identifikacija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „identifikacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „identifikacija“.

Šimonytė: institucijos baigia identifikuoti neteisėtus migrantus Lietuvoje

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako besitikinti, kad šalies institucijos kitą savaitę baigs identifikuoti šiemet į Lietuvą atvykusius kelis tūkstančius neteisėtų migrantų. Pasak jos, tada specialistai galės aktyviau nagrinėti atvykėlių prieglobsčio prašymus. „Tikrai mūsų institucijos dirba gana intensyviai. Tikiuosi, kad kitą savaitę jau visi žmonės bus identifikuoti, ir mes su kiekvienu galėsime toliau dirbti jau pagal atskirą procedūrą“, – LRT radijui antradienį sakė premjerė.

Naujos klaviatūros sugebės atpažinti vartotojus

Jau keletą dešimtmečių kompiuterių klaviatūros praktiškai nesikeičia, jei nekreiptume dėmesio į tam tikrus nežymius patobulinimus, tokius kaip LED pašvietimas ir t. t. Tačiau mokslininkai nusprendė žymiai praplėsti šių periferinių įrenginių funkcionalumą. Tyrėjai iš Džordžijos technologinio instituto ir Pekino nanoenergetikos ir nanosisetmų instituto sukūrė klaviatūrą, kuri galės atpažinti vartotoją, vos tik jam prisilietus. Matuodama skirtingus rodiklius, ji sugeba sukurti vartotojo profilį.
2015-01-30

Humoro svarba darbe

Jei gali žmones prajuokinti, gali priversti juos klausytis. Humoras darbe padeda ne tik būti išgirstam, bet ir gali išsklaidyti nejaukias situacijas ir padėti darbuotojams identifikuotis su savo vadovais, rašo BBC. Juokai sėkmingiems vadovams nėra privalomi, bet tyrimai rodo, kad humoras skatina kūrybingumą, geresnius asmeninius ryšius, o darbovietės tampa tiesiog smagesnėmis. Tačiau dauguma vadovų nerimauja dėl humoro trūkumų.
2013-08-11

„Shazam“ atpažins melodiją per sekundę

Išleista penktoji muzikos kūrinių atpažinimo programėlės „Shazam“ versija, kuri dabar veikia žymiai greičiau. Naujoji „Shazam“ versija sugeba pateikti informaciją apie kūrinį tik per vieną sekundę. Turint mintyje didžiulę „Shazam“ duomenų bazę, tai puikus pasiekimas. Programėlės duomenų bazėje yra ne tik dainos, bet ir vaizdo medžiaga (filmai, serialai, reklaminiai klipai). Ankščiau atpažinimas truko iki 30 sekundžių.
2012-04-06

Išrastas būdas pirštų atspaudų skaitytuvo sukčiams demaskuoti

Mokslininkai išrado būdą piršto atspaudu aktyvinamam užraktui atpažinti, ar atspaudas imamas nuo gyvo kūno. Nuo šiol galime būti ramūs – jei kartais prie mūsų durų atbildėtų zombių armija, piršto atspaudu aktyvinamas spynos užraktas neleis jiems patekti vidun. Juokai juokais, tačiau toks naujas mokslininkų išradimas iš tikrųjų yra labai naudingas. Mat pastaruoju metu labai padaugėjo įvairių nusikaltimų (įsilaužimų, automobilių vagysčių, nelegalių prisijungimų prie kompiuterių ir pan.
2011-07-26

Ruoniai ūsais jaučia riebiausias žuvis

Ruoniai gali aptikti riebiausią žuvį naudodamiesi tik savo ūsais, teigia tyrimą atlikę vieno Vokietijos universiteto mokslininkai. Testai su dresuotu ruoniu parodė, kad šie gyvūnai gali jausti po vandeniu esančius objektus, net jei jų klausa ir matymas yra apriboti, praneša BBC. Mokslininkų teigimu, ruoniai nustato objektų dydį ir formą pagal tai, kokius pastarieji palieka sujudinto vandens takus. Tyrėjai mano, kad ruoniai naudojasi šiuo savo sugebėjimu geriausiam laimikiui identifikuoti.
2011-05-13

Visiems gyvūnams identifikuoti prireiks 263,1 mlrd. dolerių

Mokslas iki šiol identifikavo tik dalį pasaulio gyvūnų rūšių, o norint šį darbą užbaigti, reikės išleisti 263,1 mlrd. dolerių, teigia tyrėjai. Iki šiol mokslininkai surašė apie 1,4 mln. rūšių. Mokslininkai skaičiuoja, kad dar 5,4 mln. rūšių mums lieka nežinomos.
2011-03-21

Baltarusijos interneto kavinėse reikės pateikti pasą

Nuo 2010 metų Baltarusijoje įsigalioja nauja kolektyvinio interneto naudojimo punktų lankymo ir lankytojų apskaitos tvarka. Norint gauti prieigą prie interneto šiose vietose, reikės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Asmens tapatybę identifikuojančiame dokumente turi būti vardas, pavardė, tėvavardis, o taip pat dokumento numeris ir dokumentą išdavusios instancijos pavadinimas.
2010-05-06

Nusikaltėlius nustatyti padės rankų bakterijos

Ant rankų esančios bakterijos gali būti lygiai tokios pat naudingos nustatant nusikaltėlio tapatybę kaip ir jo DNR, teigia mokslininkai. JAV tyrėjai nustatė, kad ant kiekvieno žmogaus odos gyvena skirtingos bakterijų „bendruomenės“.  Mokslininkai paėmė tepinėlius nuo klaviatūrų ir sugebėjo sulyginti jas su ant kompiuterio savininko kūno rastomis bakterijomis.
2010-03-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų