisos klasės

Nors peršalimo ligų sezonas tik įsibėgėja, gydytojai neslepia, kad dėl didelio vaikų sergamumo jau tenka prisiminti pandeminius laikus. Į ligonines patenka ūmiai karščiuojantys vaikai, „iškrenta“ ištisos klasės, sergama šeimomis. Medikai įspėja, kad pikas dar tik laukia, taip pat auga ir rizika vienu metu susirgti keliomis infekcijomis. Nerimas dėl Kinijoje kilusio protrūkio dėl sunkių vaikų plaučių uždegimų pasiekė ir Lietuvą.

Lietuvoje – dvigubai daugiau klastingos infekcijos atvejų: pasakė, kam būtina pasitikrinti

Žmogaus imunodeficino virusas (ŽIV) ir jo sukeliama galutinė ligos stadija – AIDS vis dar išlieka mitais visuomenėje apipintas sveikatos sutrikimas. Nors nuo užsikrėtimo šiuo virusu nėra apsaugotas nė vienas – serga net vaikai, gera žinia, kad visiems yra prieinamas efektyvus gydymas. Gydytojai gi apgailestauja, kad kelius prieiti iki to vis dar stabo stigmatizuotas požiūris į šią ligą.  Kaip aiškino VUL Santaros klinikų infekcinių ligų gydytoja prof.

Šios infekcinės ligos vasarą guldo lietuvius: ligoninėje – dešimtys pacientų, ragina laiku atpažinti simptomus

Nors šiltuoju metų laiku peršalimo ligomis sergame mažiau, medikai primena, kad vasarą atsiranda palankios sąlygos ne vienai infekcinei ligai plisti. Vienos jų dažniau užklumpa suaugusiuosius, kitos labiau atakuoja vaikus. Kaip išvengti šių ligų ir kokie simptomai jau rodo, kad reikėtų kreiptis į gydytojus? VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. Ligita Jančorienė visų pirma priminė, kad infekcijų kaltininkai gali būti skirtingi.

Specialistai: gripo piko galima tikėtis po 2–3 savaičių

Šiemet itin anksti įsisiautęs gripas jau nusinešė pirmąją auką. Vakar vienoje sostinės ligoninių užgeso 94-erių vilniečio gyvybė. Specialistai sako, kad gripo piko galima tikėtis po 2–3 savaičių. Tačiau jau dabar daugiau kaip dvidešimtyje šalies savivaldybių gerokai ūgtelėjo sergamumas pavojinga infekcija. Prieš parą Santaros klinikose užgeso 94-erių senjoro gyvybė. Kaip sako nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė, vilniečiui smogė šiemet itin anksti įsismarkavęs gripas.

Virusai galanda nagus: susirgus vaikui moteris galvojo, kad bus lengvas peršalimas – „O, kaip aš klydau“

Gripas ir kiti virusiniai susirgimai, atrodo, grįžo su trenksmu. Sergamumas jais stipriai pakilo kaip niekada anksti, daugiau nei pusę sergančiųjų sudaro vaikai. Vis tik stebėdami didėjančius karščiuojančių vaikų srautus į ligoninių priėmimo skyrius gydytojai siunčia svarbią žinutę – ragina ramiai įvertinti situaciją ir pirmiausia nepamiršti pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.  Kaunietė Milda (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut past.

Užgesus mažylio gyvybei, medikai prakalbo, kaip vaikai kovoja su koronavirusu: net sloga gali tapti didele kliūtimi

Paaiškėjus, kad COVID-19 dar rudenį nusinešė vienerių metų ir devynių mėnesių amžiaus vaiko gyvybę, medikai siunčia įspėjimą tėvams. Teiginys, kad koronavirusas vaikams nepavojingas yra tik brangiai kainuojantis mitas. Šiuo metu didžiosiose šalies ligoninėse yra gydomi įvairaus amžiaus vaikai – medicininė pagalba teikiama ir kūdikiams, ir paaugliams, Kaune reanimacijoje yra gydomas trimetis.

Vaikams grįžus į kolektyvus gydytojams nerimą kelia nauja tendencija: to nebuvo visos pandemijos metu

Vaikams grįžus į ugdymo įstaigas ir kolektyvus ne tik epidemiologai su nerimu seka ten fiksuojamus koronaviruso židinius. Vaikų gydytojai stebi jau kurį laiką nematytą tendenciją – grįžta kitos infekcinės ligos, kurias įsisukusi COVID-19 pandemija buvo nustūmusi į šalį. Jau prieš kurį laiką vaikų gydytojai dalinosi įspėjamosiomis žinutėmis apie kitose šalyse stebimą ne tik koronaviruso, bet ir kitų infekcinių ligų augimą. Šios tendencijos jau ryškėja ir Lietuvoje.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų